Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
30 postów 12468 komentarzy

Niemiecka armia w II wojnie światowej.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Obrazek I za portal dobroni.pl

https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Polish_victim_of_German_Luftwaffe_action_1939.jpg

 

Taśmy Wehrmachtu: jak żołnierze Hitlera opowiadali o wojnie

Lubiliśmy wyruszać przed śniadaniem, ścigać pojedynczych żołnierzy po polach ogniem z karabinów maszynowych, a potem zostawiać ich tam z kilkoma kulami w plecach - opisuje żołnierz o nazwisku Pohl. Jego kolega z celi, Meyer, dopytuje: - Ale to było zawsze przeciwko żołnierzom? Pohl zaprzecza.

Tylko koni żal

- Przeciw cywilom też. Atakowaliśmy konwoje na ulicach. Leciałem w "łańcuchu" (formacja trzech samolotów - red.). Samolot delikatnie przechylał się, a potem odbijaliśmy ostro w lewo, i waliliśmy ze wszystkich karabinów, które mieliśmy (na pokładzie - red.) (...) Czasem koło nas fruwały konie - opowiada o atakach pilot Pohl. - To okropne, z tymi końmi, przestań! - komentuje Meyer. - Koni było mi żal. Ludzi absolutnie nie. Ale koni było mi żal aż do końca - odpowiada Pohl.

Strzelił Francuzowi w plecy. Bo chciał jego rower

Kiedy w 1995 r. w Niemczech zorganizowano wystawę poświęconą zbrodniom Wehrmachtu, wielu Niemców oburzyło się, by nie przyrównywać czynów regularnej armii walczącej na wojnie do działań SS i policji. Fakt, że żołnierze Wehrmachtu nie byli często lepsi od kolegów z SS i niemieckiej policji i splamili się potwornymi zbrodniami, nie jest jednak tajemnicą. Ale to odnalezione przez niemieckiego historyka Sönke Neitzela nagrania z podsłuchanych przez aliantów rozmów jeńców wojennych z Wehrmachtu ukazały po raz pierwszy tak dobitnie - jak pisze "Der Spiegel" - skalę czynów Wehrmachtu i umysłowość niemieckich żołnierzy.

- Strzeliłem Francuzowi w plecy. Jechał na rowerze - mówi żołnierz Zotlöterer do żołnierza Webera. Weber: - Z bliska? - Tak. - Chciał cię pojmać? - Bzdura. Chciałem ten rower.

 

(Na dziobie samolotu - red.) mieliśmy zamontowany karabinek kalibru 2 cm. Zlatywaliśmy nisko nad ulice, a kiedy widzieliśmy nadjeżdżające z przeciwka samochody, włączaliśmy światła, żeby tamci myśleli, że zbliża się do nich inny samochód. Potem otwieraliśmy ogień. To było bardzo skuteczne. I fantastyczne, to była świetna zabawa - mówi żołnierz. - Atakowaliśmy tak samochody i inne (pojazdy -red) - dodaje.

Wojenna seksturystyka. W Polsce i we Francji

Za to pomysły, jakie rodziły się w głowach żołnierzy Wehrmachtu, wciąż budzą przerażenie. Jak pisze "Spiegel", niemieccy generałowie mieli ogromny problem z utrzymaniem na wodzy popędów seksualnych żołnierzy. - W Warszawie nasi żołnierze musieli czekać w kolejce na zewnątrz budynku (domu publicznego -red.). W Radomiu pierwszy pokój był pełny, a reszta stała na zewnątrz.

 

 Każda kobieta miała 14-15 mężczyzn na godzinę. Kobiety wymieniali co dwa dni - opisuje jeniec nazwiskiem Wallus. Z kolei inny więzień, nazwiskiem Niwiem, opisuje, jak we Francji widział "żołnierzy łapiących dziewczyny w barze i rzucających je na stoły" - Mężatki też - podkreśla jeniec........t. Żołnierze pastwili się nad dziewczyną, bili ją kijem po piersiach, bagnetem po plecach, następnie zgwałcili, postrzelili, i obrzucili granatami.

 https://www.wykop.pl/ramka/709069/tasmy-wehrmachtu-jak-zolnierze-hitlera-opowiadali-o-wojnie/

https://www.scoopnest.com/user/oldpicsarchive/768510222029713408-a-russian-nurse-is-hanged-by-germans-stalingrad-1943

 

A Russian nurse is hanged by Germans. Stalingrad, 1943

 

 

 https://cozahistoria.pl/od-poczatku-wojny-polacy-byli-zwierzyna-lowna-niemiecki-historyk-o-niemieckiej-okupacji/

 “Od pierwszego dnia wojny Polacy z dnia na dzień stali się dosłownie zwierzyną łowną” – pisze niemiecki historyk Jochen Böhler w obszernym artykule opublikowanym na łamach poniedziałkowego “Frankfurter Allgemeine Zeitung”. 

https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Kidnapping_of_Polish_children_by_Nazi-German_occupants_(Zamojszczyzna).jpg


 

KTO tutaj tych niemieckich naziolskich opętanych zbirów, psychopatów, zapraszał!!

KTO finansował????
I kto niektórych hołubił po wojnie???? 

KOMENTARZE

 • Takie tam migawki!
  https://youtu.be/i_bJR7dISwk

  https://youtu.be/7mNxGDa-Cq8

  https://youtu.be/i_bJR7dISwk
 • I kto niektórych hołubił po wojnie????
  Są tacy co do dziś ich hołubią,
  I pewnie im pomniki stawiać będą.
  A za prawdę banować tylko potrafią.
  Żenującą "postać"
  5*

  http://arjanek.neon24.pl/post/142607,notka-na-100-lecie-niezwyciezonej-armii-czerwonej
 • Linki.
  https://cozahistoria.pl/od-poczatku-wojny-polacy-byli-zwierzyna-lowna-niemiecki-historyk-o-niemieckiej-okupacji/

  https://www.wykop.pl/ramka/709069/tasmy-wehrmachtu-jak-zolnierze-hitlera-opowiadali-o-wojnie/

  https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Polish_victim_of_German_Luftwaffe_action_1939.jpg
  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/b/b7/Julien_Bryan_-_Life_-_50893.jpg/771px-Julien_Bryan_-_Life_-_50893.jpg

  https://www.google.pl/search?q=Polish+victim+of+German+Luftwaffe+action_&rlz=1C1TEUA_enPL499PL516&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwjVprPE48DZAhXMiywKHQ3NDcAQsAQIMw
 • @Husky 10:36:14
  Koleś od Paxu Germano-Amerycano
  https://cs8.pikabu.ru/post_img/2017/03/03/5/1488526394154842578.jpg
 • 1. Józef Kosacki - inżynier, który przyczynił się do zwycięstwa Aliantów w II WŚ
  http://innpoland.pl/118289,stworzyli-kamere-lodz-podwodna-i-zmieniali-losy-swiata-7-nieznanych-genialnych-polskich-wynalazcow

