Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
30 postów 12468 komentarzy

Ci niedobrzy Polacy w Przemyślu!!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ci niedobrzy Polacy w Przemyślu!!

Zakłócili wczorajszy uroczysty ukraiński marsz ulicami miasta.
Zwłaszcza ,zdenerwowały ich podkoszulki z symboliką OUN UPA, które zdarli z maszerujących.
No niestety, trzeba się zacząć przyzwyczajać do takich symboli, dobro „wyższe tego wymaga.
Ile jeszcze „wyższego dobra” będziemy musieli zaakceptować , czas pokaże.

 

http://vk.com/away.php?to=http%3A%2F%2Fdnr24.com%2Fmain%2F22704-polyaki-napali-na-marsh-ukraincev-v-peremyshle.html&post=371412941_2

KOMENTARZE

 • Film z "uroczystości".
  https://youtu.be/NccSNiGh-Jo
 • A rok było tak pięknie!
  https://youtu.be/8QopPpBqW2w
 • I jeszcze jeden, ciekawe komentarze pod filmem.
  https://youtu.be/dTG9AAXSqRI
 • PiS złożyło projekt uchwały w sprawie Wołynia. Pada słowo „ludobójstwo”. Dlaczego to nie jest ustawa?
  PiS złożyło projekt uchwały w sprawie Wołynia. Pada słowo „ludobójstwo”. Dlaczego to nie jest ustawa?

  Read more: http://www.pch24.pl/pis-zlozylo-projekt-uchwaly-w-sprawie-wolynia--pada-slowo-ludobojstwo--dlaczego-to-nie-jest-ustawa-,44123,i.html#ixzz4CjBAYcOM
  We wtorek PiS złożył w Sejmie projekt uchwały ws. upamiętnienia w dniu 11 lipca ofiar ludobójstwa dokonanego przez nacjonalistów ukraińskich na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej. Od razu przystąpiono do jego procedowania. Najprawdopodobniej jeszcze w trakcie bieżącego posiedzenia Sejmu zostanie poddany pod głosowanie – podaje portal Kresy.pl.


  Projekt oznaczony jako druk sejmowy nr 640 nosi tytuł: „Poselski projekt uchwały w sprawie oddania hołdu ofiarom ludobójstwa dokonanego przez nacjonalistów ukraińskich na obywatelach II RP w latach 1939-1945”.

  W treści uchwały stwierdzono, że w lipcu tego roku „przypada 73. rocznica apogeum fali zbrodni, której na Kresach Wschodnich II Rzeczypospolitej Polskiej dopuściły się działające na tamtych terenach Organizacja Ukraińskich Nacjonalistów (OUN) , Ukraińska Powstańcza Armia (UPA), SS Galizien oraz inne ukraińskie formacje kolaboranckie”.


  „W wyniku ludobójstwa w latach 1939-1945 zamordowanych zostało sto kilkadziesiąt tysięcy obywateli II RP” – czytamy w tekście uchwały. Dodano, że wiele spośród ofiar dotąd nie doczekało się godnego pochówku i upamiętnienia. Zaznaczono również, że w rzeziach oprócz Polaków ginęli również Żydzi, Ormianie, a także Czesi czy ci Ukraińcy, którzy starali się nieść ofiarom pomoc.


  „Sejm RP oddaje hołd obywatelom II RP bestialsko pomordowanym przez ukraińskich nacjonalistów” – napisano. „Sejm RP wyraża najwyższe uznanie żołnierzom AK, Samoobrony Kresowej, Batalionów Chłopskich, które podjęły heroiczną walkę w obronie zagrożonej atakami ludności cywilnej oraz apeluje do Prezydenta RP o uhonorowanie tych osób odznaczeniami państwowymi”.


  W uchwale podkreślono też, że ofiary ukraińskich nacjonalistów „do tej pory nie zostały w sposób należyty upamiętnione”, zaś „masowe mordy nie zostały nazwane zgodnie z prawdą historyczną ludobójstwem”.


  „Dlatego Sejm RP ustanawia dzień 11 lipca (…) Narodowym Dniem Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na mieszkańcach II RP” – czytamy w uchwale. Wyrażono w niej również szacunek dla Ukraińców ratujących ofiary zbrodni, a także dla Kresowian, ich potomków i ludzi dobrej woli, „którzy od dziesiątków lat domagają się prawdy o ludobójstwie i troszczą się o pamięć ofiar kierując się mottem: Nie o zemstę, lecz o pamięć wołają ofiary”.


  W rozmowie z portalem Kresy.pl poseł Michał Dworczyk z PiS, przewodniczący Komisji Łączności z Polakami za Granicą, powiedział: - Zależy nam na tym, żeby jeszcze w tym roku upamiętnić ofiary ludobójstwa na Wołyniu i ustanowić święto 11 lipca. Jestem przekonany, że upamiętnienie ludobójstwa wołyńskiego będzie obchodzone w sposób godny, a władze państwowe będą brały udział w uroczystościach.


