Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
30 postów 12468 komentarzy

A co tam panie na wsi???

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Znowu ci Polacy czegoś chcą, konkretnie polscy rolnicy. To już się robi denerwujące. Co mogą zmienić? Niech zmienią kraj.

Lub obywatelstwo!!
Cios w plecy. Ministerstwo Spraw Zagranicznych finansuje zagraniczną konkurencję polskim rolnikom
 
Polscy dyplomaci nie umieją obronić polskiego rolnictwa. Za to z rozmachem starają się wspomóc rolnictwo na Ukrainie, Białorusi, w Mołdawii i Gruzji. To jeden z głównych priorytetów polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Tak wynika z „Wieloletniego programu współpracy rozwojowej na lata 2016–2020”. Dokumentu powstałego już za rządów PiS i konsekwentnie realizowanego.

 

Ministerstwo Spraw Zagranicznych ma własny, zupełnie odmienny od rządowego, „Plan rozwoju wsi”. Jego głównym założeniem jest rozwój zrównoważonego rolnictwa i obszarów wiejskich na Ukrainie, Białorusi, w Mołdawii i Gruzji.
Naszym dyplomatom nie przeszkadza, że jest to bezpośrednie wsparcie polskiej konkurencji, przysłowiowy „cios w plecy” rolników. O interesy polskiej wsi nie umieją tak żarliwie zabiegać. A jest o co walczyć, bo Unia Europejska niechętnie spogląda na polską wieś i kasuje właśnie program dotacji dla sadowników. I to w momencie załamania cen na rynku owoców. 

https://warszawskagazeta.pl/polskie-rolnictwo/item/6028-cios-w-plecy-ministerstwo-spraw-zagranicznych-finansuje-zagraniczna-konkurencje-polskim-rolnikom

 

Tak że bezpieczeństwo żywnościowe kraju, plus źródła utrzymania rolników są pewne!

https://www.facebook.com/UniaWarzywnoZiemniaczana/

 

https://twitter.com/kolodziejczak_m

 
Ale za to w innych dziedzinach jest równowaga, synowie bratniego narodu, nie zostali bez przeszkolenia!
Jest MOC!!

https://twitter.com/hashtag/synowieukrainy?src=hash

KOMENTARZE

 • Polka w grupie najbardziej innowacyjnych rolniczek w UE
  http://www.portalspozywczy.pl/technologie/wiadomosci/polka-w-grupie-najbardziej-innowacyjnych-rolniczek-w-ue,164372.html

  Zajmująca się hodowlą pstrągów Magdalena Węgiel znalazła się w grupie wyróżnionych najbardziej innowacyjnych rolniczek w Unii Europejskiej - poinformowało we wtorek Stałe Przedstawicielstwo RP przy UE.
 • Polska żywnośc na świecie.
  https://www.zywnosc.com.pl/polska-zywnosc-swiecie/

  https://www.zywnosc.com.pl/wp-content/uploads/2018/01/1100px-x-733px-projekt-bez-tytulu-kopia-14-690x460.png


  W sezonie 2017/2018 podstawowym rynkiem zbytu owoców, warzyw i ich przetworów pozostaną kraje Unii Europejskiej, przede wszystkim Niemcy – wynika z najnowszego raportu „Rynek owoców i warzyw – stan i perspektywy” przygotowanego przez Instytut Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej.

  https://www.zywnosc.com.pl/kierunek-eksportowy-niemcy/
 • POLSKA ŻYWNOŚĆ: STRZAŁ W „DZIESIĄTKĘ”
  https://www.raportrolny.pl/news/item/3159-polska-%C5%BCywno%C5%9B%C4%87-strza%C5%82-w-%E2%80%9Edziesi%C4%85tk%C4%99%E2%80%9D
 • Kupuj świeże, lokalne produkty prosto od rolników.
  https://lokalnyrolnik.pl/
 • SUPERMARKETY SPRZEDAJĄ ZAGRANICZNE ZIEMNIAKI JAKO POLSKIE. RZĄD BLOKUJE ZMIANĘ PRZEPISÓW
  Supermarkety i ich dostawcy wprowadzają w błąd konsumentów, sprzedając zagraniczne ziemniaki jako polskie. Rolnicy zrzeszeni w Unii Warzywno Ziemniaczanej domagają się oznakowania flagą kraju pochodzenia sprzedawanych w Polsce ziemniaków. Po wstępnej akceptacji Ministerstwo Rolnictwa zamroziło jednak projekt przepisów nakładających obowiązek umieszczania flagi kraju pochodzenia na opakowaniach ziemniaków.

