Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
30 postów 12468 komentarzy

Strajk w LOT. Prezes zwolnił 67 osób.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Konflikt w LOT się zaognia. Związkowcy żądają dymisji prezesa. Związki mówią nawet o 80 osobach.

Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych apeluje do premiera Morawieckiego o dymisję prezesa LOT Rafała Milczarskiego.
W spółce LOT nadal jest gorąco. Nie chodzi już tylko o sposób zatrudniania i wynagradzania. Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych apeluje do premiera Morawieckiego o dymisję prezesa LOT Rafała Milczarskiego. Zdaniem związkowców taki krok rozwiąże wszystkie problemy - informuje Money.pl.
- Proszę również o podjęcie pilnych działań, mających na celu likwidację nieetatowych umów w branży lotniczej oraz wprowadzenie regulaminów wynagrodzeń. Ze względu na prawdopodobieństwo prowadzenia przez zarząd firmy nielegalnych działań, które są groźne dla pracowników i pasażerów, a co się z tym wiąże bezpieczeństwa publicznego, apeluję też o interwencję prokuratury i Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego - apeluje Piotr Szumlewicz, szef struktur mazowieckich OPZZ.
Adrian Kubicki, rzecznik LOT w rozmowie z serwisem Money.pl podkreślił, że pismo związkowców jest pełne przekłamań i nie ma nic wspólnego z sytuacją w spółce.
Zdjęcie ze strony:radio.eska.pl
Przypomnijmy - osią sporu między związkami zawodowymi w LOT a władzami spółki jest wypowiedziany w 2013 roku regulamin wynagradzania z 2010 roku. LOT wówczas stanął na krawędzi bankructwa i musiał przeprowadzić restrukturyzację. Spółka otrzymała pomoc publiczną, którą notyfikowała Komisja Europejska. Stare zasady dotyczące wynagrodzeń zostały zastąpione nowymi, ramowymi - zdaniem związków - mniej korzystnymi dla pracowników. Obecnie płace zależą m.in. od wylatanych godzin. Związki zawodowe krytykują też władze spółki, że nowi pracownicy, np. stewardesy nie są zatrudniani na umowy o pracę, tylko na umowy cywilnoprawne lub prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą.
 
Konflikt w PLL LOT osiągnął apogeum, jak pisaliśmy w INN:Poland. Zaledwie kilka dni temu zarząd naszego narodowego przewoźnika zażądał od firmowych związków zawodowych 1,75 mln zł odszkodowania za zapowiadany w poprzednich miesiącach strajk, który nie doszedł do skutku.
W październiku ubiegłego roku Sąd Najwyższy stwierdził, że pracodawca, czyli LOT miał prawo wypowiedzieć regulamin wynagradzania.

https://www.pulshr.pl/zwiazki-zawodowe/konflikt-w-lot-sie-zaognia-zwiazkowcy-zadaja-dymisji-prezesa,53644.html

https://msp.money.pl/wiadomosci/zarzadzaniep/artykul/strajk-w-lot-prezes-zwolnil-67-osob-zwiazki,93,0,2419293.html

Do trzech razy sztuka

Szefowie LOT-u zgarnęli 2,5 mln zł nagród

https://koduj24.pl/szefowie-lot-u-zgarneli-25-mln-zl-nagrod/

https://wiadomosci.wp.pl/lot-ujawnia-wysokosc-premii-dla-zarzadu-wynagradzanie-managerow-jest-standardowa-i-dobra-praktyka-6234491350144641a

Jak zwykle ciekawe komentarze pod artykułem.

 

PS.

Nooo, ale pod takim patronatem na pewno wszystko ułoży się znakomicie! Będzie powód do kolejnej pysznej kolacyjki!!
 
No chyba, że będą skoki przez płotek i styropian!
Gdyż jak powiedział dzisiaj rano szef Lot-u!!NIE wolno narażać firmy na straty!
 
 

https://www.salon24.pl/u/beta/867370,glinski-daniels-lot-i-singapur

https://twitter.com/mrjonnydaniels/status/990942376276488192

http://www.bibula.com/?p=102503

 ttps://wolnemedia.net/do-trzech-razy-sztuka-2/ 

18 października o 5:00 ma się rozpocząć strajk, który wisi w powietrzu od wiosny bieżącego roku. Forma będzie klasyczna – pracownicy nie stawią się do pracy. Strajk ma być prowadzony, jak mówi przewodnicząca Monika Żelazik, do skutku.
Czego domagają się pracownicy LOT? Likwidacji aneksów do regulaminu wynagradzania, wprowadzonych osiem lat temu. Obecne zasady zmuszają ich do pracy bez względu na okoliczności, takie jak choroba. Każdy dzień absencji wiąże się z utratą części pensji. W efekcie członkowie personelu stawiają się w firmie z grypą, a piloci prowadzą maszyny, kiedy powinni leżeć w łóżkach. Związkowcy żądają również przywrócenia do pracy Moniki Żelazik, Związku Zawodowego Personelu Pokładowego i Lotniczego, która w czerwcu została dyscyplinarnie zwolniona.
„Prezes Rafał Milczarski konsekwentnie odmawia przywrócenia do pracy Pani Moniki Żelazik, przewodniczącej Związku Zawodowego Personelu Pokładowego, mimo iż Państwowa Inspekcja Pracy uznała, że zwolnienie jej odbyło się z naruszeniem przepisów prawa pracy. Sytuacja ta jest nie do zaakceptowania przez stronę społeczną i wymaga stosownej reakcji” – czytamy we wspólnym komunikacie Związku Zawodowego Pilotów Komunikacyjnych oraz Związku Zawodowego Personelu Pokładowego i Lotniczego.
Jak na informacje o strajku zareagowało kierownictwo? Tak jak w analogicznych sytuacjach w maju i wrześniu, kiedy związkowcy również planowali strajk. Przedstawiciele zarządu zapewniają, że żadnego strajku nie będzie, bo referendum strajkowe, w którym pracownicy dali zielone światło na zaostrzenie protestu, według kierownictwa było nieważne. Adrian Kubicki, rzecznik PLL LOT, powiedział, że strajk „nie ma podstaw legalności”.
Autorstwo: Piotr Nowak
Zdjęcie: Małgorzata Kulbaczewska-Figat

KOMENTARZE

 • Jest to pewien standard działania PIS i rozwalania naszych przedsiębiorstw.
  Tylko PiSiewicze dorwą się do koryta nadają sobie horendalne nagrody nawet za okres w którym jeszcze nie pracowali. Ludzi pracujących od lat, dobro przedsiębiorstwa mają za nic, liczy się tylko to, ile można nakraść.

  PLL LOT uratowane od bankructwa za rządów PO-PSL w 2013 przez dotację z pieniędzy publicznych, przez leasing samolotów dreamliner teraz chcą zniszczyć. Najpierw lansowali się na tle najnowszych samolotów, teraz zamiast dogadać się ze związkami wynajmują od obcych linii samoloty, załogi. Jest to bezwzględne działanie na niekorzyść przedsiębiorstwa. Czy zarząd pójdzie siedzieć? Czy zwróci nagrody które "im się należały"? Jak wiemy rząd forsy która "im się należała" nie zwrócił, choć Kaczyński oświadczył, że zwrócą.
 • @Zawisza Niebieski 13:59:34
  Mazurek twierdzi że zwrócili!
  https://nczas.com/2018/05/16/kto-z-rzadu-nie-oddal-nagrod-mazurek-podaje-nazwiska/
  oprócz jednego którego "nie stać" na oddanie.
  https://wiadomosci.wp.pl/minister-rzadu-pis-dla-wp-nie-stac-mnie-na-oddanie-nagrody-6237963139274881a

  Smutne jest to ,że władze oddłużonej spółki, po poprawieniu wyników ekonomicznych, natychmiast przyznają sobie potężne nagrody.
  A ludziom ,którzy każdego dnia na ten sukces wykonują mrówczą pracę i dzięki którym ten sukces przyszedł ,pokazują środkowy palec.
  JAK może chory pilot z gorączką , czy pękająca od kataru głową bezpiecznie pilotować samolot!???czy chora stewardessa w dobie różnych wirusów łatwo przenoszących się.Mają kontakt z żywnością i ludźmi??
  O TAKE POLSKE nam chodziło???to o to chodziło na styropianie????
 • @trojanka 14:16:12
  To co mówi Mazurek to można między bajki włożyć. Jeśli by rzeczywiście zwrócili to by pokazali przelewy, by się uwiarygodnić. Z tego co czytałem, to zarówno CARITAS ani politycy nie chcą tego okazać, z drugiej strony taki zwrot jest ukrytym dofinansowaniem Kościoła, nie z Kościoła pieniądze brali i nie Kościołowi winni zwrócić.

  A PLL LOT to dość typowy przykład działalności PiSiewiczów.
 • e dla łamania praw pracowniczych w PLL LOT! Demonstracja 30 czerwca 2018
  https://youtu.be/tCgSJkrcZto
 • @Zawisza Niebieski 14:23:45
  Uważam, że wszelkie takie nagrody są niemoralne i skandaliczne!
  NIKT na siłę nikogo do władzy i polityki nie ciągnie!!
  W sytuacji, gdzie masa ludzi żyje z ołówkiem w ręku, zadłużenie Polaków , w tym emerytów jest początkiem katastrofy.Przez 2 poprzednie lata ,emeryci dostawali po 6- 8 zł waloryzacji!
  Ilość bonusów , poza pensją czy dietami,które są udziałem rządzących, posłów, senatorów jest porażająca.
  darmowe przejazdy i przeloty,świetnie wyposażone i natychmiast dostępne kliniki rządowe dla wszystkich członków ich rodzin,środki na prowadzenie biur,kwota wolna od podatku 30.541 złotych za " bardzo ciężką pracę":
  https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/kwota-wolna-przywileje-poslow,82,0,2209362.html

  https://www.fakt.pl/pieniadze/finanse/wyzsza-kwota-wolna-od-podatku-poslowie-pis-sprzeciwiaja-sie-pomyslowi/2g3hqep

  https://www.bankier.pl/wiadomosc/Kwota-wolna-jak-dla-poslow-Sejm-odrzucil-projekt-4013685.html

  Jeszcze dożywotnich pensji, dla wszystkich prezydentowych żądają!!!!!
  dostaną 13.000 miesięcznie!
  Będziemy dożywotnio utrzymywać milionerkę Komorowską i Kwaśniewską, Wałęsową oraz Dudową!

  http://netinfo24.pl/2018/06/22/wyciekly-tajne-dane-znamy-zarobki-agaty-dudy/


  https://www.ofeminin.pl/swiat-kobiet/kariera/pierwsza-dama-za-bycie-zona-prezydenta-po-raz-pierwszy-dostanie-pensje-13-000-zl/6efhswq


  https://www.ofeminin.pl/swiat-kobiet/to-dla-nas-wazne/premier-jestem-za-tym-by-pierwsza-dama-otrzymywala-wynagrodzenie/x8hsb1f


  Polacy przeciwko!
  https://fakty.interia.pl/prasa/news-sondaz-dla-se-polacy-przeciw-pensjom-dla-pierwszych-dam,nId,2241313
 • @trojanka 14:43:02
  Rośnie kwota niespłaconych w terminie zobowiązań finansowych Polaków. Problemy z płatnościami dotyczą najczęściej kredytów i pożyczek, ale również należności czynszowych, rachunków za telefon, energię czy gaz lub przejazdów bez biletu.