  Według posła Wojciecha Bakuna z klubu Kukiz’15 PiS podchodzi do sprawy niepoważnie i cynicznie: - W zasadzie uchwała powinna być bezzasadna w momencie, kiedy procedowana jest już ustawa w tym zakresie. A w Sejmie są już dwie ustawy i dwie uchwały dotyczące tego samego dnia - powiedział Bakun „Kresom”. Zwraca uwagę, że dokument został przedstawiony bez wcześniejszej informacji na ten temat – posłowie otrzymali tekst dopiero na godzinę przed posiedzeniem komisji, a nie tydzień wcześniej, jak wymagają tego procedury. Poseł Bakun twierdzi, że treść pisowskiego projektu jest dobra, ale podkreśla, że Kukiz’15 złożył projekt ustawy w tej sprawie, a nie uchwały – Ona jest wyrażeniem pewnej idei, woli, ale z punktu widzenia prawa nie jest dokumentem prawnym. Tak naprawdę, słowo ‘ludobójstwo’ w uchwale nic tu nie znaczy, uchwała nie pociąga skutków prawnych – twierdzi poseł zaznaczając, że tylko gdyby ustanowić dzień pamięci ustawą, IPN mógłby ścigać winnych zbrodni.

  Źródło: Kresy.pl

  kra

  Read more: http://www.pch24.pl/pis-zlozylo-projekt-uchwaly-w-sprawie-wolynia--pada-slowo-ludobojstwo--dlaczego-to-nie-jest-ustawa-,44123,i.html#ixzz4CjBG8U4d
 • Stanisław Srokowski, na podstawie Jego książki napisano scenariusz do filmu "Wołyń"
  http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=33&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwjzyYml4cbNAhWMJsAKHZqVDuI4HhAWCCcwAg&url=http%3A%2F%2Fsrokowski.art.pl%2Fkresy.htm&usg=AFQjCNHOiLJESPxBAa0V0LPaqWdZm87c4Q
 • @trojanka 00:14:26
  Jaki jest cel w pisaniu samej dla siebie , do tego w temacie przez Polaków jednoznacznie określonym ?. https://www.youtube.com/watch?v=vncMexJwkPw . Pzdr.
 • @Repsol 00:42:38
  Ulżyła zaczepka!!!????Nie podoba się Panu, to proszę sobie zrobić przyjemność i usunąć , ma Pan uprawnienia!!
  Poza tym szanowny Panie na swoim blogu będę sobie pisać jak chcę, ja się Panu do Pańskiego bloga nie mieszam!
 • @trojanka 00:50:05
  Tylko życzliwie dla Pani zwracam uwagę i proszę o danie szansy odpowiedzi dla Pani komentatorów , którzy nie mogą za Panią nadążyć . Pozdrawiam . Ps . : W sprawie usuwania polecam Pani prowadzącą Astrę & Co. Ukłony.
 • @trojanka 00:50:05
  Dzisiaj czytałem na Onet artykuł, że pani Romaszewska jest przeciwna ustawie o nazwanie ludobójstwa Ukraińców ludobójstwem.
  Pewnie taka ustawa nie przejdzie, być może stanie się tak, że ludobójstwo Ukraińców w Donbasie zostanie dużo wcześniej uznane za ludobójstwo niż ludobójstwo na Wołyniu i we wschodnich powiatach Polski.
  Obie Republiki DRL i ŁRL złozyły pakiet dokumentów do Hagi.
  Z kolei Banderlandia też ma zamiar złożyć dokumenty w sprawie ludobójstwa w Donbasie dokonanego przez wojsko rosyjskie. A i pani Gosiewska takie złożyła. Poczekamy na efekt.
  Jak na razie, pomimo tego, że Banderlandia zwróciła się do Interpolu o sciganie m. inn. Janukowycza, Givi i Motoroli, Interpol odmówił, jako pozwy polityczne, nie mające nic wspólnego z kryminalistyką.
  Myślę, że sprawa ludobójstwa przez ukraińskich zombie, zostanie rozstrzygnięta w niedługim czasie, natomiast sprawa ludobójstwa na Wołyniu będzie się ciągnęło jak i ludobójstwo Ormian przez Turków.
 • @Ex admin 01:27:57
  "W Białej Podlaskiej w gimnazjum nr 3 młodzież pochodzenia ukraińskiego dostała podwyższone oceny z języka polskiego. Ma to być podobno rekompensata za to że nie urodzili się w Polsce."
  Tam na Ukrainie jest ich państwo i tam powinni się uczyć, przecież Ukraina ponad wsioo! Cóż to za rodzice? Ich kraj napadnięty, w stanie wojny a oni w Polsce siedzą, zamiast ojczyzny bronić?
 • @Repsol 01:18:53
  Nie wiem jak inni, ja jednak całkowicie nadążam. AVE!
  https://youtu.be/cVQxUr_5rGw?list=PLcYpL7wCQDBCMiKNXo5uQ0iYP_vqr_j15
 • Soros obiecał Unii Europejskiej rychły rozpad
  merykański miliarder George Soros uważa, że po Brexicie rozpad bloku europejskiego jest praktycznie nie do uniknięcia. Swoje zdanie przedstawił w artykule opublikowanym w sobotę, 25 czerwca, na stronie Project Syndicate.

