Kolejny już raz polscy studenci z i Częstochowy pokonali światową konkurencję zajmując I miejsce!

Trzecie miejsce zajął IMPULS z Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach, a czwarte - zespół Raptors z Politechniki Łódzkiej.
 
Łazik marsjański z Polski jest najlepszy na świecie! Wielki sukces PCz Rover Team. Drużyna studentów Politechniki Częstochowskiej skonstruowała łazika marsjańskiego, który wygrał najbardziej prestiżowe zawody na świecie, organizowane na pustyni w stanie Utah. Nasza drużyna okazała się lepsza od 95 drużyn z całego świata! Łazik marsjański z Polski jest najlepszy na świecie! 
Liderem Pcz Rover Team jest Piotr Ptak. Drużyna złożona ze studentów Politechniki Częstochowskiej i jednego ucznia IV LO im. H. Sienkiewicza zaliczana była do faworytów. Częstochowski łazik zakwalifikował się do finału z trzecim wynikiem. Poza tym Pcz Rover Team od lat znajduje się w światowej czołówce


http://www.dziennikzachodni.pl/wiadomosci/czestochowa/a/lazik-marsjanski-studentow-politechniki-czestochowskiej-jest-najlepszy-na-swiecie-zdjecia,13227285/
 

 

 

Teraz  tylko wypadałoby zapytać „I co dalej będzie z nimi po ukończeniu studiów”??? Dostają lub dostali już wysokie stypendia?? i dla kogo będą pracować jako absolwenci???
Polskie znakomite umysły naukowe też na sprzedaż???
Oraz, kto stanie się posiadaczem ew. patentu na ich wynalazek!!
Powtórka z Łągiewki???