  Według najnowszych danych ponad 15 milionów Polaków posiada zobowiązania finansowe z tytułu zaciągniętych kredytów czy pożyczek. W ostatnim czasie rośnie liczba osób, które albo mają ze spłacaniem swoich długów w terminie problem, albo w ogóle tego nie robią.

  http://www.radiomaryja.pl/informacje/rosnie-zadluzenie-polakow-2/
 • @trojanka 14:26:30
  Prezes PLL LOT Rafał Milczarski poinformował w poniedziałek, że 67 osób zostało dyscyplinarnie zwolnionych z powodu nieprzystąpienia do pracy w związku z ich uczestnictwem w nielegalnym strajku w spółce.

  Z danych LOT wynika, że w sumie w firmie pracuje ok. 1,3 tys. stewardes i 700 pilotów.

  Strajk zorganizował Międzyzwiązkowy Komitet Strajkowy, polega on na dobrowolnym, powszechnym powstrzymaniu się od pracy przez protestujących pracowników. Międzyzwiązkowy Komitet Strajkowy został wybrany spośród zarządów dwóch reprezentatywnych związków zawodowych: Związku Zawodowego Personelu Pokładowego i Lotniczego (ZZPPiL) na czele z Moniką Żelazik oraz Związku Zawodowego Pilotów Komunikacyjnych PLL LOT, którego przewodniczącym jest Adam Rzeszot. Związkowcy domagają się przede wszystkim przywrócenia do pracy przewodniczącej ZZPPiL Moniki Żelazik, która została dyscyplinarnie zwolniona z pracy, a także przywrócenia do pracy 67 osób dyscyplinarnie zwolnionych oraz dymisji prezesa PLL LOT.

  Ps...Kolejna akcja przycupniętego ubectwa i wsi-ostwa. Ja bym tych strajkujących wywalał od razu na zbity pysk, za próbę zniszczenia firmy. A do listu z natychmiastowym wypowiedzeniem dołączyłbym słowa ich duchowego guru: "weź kredyt i zmień pracę" albo "emigracja to szansa". Wywalać z pracy natychmiast każdego strajkującego i obciążać ich kosztami, które z powodu strajku poniosły linie lotnicze. Nawet jeśli miałoby się im odebrać ostatni grosz i wszystko co posiadają. Tylko tak można ich nauczyć rozumu. A co do stewardes to myślę, że nie powinno być problemu ze znalezieniem innych na miejsce awanturniczek.
 • @kula Lis 67 14:58:12
  Właśnie i tak powinno być w 1980 roku!!
 • @trojanka 14:26:30
  Prezes LOT stanowczo: nie ulegnę szantażowi. Nadal płacimy związkowcom za to, że oni de facto wywołują konflikty i sączą truciznę w organizm spółki. To są ludzie, którzy dotąd mówili prezesom LOT, co mają robić. Ja nigdy się nie poddam ich szantażom mówi Rafał Milczarski, prezes PLL LOT na e-stronie magazynu Forbes. "Zdumiewające jest to, jak wąska grupa liderów związkowych, jakieś 5-10 osób, jest w stanie zogniskować na sobie uwagę mediów, podając różnego rodzaju nieprawdziwe informacje i karmić nimi społeczeństwo, de facto naruszając dobre imię i interes LOT-u" odpowiada Milczarski, na pytanie, czy to prawda, że lepsze wyniki LOT zostały okupione kosztem zwiększenia opóźnień lotów, usterkowości floty i frustracji załogi. Prezes dodaje, że frustracji wśród pracowników "absolutnie" nie widzi. "Jakie są niby powody do frustracji, jeśli od 2016 r. 550 osób zostało awansowanych, dzięki temu, że firma się rozwija? Wreszcie można w LOT awansować. Proszę wyobrazić sobie, że ludzie byli po 15 lat pierwszymi oficerami, teraz większość została kapitanami i ma wzrosty wynagrodzenia rzędu kilkudziesięciu procent" powiedział Milczarski. Jak tłumaczył prezes PLL LOT, awans z młodszej stewardesy na starszą skutkuje wzrostem wynagrodzenia o 80 proc. "Oczywiście nadal płacimy związkowcom za to, że oni de facto wywołują konflikty i sączą truciznę w organizm spółki. To są ludzie, którzy dotąd mówili prezesom LOT, co mają robić. Ja nigdy się nie poddam ich szantażom. Jestem finansowo niezależny i nie zamierzam iść na zgniłe kompromisy. Nie zamierzam też nikogo przekupywać ani błagać, żeby przestał szkodzić swojej firmie" podkreśla.

  Ps...LOT jest opanowany przez mafię WSI i starych komuchów, niektórzy piloci i st. stewardesy pamiętają jeszcze czasy PRLu...PO chciało doprowadzić do upadku LOT i nie tylko, bo wyprzedawali, co tylko się da, otworzyli parasol ochronny nad przestępcami, a ludzie na to szambo dalej głosują. Jak ci zwolnieni pójdą do innego pracodawcy, to wtedy nauczą się rozumu. W LOT ostatnio to by tylko teraz strajkowali, dostawali podwyżki, ale ciągle im mało, żaden pracodawca nie może sobie pozwolić, żeby stać się zakładnikiem takich osób, bo to worek bez dna, a przecież każdy worek, jaki by nie był, ma swoje ograniczenia.
 • @trojanka 14:26:30
  Prezes LOT przekazał, że wśród tych 67 osób, dyscyplinarne zwolnienia otrzymały stewardesy (ok. 70 proc.) - głównie starsze, czyli takie, które mogą pełnić funkcję szefowej pokładu w trakcie lotu jak i piloci, w tym kapitanowie.

  "Jest to tym bardziej smutne, że są to osoby, które zarabiają w naszej spółce najwięcej. Starsze stewardesy w LOT zarabiają średnio pomiędzy 9 a 11 tys. zł brutto miesięcznie. A kapitanowie dreamlinerów ich średnie wynagrodzenia przekraczają 30 tys. zł brutto miesięcznie" powiedział Milczarski. Jak dodał, część pracowników przebywa też na zwolnieniach.

  "Przez prawie cztery długie dni nadludzkim wysiłkiem udało się nam utrzymać ciągłość operacyjną spółki, co oznacza, że żaden rejs w tym okresie nie został odwołany ze względu na trwający nielegalny strajk. W niedzielę, pod wieczór konieczne było odwołanie rejsu z Warszawy do Toronto, a to oznacza szkodę wielkiej wartości przekraczającej 1 mln zł" powiedział Milczarski.

  Przypomniał, że spółka ma prawo w przypadku nielegalnego strajku - dochodzić od - zarówno organizatorów, jak i uczestników nielegalnego strajku - pokrycia szkód, które te działania wywołały. "Na chwilę obecną szacujemy, że jest to co najmniej kilka milionów złotych" dodał.

  "Mam nadzieję, że ten strajk jak najszybciej się zakończy. Ale jestem zmuszony prosić pasażerów o to, żeby mieli jeszcze dla nas trochę cierpliwości. W spółce nad zachowaniem ciągłości operacyjnej pracowało i pracuje 3 tysiące osób, względem kilkudziesięciu, które próbowały, próbują nielegalną rewolucją doprowadzić do upadku LOT. Informuję, że to się nie udało i nie uda" zaznaczył. Milczarski ponadto poinformował, że spółka podpisała w trybie przewidzianym prawem wiążący i legalny regulamin wynagradzania z dwoma związkami zawodowymi.

  "Dzisiaj zakończył się trwający nieprzerwanie od 2013 roku spór zbiorowy w spółce o regulamin wynagradzania. Zarząd podpisał dziś w trybie przewidzianym prawem wiążący i legalny regulamin wynagradzania z dwoma związkami zawodowymi: Związkiem Zawodowym Pracowników PLL LOT i Związkiem Zawodowym NSZZ +Solidarność+. To bardzo dobra wiadomość dla wszystkich naszych pracowników, którzy kontynuują swoją pracę, mogą mieć pewność co do bezpieczeństwa swego zatrudnienia i mieć pewność, że LOT będzie dalej się rozwijał z korzyścią dla wszystkich osób, które w LOT pracują i z LOT współpracują" powiedział Milczarski. Szef LOT dodał, że mimo iż regulaminu nie podpisały dwa związki działające w LOT - Związek Zawodowy Personelu Pokładowego i Lotniczego (ZZPPiL) oraz Związek Zawodowy Pilotów Komunikacyjnych PLL LOT - to "jest on prawnie obowiązujący". "Te dwa związki utraciły statut zakładowych organizacji związkowych na skutek istotnych niedopełnień obowiązków, które nakłada na nie prawo. W związku z powyższym my zgodnie z prawem podpisaliśmy regulamin wynagradzania z obecnie reprezentatywnymi największymi organizacjami związkowymi" - wyjaśnił. Prezes przekazał, że "jest to regulamin, nad którym wiele lat pracowaliśmy. Uwzględnia on różne, korzystne dla pracowników rozwiązania i zapewnia stabilną możliwość dalszej pracy, rozwoju wszystkich grup zawodowych".

  Związkowcy na zorganizowanej konferencji prasowej przekazali, że te zwolnienia dyscyplinarne są nielegalne i ze złamaniem prawa, ponieważ ich zdaniem nie odbyły się konsultacje ze związkami zawodowymi. Związkowcy domagają się "pilnej interwencji" premiera Mateusza Morawieckiego, jak również przywrócenia do pracy zwolnione dyscyplinarnie osoby oraz dymisji prezesa Milczarskiego. Strajk zorganizował Międzyzwiązkowy Komitet Strajkowy, polega on na dobrowolnym, powszechnym powstrzymaniu się od pracy przez protestujących pracowników. Międzyzwiązkowy Komitet Strajkowy został wybrany spośród zarządów dwóch reprezentatywnych związków zawodowych: Związku Zawodowego Personelu Pokładowego i Lotniczego (ZZPPiL) na czele z Moniką Żelazik oraz Związku Zawodowego Pilotów Komunikacyjnych PLL LOT, którego przewodniczącym jest Adam Rzeszot. Związkowcy domagają się przede wszystkim przywrócenia do pracy przewodniczącej ZZPPiL Moniki Żelazik, która została dyscyplinarnie zwolniona z pracy.