  „Dziś katastroficzny scenariusz, którego wielu się obawiało, zmaterializował się, czyniąc rozpad Unii Europejskiej praktycznie nie do uniknięcia” – napisał.
  Soros nie wie, jak w ostateczności odbije się na Wielkiej Brytanii wyjście z międzynarodowego tworu, ale jest przekonany, że w najbliższej albo w średniej perspektywie jej gospodarkę i ludność czeka wiele nieprzyjemności. „Wartość funta spadła do najniższego w ostatnich trzech dziesięcioleciach poziomu od razu po głosowaniu i najprawdopodobniej niestabilność na finansowych rynkach na całym świecie zostanie zachowana, dopóki będą trwać negocjacje o politycznym i ekonomicznym rozwodzie z Unią Europejską” – zauważył finansista.
  Soros zasugerował, że Wielka Brytania może „nie przeżyć”. Przypomniał, że w Szkocji zabrzmiały wezwania do powtórnego referendum na temat niepodległości, a w Północnej Irlandii na temat przyłączenia do Irlandii.
  http://pl.sputniknews.com/swiat/20160626/3256736/Soros-UE-rozpad.html
 • @Repsol 01:18:53
  https://pp.vk.me/c636030/v636030511/11b53/3YxpZWy-0rc.jpg
 • @trojanka 00:50:05
  DRL: 150 najemników przyłączyło się do ukraińskiej armii na linii podziału
  150 zagranicznych najemników przyłączyło się do ukraińskiej armii na linii podziału w Donbasie – powiedział zastępca dowódcy korpusu Ministerstwa Obrony Eduard Basurin.
  — Nasz wywiad nadal odnotowuje napływ zagranicznych najemników do jednostek stacjonujących na linii podziału. W pobliżu miejscowości Majorsk (1,5 km do linii podziału) zauważono do 150 (najemników) o arabskim wyglądzie z prywatnej firmy wojskowej – poinformował Basurin.
  Ponadto wywiad DRL nadal rejestruje przypadki strat niebojowych w szeregach ukraińskiej armii. Niedawno z powodu zaniedbania zginęło 7 żołnierzy.

  Basurin zaznaczył, że jedna z ukraińskich jednostek zapomniała przekazać przy dyslokacji swoim następcom mapę zaminowanych przez nią obszarów, w wyniku czego jeden z samochód wojskowych najechał na minę. Zginęło 7 żołnierzy.
  http://pl.sputniknews.com/swiat/20160626/3259777/ukraina-donbas-konflikt.html
 • Trzymaj, się Donbas, Wstawaj Donbas!
  Piękna pieśń z fabułą.
  https://youtu.be/mngys5fODzw?list=PLcYpL7wCQDBCMiKNXo5uQ0iYP_vqr_j15
 • Misja OBWE W Donbasie wyraziła współczucie Rodzinom 2 dzieci, które zgineły w Komiternowo DNR od odłamków ukraińskiego pocisku.
  Dzieci zginęły wczoraj.
  https://www.facebook.com/oscesmm/?fref=nf
 • Gorłowka, po przedwczorajszej wizycie ukraińskich pocisków.
  https://youtu.be/TezSg-_6D1w
 • Zrozpaczeni Rodzice w Charkowie, czekają pod punktem poboru, gdzie zatrzymano ich synów.Zostali przez nieoznakowany samochód ,
  przez ludzi w mundurach policji zabrani w celu "wylegitymowania". Niestety zawieziono ich do punktów poboru do armii na komisje wojskowe. Tych którzy nie podpisali zgody zamknięto w Wojskowej izbie zatrzymań. Rodzice z prawnikami próbują ich uwolnić.
  https://youtu.be/Pjas_-SbrbY
 • Delegacja amerykańskich prawników odwiedziła Krym.Chcieli się sami przkonac, jak żyje się na półwyspie.
  Spotykali się z ludźmi, rozmawiali. Swoje pozytywne wrażenia i ciepłe przyjęcie opiszą w sieci. Mamy prawo mieć własne zdanie - mówią.
  https://youtu.be/Ld11frrvw4A
 • chazarscy zdrajcy z PIS
  Jak ostatnio rzekł zwolennik PIS - Gadowski

  Pasterz owiec powinien pachnieć owcami


  Tymczasem "pasterz" cuchnie sałem i ma krew na rękach
 • Polscy i ukraińscy kibice "ponaparzali" się w Marsylii, 2 Polaków aresztowano.
  https://youtu.be/Vsyn9FB_wKI