  Gdyby nie on, to II Wojna Światowa pochłonęłaby o wiele więcej ofiar, a tysiące ludzi wróciłoby do domu jako inwalidzi. Co więcej, wynalazek Kosackiego przyczynił się do szybszego zwycięstwa przez Aliantów. Nasz rodak stworzył bowiem pierwszy ręczny wykrywacz min.

  Kiedy w 1939 roku wybuchła wojna, ten absolwent Politechniki Warszawskiej zgłosił się na ochotnika do Wojska Polskiego. Po przegranej kampanii wrześniowej uciekł za granicę i ostatecznie jak wielu polskich żołnierzy wylądował w Wielkiej Brytanii.

  Tam w 1941 r. wydarzył się wypadek, który bardzo poruszył por. Kosackiego. Na szkockiej plaży polski patrol wpadł na miny przeciwdesantowe, co spowodowało, że inżynier na nowo zajął się pomysłem, na który wpadł przed wojną w Polsce - wykorzystywanie fal radiowych do wykrywania metali pod ziemią. Po trzech miesiącach pracy powstał prototyp wykrywacza min. W tym samym czasie brytyjskie Ministerstwo Zaopatrzenia ogłosiło konkurs na urządzenie, które będzie wskazywało obecność śmiercionośnych pułapek.

  Projekt Kosackiego wygrał z brytyjskimi propozycjami i bardzo szybko znalazł zastosowanie na polu bitwy. Pierwszy raz został użyty w 1942 r. w trakcie drugiej bitwy pod El-Alamein, która była jednym z punktów zwrotnych walk w trakcie całego konfliktu. Kosacki dobrowolnie zrzekł się praw patentowych do swojego wynalazku, za co dostał podziękowania od króla Jerzego VI. Po pewnych modyfikacjach wykrywacz był używany na polach walki aż do 1991 roku w Zatoce Perskiej i Iraku.

  Inżynierowi udało się wrócić do kraju w 1947 roku, na zajmowane wcześniej stanowisko Kierownika Działu Wzmacniaków w Państwowym Instytucie Telekomunikacji. Od 1956 r. pracował w Instytucie Badań Jądrowych, jako Kierownik Działu Elektroniki. Przewodził nowatorskimi pracami nad wielokanałowymi analizatorami amplitudy i czasu. Zmarł w kraju w 1990 r. i został pochowany z pełnymi honorami woj.

  http://faktopedia.pl/uimages/services/faktopedia/i18n/pl_PL/201306/1370553957_by_merooolex_500.jpg
 • Palenie ludzi w stodołach, też mieli opracowane,przy sporym udziale swoich sił i środków!!
  https://youtu.be/zYIaDYRipoM
 • Polacy mieli zostać zgładzeni po dokonaniu Holocaustu.
  https://www.wykop.pl/ramka/3749973/polacy-mieli-zostac-zgladzeni-po-dokonaniu-holocaustu/
  Wysiedlenia...
  Skierbieszów i okolicznie wsie były pierwszymi polskimi osadami na Zamojszczyźnie, które padły ofiarą wielkiej akcji wysiedleńczej, jaką rozpoczęli hitlerowcy jesienią 1942 r. na terenie powiatów zamojskiego, tomaszowskiego i hrubieszowskiego. Do marca 1943 r. policja niemiecka i Wehrmacht, wspierane przez oddziały kolaborantów ukraińskich, wypędziły ludność polską ze 116 miejscowości.......

  http://www.rp.pl/apps/pbcsi.dll/storyimage/RP/20170521/ROH/305189916/AR/0/AR-305189916.jpg

  30 tys. dzieci z Zamojszczyzny oddzielono od rodziców i poddano przymusowej germanizacji.

  WYTRACIĆ ELITY
  Niemcy odkładali masowe ludobójstwo Polaków na okres po zakończeniu zwycięskiej w ich mniemaniu wojny. Nie oznaczało to jednak, że zrezygnują z mordów i represji prowadzonych na mniejszą skalę. Temu właśnie miał służyć Mały Plan GPO.

  Podstawowe wytyczne do tego typu działań sformułowano jeszcze przed napaścią na Polskę. Przede wszystkim zakładały one likwidację polskich elit politycznych, naukowych i kulturalnych.

  Już w maju 1939 r. w głównym urzędzie Służby Bezpieczeństwa (SD) utworzono komórki Zentral Stelle II/P (Polen), których zadaniem było sporządzenie list „osób przewidzianych do ujęcia w Polsce". Podobne zadania miało berlińskie Gestapo.

  Efektem działań obu tych instytucji była „specjalna księga gończa" („Sonderfahndungsbuch Polen"), obejmująca w układzie alfabetycznym ponad 61 tys. nazwisk wybitnych Polaków. Księga stała się podstawą do przygotowania operacji Tannenberg, której dowództwo powierzono Reinhardowi Heydrichowi, szefowi Policji Bezpieczeństwa i Służby Bezpieczeństwa Rzeszy. Pierwszymi ofiarami akcji (i w ogóle GPO) byli członkowie Związku Polaków w Niemczech.

  Około 7 tys. z nich zesłano jeszcze w lipcu 1939 r. do obozów koncentracyjnych. Akcja nabrała rozmachu dopiero po rozpoczęciu działań wojennych. Specjalne grupy operacyjne działające na zapleczu frontu wyszukiwały osoby, których nazwiska widniały na listach gończych. W wielu wypadkach od razu ich rozstrzeliwano. Do 25 października 1939 r. dokonano ponad 760 masowych mordów, zabijając w nich 20,1 tys. ludzi. Wielu trafiło do obozów koncentracyjnych.