  Ps...Kółko wzajemnej adoracji powołało sobie związek i myślą, że są nietykalni. Nie będzie ogon kręcił psem. Brawo Zarząd Lotu! Nie ma miejsca na sabotaż finansowy w LOT przy tak dużych zarobkach! Organizatorzy na pewno są powiązani z KOD albo z konkurencją np.niemiecką! W Niemczech POtrzebują opiekunek a Lufthansa "cleaning crew". No to teraz do Lufthansy ale za czyścicieli pokładowych za 8,75eurona godz. Tschüss. POkładowe kelnerki/kelnerzy będą mogli pracować jako opiekunki, murarze i inne POdmioty w Niemczech.. dobra zmiana działa! Jeżeli strajk w PLL LOT był nielegalny to wszystkie zwolnienia są legalne. Moim zdaniem wszyscy powinni zostać aresztowani i przesłuchani na okoliczność działania na szkodę firmy. Lufthansa czeka aby pozbyć się konkurencji, więc POżyteczni idioci zawsze się znajdą. Ledwo wyciągnięto ich z bagna a już sami chcą skoczyć w przepaść. Bardzo dobrze, może stewardesy, którym mało 11 tysięcy pójdą na zmywak za połowę mniej a piloci którym mało 30 tysięcy będą robić na budowie. To skandal, że jeszcze jacyś związkowcy śmią się wtrącać i bronić nierobów, którym nie chce się pracować. Każdy kto pracuje gdziekolwiek, za porzucenie pracy jest wywalany na zbity pysk, wiec dlaczego te cwaniaczki nie mają być wywalone? To nie pierwsza już próba doprowadzenia LOT do bankructwa, choć jak na nasze warunki obsługa pokładowa zarabia tam krocie nie licząc nawet typowych dla tej branży "ekstrasów". Stewardesy w wieku przedemerytalnym,chodzą po pokładzie jak naburmuszone królewny, wybrańców zaszczycając wymuszonym półuśmiechem. Kto leciał Emirates ten wie o czym mówię. Strajkują, bo niczym nie ryzykują bo po bankructwie LOTu na kilkaset osób czeka już praca w Lufthansie. Niemcy zacierają łapki z radości, bo po co nam Port Centralny gdy nie będzie LOTu? To, że Polska straci miliardy, prestiż, perspektywę kolejnych zysków i rozwoju cywilizacyjnego, że prawie 3 tysiące osób pójdzie na zasiłek dla bezrobotnych kogo to obchodzi....?
 • @trojanka 14:26:30
  Historyjka: Linia lotnicza przynosi zyski w latach 2006-07. W 2007 pracownicy dostają 13 pensję za zyski. Po wyborach i zmianie prezesa, linia zaczyna przynosić straty. Zwalnia ludzi. Zabiera przywileje: premie roczne, urlopy dodatkowe, zmniejsza pracownikom pensje. Przez 8 lat przynosi straty. W międzyczasie sprzedaje: firmę obsługową, handlingową, kateringową, sprzedającą paliwo, biurowce, grunty, udziały w kasynach... Dostaje 400 mln zł zapomogi od państwa. Dodatkowo bezprawnie zwalnia dwóch liderów związkowych i osoby na zwolnieniach lekarskich, oraz wprowadza formułę samozatrudnienia. Związki milczą..... Przychodzi zmiana władzy oraz prezesa. Firma zaczyna się rozwijać, przynosi zyski, przyjmuje i awansuje ludzi, kupuje samoloty, otwiera połączenia.. Po krótkim czasie związki bardzo się uaktywniają. Grożą strajkiem. Przedstawiciele udzielają się w mediach.. Wreszcie dochodzi do strajku (tuż przed wyborami). Następuje eskalacja konfliktu. O całe zło oskarżany jest prezes i rząd który "rujnuje firmę"... Co to za linia? Dla ułatwienia dodam, że to ta która była bardzo zinfiltrowana przez komunistyczne służby wojskowe i o której pewien zasłużony w PRL szpieg napisał: ...."LOT nie wchodził w grę, bo tam rządziły wojskowe służby, więc Zacharski dostał Pewex.."
 • @kula Lis 67 14:58:12
  Doprawdy, nie przestajesz zadziwiać. Ciekawe, czy jest coś, co ciebie by mogło nauczyć rozumu?
 • @Lotna 15:35:30
  Na zbity ryj gonić tą szumowinę. I nie cofać decyzji bo na łeb wejdą i nasrają!
 • @Lotna 15:35:30 to mało? czego oni i one jeszcze chcą?
  ["Jest to tym bardziej smutne, że są to osoby, które zarabiają w naszej spółce najwięcej. Starsze stewardesy w LOT zarabiają średnio pomiędzy 9 a 11 tys. zł brutto miesięcznie. A kapitanowie dreamlinerów ich średnie wynagrodzenia przekraczają 30 tys. zł brutto miesięcznie" powiedział Milczarski.]
 • @kula Lis 67 16:17:08
  Tym bardziej stary leniwy durniu należy im się szacunek, że mając tak dobre warunki przystepują do strajku w obronie słabszych i łatwiej zastepowalnych.
 • @Lotna 15:35:30
  W tym przypadku tylko przeszczep łba wchodzi w rachubę.
 • @kula Lis 67 16:17:08
  Wyprali ci mózg i jeszcze wybielaczem potraktowali. Złodzieje PiS ukradli 2.5 mln a ty UB-eków poszukujesz.
 • Szefowa ZZ zwolniona praciwnica LOT u M.Żelazik
  https://www.facebook.com/portalstrajk/videos/2327109483982943/
 • @kula Lis 67 15:06:02
  Przecież LOT był wg nich niepotrzebny. Chcieli go sprzedać. A teraz taka troska. To szczyt hipokryzji
 • hm....
  https://twitter.com/simontemplarts/status/1007236498083676160
 • @kula Lis 67 15:30:15
  PO, które chciało sprzedać LOT Niemcom nagle martwi się o losy spółki i pracowników
  Wy*ebało skalę hipokryzji

  https://pbs.twimg.com/media/DqMcJSAX4AInbI8.jpg
 • @Husky 17:03:27
  Szykany, groźby, nielegalny strajk. Prezes PLL LOT powiadomi prokuraturę. Prezes PLL LOT Rafał Milczarski poinformował dzisiaj, że złoży wniosek do prokuratury o podejrzeniu nękania przez związki zawodowe pracowników chcących pracować; nękania i zastraszania mailami, smsami czy na Facebooku. Jednocześnie oświadczył, że jest gotów do rozmów z osobami, które uczestniczyły w strajku w LOT, ale go nie organizowały. Jesteśmy gotowi do rozmów z osobami, które uczestniczyły w strajku w LOT, ale go nie organizowały, nie kierowały gróźb karalnych pod adresem innych pracowników i nie zachowywały się "skandalicznie" oświadczył prezes spółki Rafał Milczarski. Jak powiedział po rozmowach z przedstawicielami załogi i posłami opozycji, ma ofertę dla wszystkich osób "zaangażowanych w nielegalny strajk, o ile nie są organizatorami - czyli nie są w zarządzie związku, który to zorganizował, jeżeli nie kierowały gróźb karalnych pod adresem innych pracowników i nie zachowywały się skandalicznie". "Zachęcamy te osoby, żeby przyszły i zaczęły rozmawiać" oświadczył. Jak dodał, rozmowy z przywódcami protestu członkami zarządów związków zawodowych są trudne, bo uważają oni, że strajk jest legalny i nie słuchają argumentów prawnych.
  Milczarski oświadczył również, że premier Mateusz Morawiecki jest poinformowany o sytuacji, ale podkreślił jednocześnie, że w poniedziałek "nie był wezwany do premiera i nie miał z nim żadnego spotkania".
  Prezes LOT zapowiedział również, że "każda złotówka utracona przez LOT będzie musiała być odzyskana od związków, organizujących strajk i konkretnych osób".
 • @Husky 17:03:27
  Trudny zawód trolla PiS. Zawsze go na matactwie złapią. PO uratowało PLL LOT. dotacją w 2013 i zakupami Boeoingów. Teraz PiS chce rozkraść. 2.5 mln wziątki przez złodziei z PiS. I jak to ukryć?
 • Taaaa....ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha haha
  http://www.solidarnosc.org.pl/21-postulatow

  21 postulatów

  21 POSTULATÓW Z 17 SIERPNIA 1980 ROKU
  Akceptacja niezależnych od partii i pracodawców wolnych związków zawodowych wynikających z ratyfikowanych przez PRL Konwencji nr 87 Międzynarodowej Organizacji Pracy, dotyczących wolności związków zawodowych.

  Zagwarantowanie prawa do strajku oraz bezpieczeństwa strajkującym i osobom wspomagającym.

  Przestrzegać zagwarantowanej w Konstytucji PRL wolności słowa, druku, publikacji, a tym samym nie represjonować niezależnych wydawnictw oraz udostępnić środki masowego przekazu dla przedstawicieli wszystkich wyznań.

  Przywrócić do poprzednich praw:
  ludzi zwolnionych z pracy po strajkach w 1970 i 1976 r. studentów wydalonych z uczelni za przekonania,

  zwolnić wszystkich więźniów politycznych (w tym Edmunda Zadrożyńskiego, Jana Kozłowskiego, Marka Kozłowskiego),
  znieść represje za przekonania.

  Podać w środkach masowego przekazu informację o utworzeniu Międzyzakładowego Komitetu Strajkowego oraz publikować jego żądania.
  Podać realne działania mające na celu wyprowadzenie kraju z sytuacji kryzysowej poprzez:
  podanie do publicznej wiadomości pełnej informacji o sytuacji społeczno-gospodarczej,

  umożliwienie wszystkim środowiskom i warstwom społecznym uczestniczenie w dyskusji nad programem reform.

  Wypłacić wszystkim pracownikom biorącym udział w strajku wynagrodzenie za okres strajku, jak za urlop wypoczynkowy, z funduszu CRZZ.
  Podnieść zasadnicze uposażenie każdego pracownika o 2000 zł na miesiąc, jako rekompensatę dotychczasowego wzrostu cen.

  Zagwarantować automatyczny wzrost płac równolegle do wzrostu cen i spadku wartości pieniądza.
  Realizować pełne zaopatrzenie rynku wewnętrznego w artykuły żywnościowe, a eksportować tylko nadwyżki.

  Znieść ceny komercyjne oraz sprzedaż za dewizy w tzw. eksporcie wewnętrznym.
  Wprowadzić zasady doboru kadry kierowniczej na zasadach kwalifikacji, a nie przynależności partyjnej oraz znieść przywileje MO, SB i aparatu partyjnego poprzez: zrównanie zasiłków rodzinnych zlikwidowanie specjalnych sprzedaży, itp.
  Wprowadzić na mięso i jego przetwory kartki - bony żywnościowe (do czasu opanowania sytuacji na rynku).

  Obniżyć wiek emerytalny dla kobiet do 55 lat, a dla mężczyzn do lat 60 lub przepracowanie w PRL 30 lat dla kobiet i 35 lat dla mężczyzn bez względu na wiek.

  Zrównać renty i emerytury starego portfela do poziomu aktualnie wypłacanych.

  Poprawić warunki pracy służby zdrowia, co zapewni pełną opiekę medyczną osobom pracującym.

  Zapewnić odpowiednią ilość miejsc w żłobkach i przedszkolach dla dzieci kobiet pracujących.

  Wprowadzić urlop macierzyński płatny przez okres trzech lat na wychowanie dziecka.