  https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=5&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwj_mfvbysfNAhXFCcAKHbuvDkMQFgg0MAQ&url=http%3A%2F%2Fwww.tvn24.pl%2Fwiadomosci-ze-swiata%2C2%2Fpolscy-kibice-skazani-w-marsylii-za-bojke-przed-meczem-z-ukraina%2C655379.html&usg=AFQjCNHCRk1oTUT2plq2raad3Uaore-F2w&bvm=bv.125596728,d.ZGg
 • Sieć o przyszłości 2 mocarstw!
  http://cs626131.vk.me/v626131958/15d65/P4S9SFf4X5Y.jpg
 • Obrżeża Doniecka. Opowiadaja jak żyją 2 lata w piwnicy.Dzieci pokazują swoje piwnice , gdzie śpią i opowiadają o bambardowaniach
  i ucieczkach do piwnic.
  https://youtu.be/NKB03JjYKQA
 • Z powodu przeciążenia sieci, ukrainskie władze zwrociły się do Federacji Rosyjskiej o dostawy energii elektrycznej w ilosci 600
  MW/h
  http://nahnews.org/829242-ukraina-umolyaet-rossiyu-o-postavkax-elektroenergii/
 • Oto ich upaińców bohater..
  Strzelcy siczowi dostali baty od Lwowskich Orląt, tacy to bohaterowie! Strzelcy siczowi walczyli z Orlętami Lwowskimi próbując przejąć polski Lwów, a miasto to nigdy nie było ukraińskie ani nie należało do Wielkiego Księstwa Litewskiego. Było założone przez Kazimierza Wielkiego w innym miejscu niż spalone przez Litwinów miasto o tej samej nazwie. Hańbą dla Polaków są takie marsze bandersynów! Kto wydał zgodę żeby w Polsce czcić morderców Polaków!!!! To teraz mordercy banderowscy będą czczeni jako " powstańcy ukraińscy z 1946 roku " a Polacy występujący przeciw temu zaliczani będą do " bandytów " i pałowani ? Oto ich upaińców bohater..Pracownik niemieckiego wywiadu Abwehra, Stepan Bandera. Przebywając w więzieniu, według relacji jego towarzyszy z celi, Kaczmarskiego i Karpinca, Bandera był w więzieniu zdecydowanie nie szanowaną osobą, mówiąc prościej, służył więźniom za kobietę. W kręgach partyjnych miał przydomek „baba”/CIOTA. W 1950 roku, ukrywając się w Niemczech pod nazwiskiem Poppel, pisał: „Żeby zrzucić z siebie okupację Moskali to ukraińscy mężczyźni powinni poznawać jeden drugiego. Jest to droga do wolności, droga do niezależności…”. Oto jaki to bohater narodowy Stepan Bandera, sodomita. Bohater narodu ukraińskiego. Kim, tak naprawdę, był Stepan Bandera, który zakończył swoją drogę życiową pod nazwiskiem Stefan Poppel (niem. – glut, babol). Poruszmy chociaż kilka najbardziej znaczących, osobistych i mało znanych aspektów jego życia. Przede wszystkim jego pochodzenie. Przyszły Poppel pochodził z rodzin, wychrzczonych na greko-katolicyzm, żydów. Ojciec Andrian Bandera to greko-katolik z mieszczańskiej rodziny Moishe i Rozalii (z domu Bielecka, polska żydówka) Bandera. Matka przyszłego ukraińskiego „bohatera” to Mirosława Głodzińska, polska żydówka. To znaczy, że ideolog ukraińskiego nacjonalizmu był czystej krwi żydem. A wyjaśnienie pochodzenia jego nazwiska jest bardzo proste. Współcześni ukro-naziści tłumaczą je jako „flaga”, ale w języku jidisz oznacza ono „zamtuz, burdel”. I nie jest to słowiańskie nazwisko ani ukraińskie. Jest to włóczęgowskie przezwisko kobiety, która była właścicielką burdelu. Takie kobiety zwane były na Ukrainie „bandersza”. Fizyczne rysy samej twarzy nie pozostawiają wątpliwości co do jego genetycznego pochodzenia. Przy wzroście 159 centymetrów i przednio-azjatyckich rysach twarzy nie ma żadnych pytań. Nawiasem mówiąc, analogiczne pochodzenie miał także kolega-rywal Poppela, Roman Szuchewycz. Oczywiście w żydowskim pochodzeniu nie ma niczego złego lub wstydliwego ale sam Bandera przez całe życie swoje pochodzenie skrupulatnie ukrywał, w tym także za pomocą swojego bestialskiego, okrutnego antysemityzmu. Ten „kamuflaż” kosztował jego współplemieńców…850 (!) tysięcy ofiar. Bestialstwo – tak często występujące u renegatów. Stepan (Sztefan) był drugim dzieckiem, po starszej siostrze Marcie. (urodził się w 1909 roku w wiosce Uhrynów) w rodzinie unickiego kapłana Andriana (przechrzty w Galicji ochoczo kroczyły duchowną ścieżką) i … prostytutki Mirosławy. Mąż zachęcał żonę do prostytucji ponieważ przynosiła ona dużo większy dochód niż jego kazania. Do szkoły podstawowej Bandery nie przyjęto w związku z jawnymi oznakami nie tradycyjnej orientacji seksualnej i skłonnościami do sadyzmu. W okresie dojrzewania Bandera wstąpił do ukraińskiej organizacji młodzieżowej „Płast”. Według świadectw jego kolegów z organizacji, Bandera będąc już dzieckiem przejawiał skłonności pedofilsko-homoseksualne i sadystyczne. Bardzo lubił łapać młodszych uczniów i, brutalnie ich pobiwszy, zmuszać ich do lizania swoich genitaliów. Według świadectwa jego kolegi Mykoły Zyrianko: „Bandera był bardzo okrutny i niesprawiedliwy dla tych, którzy byli słabsi od niego a jednocześnie płaszczył się przed silniejszymi. Wiem także o tym, że jedno z pobitych i zhańbionych przez niego dzieci, złapało Stepana i pobiwszy go, dokonało na nim aktu sodomii”. Być może właśnie to miało znaczący wpływ na życie Bandery. Po zgwałceniu jego równowaga psychiczna została zaburzona. Mógł godzinami stać na mrozie i mamrotać bezsensowne modlitwy. Ojciec, wiecznie pijany, nie zajmował się jego wychowaniem a matka rzadko bywała w domu ponieważ stale obsługiwała klientów. Po akcie homoseksualnym Stepan zaczął obawiać się dotykania słabszych dzieci i całą swoją złość wyładowywał na zwierzętach. Przyszły „bohater narodowy” bardzo lubił łapać kocięta i jedną ręką je dusić. Szczególną przyjemność sprawiało mu duszenie schwytanego kociaka do tej pory aż z biednego zwierzęcia nie wyszły jelita (artykuł dziennikarza W. Bieliajewa, wspomnienia G. Gordasewicza). Oznacza to, że młody Bandera był dusicielem kotów (szkoda, zwyrodnialcu i draniu, Stepanie Bandero, że ciebie tak nie duszono – E. W.). Duszenie kotów to świadectwo potwierdzające występowanie pierwotnego, duchowego, „instynktownego” satanizmu. Status biernego sodomity towarzyszył ukraińskiemu przywódcy przez prawie całe życie. W 1936 roku Banderę, za zamach terrorystyczny, skazano na karę śmierci a następnie zamieniono mu ten wyrok na karę dożywotniego więzienia. Według zeznań jego towarzyszy z celi, Kaczmarskiego i Karpinca, Bandera był w więzieniu zdecydowanie nie szanowaną osobą, mówiąc prościej, zastępował więźniom kobietę. 