  Kiedy władza okupacyjna zainstalowała się w Polsce na dobre, rozpoczęły się kolejne akcje przeciwko inteligencji. Aby ułatwić sobie pracę, dokonano swoistej rejonizacji. Jesienią 1939 r. przeprowadzono Intelligenzaktion Pommern, która pochłonęła ponad 23 tys. ofiar.

  W ramach akcji Intelligenzaktion Litzmannstadt w ciągu dwóch dni (9 i 10 listopada 1939 r.) aresztowano 1500 osób, część z nich następnie rozstrzelano). W Intelligenzaktion Masowien (na przełomie lat 1939 i 1940) wymordowano 6–7 tys. ludzi. W tym samym okresie przeprowadzono podobną akcję w Poznaniu, zabijając w masowych egzekucjach 12 tys. osób.

  W przeprowadzonej wiosną 1940 r. Intelligenzaktion Schlesien poddano eksterminacyjnym działaniom ok. 2 tys. osób oraz rozpoczęto budowę obozu koncentracyjnego Auschwitz. W Sonderaktion Krakau aresztowano 183 pracowników naukowych, których wywieziono do obozu koncentracyjnego Oranienburg. W listopadzie 1939 r. przez kraj przeszła także fala aresztowań w ramach akcji Bürgerbräukeller, do której pretekstem był zamach na Hitlera w Monachium. Właśnie wtedy aresztowano m.in. prezydenta Warszawy Stefana Starzyńskiego.

  Ludobójstwem była też akcja AB (Ausserordentliche Befriedungsaktion – nadzwyczajna akcja pacyfikacyjna) przeprowadzona między majem a lipcem 1940 r. W masowych egzekucjach, m.in. w Częstochowie, na zamku lubelskim, w więzieniu Montelupich w Krakowie, w Nowym Sączu, Tarnowie i podwarszawskich Palmirach, wymordowano około 3,5 tys. przedstawicieli polskich elit politycznych.

  Największą i najgłośniejszą ze wszystkich egzekucji w Palmirach przeprowadzono 20–21 czerwca 1940 r. Trzema transportami wywieziono wówczas na śmierć 358 więźniów Pawiaka, w tym znanych polityków i działaczy społecznych, samorządowców, inżynierów, architektów, prawników, lekarzy, artystów oraz sportowców. W ciągu kolejnych lat masowe egzekucje Polaków stały się stałym elementem okupacyjnej rzeczywistości.

  Częścią Generalnego Planu Wschodniego były również wysiedlenia ludności z przyłączonych do Rzeszy terenów II RP. Z Wielkopolski, nazywanej przez hitlerowców Krajem Warty, wygnano ok. 630 tys. osób, z Pomorza – ok. 150 tys., ze Śląska – 81 tys., z okręgu białostockiego i rejencji ciechanowskiej – po 25–28 tys. Łącznie z tzw. dzikimi wysiedleniami swoje domy straciło blisko 900 tys. ludzi.


  Dramat, jaki przeżywali Polacy pod okupacją niemiecką, był niczym w porównaniu ze złowrogimi planami „rasy panów", jakie mieli oni zamiar urzeczywistnić tuż po wojnie. Biorąc pod uwagę stopniową radykalizację Generalnego Planu Wschodniego, byłby on kolejną odsłoną ludobójczej polityki, jaką Niemcy przećwiczyli na Żydach.

  Jego skuteczna realizacja doprowadziłaby do całkowitego zniszczenia narodu polskiego. Ci, którzy z jakichś powodów nie dostaliby się w tryby maszyny śmierci, zostaliby zgermanizowani lub rozproszyliby się wśród koczowniczych ludów Syberii.
 • Wywiad polski w czasie II wojny światowej.
  https://ww2.pl/wywiad-polski-w-czasie-ii-wojny-swiatowej/

  Polski wywiad miał dla aliantów znaczenie wyjątkowe. Jeszcze przed wybuchem wojny m.in. rozpracowanie „Enigmy” (zob.) pokazało jego możliwości. Dysponował też gęstą siatką wywiadowczą, którą już podczas konfliktu udało się nie tylko w dużej części utrzymać, ale i rozbudować, od Szwecji po Afrykę Północną (odegrała istotną rolę podczas planowania operacji „Torch”, czyli lądowania w Maroku i Algierii w listopadzie 1942).

  Wywiad brytyjski był dosłownie zasypywany informacjami napływającymi z polskich źródeł, np. tylko w 1943 roku przekazano ponad 10 tys. istotnych meldunków. O ile informacje zbierane przez agendy polskiego rządu na emigracji były cenne, o tyle napływające z komórek ZWZ/AK – wręcz bezcenne, nie do zdobycia w inny sposób.

  Podziemny aparat wywiadowczy, dysponujący siatką zarówno w okupowanym kraju, jak w Niemczech, Francji czy ZSRR dostarczył informacji np. o planowanym ataku niemieckim na froncie zachodnim w 1940 roku, agresji na ZSRR rok później (a następnie o sytuacji na froncie, w tym o planowanym uderzeniu w 1942 na Kaukaz). Dokładne raporty napływały również z Niemiec, ułatwiając alianckie bombardowania, m.in. Hamburga.

  Wręcz nieoceniony był wkład w rozpracowanie niemieckiej Wunderwaffe (cudownej broni), mającej zmienić losy wojny: rakiet V1 i V2. Najpierw zdobyto informacje o poligonie doświadczalnym w Peenemünde. Doniesienia, początkowo traktowane przez aliantów z niedowierzaniem, okazały się prawdziwe i umożliwiły zbombardowanie zakładów.

  AK udało się również zdobyć całą rakietę V2. Polscy specjaliści poddali ją badaniom, a wyniki i najważniejsze części przesłano w lipcu 1944 roku do Londynu.

  Wojenne osiągnięcia polskiego wywiadu można by wymieniać długo. Zamiast tej listy warto zacytować komandora Wilfreda Dunerdale’a, piszącego w 1945 roku do W. Churchilla, że „Polskie Służby Wywiadowcze wniosły bezcenny wkład […] oraz przyczyniły się do ostatecznego zwycięstwa Sił Sprzymierzonych”. Niestety później zapomniano o tym na więcej niż półwiecze.