  Skrócić czas oczekiwania na mieszkania.

  Podnieść diety z 40 zł na 100 złotych i dodatek za rozłąkę.
  Wprowadzić wszystkie soboty wolne od pracy. Pracownikom w ruchu ciągłym i systemie czterobrygadowym brak wolnych sobót zrekompensować zwiększonym wymiarem urlopu wypoczynkowego lub innymi płatnymi dniami wolnymi od pracy.
 • @trojanka 17:51:07
  Kto nie chce pracować, do widzenia, nie cackać się z nimi. Wywalić na zbity pysk. Przestańcie się cackać z tą hołotą bo będzie coraz gorzej. Wszystko jest robione tylko by obalić rząd. Chodzi o to, że po co jakiś LOT, to jakaś megalomania, jeśli w Berlinie jest LUFTHANSA. Żadnej litości dla folksdojczów. Oni marzą o pracy dla neonazistów Adolfiny Merkel. Won za Odrę. Jak znam życie to w przedsiębiorstwie Lot, pracują mocno już podstarzałe córeczki komuchów. Więc jeżeli nie chce im się pracować wypierniczyć na zbity pysk i przeszkolić młode dziewczyny z naszych małych miasteczek i zatrudnić na ich miejsce, niech mają dobrą pracę i trochę świata zobaczą. Miło będzie zobaczyć jako stewardesę piękną młodą dziewczynę, a nie jakieś zasuszone komusze pindy z klimakterium. Człowiek wtedy będzie się mniej bał wsiadać do samolotu.
 • @trojanka 17:51:07
  Ha ha ha ha haha..
  https://www.tysol.pl/a10765--Pelny-tekst-21-postulatow-Porozumienia-Sierpniowe-Zwyciestwo-1980
 • @kula Lis 67 17:54:41
  Też uważam, że emerytura dla kobiet powinna być w wieku 50-55 lat!
 • @trojanka 17:57:19
  Dać po tyłkach, jurgieltelnikom od Lufthansy! Merkel chyba " nakazała " strajk w LOT-cie bo jej Lufthansa ma problemy. I Proszę - STRAJK NA ZAWOŁANIE. Ciekawe czy to emisariusze z Brukseli wysłani przez skundlonego Tuska organizują ten protest w firmie, która miała być nie tak dawno przejęta przez niemieckiego przewoźnika...jak wiemy z poparciem ewakuowanego przez Adolfinę Volksdeutscha Oscara. Te osoby nie legalnie strajkujące to ludzie którzy nigdy niczym się na nasycą, zarabiają bardzo dobrze, jeśli chcą więcej niech się przeniosą do Ryaner-a, Lufthansy, Wizzair-a, EasyJet-a i innych tzw. nieskosztowanych linii, tam mogą się domagać ile chcą, mieli za dobrze wiec kombinują i chcą rozdmuchać to na Polskę, moim zdaniem dobrze zrobił Prezes LOT-u, że ich zwolnił, nie zasługują na pracę w LOT, brawo za odwagę!. Widzieliście te babsko blond z LOT, pyskate, pełne nienawiści, mało się nie udławiła, tyle agresji platformiarskiej miała w sobie. Kurna, nikt mi nie powie, że to nie polityczne ściernisko, kierowane z PO. Piloci wstyd, nie powinni munduru z orłem nosić. Ale ta baba dała popis. Lepsza od Hartwig o 1000 razy. Co za wredna i pyskata baba. Dziwne, że tyle rzeczy się dzieje, gdy posmakowali, że wygrywają i są górą. Te towarzystwo z LOT niech prywatne linie otworzą swoje i robią co chcą. Jeszcze świństw człowiekowi niewinnemu narobili. Nie wierzę, żeby bez powodów ich pozwalniali. Pewnie doszło do ostrej, z ich strony, wymiany zdań. Jakie to wyreżyserowane, jakie polityczne, aż z dala śmierdzi.
 • @Jaromir 17:43:40
  Od czasu kiedy Tusk chciał sprzedać LOT (2013), spółka ta osiągnęła 641 mln zł zysku na czysto!

  http://niewygodne.info.pl/gify7/lot-tusk-550.jpg

  http://niewygodne.info.pl/artykul8/04104-Jak-dobrze-ze-LOT-nie-zostal-sprywatyzowany.htm
 • @Jaromir 17:43:40
  Skomentujesz lemingowy trollu

  Tusk: bez restrukturyzacji, LOT przestanie istnieć (http://www.tvn24.pl)

  Jeśli LOT nie zostanie "twardo zrestrukturyzowany", to przestanie istnieć - ocenił w czwartek premier Donald Tusk. Jego zdaniem plan restrukturyzacji spółki będzie wymagał twardej ręki. Premier zapowiedział też, że nie będzie więcej wsparcia finansowego dla LOT. (http://www.tvn24.pl)

  Plan restrukturyzacji, którego efektem końcowym może być, chociaż nie musi być, prywatyzacja - ale chcemy odblokować taką możliwość - jest ambitny i będzie wymagał twardej ręki - powiedział premier podczas czwartkowej konferencji prasowej. (http://www.tvn24.pl)

  Premier: kroplówki nie będzie Szef rządu powiedział też, że jeśli propozycje "twardej restrukturyzacji" nie zostaną zaakceptowane to ci, którzy będą je blokować "zrobią sobie de facto na złość". - Jeśli LOT nie zostanie twardo zrestrukturyzowany, przestanie istnieć i nie będzie (...) tutaj tak jak w poprzednich latach, nieustannej kroplówki. Ta sprawa się definitywnie skończyła, albo będzie zmiana, która da realną szansę wyjścia na prostą, albo ta firma przestanie istnieć - oświadczył Tusk. (http://www.tvn24.pl)


  https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/tusk-bez-restrukturyzacji-lot-przestanie-istniec,306295.html
 • @kula Lis 67 18:25:56
  W USA jest zakaz strajków dla pracowników Lini lotniczych
  I jest Nie do pomyślenia żeby z tego powodu samoloty nie startowały
 • @kula Lis 67 17:54:41
  Platforma staje po stronie zwolnionych pracowników LOT.
  Tych samych, których Tusk chciał wyrzucić na zbity pysk
  Ale jeśli ci pracownicy im uwierzą, to w pełni popieram ich zwolnienia.
  Osoby niepełnosprawne umysłowo nie powinny pracować na tak odpowiedzialnych stanowiskach.
 • @Husky 18:32:38
  Kopacz KODziarzy na lotnisku odwiedziła, nie wyszło z głupkami na korytarzu w Sejmie, to KO podpuścili KODerastów z LOTu by nielegalnie strajkowali i na lotnisku wariowali.
 • @Husky 18:29:20
  Cygan, który oduczał konie jeść w trzecim kwartale uzyskał oszczędności na paszy ok. 500 zł. Wynika z tego, że gdyby nie niespodziewana śmierć konia w następnym roku można byłoby oszczędzić dzieki tej inicjatywie nawet 2000zł.
 • @Husky 18:29:20
  Pojawiła się nowa książka Sumińskiego pt: Niebezpieczne związki DT. Ponoć jest zamieszany we współpracą z wywiadem Niemieckim i wojskowym PRLowskim
 • @Husky 19:08:24
  Panie Prezesie, nie należy ustępować ani na krok strajkującym terrorystom podjudzanym przez ukropskie mioty Arłukowicza i Lis-Kopacz. Należało tę dwójkę wykopać z budynku, bo te żłoby ryją na każdy możliwy sposób, włażą przed kamery z całą bezczelnością, nie wstydząc się swoich łajdackich, złodziejskich rządów. Bezczelny cham ukropski Arłukowicz kazał się tytułować Prezesowi ministrem. Takim podłym ministrom tytuł się odbiera wraz z końcem kadencji. Zachowuje się tylko dla uczciwych i mądrych ministrów. Panie Prezesie, nie rozmawiać z tymi sprzedawczykami pozbawionymi elementarnego rozumu i honoru. Nieliczni zadymiarze opłacani przez zagranicę próbują zatruć zdrową tkankę. Nic z tego. Nieuzasadnione przerwy w pracy nie będą tolerowanie. Ogromna większość pracowników stanowczo potępia warchołów i prowokatorów. Niemiecki mocodawca nawołuje otwarcie szmalcowników do obalenia polskiego nie tylko z nazwy rządu nad Wisłą wszelkimi dostępnymi metodami...Znamy te ich metody z autopsji... Targowica nie może nigdy więcej dojść do władzy, bo jest pewne, że ponownie w ciągu jednego dnia zniszczą cały, wypracowany ciężką pracą Polaków dorobek. Właśnie obejrzałem wypowiedź, tego blond komuszego tłuka, zamarzyło się jej odwołanie prezesa.. Żadnego przyjmowania z powrotem, ochrona powinna wszystkich zwolnionych pracowników wypierniczyć z terenu lotniska. Prezes nie może przyjmować z powrotem tych barbarzyńców wzywających do zamieszek, musi pozostać wobec nich niewzruszony. Jeżeli przyjmie ich z powrotem to zwyczajnie nie nadaje się do pełnienia tej funkcji.
 • @zbig71 19:28:15
  Tak
  Warto poczytać
  Warto

  Gdyby było to kłamstwo to Tusk by dawno już warczał i się ślinił
  Ale milczy
 • @Husky 19:08:24
  Dam ci dwa przykłady:
  Przykład 1:
  Polski rząd PO-PSL rozważa opcję sprzedaży borykającego się z problemami braku samolotów, finansowymi, ale wreszcie załatwia możliwość dofinansowania przedsiębiorstwa, przedsiębiorstwo pozyskuje nowe samoloty i wychodzi na prostą. Potem pojawiają się złodzieje PiSiewicze, nadają sobie ogromne premie za nic i prowadzą to przedsiębiorstwo ku ruinie. Czyżby postanowili sprzedać PLL LOT Izraelowi?

  Przykład 2:
  Rząd PiS sprzedaje stocznię gdańską Ukraińcom, ci doprowadzają przedsiębiorstwo do ruiny po czym rząd PiS odkupuje tę ruinę za cenę zbliżoną za jaką stocznię sprzedano ogłaszając swój wielki "patriotyczny" sukces.

  Jak to się mówi? Lemingowy troll zaorany? Czyż nie tak?
 • @Husky 19:08:24
  Wszystkie te córeczki komuchów, straszydła brzydkie jak noc wyrzucić jak im nie pasuje. Dlaczego niby mają ma zarabiać więcej niż my? Takie podstarzałe straszydła zobaczyć w wejściu to traumy można się nabawić. Czy one w ogóle są w stanie podać kawę lub herbatę pasażerowi nie parząc przyrodzenia?
 • @Husky 19:08:24
  Masz rację. Trolli pislamistycznych też to powinno dotyczyć.