13 września 1939 roku Bandera został uwolniony z więzienia przez niemieckie władze i skierowany do centrum szkolenia dywersantów. W tymże centrum Bandera został poddany pasywnym stosunkom homoseksualnym, które sfilmowano kamerą filmową. Zrobiono to w celu wyeliminowania możliwości jego zdrady. Zresztą fakt, że Bandera był sodomitą, nie było żadną tajemnicą dla jego towarzyszy broni. Nie na darmo jego partyjne przezwisko brzmiało „baba”. Pod koniec swojego życia Bandera uzasadnił swoją sodomię „na bazie teoretycznej” a nawet zadeklarował ją jako obowiązek „swidomych” Ukraińców: „…ale ukraińska rewolucja będzie różniła się od wszystkich innych rewolucji ścisłymi związkami męskimi. I nie mówię tutaj o przyjaźni! Aby zrzucić z siebie okupację Moskali to ukraińscy mężczyźni muszą poznawać jeden drugiego. To jest droga do wolności, droga do niezależności. I wierzę, że kiedyś taki dzień nastąpi” (Stepan Bandera – „Ukraiński naród i rewolucja”, 1950 rok) Ps. Czy piszący artykuł naprawdę nie wie kim byli "powstańcy" z roku 1946 i 1947. Właźcie Ukraińcom głębiej i dalej w dupę bez mydła a będzie większy problem, niż z Arabami...!!! Skoro o bandzie OUN-UPA w polskich mediach pisze się jako o bohaterach to w takim razie czemu tak nie piszą o nazistach, Hitlerze czy oddziałach SS? Czemu się nie pisze o tym ilu Polaków wymordowali, ilu kobietom oderżnięto na żywca piersi, a mężczyznom obcinano języki czy wydłubywano oczy. Czemu nie pisze się o tym, ile kobiet i dzieci zginęło z rąk tych bandytów, bo na miano ludzi oni w żadnym stopniu nie zasługują i przede wszystkim czemu pozwala się na publiczne czczenie ich na ziemiach, które spłynęły krwią niewinnych ludzi z ich rąk. Niestety nigdy nie rozliczy się tej zbrodni jednak dopóki żyją ludzie, którzy byli naocznymi świadkami tych wydarzeń i na własnej skórze przeżyli to piekło należy dbać o to, aby pamięć o tych ofiarach nie przeminęła. BROŃCIE POLSKOŚCI POLACY! Rodacy! To nie przypadek, że oficjalnie czci się morderców Polaków. Odwrócili waszą uwagę najazdem islamistów na Europę, by bez przeszkód ściągnąć do Polski półtora miliona Ukraińców. Wielu z nich siedzi w Polsce na koszt państwa polskiego jako niby studenci. Mnóstwo im szkoli się w szkole policyjnej i zatrudnia w polskiej policji. Wielu z tych, którzy przybyli do Polski po wojnie dziś siedzi na każdym szczeblu władzy! Nie zauważyliście, że w znacznej większości to dzieci Ukraińców?! Jest ich mnóstwo w otoczeniu Jarosława Kaczyńskiego. W Warszawie jest siedziba Związku banderowców w Polsce, zwanym Związkiem Ukraińców Kieruje nim Petro Tyma - zwolennik cioty Bandery. W redakcji gazety ukraińskiej "Nasze słowo" -z siedziba w Warszawie, siedzą dyżurni historycy i oni wchodzą na wszystkie dyskusje, przedstawiają się jako Polacy i opluwają zarówno Polskę jak i Rosję. Dlatego na forum jest tyle wrogich komentarzy na temat Rosji, bo robią to nacjonaliści ukraińscy z "Naszego słowa", znający dobrze język polski i historię stosunków w Europie. Nie dyskutujcie z tą banderowską dziczą, a opisujcie znane Wam ich zbrodnie, N I E N A W I D Z Ą tego, i po tym poznacie banderowca, którego przodków nie wykopano podczas Akcji Wisła, lecz przeniesiono z lepianek, do murowanych domów. Dzisiaj nie ma oprócz Litwinów bardziej zajadłych wrogów wszystkiego co Polskie niż mniejszość ukraińska w Polsce, marzą o tym, by Polskę wkręcić w wojnę z Rosją, będą wtedy mogli sięgnąć po etnicznie ukraińskie ziemie, które są w obecnych granicach Polski (7% terytorium – 19,5 tys km2), a których się dopomina Prawy Sektor, zwłaszcza faszystowska SWOBODA i inni ukraińscy nacjonaliści, co najciekawsze... POPIERANI przez naszych polskojęzycznych polityków, bo ogłupianie Polaków przez naszych polityków przyjaźniących się z banderowcami musi się skończyć, bo inaczej będzie powtórka z Wołynia. Aktywność sierot po Banderze wzrasta w Polsce. Próbują oni zakrzyczeć własną i polska historię ostatnich stu lat. A dowodzi ona, że banderowska wizja zasadza się jedynie na nienawiści i ludobójstwie, że żywi się ofiarami innych narodów, ale i własnego, że jest to wizja straceńcza. Ukraińcy hodują w sobie chorobę, której następstwem jest fakt, że tylko wówczas im się wiedzie jako społeczeństwu, gdy pozostają częścią obcej państwowości. Wolność dla Ukrainy jest jej prawdziwym ciężarem i zawsze wiedzie ten naród do samozatracenia, ale wcześniej do mordów sąsiadów. Młodym Ukraińcom wznoszącym hasła banderowskich siepaczy w Warszawie należy postawić tamę i nieświadomych wyedukować, a szowinistów wyprosić z Polski natychmiast! Za takie marsze dr Pobuta awansował na Komendanta Podkarpackiej Policji (za ich wzorową ochronę w poprzednich latach) Ciekawe czy tytuł dr ma z historii? (Powinien wylecieć z policji a nie awansować, najwyżej awansować z Pobuta na Pucybuta. ) A. Redaktorek bez podpisu nie wie co to za powstańcy z UPA?. To do szkoły i poczytać o zbrodniach na Wołyniu, Pokuciu, w Stanisławowskim, czy Lwowskim i Tarnopolskim, a o Bieszczadach nie wspomnę, bo każdy powinien znać. Precz z banderyzmem w Polsce! Nikt nic nie ma przeciw samej procesji grekokatolickiej, a każdy Polak jest przeciwko sławieniu banderyzmu. Władze polskie nie wiedząc, co czynią, popierając Ukrainę faktycznie popierają farbowanych banderowców. Powoli opanowują władze samorządowe, a nawet są prezydentami miast.....Zapiszcie sobie upaińskie pomioty to co teraz napisze i powtarzać będę cały czas. Bandersyny nigdy nie byli, nie są i nie będą naszymi przyjaciółmi. Jesteście naszymi największymi wrogami. Chwała Putinowi, że trzyma was za pysk. Życzę wam banderowcy wiecznego potępienia za mordy na Wołyniu. Smażcie się w piekle. Wnuk i syn(oficera 27 WDP AK który ma na swym koncie setkę waszych bandersynów.) Kresowiaków.
 • Dowcipni Irladnczycy do angolskich kibiców 'Niech ktoś zawoła Rosjan"
  https://new.vk.com/video-53937483_456239201
 • @kula Lis 66 09:12:12
  http://img6.demotywatoryfb.pl//uploads/201509/1441662883_xugid5_600.jpg
 • @trojanka 00:37:18
  Ja pani nie rozumie ?
  Trzy filmy jeden jakiś ruskiego pochodzenia.
  Jeden z nich przedstawia jakąs walkę o .. ale nie czysty.
  Na innym widzę marsz grupki ludzi którzy maja jakąs uroczystość .

