Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy, wzbogaciła się o nowe siły. Jak informuje kilka portali oraz Ruch Narodowy, do Konfederacji dołączyły środowiska kresowe, patriotyczne i wolnościowe . Zdjecie za nczas.com

Środowiska Kresowe reprezentują znakomici naukowcy i patrioci w osobach: Prof.Włodzimierza Osadczego ,„lwowiaka”,ponadto dr Lucyna Kulińska, niestrudzona badaczka losów Polaków na Kresach i Małopolsce Wschodniej, oraz prof. Andrzej Zapałowskiwysokiej klasy specjalista, w przeszłości poseł do PE i na Sejm obecnie radny miasta Przemyśla.
 
 Dr Kulińska będzie startować do Europarlamentu z okręgu małopolsko-świętokrzyskiego, prof. Osadczy z okręgu lubelskiego a prof. Zapałowski z okręgu podkarpackiego.
Dr hab. Włodzimierz Osadczy, jest profesorem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Specjalizuje się w tematyce katolicyzmu i prawosławia na Kresach, ze szczególnym uwzględnieniem Małopolski Wschodniej.
 
Dr hab. Andrzej Zapałowski jest historykiem i ekspertem ds. bezpieczeństwa, prezesem rzeszowskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Geopolitycznego, a także wykładowcą Uniwersytetu Rzeszowskiego i Wyższej Szkoły Prawa i Administracji w Przemyślu.
Dr Lucyna Kulińska z kolei jest historykiem specjalizującym się w historii najnowszej. Jest adiunktem na Katedrze Politologii i Historii .Najnowszej.Wydziału Humanistycznego Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie.
 Pozostaje tylko, życzyć powodzenia nowym siłom Konfederacji w osobach w/w, przypieczętować to oddaniem na Nich swojego głosu ,chociaż myślę, że są bardzo potrzebni też  tutaj  na miejscu, Polsce!
za RN
nczas.com