Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
30 postów 12468 komentarzy

Nowi „Konfederaci” nadchodzą!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy, wzbogaciła się o nowe siły. Jak informuje kilka portali oraz Ruch Narodowy, do Konfederacji dołączyły środowiska kresowe, patriotyczne i wolnościowe . Zdjecie za nczas.com

Środowiska Kresowe reprezentują znakomici naukowcy i patrioci w osobach: Prof.Włodzimierza Osadczego ,„lwowiaka”,ponadto dr Lucyna Kulińska, niestrudzona badaczka losów Polaków na Kresach i Małopolsce Wschodniej, oraz prof. Andrzej Zapałowskiwysokiej klasy specjalista, w przeszłości poseł do PE i na Sejm obecnie radny miasta Przemyśla.
 
 Dr Kulińska będzie startować do Europarlamentu z okręgu małopolsko-świętokrzyskiego, prof. Osadczy z okręgu lubelskiego a prof. Zapałowski z okręgu podkarpackiego.
Dr hab. Włodzimierz Osadczy, jest profesorem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Specjalizuje się w tematyce katolicyzmu i prawosławia na Kresach, ze szczególnym uwzględnieniem Małopolski Wschodniej.
 
Dr hab. Andrzej Zapałowski jest historykiem i ekspertem ds. bezpieczeństwa, prezesem rzeszowskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Geopolitycznego, a także wykładowcą Uniwersytetu Rzeszowskiego i Wyższej Szkoły Prawa i Administracji w Przemyślu.
Dr Lucyna Kulińska z kolei jest historykiem specjalizującym się w historii najnowszej. Jest adiunktem na Katedrze Politologii i Historii .Najnowszej.Wydziału Humanistycznego Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie.
 Pozostaje tylko, życzyć powodzenia nowym siłom Konfederacji w osobach w/w, przypieczętować to oddaniem na Nich swojego głosu ,chociaż myślę, że są bardzo potrzebni też  tutaj  na miejscu, Polsce!
za RN
nczas.com
 

KOMENTARZE

 • Informacja z portali :Linki
  https://nczas.com/2019/03/14/konfederacja-rosnie-w-sile-srodowiska-kresowe-dolaczaja-do-korwina-brauna-i-liroya-video/comment-page-1/

  https://twitter.com/RuchNarodowy

  https://kresy.pl/wydarzenia/polska/przedstawiciele-kresowian-na-listach-konfederacji-mocne-slowa-kandydatow-w-sejmie-video/
 • Spoko
  KoBraLiNa to tylko jeździec bez głowy. Dużo emocji zero merytoryki. Daleko nie zajada.
 • Winnicki w Sejmie ,o polskiej polityce zagranicznej.
  https://youtu.be/xhhA2ZyIb7w
 • @nikander 17:12:48
  No to tylko PIS nas uratuje:))))!!Bo KTO????

  https://pbs.twimg.com/media/D0EqgclW0AIj5bE.jpg

  https://pbs.twimg.com/media/D1jGXAaX4AUtHNe.jpg
 • BOGACTWO ZŁÓŻ SUWALSZCZYZNY POD OKUPACJĄ NATO
  https://t.co/1O4TGeWGMH

  Suwalszczyzna posiada najcenniejsze złoża Europy. Wśród nich wymienia się 50 mln ton tytanu, którego wartość wynosi ok. 355 mld $. Gdyby zaczęto je wydobywać, to w bardzo szybkim tempie Polska mogłaby dużo zarobić, dzięki eksploatacji i sprzedaży surowców. Tak się jednak nie dzieje, a w miejscu, gdzie Polska ma największe naturalne złoża tytanu, stacjonują wojska NATO.

  Bogactwo złóż Suwalszczyzny
  Temat podziemnego bogactwa złóż Suwalszczyzny wraca cyklicznie od ponad 50 lat.

  I nic dziwnego, bo warte prawie osiem bilionów złotych pokłady rzadkich surowców leżące pod powierzchnią północnej Suwalszczyzny to prawdziwa perełka.


  Złoża metali w okolicach Suwałk dotyczą tytanu, wanadu, żelaza i tzw. metali ziem rzadkich, których zasobność szacuje się na ok. 1,5 mld ton rudy.

  W całej Europie włącznie ze Szwecją i Uralem złoża rud żelaza akurat pokończyły się, a bez tzw. metali ziem rzadkich nie jest możliwa żadna nowoczesna produkcja elektroniczna i militarna.

  Prawdziwy skarb
  Warto podkreślić to, jak bardzo drogocenny skarb znajduje się na suwalskich ziemiach.

  Złoża polimetaliczne na Suwalszczyźnie, zwłaszcza ogromne zasoby metali ziem rzadkich należą do prawdziwych unikatów.


  Tylko dwa kraje na świecie – Chiny i Polska mają takie zasoby.

  Z kolei tytan, którego wciąż brakuje, jest niezwykle twardym i wytrzymałym metalem, który wykorzystuje się jako dodatek do stali (używanej w samolotach, statkach, pojazdach kosmicznych, narzędziach chirurgicznych, skrawających, implantach i aparaturze laboratoryjnej) oraz do produkcji farb, lakierów i materiałów ceramicznych.