  W supermarketach rośnie ilość sprzedawanych ziemniaków pochodzenia zagranicznego, podczas gdy polscy rolnicy mają problem ze zbytem swojej produkcji – alarmują rolnicy zrzeszeni w Unii Warzywno Ziemniaczanej (UWZ) – stowarzyszeniu, któremu przewodzi Michał Kołodziejczak. W związku z faworyzowaniem przez sieci handlowe zagranicznych ziemniaków (bez żadnego uzasadnienia ekonomicznego, gdyż są one często nawet dwa razy droższe niż krajowe) rolnicy zrzeszeni w Unii Warzywno Ziemniaczanej domagają się, oprócz słownego wskazania kraju pochodzenia ziemniaków, także oznakowania ich flagą kraju pochodzenia – tłumaczy prezes UWZ.

  https://kresy.pl/publicystyka/supermarkety-sprzedaja-zagraniczne-produkty-jako-polskie-rzad-blokuje-zmiane-przepisow/
 • PiS-owscy zdrajcy...
  Tutejszy mędrzec zaraz to skomentuje:
  "nie krytykować PiS no bo jak nie PiS to kto? PO?"
  Więc dalej głosujmy na zdrajców.
  Tak nam Republika Okrągłego Stołu zabetonowała scenę polityczną.
 • @Robik 01:55:14
  Tak się zastanawiam, nad celem jaki musi przyświecać wydającym nakazy....temu żeby Polskę i Polaków zadłużać w zastraszającym tempie,spłata /o ile zdążymy/ będzie ciążyła jeszcze na naszych prawnukach/. I kosztem m.in tego zadłużania i kosztem tysięcy palących potrzeb narodu i kraju/ służba zdrowia,emeryci,brak właściwej opieki psychologicznej /czego skutki są porażające/odgrywać krezusa i "dobrego pana".
  To w prostej linii jest zwyczajna grabież narodu i tyle!
  Instrukcje z ambasady są bezlitosne!!Żorżeta ma pełne ręce roboty!
  Ale Polacy jeszcze potrafią myśleć o Rodakach w potrzebie,często na granicy życia i śmierci!!
  https://www.siepomaga.pl/

  I zawsze mnie to rozbawia!!
  Z czego "elyta"teraz żyje i jak????

  http://www.solidarnosc.org.pl/21-postulatow

  https://www.tysol.pl/a10765--Pelny-tekst-21-postulatow-Porozumienia-Sierpniowe-Zwyciestwo-1980
 • @Autor
  Temu po prawej to na spodnie nie starczyło.

  Do Donbasu się nadają. Na części zamienne.
 • @trojanka 07:31:04
  https://rekinfinansow.pl/prawdziwe-zadluzenie-polski/


  https://www.bankier.pl/wiadomosc/NBP-dokupil-w-tym-roku-25-ton-zlota-7625602.html