  Jestem ciekawy kiedy wam qurvica przejdzie i się uspokoicie? To tylko wybory... Następne PiSlam przerznie jeszcze bardziej :)
 • @Husky 19:08:24
  PS. A co tam piesku było w tym Działoszynie? PiS sam się zaoral?
  :))))))
 • @kula Lis 67 19:08:42
  Czemu jesteś taki agresywny? Zachowujesz się jak stary ubek albo nacpany ZOMO-l.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:57:31
  Myślę, że nerwy są tu niepotrzebne.... LOT jest niezagrożony, nawet jeśli wszyscy piloci - synowie komuchów i stewardessy - córki komuchów przestaną pracować.
  Jest w dobrej współpracy, zawarł bezcenne umowy i ilość kursów rośnie.Prezes właściwy!!Partnerzy nie pozwolą na żadne hocki klocki , za cenny to przewoźnik, cennych ładunków!!

  https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/pll-lot-i-el-al-beda-pracowac-reka-w-reke,212,0,2407892.html

  http://aviation24.pl/index.php/component/k2/item/4045-polskie-linie-lotnicze-lot-i-izraelski-el-al-podpisaly-memorandum-rozpoczynajace-wspolprace

  https://www.altair.com.pl/news/view?news_id=25354

  https://twitter.com/simontemplarts/status/1007236498083676160
 • @Husky 19:08:24
  W ich słowniku „hipokryzja” nie istnieje? Lansik posłów PO na strajku w LOT. Nie wyszło.

  http://niezalezna.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15403153201d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b372.jpg

  Poważne miny, zwoływana naprędce konferencja prasowa i apele do premiera Mateusza Morawieckiego. Tak politycy Platformy Obywatelskiej próbowali lansować się w związku ze strajkiem w PLL LOT. Pomimo tak wielkiego zadęcia, cała akcja Ewy Kopacz i jej partyjnych kolegów okazała się wielkim niewypałem. W internecie zawrzało. Platforma Obywatelska postanowiła stanąć po stronie strajkujących w PLL LOT i zaatakować prezesa linii lotniczych. To nie żart. Na miejsce wysłano nawet specjalną delegację z... Ewą Kopacz na czele. Trwanie tej sytuacji doprowadzi do katastrofy, mamy do czynienia z niekompetentnym prezesem, zarządem, który pobiera miliony zł nie ponosząc odpowiedzialności. Jeśli pan premier Morawiecki nie ma woli to niech prezes Kaczyński tupnie nogą i zrobi porządek czytamy na twitterowym profilu Platformy Obywatelskiej.
  https://pbs.twimg.com/media/DqNBwdlX4AEgxxN.jpg


  Wcześniej prezes PLL LOT Rafał Milczarski poinformował, że złoży wniosek do prokuratury o podejrzeniu nękania przez związki zawodowe pracowników chcących pracować; nękania i zastraszania mailami, smsami czy na Facebooku. Jednocześnie oświadczył, że jest gotów do rozmów z osobami, które uczestniczyły w strajku w LOT, ale go nie organizowały.

  Pod wpisem polityków Platformy błyskawicznie zaczęły pojawiać się wpisy oburzonych internautów. Przypomnieli oni działaczom PO, że to właśnie za rządów tej partii próbowano doprowadzić do prywatyzacji PLL LOT. Wy to w sprawie LOT-u zamknijcie mordy. Wasze linie lotnicze są w Berlinie. Nie masz wstydu to zabieraj córkę i do Kanady.
  Emocje sięgnęły zenitu również pod wpisem Ewy Kopacz, która chwaliła się że w ramach interwencji poselskiej udało jej się dostać do gabinetu prezesa PLL LOT wraz z m.in. Bartoszem Arłukowiczem. Właśnie jesteśmy w gabinecie Prezesa Milczarskiego i w ramach interwencji poselskiej rozmawiamy o strajku pracowników LOT. No i wtedy się zaczęło. Internauci nie przebierali w słowach. Ewuś z przypominają mi się słowa Krula Jewropy jak nie mieliście nic przeciwko temu, żeby LOT zaorać. I nie tylko ja to pamiętam. Wstydźcie się. Jak to Arłukowicz mówił do Sowy? Zlikwiduj dwa szpitale? Teraz będziecie likwidować LOT? Przypominano również, że to właśnie Platforma dążyła do prywatyzacji PLL LOT. Gdybyście Wy rządzili to LOT by nie strajkował! LOTu by nie było. Byłaby Lufthansa Pl. A gdyby jej polscy pracownicy strajkowali to byście ich rozgonili pałkami, gazem i bronią gladkolufową... Boże jak ja się cieszę, że Was już nie ma i już Was nie będzie..A i Arlukowicz też spec od lotnictwa ? On się mógł czegoś na ten temat nauczyć od Kwapisza z Kielc. On w końcu szef Aeroklubu.

  https://pbs.twimg.com/media/DqNDwTaWoAYOOqq.jpg
  https://pbs.twimg.com/media/DqNGM9OX4AsFXh6.jpg


  Ps...Tusk i wasza ekipa doprowadziliście LOT do upadku. A teraz zaprzańcy lansujecie się na strajku. To wyście chcieli żeby LOT zbankrutował to wyście dali im śmieciowe umowy a teraz zamartwiacie się kłamcy oszuści idźcie martwić się o nowe lotnisko w Berlinie. Dobrze, że PO już nie rządzi, bo by już nie mieli gdzie strajkować! Won. Dopiero co słuchaliśmy, że LOT chcecie wyprzedać za bezcen Lufthansie. Znalazł się mądry menager i wyciągnął bankruta z dna, w jakie go spuściliście. Jak wam nie wstyd hipokryci. Pamiętacie jak kazaliście strzelać z broni gładkolufowej do górników pod siedzibą JSW? A wprowadzenie poza dialogiem podwyższonego wieku emerytalnego? To wyście chcieli żeby LOT zbankrutował to wyście dali im śmieciowe umowy a teraz zamartwiacie się kłamcy oszuści idźcie martwić się o nowe lotnisko w Berlinie. Spójrzcie ile wyście nakradli publicznej kasy. Gdzie pieniądze z OFE, za sprzedany majątek, a kasę unijną wydawaliście na horoskopy dla psów i tablice Mendelejewa. Podła przeklęta bando przestępców. Teraz ubieracie się w polityczne fatałaszki obrońców związków zawodowych?

  Mamy rok 2014 Prezesem LOT -u jest Sebastian Mikosz.

  https://g0.forsal.pl/p/_wspolne/pliki/1614000/1614547-sebastian-mikosz-czlonek-president-300-170.jpg


  LOT rezygnuje z ograniczeń pensji. Prezes zyska, załoga straci. Koniec z kominówką. Wynagrodzenie prezesa linii na kontrakcie menedżerskim wzrośnie dwu-, a być może nawet trzykrotnie. Zarobki pilotów i stewardess spadną o jedną czwartą. Załoga LOT-u jest w szoku. Z jednej strony Ministerstwo Skarbu Państwa mówi o trudnej sytuacji finansowej spółki i szykuje się do wypłacenia firmie 200 mln zł – kolejnej raty pożyczki ratunkowej, a z drugiej zezwala na podwyższenie wynagrodzeń zarządu, uwalniając go spod rygorów tzw. kominówki. Do tej pory prezes Sebastian Mikosz – jak wszyscy jego poprzednicy i inni członkowie zarządu – podlegał ustawie kominowej. Ta ogranicza wynagrodzenia szefów spółek państwowych do sześciokrotności średniej pensji brutto w sektorze przedsiębiorstw, czyli obecnie ponad 24 tys. zł brutto. Po ponad roku urzędowania postanowił poprosić o więcej, a resort Skarbu Państwa wyraził zgodę.

  Jeszcze w lutym walne zgromadzenie akcjonariuszy przeniosło kompetencje dotyczące ustalania zasad wynagradzania zarządu na radę nadzorczą. Pod koniec kwietnia rada zgodziła się, by prezes wraz z innymi członkami zarządu przeszli na kontrakty menedżerskie. Mikosz założył więc działalność gospodarczą i rozlicza się z firmą jak przedsiębiorca. Z naszych ustaleń wynika, że może zwiększyć w ten sposób swoje zarobki nawet do 60 tys. zł miesięcznie. W razie odwołania otrzyma też dużą odprawę.

  - Zawieranie kontraktów menedżerskich oraz kształtowanie systemu wynagrodzeń w ramach tych umów znajduje się w kompetencjach rad nadzorczych – wyjaśnia Agnieszka Jabłońska-Twaróg, rzecznik Ministerstwa Skarbu Państwa. Dodaje, że przepisy ustawy kominowej dopuszczają możliwość zawierania kontraktów menedżerskich. Zapewnia, że wynagrodzenie prezesa Mikosza nie odbiega od średnich wynagrodzeń na rynku oraz składa się z dwóch składników – części stałej (60 proc.) i zmiennej (40 proc.). – Część zmienna, czyli premie, musi być uzależniona od poziomu realizacji celów. Powinna być powiązana z podstawowymi wskaźnikami i wynikami finansowymi, jak: zysk netto, przychody, EBITDA, rentowność, płynność i realizacja inwestycji – precyzuje Jabłońska-Twaróg. Planowane wejście na rynek czarterowy państwowego przewoźnika budzi sprzeciw pracowników. Twierdzą, że umowa ze spółką 4You Airlines jest niekorzystna dla ich przedsiębiorstwa. Skarga związkowców już trafiła do NIK.

  Związkowe protesty
  Takie wyjaśnienie nie wystarcza związkowcom. Obecnie w przedsiębiorstwie trwa spór zbiorowy prowadzony przez wszystkie organizacje związkowe. Odbyło się nawet referendum, a jego pozytywny wynik otworzył drogę do legalnego strajku. Kością niezgody są „ramowe wytyczne dotyczące warunków wynagradzania pracowników spółki”, które wejdą w życie w czerwcu. W nowej formule średnio o jedną czwartą zmniejszą się stałe zarobki pilotów i stewardess.

  W zależności od typu samolotu i zajmowanego stanowiska nowe stawki wynoszą od 9945 do 15 800 zł. W dotychczas obowiązującym regulaminie było to od 9495 do 22 521 zł. Przedstawiciele Lotu wyjaśniali w grudniu zeszłego roku, gdy poinformowali o swoim planie, że głównym założeniem nowych zasad jest zmniejszenie stałej części wynagrodzenia, a zwiększenie części zależnej od faktycznie wylatanych godzin. Pracownicy nawet nie chcą o tym słyszeć.

  Mówią, że to nielegalne, bo nie było z nimi uzgodnione, a powinno, bo wcześniej kwestię wynagrodzeń regulował układ zbiorowy. W tej sprawie przed kilkoma tygodniami odbyli nawet spotkanie w Ministerstwie Skarbu Państwa z odpowiedzialnym za LOT podsekretarzem stanu Rafałem Baniakiem. Z relacji związkowców wynika, że wiceminister zobowiązał się w ciągu dwóch tygodni przedstawić opinię prawną w tej sprawie, ale dotychczas jej nie przesłał.

  Związek Zawodowy Pilotów Komunikacyjnych PLL LOT nie składa jeszcze broni. Jego przedstawiciele zapewniają, że rozmowy w sprawie szczegółów regulaminu wynagrodzeń pracowników wciąż trwają. – Istnieje duże prawdopodobieństwo uzyskania rozwiązania satysfakcjonującego wszystkich zainteresowanych – twierdzi szef związku Krzysztof Zbroja.