  Pod ziemią Suwalszczyzny zalegają miliony ton tego surowca, amerykański Boeing kupuje go od Rosji, drżąc, że lada moment nie będzie miał z czego produkować samolotów.

  Dlaczego więc rząd polski oddaje jurysdykcję nad tymi terenami i umieszcza tam wojska NATO, tym samym uniemożliwiając Polsce eksploatację tych cennych złóż?!

  Tytan pod okupacją NATO
  Powyższe pytanie jest tym bardziej zasadne, gdy weźmiemy pod uwagę to, ile dobra spowodowałoby uruchomienie eksploatacji polimetali i innych bogactw na Suwalszczyźnie.
  Gdyby Polska rozpoczęła wydobycie, moglibyśmy wzbogacić budżet o biliony, wzmocnić całą gospodarkę, wojsko itp., a jak wiadomo, o zbyt takich surowców nie jest ciężko.


  Dodatkowo jako liderzy bylibyśmy w stanie dyktować warunki na runku surowców, wyszlibyśmy na prostą.

  Eksperci zajmujący się tym tematem podkreślają, że eksploatacja złóż byłaby tania i bezpieczna.

  Dlaczego więc Polska umieściła wojska NATO na tamtym terenie?

  Czy chodzi tu o blokadę i zahamowanie wydobycia drogocennych złóż?

  Czy może to Amerykanie mają być beneficjentem suwalskiego tytanu?

  Przecież zarówno rząd polski, jak i rządy światowe doskonale wiedzą o bogactwie, jakie skrywa polska ziemia, więc komu zależy na tym, by wciąż znajdowało się ono pod ziemią i nigdy nie ujrzało światła dziennego?
 • Poseł Robert Winnicki z Ruchu Narodowego zaplanował na dzisiaj posiedzenie Parlamentarnego Zespołu Debaty Publicznej.
  Urzędnik z PiS – które przed kamerami rzekomo broni życia i rodziny – zakazał tego spotkania na dwie godziny przed jego odbyciem się. Jak podkreśla poseł, „nie przemawiają za tym żadne względy administracyjne”.

  Na 18.30 na początku tygodnia zaplanowaliśmy posiedzenie Parlamentarnego Zespołu Debaty Publicznej. W temacie warszawskiej karty LGBT. Ten temat, który od kilku tygodni rozpala debatę publiczną w Polsce wobec którego toczy się bardzo żywa – i słusznie – dyskusja – powiedział poseł Robert Winnicki.

  – Zaprosiliśmy przedstawicieli władz Warszawy, MEN, kuratorium oświaty, przedstawicieli Kościołów i szerokie spektrum organizacji społecznych. Mamy potwierdzenie od bardzo wielu uczestników, m.in. MEN, kuratorium, wspólnot protestanckich, że przyślą swojego przedstawiciela. Mamy potwierdzenie, że będą organizacje społeczne, jak np. Ruch 4 Marca – poinformował lider Ruchu Narodowego.

  – Dzisiaj przed chwilą po godz. 16 pani minister Kaczmarska, minister mianowana przez marszałka Kuchcińskiego, zakazuje posiedzenia tego zespołu debaty publicznej mimo, że nie przemawiają za tym żadne względy administracyjne. Mamy salę, mamy gdzie się spotkać, wszystko jest, by debatować na poważnie o tej indoktrynacji, którą szykują Warszawiakom i warszawskim dzieciom władze z Trzaskowskim na czele – podkreślił członek Konfederacji.

  – Pani minister Kaczmarska nominowana przez PiS, pana marszałka Kuchcińskiego zabrania tej debata. Oczywiście ta debata o godz. 18.30 transmitowana przez nas odbędzie się. Ona się odbędzie dzięki uprzejmości Ordo Iuris, które również będzie brało udział w tym posiedzeniu zaraz obok Sejmu w ich siedzibie. Stamtąd będziemy transmitować tę debatę, zabronioną przez pisowskim nominatów w Sejmie – powiedział Winnicki.

  – Jeśli dzisiaj słyszymy, że rządząca partia opowiada się przeciwko homopropagandzie, przeciwko LGBT, to pamiętajmy, że „po czynach ich poznacie”. To, co robi dzisiaj minister Kaczmarska – nie po raz pierwszy – w parlamencie, to jest po prostu skandal. Ale tak właśnie oni działają. Jeśli ktoś wykazuje prawdziwe intencje do walki o polską tradycję, obyczaj czy interes polityczny, to oni będą zakazywać na ten temat debaty w miejscu, gdzie ona się powinna toczyć, czyli w Sejmie Rzeczypospolitej – zapowiedział poseł Ruchu Narodowego.

  https://nczas.com/2019/03/14/szok-sejm-pis-po-cichu-broni-lgbtbdsm-winnicki-przed-chwila-dostalismy-zakaz-debaty-video/
 • Zyski Super-Pharm w Polsce są wyższe niż w Izraelu.
  https://twitter.com/EwaLTylkoPytam/status/1106104723462111232
  Najnowszy wyrok NSA może doprowadzić do tego, że z rynku zniknie nawet 5 tysięcy placówek.
  Środowisko aptekarskie mówi wprost: "szykuje się tragedia. I to zarówno dla właścicieli aptek, jak i młodych farmaceutów."