  W Przemyślu są przeciwnicy takich uroczystości co widać na filmie zamazanym

  PIS złożyło i przegłosowało projekt uchwały o ludobójstwie.
  Obejrzałam dokładnie program J Pośpieszalskiego z udziałem gości polityków. Z jednymi się zgadza z innymi nie.

  Pani jak inni nawet Kukiz się przyznał że chce ustawy.
  Bo ustawa to inna odpowiedzialność.

  Oczywiście nie ma tak ze wszyscy są zadowoleni.
  Ja tez nie.
  Najlepiej to uznać ustawowo że to ludobójstwo.
  I to ma uznać PIS , nikt się nie odważył na tyle co PIS.
  I list intencyjny.
  Na dziś to musi wystarczyć.Tak uważam .
  O tuż droga pani PIS robi wiele. My nie mamy tylko problemów z Ukrainą
  Mamy tez ludobójstwo niemieckie !
  Mamy ludobójstwo ruskie!

  Tylko że PIS to 20% i jakoś nie widzę, by mieli aż tak ogromny mandat, by te wszystkie historyczne fakty i wymagania ludzi realizować.
  A szkoda .

  W wyborach ludzie siedzieli w domku droga pani lub głosowali na .....
 • @klementyna 10:18:23
  Jak widzę Pani wielu rzeczy nie rozumie.

  Przecież to PIS proponował ustawę o ludobójstwie,ale kiedy banderowcy tupnęli nogą PIS się wycofał jak szczur.Czy na tym polega siła państwa,ze byle jaki łachudra będzie dyktował polskim władzom jakie mają ustawy uchwalać?
  Owszem były ludobójstwa niemieckie i radzieckie,ale obydwa państwa oficjalnie przeprosiły i wyraziły ubolewanie.Natomiast ta banderowska dzicz nie dość ,że nie uczyniła żadnego kroku w celu pojednania to jeszcze stawia bezczelne warunki i żądania.
  Z tą hołotą trzeba postępować twardo i jednoznacznie jak im się nie podoba to koniec z poparciem i wszelką pomocą a setki tysięcy Ukraińców won z Polski.
 • @kula Lis 66 09:12:12
  Może wreszcie coś "wymodzą" PIS z Kukizem w sejmie nad tą ustawa o ludobójstwie, i chcoiaz trochę zrehabilitują swoje "występy" majdanowe......chociaż widać jak opornie to idzie.
  Kiedyś PIS przecież głosował za nazwaniem tej zbrodni ludobójstwem.Chyba że wtedy tylko na złość PO!!
  http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=7&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwiAm4eW4sfNAhWJC8AKHZxSBnoQFghJMAY&url=http%3A%2F%2Fwww.polskieradio.pl%2F5%2F3%2FArtykul%2F886425%2CKto-glosowal-przeciwko-okresleniu-zbrodni-wolynskiej-ludobojstwem&usg=AFQjCNGkFcIH3qTNkloxjTJqoeNSZF3K2g