  PS. oczywiście...."Niestety później zapomniano o tym na więcej niż półwiecze".
 • Mordercy
  To zbrodniarze i nie ma o czym mówić.
  Ojciec przez tych zbrodniarzy został sierotą, każdy normalny człowiek wie jakie to ma skutki na dalsze pokolenia.
  Ci zbrodniarze nadal pałają chęcią zajęcia częsci Polski i wymordowania Polaków Słowian .
  Juz ostatni podział administracyjny Polski był ustawiany pod tym kątem, przeznaczenie środków unijnych na pewne dziwne cele też dużo mówi .

  pozdr.
 • @Zorion 13:25:16
  Dokładnie tak!
  https://img3.dmty.pl//uploads/201507/1438168107_0pyqpm_600.jpg
 • @trojanka 13:20:49
  No ale przecież to nie Polacy ucierpieli w wojnie tylko żidzi. Cierpienia Polaków sie nie liczą, bo Niemcy zapłacili odszkodowania i tam zabawia się młódż żydowska po wycieczkach martyrologicznych do Oświęcimia. Ja się cieszę, że zamierzają tu przestać przyjeżdżać.
  Rządzacy Polakami zdrajcy na najwyższych stołkach nigdy nie starali się o odszkowania za zbrodnie, a płacili również Francuzom, którzy moga sie pochwalić filmem Alo alo jako marginalizacją wojny i parafrazowania współpracy ze zbrodniarzami. Nic dziwnego, że obecnie Żyd domaga sie odszkodowań od Polski, bo skoro Polska od sprawców wojny nie domagała się odszkodowań, to coś musi być na rzeczy z tym współsprawstem.
 • @wercia 13:45:26
  Chciałabym dodać, że mnie już obrzydło kajanie się korutowych. Najwyższy czas mówić o zabitych przez Niemców Polakach. Niech Żyd mówi o swoich ofiarach, a my o swoich. Co nas maja obchodzić cudze? Trzeba się dostosować do mentalności rozmówcy i posługiwać się argumentami z jego kręgu kulturowego. Szanujmy się wreszcie i korzystajmy z rozumu.
 • @wercia 13:53:40
  // Niech Żyd mówi o swoich ofiarach, a my o swoich. Co nas maja obchodzić cudze?//


  dokładnie i jak tak uważam


  Zadowoleni chłopcy z Wehrmachtu pozują do zdjęcia obok dyndającego na sznurku człowieka. Za nimi - uśmiechnięty cywil. Na innych fotografiach widać spacerujących ludzi, obok których, z gałęzi drzew zwisają ciała. Niemal każdy z wisielców ubrany jest jak na święto. Takie wstrząsające zdjęcia znalazły się w zbiorach Książnicy Cieszyńskiej.

  Zdjęcia znalezione w Książnicy Cieszyńskiej przedstawiają egzekucję mieszkańców Panceva (miejscowości w byłej Jugosławii, obecnie Serbia), do której doszło 22 kwietnia 1941 roku. Potwierdzeniem są fotografie Gerharda Gronefelda, który podczas wojny był członkiem propagandowego zespołu niemieckiej armii i jako wojenny fotoreporter dokumentował działania wojenne,

  http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/264757,odnaleziony-dowod-zbrodni-wehrmachtu-drastyczne-zdjecia,id,t.html
 • @wercia 13:45:26
  Dokładnie!!
  Wiesz z całej "historii"naszego jakże wiecznie rąbanego i poniewieranego kraju, można wyciągnąć jakże gorzki wniosek.
  Że Polacy i Polska, są traktowani jak wiecheć słomy do zatykania dziury, jak specyficzny gatunek dobry wyłącznie do wykorzystywania w jakimkolwiek celu..... bo niestety prawdopodobnie pozwalają się tak traktować. Ostatnie przypadki z IPN, są tego dowodem!Jak w ogóle ktoś śmie otworzyć ryja ze słowami że "obozy koncentracyjne były polskie",że Polacy masowo zabijali żydów etc.
  Ten umęczony, zmasakrowany, wygłodzony , nękany nędzą i chorobami oraz wiecznymi ucieczkami, ukrywaniem się naród, żyjący na pograniczu wytrzymałości psychicznej ,który jeszcze ratował kosztem swojego życia żydowskich sąsiadów,przerzucał jedzenie do gett, ukrywał uciekienierów z transportów itd.,

  Polak walczył po lasach,ginął w obozach, na ulicach, w piwnicach, Powstaniu,grzebał zabitych gdzie się dało, rozpaczał za bliskimi.Walczyły dzieci, walczyły kobiety i starcy.
  KTO jest w stanie sobie przez sekundę wyobrazić CO PRZEŻYWALI TAMCI LUDZIE , nasi przodkowie, Rodacy,Bliscy, co czuli i czego najbardziej pragnęli, żyjąc w zwierzęcym strachu każdego dnia!!
  I teraz jakieś gnidy siedzące w ciepłych domkach ,będą nad ty bełkotać.
  To że ten naród ocalał , przetrwał i odrodził się to cud.
  I jeszcze ocalił naród żydowski od całkowitej zagłady.
  I Kneset był prawie cały z żydów ocalonych w Polsce przez Polaków.

  Chwała Narodowi Bohaterów Polkom i Polakom, !!!
 • @trojanka 14:08:53
  https://img5.demotywatoryfb.pl//uploads/201706/1497949793_p29bji_600.jpg
 • @trojanka 14:08:53
  Życzę Pani wszystkiego dobrego!
 • @wercia 14:19:50
  Bardzo dziękuję:)))
  Ze szczerego serca i z wzajemnością!!
 • @trojanka 13:29:36
  Bardzo dobra analiza ofiar II wojny światowej.
  Też o tym myślałem wielokrotnie że ten cały holocaust to kropla w morzu ogromu zbrodnia na narodach świata podczas II wojny światowej.

  Najwięcej ofiar było po stronie narodów Słowiańskich.
  I ten fakt należy upamiętniać w historii, na pomnikach, w programach edukacji narodowej oraz w niezliczonych rocznicach dokonywanych mordów.

  Wspólnota Słowiańska to wartość wyższa, głębsza niż wspólnota narodowa.
  Warto ją kultywować przy każdej okazji w szkole i w domy i w oficjalnych ceremoniach państwowych.