  https://youtu.be/UbE7wwE3OhY

  https://youtu.be/L8QDdII43U4
 • @trojanka
  Dobry fotograf na wagę złota
  https://pbs.twimg.com/media/DsZfoDFXQAEJf9V.jpg
 • Likwidacja tego - co zostało
  jeszcze po Polsce - polega także i na wspieraniu banderowskiego rolnictwa - kosztem polskiego - przez polskojęzycznego okupanta Polski.
 • Morawiecki powiedział, że priorytetem
  Polski w polityce zagranicznej są interesy unijne, nie polskie. Pewnie Polska dostała przydział w wykonywaniu tych unijnych interesów na kraje wymienione przez Panią. I w podskokach im pomaga kosztem interesów Polski. Oby tych kundli szlag...
 • @fretka 08:44:43
  ha ha ha..chociaż nie to w sumie smutne jest!!
  Za to ukraińska dziewica z Majdanu bryluje!!
  https://pbs.twimg.com/media/DsY6WM2WkAEMJ0q.jpg
 • @wercia 11:17:53
  W każdym razie, NIE chce się wręcz wierzyć, że jest to polska inicjatywa, bez dyrektywy z zewnątrz!!Bo jeżeli tak ..to jest dramat!!
  Ja podejrzewam, że jest to sposób na rozkwit rolnictwa ,dla żywienia tasiemców i zagarnięcia /Białoruś, Mołdawia/ na "swoją stronę"czy tez raczej na stronę hegemona!Koniecznie musimy się zając Białorusią,oraz Mołdawią koniecznie!!!Ukrainą już jest ogarnięta,ale za to bieda wypcha ludzi na ulice/już wypycha/.Gruzją , bo tam zostały wypowiedziane historyczne słowa...itd.
  Polacy są już zaopatrzeni we wszystko, kwitnie służba zdrowia, emeryci dostaną po 50 zł waloryzacji, energia podrośnie o 40% gaz z Ameryki o 40%, reszta też pójdzie w górę jeszcze bardziej/żywność/!
  I o to właśnie "walczyli" robotnicy w 80 tych!O to im chodziło!!??
 • @trojanka 11:50:23
  I ona zadowolona, i oni. Znaczy zrobili sobie dobrze?
  Że też z takimi staruchami. Ale ona to dla Ukrainy...
 • Kolejka po płody rolne w USA!Massachuttes.
  Nowo otwarty sklep z "rekreacyjną" marychą!!kolejka stała już nocą.
  Przywiozą do Polski "brygadziści", z kolejnym transportem uranowych pocisków???

  https://youtu.be/hec7TasriKs

  https://youtu.be/45HiBduPvig

  https://youtu.be/e4kNhy7IK_s
 • @trojanka 17:06:06
  Czyli dopalacze sa lepsze od marihuany? Ja tam osobiście w trawce nie widzę niczego złego, a wręcz przeciwnie - wiele dobrego. Oczywiście jak ze wszystkim wskazany jest umiar. Naturalna coca i konopie od tysiącleci pełniły pożyteczną rolę i nikt od nich nie chorował i nie umierał. Teraz też skutecznie zwalcza wiele chorób oraz uaktywnia organizm. W przeciwieństwie do dozwolonego tytoniu i alkoholu - który szczególnie skutecznie zabija ludzi.
 • @zadziwiony 18:40:57
  Nie mam pojęcia czy dopalacze są lepsze, nie używam!ale z tego co słyszę to straszny s..yy..f.
  Co do leczniczej marihuany jestem za, bo choremu człowiekowi trzeba pomóc wszelkimi metodami!pod kontrolą lekarza itd
  Tak samo morfina dla ciężko chorych, to są zbawienne dla tych ludzi substancje!
  Natomiast ,jak ze wszystkim, z alkoholem włącznie, natomiast wszystko to ma też złe strony, kiedy biorą je często zdrowi ludzie /przynajmniej zdrowi na ciele/i które uzależniają. Powodując ruinę człowieka, Rodziny, finansów, wyniszczenie organizmu i przedwczesną śmierć.I to jest źle!
 • @trojanka 20:43:26
  marichuana nie czyni takich spustoszeń w oragniźmie, o jakich mówisz.Pokaż jednego człowieka którego zabiła marichuana. Jest ona zakazana , bo dzięki temu przynosi miliardy dolarów określonym ludziom , a nie z powodu szkodliwości. Moja mam wspominała, że przed wojną konopie rosły na każdym rowie i nikomu to nie przeszkadzało. Czesi mogą uprawiać i uzywać. Zdegenerowali się przez to? Wręcz przeciwnie - są dużo bardziej racjonalni niż my.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031