  Jeżeli wymigają się to świadczy o tym jak bardzo Polacy są poniżani.
  Mamy płacić, dawać pracę,kształcić ukraińskich studentów i nie odzywać się.
  Sekowanie filmu "Wołyń" też coś mówi.Przecież tam o ile czytałam jest mowa także o przyzwoitych Ukraińcach pomagających Polakom, ostrzegających ich, ukrywających.I o mężczyznach, którzy odmówili zabicia swojej żony Polki i dzieci i ginęli razem z nimi.
 • @matterhorn 10:34:08
  Siła państwa szanowny panie polega na militarnym uzbrojeniu, większej liczbie wojska , oraz większościowym poparciu polityki rządu!!
  Banderowcy to zabijaki maja broń ,prowadzą bratobójcza wojnę.
  A my co? Degeneraci po tych złodziejskich nierządach.
  Wielcy bojownicy zza klawiatury .
  Bierz pan widły i na banderowca!! Bo siły widzę ma pan dostatek .
  A nasz rząd dobrze zrobił . Nie ma co zadzierać i grac chojraka i stawać do wszystkich okoniem!
  Tam jeszcze dużo ludzi Polskich chce pan ich zarżnąć?
 • @trojanka 10:49:41
  to jest strona na której w połowie jest list Kresowian, polecam przeczytanie!!
  http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=33&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwjzyYml4cbNAhWMJsAKHZqVDuI4HhAWCCcwAg&url=http%3A%2F%2Fsrokowski.art.pl%2Fkresy.htm&usg=AFQjCNHOiLJESPxBAa0V0LPaqWdZm87c4Q
 • @trojanka 10:49:41
  I przepraszam, ale jako belfer muszę zwrócić uwagę , gdyż język polski i jego czyste używanie jest mi szczególnie bliskie. Czasem mi się omsknie interpunkcja ,ale błędów ortograficznych nie robię:)))
  Skutek gonienia Rodziców do czytania polskich powieści.
  Trylogię czytałam z 10 razy , pierwszy raz w wieku 12 lat.
  "Otóż"
  Pozdrawiam.
 • @klementyna 10:18:23
  Pani Klementyno!
  Ja też nie zawsze panią rozumiem. I co mamy być takie same""to znaczy oczywiście mam myśleć i czuć tak jak Pani??
  A jakie filmy Pani sobie życzy , jakiej produkcji???
  Film pierwszy proszę pani jest ze stacji rzeszowskiej Nowiny 24.
  Jeżeli dla Pani wszystko co "ruskie" jest wraże to faktycznie się nie zrozumiemy.
  Rozumiem ze ponad podziałami mamy się wznosić tylko w stosunku do nacji wskazanej przez Panią!!
  "Tak uważam" ...pisze pani pod każdym swoim wpisem.. i dobrze!!Ma Pani prawo, ja go Pani nie odbieram!
  Ja też pisze tak ,jak uważam.
  To myślą inni Polacy, co czują co piszą .I wolno mi "tak uważam!!
  Przed przeczytaniem Pani wpisu pisałam następny wpis, i co napisałam?????prawdę proszę pani.
 • @trojanka 10:49:41
  A czymż jest prawda w pani wydaniu o której My nie wiemy ?
  Czy pani się wydaje ze Polacy to tylko do rozróby stworzeni?
  Czy pani myśli ze rząd nasz to ślepcy?
  Widocznie na tyle pozwala na dziś polityka i uwarunkowanie ekonomiczne.
  Pani myśli ze tam nie ma Polaków?
  Odetnijmy się zróbmy sobie wroga następnego , to ulepszymy życie tam naszym rodakom. Nawet nie pisną i jak im pani pomorze ?
  Ciągle mamy dążyć do konfrontacji?
  Bo pani ma prawo mieć zdanie.
  I myślę że tylko egoistyczne zdanie.
 • @klementyna 10:52:24
  Widzisz mała bezrozumna kobieto.Siła państwa nie polega tylko na machaniu szabelką Siła państwa zależy w dużej mierze od sprawnego i silnego rządu,który mądrze prowadzi politykę zagraniczną.Silny rząd nie daje się wyruchać byle komu.
  Tobie jak widzę pasuje taki rząd,który byle komu włazi w tyłek bez mydła.Tylko potem nie lamentujcie,że Niemcy czy Ukraińcy zrobili nas w h...ja.To jest wasza metoda najpierw spieprzyć co się da a potem lamentować i drzeć mordę na cały świat,że wam się krzywda dzieje.
 • @klementyna 10:52:24
  Zgadzam się z tym że powinniśmy być lepiej uzbrojeni, bo armię i dowódców nam wykończono.Łatwiej wtedy zainstalować "swoje" zabawki w Polsce bo bezbronna będzie "prosić " o pomoc i ustawę 1066 poprawioną!
  To znaczy że Ukraińcy maja wg Pani prawo czcić sobie swoich bohaterów w Polsce , na jednym z " ruskich" filmów maszerują po Przemyślu z portretem Bandery Stefana.
  I to "kulenie"się wg Pani przyniesie nam szacunek i poważanie?????
  szanowna Pani z MOICH podatków i podatków moich Rodaków, utrzymuję ten naród.
  Czyli płacić i kulić się..no super!!
  Ja chcę moje podatki przeznaczać dla i na Polaków, bo potrzeb sa miliony, palących!!
  A Pani podatki tez sa dla Polski???
 • @klementyna 11:04:11
  Pomorze to część Polski........Pomoże!!
 • @trojanka 10:41:23
  https://youtu.be/H2j31f06NEk 2 tys. złotych za informację o Ukraińcach z Przemyśla - potrzebny Wykop Efekt!
  @tomasz-maciejczuk youtu.be #polska #europa #ukraina #csiwykop #przemysl #wykopefekt
  "Jeszcze Polska nie zginęła, ale zginąć musi!" - takie okrzyki pojawiły się w trakcie ukraińskiego marszu w Przemyślu. Zapłacę 2 tysiące złotych za pomoc w odnalezieniu i ukaraniu autorów tych słów. Deportacja w tym przypadku to mało. Kara musi być surowa. http://www.wykop.pl/link/3241609/2-tys-zlotych-za-informacje-o-ukraincach-z-przemysla-potrzebny-wykop-efekt/
 • @klementyna 10:52:24
  I jeszcze jedno .Dlaczego mnie obrażasz.Widły siekiery i piły to była wasza banderowska specjalność a ty stajesz w ich obronie równając się z nimi