  Wbrew globalnemu żydostwu, wbrew Watykanowi, wbrew wrogom narodów Słowiańskich.
 • Dam ci dużo pieniędzy, wyszkol i uzbrój potężną armię Adolfie!
  https://youtu.be/5i1-ypQOsso
 • @trojanka 15:55:31
  https://youtu.be/yiD9xkGNIAw
 • Niemieckie gwałty na Polkach.
  https://superhistoria.pl/druga-wojna-swiatowa/22741/Niemieckie-gwalty-na-Polkach.html
  Fragmenty całośc na stronie.
  Młode Polki były porywane z ulic i wsadzane do burdeli dla wojska. Odurzone narkotykami i alkoholem szybko się „zużywały”. Wtedy wysyłano je do Auschwitz.


  Ofiary do burdeli
  Memoriały niemieckiego generała nie przyniosły żadnych rezultatów. Sytuacja kobiet w okupowanej Polsce była dramatyczna. Najgorszy los spotkał te Polki, które mieszkały na terenach wcielonych do Rzeszy, a więc na Śląsku, Pomorzu czy w Wielkopolsce. Wyjęte spod prawa stały się obiektem seksualnej agresji ze strony przedstawicieli „rasy panów”. Co więcej, za wymuszone kontakty seksualne i gwałty ponosiły straszliwe konsekwencje. To one, a nie oprawcy, były karane za złamanie ustaw o czystości rasy.

  W archiwum IPN odziedziczonym po Głównej Komisji Badania Zbrodni Hitlerowskich zachował się odpis zarządzenia Heinricha Himmlera wydanego 21 czerwca 1941 r., a więc w przededniu ataku Niemiec na Związek Sowiecki. „W ciągu roku 1940 – pisał szef SS – miały miejsce niezliczone kontakty seksualne między Niemcami a Polkami, choć moje zarządzenia sprzeciwiające się takim praktykom były znane”. Co ciekawe, od „kontaktów” tych – chodzi oczywiście o gwałty – nie stronili nawet esesmani, a więc podwładni Himmlera.

  Co groziło Polkom zmuszonym do seksu z Niemcami, wiemy z innego dokumentu zachowanego w IPN. To instrukcje, które wysłano 30 kwietnia 1941 r. do Sicherheitsdienst (Służby Bezpieczeństwa Rzeszy) w Łodzi. „Polki, które utrzymują stosunki seksualne z Niemcami, będą wysyłane do obozów koncentracyjnych lub burdeli” – czytamy w dokumencie podpisanym przez Hauptsturmführera SS dr. Burcharda. Nie miało przy tym żadnego znaczenia to, czy do kontaktu seksualnego doszło dobrowolnie czy też pod przymusem.

  Mimo formalnych zakazów kontaktów seksualnych między Niemcami a Słowiankami III Rzesza dopuszczała wyjątki od tej zasady. Niemcy mieli bowiem problem ze znalezieniem odpowiedniej liczby kobiet do obsadzenia wojskowych burdeli. Ponieważ Niemki – przynajmniej w teorii – miały być wzorowymi żonami i matkami, zwerbowanie odpowiedniej liczby pracownic, które miały zaspakajać potrzeby miliony „niemieckich bohaterów” walczących daleko od domu, nastręczało spore problemy.

  Władze przymykały więc oczy na zapisy ustaw norymberskich i chętnie sięgały po Polki, z których w majestacie prawa robiono seksualne niewolnice. Na terenie okupowanej Polski rozpoczęło się regularne polowanie na kobiety. Skala była tak duża, że polska dyplomacja w maju 1941 r. alarmowała w tej sprawie rządy państw alianckich. „Niemiecka policja regularnie organizuje w rozmaitych miastach rajdy mające na celu schwytanie jak największej ilości młodych kobiet, które są przymuszane do pracy w burdelach odwiedzanych przez niemieckich oficerów i żołnierzy” – pisano w dokumentach resortu kierowanego przez ministra Augusta Zalewskiego.
 • I pomyśleć, że tego wszystkiego można było uniknąć...
  Tutaj jest odpowiedź:
  https://www.youtube.com/watch?v=SKHGlZS8rK0
  Czy ktoś jest w stanie podważyć prawdziwość tego przesłania?
  Czy ówcześni hierarchowie Kościoła nie są winni tego co się stało?
  Bo gdy wybuchła wojna, proboszcz w parafii jednego z polskich małych miasteczek, wystawił Najświętszy Sakrament do adoracji i okazało się że mieszkańcy adorowali przy Nim przez całą wojnę.
  Do tej miejscowości w ciągu całej wojny nie zaglądnął ani jeden żołdak wermahtu ani żaden inny żołdak.
  Nikt z tej miejscowości nie ucierpiał w tej wojnie.
  Obcenie jak wiemy, Matka Boska także przychodzi z takimi orędziami do Ks Natanka i... znowu historia się powtarza z hierarchami Kościoła
 • Rzecz o bardzo ważnych bieżących sprawach, w tym o nadchodzącej wojnie , do której prze koalicja zła TŚWC > USA/CIA/NATO
  Rzecz o bardzo ważnych bieżących sprawach, w tym o nadchodzącej wojnie , do której prze koalicja zła TŚWC > USA/CIA/NATO

  https://detektywjarzynski.blogspot.com/2018/02/rzecz-o-bardzo-waznych-biezacych.html
 • @Jan Paweł 23:01:10
  Chciwość władzy i pieniędzy oraz pycha czyli to przed czym cały czas Bóg nas ostrzega, że prowadzą do najgorszych działań.Do przemocy, mordów,rabunku.
  II Wojna ,była kolejnym atakiem na opanowanie Wschodu Europy a w szczególności Rosji, ale w końcu coś poszło "nie tak".Adolf został zaopatrzony na okoliczność zorganizowania silnej armii i został cynglem, z obietnicą zdobycia sobie lebensraumu. Ale zdaje się zaczął zabawę z bomba atomową i niebezpiecznymi rodzajami nowej broni, i stał się groźny dla mocodawców/ a tak to można było po wojnie sobie zabrać naukowców oraz wyniki ich badań do USA i z nich skorzystać/.Gdyby nie to , pewnie zostałby zarządcą "Wschodu" na pasku zionozachodu....... Syjono anglozachód ,uważa nas ludzi Wschodniej Europy,cały czas za gorszy gatunek człowieka, o ile w ogóle za ludzi.Nadających się jedynie do niewolniczej roboty i służeniu im.