  Jakaś sieć chyba już zaciera łapki ...


  CEO Nitzan Lavie stwierdził na konferencji prasowej, że : "Możemy poświęcać nasze przychody w Izraelu, by zapewnić tam niższe ceny leków naszym pacjentom. Dzieje się tak dlatego, że zarabiamy w Polsce."

  https://t.co/Rg5OAcrzQx
 • @trojanka 17:16:44
  Liczę na to, że wezmą się do roboty.
 • @nikander 18:50:43
  N zobaczymy, co będzie z ich szumnych haseł, są na oczach całej Polski.I chyba zdają sobie z tego sprawę.
  Jak ich moc twórcza skończy się na gdakaniu, to będą mieli niezły kipisz od ludu!!!
 • @trojanka 17:16:44
  Z całą pewnością nie JKM, który uważa że należy sprzedać polskie lasy dużym kapitalistom, bo drobni... zjedzą całą zwierzynę...:-):-);-)...
  Kolejne cyrki. Szkoda tylko tych tam paru oddanych Polsce Polaków
 • @trojanka 17:30:24
  O to m.in chodziło gdy obalano Gierka
 • @trojanka 19:01:09
  nic nie będą mieli. Zbliża się sezon grillowy i kto tam będzie się zajmował tym co dzieje się z jego Ojczyzną
 • @Jan Paweł 20:10:04
  Też JKM nie wzbudza mojego zaufania, no cóż trzeba zaryzykować... "jak się nie ma co się lubi....
 • @Jan Paweł 20:11:21
  Już dawno, jak myślę "inwentaryzacja" Polski została zrobiona.
  Z satelitów, przy pomocy "rezydentów", zebrana w całość przez "obserwatorów"w stylu Jojnie Danielsa i jego samego..itp.
  Może nawet już zagospodarowali 'w księgach" wszystko..co jeszcze zostało...ale ciii nie wolno się sprzeciwiać.... bo się obrażą i zabiorą nam TVN i Żorżetę!!
  "W Polsce, w ciągu ostatnich 27 lat straciliśmy 5 mln miejsc pracy, 75% sektora przemysłowego, 85% s. bankowego, co zostało sprzedane w ręce kapitału zagranicznego, za 4,5%-5% wartości odtworzeniowej i poszło to za ok. 400-500 mln $ łapówek dla około 1000 osób"(prof. K.Poznański)
  https://pbs.twimg.com/media/D1jdfDqXcAEdEbq.jpg

  http://zaprasza.net/poznanski/wyprzedaz_polski.pdf
 • @Jan Paweł 20:13:06
  Hm gorzkie słowa,trzeba budzić towarzystwo...
 • @trojanka 17:30:24
  Na Suwalszczyżnie połacie ziemi zostało wykupione m.in. przez Komorowskiego i Palikota. Czyhali na zmianę prawa geologicznego, że to co pod ziemią stanowi właność właściciela gruntu. Nie zdążyli przed wyborami, chociaż to prawo geologiczne zmieniali kilkakrotnie, chodziło o koncesje dla obcych podmiotów.
  Cieszę się, że będę mogła na kogoś głosować. Bo PiS i Peło to jedna zaraza antypolska.
 • @wercia 20:27:56
  No faktycznie!!"draństwo!!
  https://wspolczesna.pl/ujawniamy-tajemnice-posiadlosci-komorowskiego-i-palikota/ar/5814633
 • @trojanka 20:34:38
  Ten artykuł zw współczesnej jest niezbyt rzetelny, bo powinni podać ilości hektarów, a nie marną chatkę Komorowskiego. Z kierowcą Palikota miałam okazję keidyś rozmawiać. On ma tam dwa domy.
 • @trojanka 17:30:24
  "Dlaczego więc Polska umieściła wojska NATO na tamtym terenie?"

  Polska nie miała nic do gadania. Nawet nikt nie pytał o pozwolenie, a jak znam życie to mocodawcy nakazali mówić "naszym" "politykom", że sami chcą tych baz, no bo "agresja Rosji" itd... :-(

  5*

  Ukłony
 • @Jasiek 21:51:16
  No widzisz Jaśku,a tu jest co jakiś czas awantura że nie należy mówić ze Polska nie jest wolnym i suwerennym krajem!!Bo to jest antypatriotyczne.
  Więc już nie wiem, co należy mówić czy pisać???? prawdę jak jest i tym samym ostrzegać Polaków, czy mydlić im oczęta, aż się obudzimy z ręką w ....
  I tak grill i nowy smartfon, wypełniają życie sporej części narodu.
  Jak będziemy klepać "usypiającą " opowiastkę, jak sobie życzą oczekujący na 300mld zielonych jemioły..to nas zrównają z ziemią!

  A istotnie , w sprawie "umieszczania" i "rozlokowywania" " nasz rzond" ma tyle do gadania, na ile Żorżeta pozwoli a Jojnie zatwierdzi.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031