  Sebastian Mikosz jest prezesem LOT-u od lutego 2013 r. Już jego wybór był kontrowersyjny. Ówczesny minister skarbu Mikołaj Budzanowski wskazał właśnie jego, mimo że wcześniej rada nadzorcza spółki wybrała w konkursie kogoś innego. Mikosz jest prezesem LOT-u drugi raz. Po raz pierwszy szefował firmie w latach 2009–2010. Po 19 miesiącach złożył rezygnację.

  W trakcie swoich rządów w ramach restrukturyzacji zwolnił 400 osób z załogi liczącej wówczas ok. 3,5 tys. osób. Mikosz doprowadził wtedy także do wygaśnięcia starego układu zbiorowego, w którym znajdowały się zapisy dotyczące różnych przywilejów dla pracowników. Wypracował też nowy układ, który wypowiedział, gdy został prezesem po raz drugi.


  https://pbs.twimg.com/card_img/1054774092656766976/rirawz68?format=jpg&name=600x314
  A jak tam wasi bardzo chorzy inwalidzi jeden ciekawe czy da radę bez mamusi w Toruńskiej radzie. Może to jest przypadek protestu niepełnosprawnych? To nie jest protest polityczny, a tymczasem Hartwich poszedł do polityki.
 • @Zawisza Niebieski 19:45:56
  100/100 Do tego jeszcze mam taką wizję jak bracia naszych rządzących przyślą nam taką pomoc dla LOT-u .Salut . https://www.flyuia.com/pl/pl/about/fleet
 • @Zawisza Niebieski 19:45:56
  // Lemingowy troll zaorany?//
  a nr. kolejny to co?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:54:26
  Przecież PIS przegrał wybory
  Co tu komentować
  I nigdy już się nie podniesie
  trochę szkoda
  Pzdr.

  ps.
  Ale jak usłyszałem, że Schetyne wykołowali w jego mateczniku na Dolnym Śląsku, to mi cała chandra powyborcza minęła.
 • @Husky 20:37:28
  Ja nie twierdzę że przegrał tylko że nie wygrał a to różnica.
  Miales chandre? Hehe. Wiem:)

  A jak było w tym Działoszynie?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:46:40
  Nie wiem, to nie dzielnica Londynu

  8-))))))
  pzdr.
 • @Jarek Ruszkiewicz
  Strajk w LOT . Polecam. : http://lotnictwo.net.pl/263-polskie_linie_lotnicze/147-polskie_linie_lotnicze_lot/90383-strajk_w_pll_lot.html
 • @Husky 20:37:28
  Personel medyczny, nauczyciele, policjanci (MO) Lociarze...ależ tego resortowego ścierwa się narodziło! ...I te "UBeckie dzieci" z wielkich miast, płodzą jeszcze następne POkolenia polskojęzycznych jewropejczyków - czerwonych skurwysynow!
 • @kula Lis 67 20:55:10
  Opanuj się . :))) Salut.
 • @Repsol 20:56:56
  Ostro bo taka jest prawda. Pzdr!
 • @kula Lis 67 21:16:56
  Prawda jest jak....a , każdy ma swoją!
  Poczytałam trochę opinii w necie i..jeśli prawdą jest że pracownicy LOT u czują się
  a/ upokarzani
  b/lekceważeni
  c/poniewierani
  d/poniżani
  i w ich obronie wystąpiła szefowa ZZ, wyrzucona po tym z pracy to do
  k a ż d e g o przełożonego, który poniewiera ludźmi, bo wydaje mu się że jest lepszy od innych /wybrany/należy zwrócić się słowami jakże słusznymi "spieprzaj dziadu"!!!!
  NIKT nie ma prawa sekować i poniżać ludzi którzy tworzą firmę , bez nich waadza i zarządy mogą sobie co najwyżej palec włożyć..gdziekolwiek!
  I podpinanie do poniewierania spiskowych teorii jest idiotyzmem.
  Z ludźmi jak są problemy,się ROZMAWIA j negocjuje bo to nie jest obóz karny czy łagier!
  KAŻDY pracownik zasługuje na szacunek i merytoryczne negocjacje!
  Znałam profesora lwowskiego /zdążył uciec i ocaleć z pogromu/, który każdego ranka przychodząc do pracy w Instytucie, witał się podając rękę, z panią sprzątającą.
  I nie była to 18 latka z dużym cycem w mini!Tylko starsza pani.Na jej zawstydzanie i słowa "ależ panie profesorze mam brudne ręce" profesor odpowiadał" mam mydło i wodę w pracowni , to sobie w razie potrzeby umyję"
  Ale na to ,trzeba być człowiekiem ,a nie zakompleksionym ......boootzem"
 • @trojanka 08:16:03
  Doświadczenie życiowe podpowiada mi , że kula lis to zwykła gnida , ofiara szoku związanego z awansem społecznym, bez korzeni, od których ze wstydem się odciął, za to z dużymi zasobami jadu w stosunku do lepszych od siebie. I nie piszę tego, by go obrażać, tylko dlatego, że uważam, że tak po prostu jest.
 • @Mariusz G. 08:32:21
  //Doświadczenie życiowe podpowiada mi , że kula lis to zwykła gnida //


  A niezwykłą gnidę znajdziesz zawsze rano w lustrze podczas golenia.
  I nie piszę tego, by cię obrażać, tylko dlatego, że uważam, że tak po prostu jest.
 • @Husky 08:47:41
  Może podczas mycia zębów ?, bo już nie pamietam kiedy rano się goliłem. A ciebie co tak ubodło, też jak kula lis nienawidzisz komuny za to,że cię od pasania gęsi oderwała i uczyniła quasi-intelektualistą. Weźcie się borowe dziady do jakiejś uczciwej roboty. Ileż można siedzieć w internecie.
 • @Mariusz G. 08:32:21
  A wcześniej wydawał się całkiem rozsądnym człowiekiem, można takim być niezależnie od poglądów czy sympatii!może zdrowie podupada czy coś??
  I nie należy nie znając sytuacji "od kuchni" , konfabulować i obrażać ludzi!innych Polaków!
  Niezależnie od posiadania odmiennych poglądów, czy sympatii!Opluwania się wzajemnie Polaków,i skakania sobie do gardeł ,mam wrażenie oczekuje pewna nacja.naród zajęty walką pomiędzy sobą, nie zwraca uwagi na inne wydarzenia!np. ze mu poduszkę spod głowy wyciągają!
  Nawet nie wiedziałam, że jak lecę samolotem to pilotuje go syn komucha, a napój podaje mi córka komucha, a bilet sprzedała mi wnuczka komucha, zaczynam się bać!!Muszę się zapytać następnym razem!
  Natomiast tajemnicą poliszynela jest , ze bodajże jeden z marszałków jest synem komucha, doradca prezydenta ds chyba wschodnich jest byłym członkiem PZPR, znacząca w politycznym światku osoba pani Beata K. jest córką komucha, itp.
  I po obu stronach jest sporo luda " z przeszłością".
  ciiiii sza....
  https://pikio.pl/wojna-na-zyciorysy-ci-politycy-pis-po-i-nowoczesnej-byli-w-pzpr-lista/
  Są pracodawcy,szefowie, którym wydaje się ze mają przed sobą bydło, niższy gatunek....nawet bydło nie będzie dawało mleka ,bite i popychane.
  Nawet jeśli firmę podnosi się finansowo, to CZŁOWIEK i relacje między ludźmi są najważniejsze!Przynajmniej tak uważał JPII /mówił o tym/i człowiek wierzący naprawdę/ nie na pokaz/ tak postępuje, !!"Jak chcecie aby ludzie wam czynili, tak i wy im czyńcie".
  Tacy ludzie poniewierający innymi, powinni doświadczyć w swojej rodzinie/ żona, córka, syn, matka/takiego traktowania przez pracodawcę.
  Jak to mówił góral do grającego uczącego się jazdy na nartach cepra ,śp.Bogusia Kobieli "jak sie nie przerwóciś, to się nie naucys"
 • @trojanka 08:16:03
  a,b,c,d- chodzi o sprawdzanie trzeźwości, personelu, tak jak ma to w MPK, PKS, PKP, Żegludze, firmach transportowych oraz sprawdzanie bagaży po locie, bo wynoszą jedzenie, alkohol którego pasażerowie nie skonsumowali, to było nagminne, a to zwykła kradzież, okradanie pracodawcy. Wyją z tego powodu.
 • @Mariusz G. 08:32:21
  Już ci Husky odpowiednio odpisał, chamie rodem z czworaków, którzy zaistnieli i są piśmienni dzięki komunie. Nie poniżę się by z łykiem podejmować dyskusję.
 • @trojanka 09:26:59
  Praca nie może być traktowana – nigdy i nigdzie – jako towar, bo człowiek nie może dla człowieka być towarem, ale musi być podmiotem. W pracę wchodzi on poprzez całe swoje człowieczeństwo i całą swą podmiotowość. Praca otwiera w życiu społecznym cały wymiar podmiotowości człowieka, a także podmiotowości społeczeństwa, złożonego z ludzi pracujących. Trzeba zatem widzieć wszystkie prawa człowieka w związku z jego pracą i wszystkim czynić zadość.

  Za pracę ludzką trzeba zapłacić i równocześnie: na pracę człowieka nie sposób odpowiedzieć samą zapłatą. Przecież – jako osoba – jest on nie tylko „wykonawcą”, lecz jest współtwórcą dzieł a, które powstaje na warsztacie pracy. Ma zatem prawo do stanowienia również o tym warsztacie. Ma prawo do pracowniczej samorządności – czego wyrazem są między innymi związki zawodowe: „niezależne i samorządne”, jak podkreślono właśnie tu, w Gdańsku.