  Tak było cały czas,Polakom odmawiano lub celowo przemilczano rozpracowanie Enigmy,i wielu cennych wynalazków.Gdzieś się "zapodziały" setki ton polskiego złota, które wyjechało w 1939 roku. Ponoć część została zarekwirowana jako zapłata za paliwo i jedzenie polskich Dywizjonów walczących o Anglię!
  http://www.fronda.pl/a/jak-polacy-przelali-krew-anglicy-kazali-im-za-to-zapłacic,77901.html
  Tak jest i dzisiaj, pan Chirac , śmiał był kiedyś powiedzieć "Polska straciła okazję żeby siedzieć cicho".
  Dostajemy gorszy sort towarów z "cywilizowanego zachodu".Sama potwierdzam,kupuję proszek pewnej firmy, i ten przywieziony "z zachodu", jest lepszy niż produkowany w fabryce w Polsce.
  To samo z produktami z Lidla.Zresztą ponoć wielcy przyjaciele Polski, ocyndolili nas na wojnach ,Polska wpakowała miliardy w wyprawienie wojska do Iraku np.
  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2016/02/polska-w-sluzbie-interesow-usraela/
  .A obiecane kontrakty dostali .?????.
  Cały czas grają naszymi pragnieniami "bycia docenionymi",jak trzeba to pogłaszczą jak trzeba to pokrzyczą na naszą demokrację i praworządność. I robią swoje /ustawa 447 senatu usa/.

  Trochę to nasz wina, wiecznie złaknionych docenienia i pogłaskania od "lepszych".I strachliwych ......CO ONI POWIEDZĄ".
  Musimy zmieniać nasze poczucie wartości.Mimo wad , jesteśmy wrażliwym, bitnym i mądrym narodem.Od paru /28/lat zmieniają nam warunki życia i podsuwają "zamienniki" mające pokręcić młodzież.

  Na pewno uderzanie do Pana Boga w modlitwie o mądrość i pomoc w podejmowaniu dobrych decyzji ,jest słuszną drogą!!
 • @trojanka 09:16:09
  http://www.fronda.pl/a/jak-polacy-przelali-krew-anglicy-kazali-im-za-to-zaplacic,77901.html
 • @
  26.2.1940 Niemcy w odwecie za zabicie przez nieznanych sprawców niemieckiego burmistrza Legionowa rozstrzelali w Palmirach 190 osób.
  Głównie mieszkańców Legionowa i pobliskich miejscowości.

  Las w Palmirach – niemy świadek zbrodni Niemców na Polakach.


  https://pbs.twimg.com/media/DW8y8HAWAAIfAwE.jpg
 • @trojanka 09:16:09
  "100-tysięczną armię NSZ stworzyła elita polskiej inteligencji. Byli suwerenni, a projekty polityczne wypracowywali w Polsce, a nie w Moskwie, Berlinie, Brukseli czy Nowym Jorku". Około 100-tysięczną armię NSZ stworzyła elita polskiej inteligencji. Profesorowie, doktorzy, ludzie z wyższym wykształceniem humanistycznym, ekonomicznym, prawniczym.


  Ta elita chciała, by po wojnie Polska była silnym organizmem państwowym, sięgającym Odry i Nysy Łużyckiej na Zachodzie. To miała być Polska wielka, która w ramach projektu Międzymorza łączyłaby rejon Europy określany granicami Bałtyku, Adriatyku i Morza Czarnego. Wewnętrznie państwo miało być zarządzana przez ludzi światłych, którym nieobca jest wrażliwość cywilizacji chrześcijańskiej. A zatem Polska chrześcijańska w prawie i praktyce, posiadająca dobro w postaci państwa służącego narodowi i broniącego jego praw. Również w konfrontacji z potencjalnymi wrogami zewnętrznymi.

  Po wojnie znajdujący się na emigracji działacze Organizacji Polskiej stali się pierwszymi sojusznikami Amerykanów w strefie niemieckiej. W swoich publikacjach bardzo mocno liczyli na to, że Polska po odzyskaniu niepodległości wejdzie do struktur europejskiej wspólnoty, będzie się z nią integrować. Byli też zdecydowanymi zwolennikami członkostwa w NATO. Podsumowując, ludzie tworzący we wrześniu 1942 r. NSZ posiadali ogromną wiedzę co do potrzeb naszej polityki. Byli suwerenni, a projekty polityczne wypracowywali w Polsce, a nie w Moskwie, Berlinie, Brukseli czy Nowym Jorku. Jednocześnie byli to politycy na wskroś nowocześni. Nie patrzący tylko w przeszłość – choć z naszej tożsamości czerpali wszystko, co najważniejsze – ale również świetnie zorientowani w bieżącej rzeczywistości, do której dostosowywali swoje koncepcje.

  [20 września 2012 r.]

  - Jan Żaryn
  "Niezależna.pl"
 • @trojanka 09:16:09
  https://niezlomni.com/wp-content/uploads/2018/02/pjimage-6-81.jpg  Czy Brygada Świętokrzyska kolaborowała z Niemcami. "Brygada była jedyną polską jednostką, która uzyskała od Amerykanów prawo do…"..Brygada Świętokrzyska była jedynym polskim oddziałem partyzanckim w czasie II wojny światowej, który jako jednostka partyzancka oswobodziła więźniów obozu koncentracyjnego. Był to obóz kobiecy w Holiszowie, podobóz KL Flossenburg, w którym osadzono ponad 1000 więźniarek różnej narodowości. Brygada Świętokrzyska NSZ była jedną z największych formacji partyzanckich działających na ziemiach polskich. Jej żołnierze walczyli równocześnie z okupantem niemieckim i z podziemiem komunistycznym, odrzucającym legalne polskie władze na wychodźstwie i stanowiącym awangardę nowej, sowieckiej okupacji. Dzięki szczęśliwemu zbiegowi okoliczności i umiejętnej dyplomacji dowódców całej jednostce udało się przedostać na Zachód, unikając rozbicia i ze strony Wehrmachtu czy Waffen SS, i Armii Czerwonej. Była także jedynym oddziałem polskiego podziemia niepodległościowego, który nawiązał kontakt taktyczny z wojskami zachodnich aliantów, wszedł w ich skład i współdziałał taktycznie w walce z Niemcami w ostatnich dniach II wojny światowej.Jednostka powstała 11 sierpnia 1944 r. w majątku Lasocin. Brygada Świętokrzyska NSZ prowadziła działania przeciwko Niemcom. Miały one charakter ograniczony i sprowadzały się do samoobrony, ochrony ludności przed represjami i akcjami pacyfikacyjnymi oraz zaopatrzenia w broń i materiały wojskowe. Żołnierze NSZ stoczyli kilkadziesiąt walk i potyczek zarówno z oddziałami żandarmerii, Wehrmachtu czy Luftwaffe, jak i kolaboracyjnymi formacjami: ukraińskim Schutzmannschaft i turkiestańskim Ostlegionen. Podczas jednej z bitew (27 sierpnia 1944) Brygada stoczyła walkę z oddziałem zwiadowczym złożonym z żołnierzy Ostlegionen, wspieranych ogniem przez pociąg pancerny. Miesiąc później, 20 września pod Cacowem stoczyła bitwę z oddziałem Niemców w sile ok. 400 żołnierzy Luftwaffe i ok. 100 żandarmów. Prowadziła również akcję przeciwko oddziałom komunistycznym, będącym sowiecką agenturą. W historii działań Brygady Świętokrzyskiej NSZ nie znany jest ani jeden przypadek dokonania przez jej jednostki zabójstwa obywateli polskich żydowskiego pochodzenia ze względu na pochodzenie etniczne. Należy zaznaczyć również, iż w szeregach tej formacji służyli Polacy żydowskiego pochodzenia. W styczniu 1945 r., w obliczu sowieckiej ofensywy, dowództwo brygady w obawie przed jej zniszczeniem przez zbliżającą się Armię Czerwoną i NKWD podjęło próbę wycofania się na zachód i uratowania jednostki jako siły zdolnej do walki o wolną Polskę. Dzięki lokalnym, doraźnym i taktycznym, porozumieniom z jednostkami niemieckimi Brygada rozpoczęła marsz ku zachodowi, ku jednostkom alianckim. Podczas przemarszu Dowódca Brygady nie zgodził się na podporządkowanie i współpracę wojskową z Niemcami. Nie pozwolił też rozbroić jednostki. Ostatecznie jednostkę skierowano do Czech i pozostawiono samą sobie. Podczas przemarszu polski oddział nawiązał kontakty z czeskim podziemiem. Równocześnie wysłano emisariuszy do sztabu Naczelnego Wodza i wojsk alianckich. Brygada Świętokrzyska była jedynym polskim oddziałem partyzanckim w czasie II wojny światowej, który jako jednostka partyzancka oswobodził więźniów obozu koncentracyjnego. Był to obóz kobiecy w Holiszowie, podobóz KL Flossenburg, w którym osadzono ponad 1000 więźniarek różnej narodowości. Atak polskiej jednostki na ten obiekt uratował od śmierci żydówki węgierskie, które niemiecka załoga obozu miała spalić żywcem. Następnie oddziały Brygady nawiązały kontakt taktyczny z jednostkami 3. Armii Amerykańskiej gen. George’a Pattona. We wspólnych walkach Polacy i Amerykanie wzięli do niewoli sztab niemieckiej XIII Armii, w tym dwóch generałów. W okolicznościowym rozkazie do swoich podkomendnych płk Antoni Szacki „Bohun Dąbrowski” (dowódca jednostki) napisał: „Dziś sztandary nasze powiewają obok zwycięskich barw amerykańskich, obok proporców wyzwolonego narodu czeskiego. Opatrzność pozwoliła nam raz jeszcze wziąć udział w walce przeciwko odwiecznemu wrogowi i dorzucić swą cząstkę do wspólnego wysiłku zjednoczonych narodów. W tej tak pamiętnej dla nas chwili dziękuję Wam za zaufanie, którym mnie obdarzyliście. Ta Wasza ufność umożliwiła mnie w znacznej mierze realizację tych zadań, które sobie postawiliśmy”. Amerykanie dokonali sprawdzenia polskiej jednostki pod względem kontrwywiadowczym, uznając ją za jednostkę niekolaborującą z Niemcami, uznali ją jako jednostkę aliancką. Brygada była jedyną polską jednostką, która uzyskała od Amerykanów w maju 1945 roku prawo do noszenia odznak jednostek amerykańskich oraz broni. I to na zdjęciach widać, amerykańskie gwiazdy, głowa Indianina, symbole amerykańskich dywizji. Jednostka po zakończeniu wojny była wizytowana przez przedstawicieli Naczelnego Wodza, a jej żołnierze i oficerowie szkoleni byli w II Korpusie gen. Andersa. Wobec nacisków Sowietów, którzy żądali bezprawnie wydania polskiej jednostki, armia amerykańska spowodowała rozwiązanie jednostki i utworzenie z jej żołnierzy i oficerów Kompanii Wartowniczych, jednostek polskich wspomagających amerykańskie wojska okupacyjne na terenie Niemiec.


  https://niezlomni.com/wp-content/uploads/2018/02/2.png

  https://niezlomni.com/wp-content/uploads/2018/02/1-3.jpg

  https://niezlomni.com/wp-content/uploads/2018/02/4.jpg

  https://niezlomni.com/wp-content/uploads/2018/02/3-1.jpg
  źródło: IPN
 • @kula Lis 67 14:38:52
  Dokładnie tak było jak w opisie. Polecam książki Szymona Nowaka, który opisał prawdziwą historię Brygady Świętokrzyskiej. Tylko przebiegłość i podstęp jej dowódcy uchroniła brygadę przed unicestwieniem.
 • @trojanka ciekawostka historyczna.
  Stefan Czerniecki - "Za siódmą górą", odc. 203 – Krzysztof Kolumb Polakiem? Krzysztof Kolumb – odkrywca Ameryki – to Włoch z pochodzenia. Wywodzący się z ubogiej genueńskiej rodziny. Nie umiejący pisać, ani czytać. Taką wersję historii znamy z podręczników. Najbliższy gość programu Czernieckiego ma na ten temat zupełnie inne zdanie. Amerykański naukowiec Manuel Rosa twierdzi, że dysponuje dowodami na to, że po pierwsze Kolumb wcale Ameryki nie odkrył. Mało tego – nie był Włochem. Ani tym bardziej nie wywodził się z ubogiej rodziny z Genui. Śledztwo, jakie przeprowadził Rosa doprowadziło go do... królewskiego rodu znad Wisły. O wynikach tego śledztwa w najbliższej odsłonie programu.