  Z kolei, praca ludzka – poprzez setki i tysiące, jeśli nie miliony, warsztatów – przyczynia się do dobra wspólnego społeczeństwa. Ludzie pracy w tej właśnie pracy znajdują tytuł, wieloraki i różnorodny, bo i praca ludzka jest wieloraka i różnorodna – a więc tytuł do stanowienia o sprawach całego społeczeństwa, które żyje i rozwija się z ich pracy.

  https://duszpasterstwotalent.pl/jan-pawel-ii-o-solidarnosci-i-pracy/

  Tak i Amen!
 • @kula Lis 67 09:28:59
  Udowodnioną kradzież, zgłasza się na policję i zwalnia dyscyplinarnie!
  Widocznie w JP Morgan uczyli inaczej!
 • @trojanka 09:26:59
  Obejrzałem wywiad, który Pani poleciła i wiem dokładnie o co chodzi w LOCIE, gdyż jest to powszechnie funkcjonujący schemat. NIezastępowalny jest tylko szef i jego przydupasy, na miejsce każdego z pozostałych czeka dziesięciu chętnych. Ludowe porzekadło, że wystarczy być głupim, a szczęście samo przyjdzie sprawdza sie powszechnie , więc decydenci obsadzaja kluczowe stanowiska idiotami i biznes się kręci. Tylko, że limit szczęścia nie jest nieograniczony i kiedyś ten kolos musi runąć.
  Nie potrafię zrozumieć patriotyzmu opartego na uwielbieniu jakiegoś abstrakcyjnego tworu, symboliki przy jednoczesnym braku zaineresowania losami jednostek tworzących wspólny naród, przy braku poszanowania dla prawa, które to państwo tworzy (nie mam tu na myśli bynajmniej ostatnich sporów o Konstytucję) , przy akceptacji państwa zachowującego się w stosunku do obywatela jak oszust, albo zbój.
 • @Mariusz G. 09:50:34
  Natomiast jestem przeciwna, wtykaniu się Kopacz w ten spór i próbie zbicia kapitału politycznego na tej awanturze!Ale udział i negocjacje kogoś bezstronnego powinien być. Na pewno nie Morawieckiego!
 • @trojanka 10:03:33
  Zawsze jak konia kuja to żaba nogę podstawia.
 • @trojanka 10:03:33
  Ja w ogóle nie traktuję tego sporu , jako czegoś ocierającego się o politykę. To, że rządzi PiS nie ma w tym wypadku wielkiego znaczenia, bo on tylko udoskonalił metody zarządzania państwem wdrażane przez poprzedników przez ćwierć wieku. To nie jest tak, że raz rządzi Tusk, a raz Kaczyński, to cały czas rządzimy my poprzez "swoich" reprezentantów. To cały czas rządzą kula lisy, Huskie i ich "platformiane" alter ego.
 • @trojanka 09:49:23
  Patowa sytuacja w PLL LOT trwa. Prezes spółki w Telewizji wPolsce.pl ostro o liderach protestu: "Próbują sterroryzować firmę". Mamy do czynienia ze strajkiem, który jest zakazany. To, że jest nielegalny to jest logiczne uproszczenie, on jest zakazany. W przypadku takiego strajku, strajkujący łamią prawo. Próbują sterroryzować firmę, która działa, rozwija się, w której pracuje ponad 3 tys. osób powiedział Rafał Milczarski. Prezes LOT był gościem Telewizji wPolsce.pl. Od siedmiu dni dwa związki zawodowe działające w PLL LOT prowadzą strajk. Od pracy powstrzymuje się część personelu pokładowego i pilotów. Jak podkreśla, prezes LOT nie ma żadnych postaw prawnych do jego prowadzenia. Co więcej, strajk został zakazany przez sąd. Tego strajku zakazał sąd w udzielonym naszej spółce zabezpieczeniu. Wskazując, że strajk organizowany 18 listopada jest objęty tym zabezpieczeniem. Związki zawodowe próbują twierdzić, że strajk jest legalizowany z powodu zwolnienia Moniki Żelazik szefowa Związku Zawodowego Personelu Pokładowego i Lotniczego, w związku z tym, to referendum, które zostało zorganizowane w ramach sporu zbiorowego nie obowiązuje powiedział Milczarski. Prezes podkreśla, że argumentacja związków zawodowych jest niezgodna z literą prawa. Wykazują się nieznajomością prawa, dlatego, że nawet w przypadku zwolnienia działacza związkowego prowadzącego spór zbiorowy - czego my nie zrobiliśmy - konieczne jest również przeprowadzenie referendum. Z referendum ustawa o rozwiązywaniu sporów zbiorowych w żadnym wypadku związków zawodowych nie zwalnia stwierdza gość Telewizji wPolsce.pl.
  Powołując się na te argumenty, prezes LOT, stwierdza, że uczestnicy protestu łamią prawo i próbują sterroryzować firmę. Mamy do czynienia ze strajkiem, który jest zakazany. To, że jest nielegalny to jest logiczne uproszczenie, on jest zakazany. W przypadku takiego strajku, strajkujący łamią prawo. Próbują sterroryzować firmę, która działa, rozwija się, w której pracuje ponad 3 tys. osób akcentuje prezes LOT. Wśród nakreślanych przez protestujących postulatów pojawia się żądanie przywrócenia do pracy zwolnionej Moniki Żelazek. O tym czy tak będzie, w ocenie Milczarskiego, zadecyduje sąd, którego wyrok będzie realizowany przez LOT. Przywrócenie do pracy Moniki Żelazik jest możliwe. Są do tego stosowne metody. Od każdej decyzji pracodawcy przysługuje zaskarżenie do sądu. Monika Żelazik naszą decyzję zaskarżyła. Jeżeli zostanie przez sąd przywrócona, to my jako firma stosująca prawo Monikę Żeliazik do pracy przyjmiemy podkreśla Rafał Milczarski. Prezes wyjaśnia także, że powodem zwolnienia Żelazik nie było przewodzenie związkowi, ale wezwanie do złamania prawa. Nie została zwolniona za przewodzenie związkowi zawodowemu prowadzącemu spór zbiorowy, tylko została zwolniona za to, że skierowała do bardzo dużej grupy osób wezwanie do wykonania przestępstwa przyniesienia butelek z benzyną, granatów, pistoletów itd. Tego typu sformowania w lotnictwie są zakazane stwierdza prezes. Dodał także, że zarząd LOT jest gotowy prowadzić rozmowy z uczestnikami strajku, które „nie kierowały gróźb karalnych i nie manipulowały ludźmi”. Przypomniał przy tym, że firma ponosi straty związane ze strajkiem i jej zarząd ma podstawy do tego, aby dochodzić zwrotu poniesionych kosztów od uczestników strajku.

  https://youtu.be/K9j4weciaOY

  Ps..Prezesie! Trzymać twardy kurs. Żadnej zmiany decyzji, jak chcą wrócić do LOT, to na sprzątaczki. Żelazik myślała, że będzie wiekować, jak Orłoś w Teleexpressie, to się przeliczyli. Taki jest rynek pracy. A co tam robił ten pomiot banderowca i łachudra Arłukowicz bezwstydny?! Przecież w LOT jest taka sama sytuacja jak w sejmie z tymi niepełnosprawnymi, to inspiruje patologia! Czy tego rząd nie widzi? Jak to możliwe by przywrócić do pracy "terrorystkę, która nawołuje do przyniesienia na teren LOT butelek z benzyną , granatów itd"? Tym powinna zająć się PROKURATURA i to zaraz. To się w głowie nie mieści! Nawoływanie do zbierania i wykorzystania pirotechniki, to ci ludzie powinni siedzieć natychmiast. A jeśli tam są piloci to utrata uprawnień z urzędu, gdzie urząd lotnictwa? Śpi, czy czeka na katastrofę?
 • Hmm.
  Gdy pozbywano się mnie z zakładu pracy, pies z kulawą nogą...
  A obecnie w dużych zakładach u nas ewidentnie mam tzw. wilczy bilet.
  Za "S". I właściwie od końca maja nie miałem pracy innej niż dorywcza.
  Ktoś powie:jak możliwe w kraju Dobrej Zmiany?
  Gdy skontaktowałem się z dziennikarzem będącym na bieżąco, wyszło że takich jak ja są w Polsce tysiące.
  A że nie pozbyto się ich z miejsc strategicznych, nikogo to nie obchodziło.
  LOT ma Nazwę i Znaczenie.
  No cóż.
  883-668-050 jakby co.
  Jeśli ktoś nadużyje numeru powyżej, zmienię go to prepaid na kartę.
 • @kula Lis 67 12:21:12
  NIE!!!!Liczy się człowiek, a nie zysk za wszelką cenę.Zwolenników i ich klakierów, zrobienia z Polaków zastraszonych niewolników za miskę ryżu,przybywa, z wiadomego kierunku!!Polak ma być cicho ,zastraszony, nie mieć żadnych wymagań, i podejmować pod nogi szefa co rano!I płacić rosnące podatki i daniny.
  Radzę zatrudnić Arabów uchodźców, oni się szkolili w USA , mają wprawę.
  Ja bym tego pana szefa , nie zatrudniła nawet do sprzątania!!
  Zestresowany pilot czy mechanik po kolejnych poszturchiwankach w pracy,najlepiej jeszcze chory na grypę z gorączką lub duszący krztusiec ,to oczywiście najbezpieczniejsze rozwiązanie do pilotowania np. za ocean!!
  Przyzwoita atmosfera w pracy, przy względnej dyscyplinie dopuszczalnej prawem pracy, powoduje że ludzie pracują wydajniej i lepiej.I firma ma się lepiej!
  Znam takich szefów, u mojej koleżanki w pracy co rano był zajęty kibelek w pracy. Jedne wymiotowały , drugie miały biegunkę, zanim przyszedł bóg!mały.... jek.
  Won z takimi!
 • @trojanka 14:29:00
  Na nic zażalenie związkowców z LOT-u. Sąd je odrzucił - protest jest nielegalny! Potwierdziło się stanowisko kierownictwa LOT-u! Sąd Okręgowy w Warszawie oddalił zażalenie związków zawodowych działających w PLL LOT dotyczące zabezpieczenia strajku w spółce - poinformował rzecznik LOT Adrian Kubicki. Jak dodał, że to kolejne orzeczenie sądu, które "przemawia za tym, że strajk jest nielegalny".
  LOT ma zabezpieczenie sądowe, które mówi o tym, że akcja strajkowa, która rozpoczęła się 18 października jest zakazana sądownie do czasu rozpatrzenia przez sąd sprawy dotyczącej legalności strajku 20 listopada
  powiedział Kubicki. Jak dodał, związki zawodowe złożyły do sądu odwołanie od tej decyzji. Dzisiaj przyszła odpowiedź Sądu Okręgowego w Warszawie, który postanowił tego zabezpieczania nie uchylać i nie wstrzymywać. Czyli jest ono w mocy. Innymi słowy, związki zawodowe zażaliły postanowienie sądu zakazujące strajku, a dzisiaj Sąd Okręgowy to zażalenie oddalił tłumaczył. Wskazał, że w tym procesie prawnym pozostaje jeszcze apelacja. Chcemy pracownikom powiedzieć jedno: kolejne orzeczenie sądu przemawia za tym, że ten strajk jest nielegalny. I nie ma najmniejszej wątpliwości, że jego konsekwencje będą konsekwencjami związków zawodowych i osób, które do tego strajku przystąpiły. Apelujemy do tych, którzy się wahają, co zrobić w tej sytuacji, żeby się do strajku nie przyłączali powiedział Kubicki. Dodał, że 67 osób zwolnionych dyscyplinarnie może podjąć rozmowy z zarządem, które "być może w jakiś sposób ich sytuację zmienią".


  Ps...Związkowcy teraz Muszą Pokryć Stratę Finansową LOT-u. Mogą wystąpić do ukropskich miotów Kopacz i Arłukowicza o POŻYCZKĘ. Kopacz dla nich wykopie kasę. KODziarskie bojówki nawet w LOT należy obciążyć finansowo, 2 mln zł mają zwrócić do LOT, oni tylko taki argument zrozumieją. PLL LOT "do trwającej rekrutacji na pilotów zgłosiło się ponad tysiąc kandydatów.
 • @kula Lis 67 16:23:18
  Wiadomo KTO udupianiem polskiego pracownika steruje i kto im basuje ! !!udupić Polaków!!
  https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/pll-lot-i-el-al-beda-pracowac-reka-w-reke,212,0,2407892.html
 • @trojanka 16:41:10
  Poseł Kukiza także jak PO mąci w LOT. Komu się nie podoba, że za prezesa Rafała Milczarskiego PLL LOT stanął na nogi? Grupę kilkudziesięciu protestujących stewardes i pilotów na terenie PLL LOT odwiedzili najpierw politycy PO, a teraz poseł Łukasz Rzepecki (Kukiz'15). Parlamentarzysta przekazał strajkującym swoje poparcie i wezwał do odejścia z funkcji prezesa Milczarskiego. Środa jest siódmym dniem strajku związków zawodowych w PLL LOT. Jego uczestnicy powstrzymują się od pracy, są to stewardesy i piloci. Koło południa grupę kilkudziesięciu protestujących na terenie firmy osób, na zewnątrz biurowca spółki, odwiedził poseł Rzepecki. Przekazał im, że on, jako poseł na Sejm, od początku wspiera ich w postulatach pracowniczych. "Wspieram was w walce o przywrócenie wam godności pracowniczej" powiedział. Jak mówił, pracownicy LOT powinni pracować na umowach o etat. Namawiał do dalszych rozmów z zarządem o swoje prawa. "Dzisiaj apelujemy z pracownikami, aby ten turboliberalny prezes LOT odszedł" powiedział. Jak dodał, "jeśli ma pan honor, panie prezesie, niech pan opuści to stanowisko". We wtorek protestujących odwiedziła grupa posłów opozycji m.in. była premier Ewa Kopacz i Bartosz Arłukowicz (PO). Po południu w środę do protestujących ma przybyć szef OPZZ Jana Guz oraz prezydium OPZZ. Strajk zorganizował Międzyzwiązkowy Komitet Strajkowy, wybrany spośród zarządów dwóch reprezentatywnych związków zawodowych: Związku Zawodowego Personelu Pokładowego i Lotniczego (ZZPPiL) na czele z Moniką Żelazik oraz Związku Zawodowego Pilotów Komunikacyjnych PLL LOT, którego przewodniczącym jest Adam Rzeszot. Związkowcy domagają się przede wszystkim przywrócenia do pracy Żelazik, która została dyscyplinarnie zwolniona, 67 osób również dyscyplinarnie zwolnionych, oraz dymisji prezesa PLL LOT. Z danych LOT wynika, że w sumie w firmie pracuje ok. 1,3 tys. stewardes i 700 pilotów. Spółka zatrudnia około 3 tys. pracowników. PLL LOT należą do Polskiej Grupy Lotniczej, która w 100 proc. należy do Skarbu Państwa.

  Ps...Należy prześledzić skąd płyną pieniądze na akcję strajkową! Nie pierwszy raz w historii Polski obcy opłacają swoją piątą kolumnę! Banda Kukiza znów rozrabia...Rzepecki to koń trojański, najpierw występował przeciw Kaczyńskiemu będąc w PiSie, a teraz to! Niby Kukiz'15 a tak naprawdę pewnie PO. To kolejny mąciciel od Kukiza..młody cwaniaczek myśli, że jak udało mu się wejść do Sejmu z ramienia PiS,to od Kukiza czeka go to samo..laluś zniewieściały nie wie, że dostał się do Sejmu tylko dlatego, bo startował z list PiS..Rzepecki niech nie szuka dziury w całym .. za wszarz i przed prokuratora za napuszczanie przeciw rządowi i prezesowi LOT ..
 • @kula Lis 67 17:50:16
  Wszystkich rozwiązać lub deportować, niech zostanie tylko PIS!!Jak w Korei!
  PS.ILU aferzystów z afer PO zostało ukaranych za rabowanie Polaków a majątków odebranych???
  ILUUUU????
 • @kula Lis 67 17:50:16
  Pasuje ci reżim ???skończ już blekać tutaj!masz drugi wpis i tak powielasz to samo!OK dzięki!
 • @trojanka 17:57:13
  Przy tych chazarokomuszych sądach?
 • @kula Lis 67 20:56:33
  @trojanka 14:29:00
  Na nic zażalenie związkowców z LOT-u. Sąd je odrzucił - protest jest nielegalny! Potwierdziło się stanowisko kierownictwa LOT-u! Sąd Okręgowy w Warszawie oddalił zażalenie związków zawodowych działających w PLL LOT dotyczące zabezpieczenia strajku w spółce - poinformował rzecznik LOT Adrian Kubicki.
  @trojanka 17:57:13
  Przy tych chazarokomuszych sądach?


  No idiota!!!
 • @trojanka 17:59:13 a co ty ich tak bronisz? Praca to towar, nie pasuje, to nie podejmuję. Ja tak robię.
  LOT zaczął przynosić zyski to od razu ruszyła awantura. Jak ktoś nie chce pracować tylko strajkować to czemu ich trzymać w spółce na siłę? PLL LOT górą. To nie jest zwykły strajk. To próba zniszczenia LOT-u. LOT zaczął stanowić zagrożenie dla Lufthansy i grupa sprzedawczyków próbuje zdestabilizować przedsiębiorstwo. Odpowiednie służby powinny zainteresować się sprawą a oni powinni być wyrzuceni na zbity pysk. POkazywali jak POsłowie platfusów i nowoczesnej szwendali się wśród strajkujących namawiając do eskalacji strajku. Widać zatroskanie załogi LOT o miejsca pracy, a wstydu nie mają totalni, dla których LOT był tylko konkurentem Lufthansy...dziś "doktor" i "doktorzyca" zabrali się za leczenie LOT-u. Nigdy się nie zdarzyło żeby z pierwszych stron gazet politycy w Niemczech czy UK tak politycznie się angażowali w strajk swoich narodowych przewoźników chcąc zniszczyć własną firmę. Tu prokuratura już powinna działać. Tu chodzi totalnej opozycji o dokończenie tego, czego ich Donald NIC NIE MOGĘ nie dokończył. A wszystko to dla Niemców i Lufthansy. Wysłać ABW, przeglądnąć akta osobowe i kontakty organizatorów strajku. Na 100% wyjdą kontakty z ambasadą Niemiec, kontakty z Schetyną, kontakty z "fundacjami" niemieckimi kontrolowanymi i finansowanymi przez BND (wywiad niemiecki ). Czas zrobić porządek bo każdy pracodawca ma prawo dobierać sobie załogę a nie ma sytuacji odwrotnej. Jak się nie podoba to lotnisko w Berlinie czeka, a Lufthansa chętnie przyjmie ale do sprzątania pokładów. Ponoć Monika Żelazik przechodzi do pracy w Lufthansie . Ciekawe ilu ludzi jeszcze z nią odejdzie? Może pomioty ukropów Kopacz i Arłukowicz? Niebawem poszczują PKP, ORLEN, LOTOS, KGHM i inne mniej postrzegane spółki z udziałem Państwa Polskiego. To wygląda na celowy demontaż, żeby 25 mln pracujących w Polsce nie poczuło się gospodarzami we własnym kraju.
 • @trojanka 17:59:13
  W moim zawodzie stawka dzienna+wyżywienie+ dojazdy, to min. 150 euro, armatorowi nie odpowiada to ja szukam takiego który tyle zapłaci. A ofert bez liku.
 • @kula Lis 67 09:52:03
  https://youtu.be/oayF4jOgcCE
 • @trojanka 16:43:31
  Związkowcy grozili pracownikom LOT-u? Jest zawiadomienie do prokuratury. Do Prokuratury Rejonowej Warszawa-Ochota wpłynęło zawiadomienie PLL LOT o "możliwości popełnienia przez protestujących przestępstwa", polegającego na stosowaniu wobec pracowników i współpracowników LOT-u bezprawnych gróźb - poinformowało biuro prasowe spółki. Związkowcy mieli grozić innym pracownikom, by ci przestali pracować i przyłączyli się do strajku.
  - LOT złożył dziś zawiadomienie do Prokuratury Rejonowej Warszawa-Ochota w sprawie możliwości popełnienia przez protestujących przestępstwa polegającego na stosowaniu wobec pracowników i współpracowników LOT-u bezprawnych gróźb. Celem tego działania miało być zmuszenie ich do zaniechania wykonywania pracy i przystąpienia do nielegalnej akcji strajkowej - czytamy w komunikacie LOT.

  Jak podkreśla spółka, zdaniem LOT, "opisane wyżej działania mogą wyczerpywać znamiona przestępstwa z art. 191 Kodeksu Karnego".

  Artykuł ten brzmi: "Kto stosuje przemoc wobec osoby lub groźbę bezprawną w celu zmuszenia innej osoby do określonego działania, zaniechania lub znoszenia, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3".

  - Oburza nas stosowanie gróźb, wywieranie presji, nacechowane agresją wypowiedzi i zastraszania wobec tych, którzy chcą po prostu podjąć się pracy. Te formy nacisku mogły wywołać przekonanie, że użycie gróźb jest realne, i być powodem o odstąpieniu przez niektórych od pracy. Na zastraszanie, presję i groźby karalne w LOT nie ma zgody - czytamy.

  O zamiarze złożenia takiego wniosku prezes PLL LOT Rafał Milczarski informował we wtorek. Jak mówił wówczas spółka pracuje nad doniesieniem do prokuratury w związku z obawami dotyczącymi tego, że strajkujący nękają osoby, które stawiają się do pracy.

  - Mamy poważne obawy, że ludziom dzieje się krzywda. Podejrzewamy, że są kierowane w stosunku do nich bardzo wrogie, noszące znamiona gróźb karalnych wypowiedzi, smsy, czy informacje zamieszczane w mediach społecznościowych - mówił.
 • @trojanka 16:43:31
  Obejrzałem i ten polecany filmik i jestem rozczarowany: propaganda w stylu TVP i TVN. Sprawdziłem sobie trochę szerzej i umowa code share to nic nadzwyczajnego. Nadzwyczajne mogą być dopiero zapisy tej przyszłej umowy i pewnie tak będzie , ale to tylko przypuszczenia. EL Al to firma państwowa a nie prywatne (jak twierdzi redaktorzyna), co jest jeszcze gorsze, bo nie wiemy jaka jest jej kondycja. Znalazłem natomiast ciekawe opinie polskich podróżnych o tej firmie, którzy z godnie twierdzą, że więcej tą linią nie polecą. Więc tu szukałbym clue a nie w samym fakcie zawarcia porozumienia, bo diabeł zawsze tkwi w szczegółach.
 • @Mariusz G. 08:52:31
  No też trochę miałam takie odczucie co do filmu, ale wrzuciłam z ciekawości!
  Co do umowy to nie znam szczegółów,ale sam udział i zainteresowanie sierżanta Jonniego, firmą LOT mnie zastanawia.
  jeśli chodzi o jakość lotów to co??obsługa jest zła???
 • @trojanka 09:41:48
  https://www.pasazer.com/linia-lotnicza/21/el,al.html

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031