  https://www.youtube.com/watch?v=N_nMusEgFUM
 • @Husky 10:20:33
  Dr Ewa Kurek Żołnierze Niezłomni Zaporczycy.

  https://www.youtube.com/watch?v=S7PO2_fL-9E
  Druga część spotkania.

  https://www.youtube.com/watch?v=CuLdjMijzsg

  Ps...Bardzo przejmujący i piękny wykład. Z niedowierzaniem słucham o tym jak niesamowicie tragiczny był los naszych polskich, twardych -prawdziwych Patriotów. Pani Ewo w wielu opracowaniach, a nawet w Wikipedii podaje się coś takiego: Grupa uciekinierów została jednak zdradzona. Konfidentem UB okazał się wierny towarzysz broni „Zapory” i jego zastępca Stanisław Wnuk „Opal”. Z tego wykładu to nie wynika. Jaka jest prawda? Co się dziwić żyd oddal żonę, dzieci i brata żeby siebie ratować. Okupacja ŻYDOWSKA będzie gorsza od ruskiej i niemieckiej. Patrioci łączcie się !!! Głosujcie na Polaków.
  (bandy pozorowane UB)
  https://www.youtube.com/watch?v=U_OlH1nT6yQ
 • @Husky 10:20:33
  ŚMIERTELNE ZAGROŻENIE ! SOJUSZ POLSKI ZE SCHIZOFRENIKIEM!
  https://www.youtube.com/watch?v=N-Ffb8wIx5s


  Faszystowski zdemoralizowany kraj. Ukraińcy nigdy nie byli, nie są Ii nigdy nie będą przyjaciółmi Polaków. Ukraina to upadły kraj pod każdym względem. Żadnych sojuszy z wariatami! Ta ukraińska patologia zagraża nam,Polakom. Oto bilans przestępstw Ukraińców w Polsce:

  10 morderstw w tym zabicie dwóch Polskich dziewczynek przez Ukraińca 1234 napadów na Polaków przez Ukraińców w 2016 r Ponad 5 tysięcy włamać przez Ukraińców do Polskich domów. Nagminne łamanie przepisów drogowych Kradzieże w sklepach Ponad 30 gwałtów na kobietach i mężczyznach przez Ukraińców Awantury na ulicach przez Ukraińców. Dlaczego zniesiono WIZY dla Banderowców, kto za tym stoi???, przecież Ukraina nie należy do UNII ??? Ukraińcy się nie zmienili, żebyśmy nie obudzili się ręka w nocniku. Sprowadzają broń do Polski, przemycają uchodźców do Europy, narkotyki, W Polsce napadają, gwałcą , mordują, .Ukrainiec Zasztyletował z Zimną Krwią Polskiego Piłkarza! Gwałt na 15-latce w Gdańsku, zatrzymano sześciu Ukraińców. Dwaj Ukraińcy zatrzymani na Woli atakowali kobiety, przyduszali je, gwałcili i grozili nożem. Czy Możemy Czuć Się Bezpiecznie? ROSJA POLSCE NIE zagraża tylko BANDERYZM. Już ponad 250 Ukraińskich bandytów siedzi w Polskich więzieniach na koszt POLSKICH PODATNIKÓW.. Dlaczego ich nie deportują na Ukrainę do więzień z zakazem wjazdu do POLSKI.
 • @
  Przewaga w udokumentowaniu fotograficznym zbrodni niemieckich nad rosyjskimi może wynikać z przewagi technicznej, czyli ilości aparatów liczonych na 10000 żołnierzy.. no i niemiecka skrupulatność w dokumentowaniu/katalogizowaniu wszystkiego, też nie jest bez bez znaczenia..

  Jedni i drudzy to zwyrodnialcy, tylko jedni w mundurach od HugoBossa, a drudzy bez butów często..
 • List otwarty dysydenta , komandosa Michała Jarzyńskiego  do społeczności kibiców w Polsce , Rady Miejskiej w Łowiczu ,
  Burmistrza Łowicza w obronie dobrego imienia piłkarza Macieja Rybusa

  W związku z podnoszonymi przez niektórych członków Rady Miejskiej w Łowiczu pretensjami, niesprawdzonymi zarzutami dyskredytującymi, dezawuującymi wybór znanego w Polsce i na świecie świetnego piłkarza Macieja Rybusa na honorowego członka miasta Łowicza informuję, iż udzielam pełnego poparcie dla tej kandydatury.

  Podnoszone wobec Macieja Rybus zarzuty mają podtekst polityczny , wynikają z ksenofobicznych , rusofobicznych poglądów niektórych członków Rady , którym , de facto , przeszkadza fakt , iż Maciej Rybus gra obecnie w reprezentacji Lokomotiw Moskwa.

  Nie idżcie śladami Rady Miejskiej w Głownie , która w swoim czasie dokonała wyboru na honorowego członka Rady Miejskiej w Głownie byłego Naczelnego Psychiatrę LWP płk. prof. Zdzisława Rydzyńskiego, o którym powszechnie wiadomo , iż agenturalnie współpracował z ówczesnym reżimem i nadużywał psychiatrii dla celnych i pozamedycznych . 
  https://www.youtube.com/watch?v=J6mMMgY4aB0
  http://detektyw.xip.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=99&Itemid=139 

  Obecny reżim w Polsce , w tym Instytut Pamięci Narodowej stosuje podwójne standardy moralne wobec Polaków,  nie przeszkadza mu w niczym PRL-wska agentura pod warunkiem że była narodowości żydowskiej , natomiast przeszkadzają im wszyscy rodzimi Polacy w Polsce tak dawniej za PRL-u , tak i dzisiaj. 

  W pełni popieram wybór Macieja Rybusa na honorowego członka miasta Łowicza.


  Łódź, dnia 27 luty 2018 r.                      dysydent, komandos Michał Jarzyński


  https://iv.pl/images/09749465687911545495.jpg
 • @wk..ny 22:30:17
  Tak tak oczywiście!!
  https://youtu.be/ZnREnJB6HyI

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031