  Nigdzie nie napisałem,że chcę kogoś zarżnąć i taka insynuacja jest bezczelną i kłamliwą interpretacją.Pozwalasz sobie na zbyt wiele mała załgana kobieto.
 • @trojanka 11:07:55
  Na początek to ja mam filmik dla pani .
  https://www.youtube.com/watch?v=U1ORUZSUbhk

  A teraz dorzucę dla oświecenia !!! Co tez można wywnioskować z filmu.
  Tak moje podatki z polski wolę by szły na szkolenie ukrów niz na szklenie muzułmanów !
  Polski rząd ma narzucone od Unii liczbę emigrantów z czarnego ladu . Poprzedni rząd zobowiązał się klamka zapadła.
  Obecny rząd chce nas uchronić przed tym potopem . Uznał iż lepiej obswoić Ukraińców niż ciapatych.

  Ale pani woli ciapatych . JA NIE!! To też moje podatki!!


  A NA PEWNO DŁUŻEJ CZEKAŁAM W POLSCE BY PRZESTALI NOSIĆ LENINA!!
 • @kula Lis 66 11:12:42
  http://img8.demotywatoryfb.pl//uploads/201307/1373694200_ia0mp3_600.jpg
 • @trojanka 11:24:08
  http://img2.demotywatoryfb.pl//uploads/201307/1374070254_c8xysm_600.jpg
 • @klementyna 11:20:31
  A może by tak najpierw Polaków stamtąd przyjąć, szczególnie z terenów objętych ukraińskimi atakami co????
  Z PRAWDZIWĄ kartą Polaka, nie taką za 400 euro.
  Będą spokojni, wdzięczni i pracowici.
 • @klementyna 11:20:31
  za filmik dziękuję , program oglądałam!
 • @trojanka 11:36:05
  Myślę że mają szanse przyjechać bardziej za zgody , niż za pani konfrontacji.
  Czy chcą? Bo gdyby się starali to kto wie?
  Odcięcie się od Ukrainy jest bardziej dla nich zgubne.
  Karta Polaka tez ma szansę w zgodzie.
 • oswajanie Ajadrowców czyli "realizacja planu i srategii PIS"
  http://ocdn.eu/images/pulscms/Zjg7MDYsMTdhLGQ4/523a938a496ed0924f1c67fae238045b.jpg

  http://ocdn.eu/images/pulscms/NGM7MDA_/78a2813230160cca3587ad2439556add.jpg

  jako ,że słaba była impreza w ziemiance z chłopami z Ajdar-u ,trzeba było jakoś samotnie przeżyć na lotnisku

  https://i0.wp.com/cdn17.se.smcloud.net/t/photos/t/373758/poslanka-pis-po-piwie-awanturowala-sie-na-lotnisku_21713626.jpg
 • Polacy w Donbasie.
  http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=20&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwj3lPG3-sfNAhXlL8AKHSGIDE04ChAWCE0wCQ&url=http%3A%2F%2Fwww.mysl-polska.pl%2Fnode%2F311&usg=AFQjCNEA2UqhzL9N1yG_-Os_JrMXHbziHw
 • @trojanka 12:13:48
  Pomoc dla Polaków w Donbasie.
  http://tragediadonbasu.pl/wp-content/uploads/2016/04/00D_0043.jpg

  W dniu 07.04.2016 r. do Donbasu przybył drugi transport pomocy humanitarnej zebranej przez Bractwo Prawosławne Św. Św. Cyryla i Metodego. Połowa transportu dotarła do Doniecka, gdzie jej dystrybucją zajmuje się cerkiew prawosławna. Dla przypomnienia: w transporcie, który dotarł do Doniecka znajdowało się między innymi ponad 300 kilogramów artykułów higienicznych, ponad pięć ton żywności, odzież używana, oraz sprzęt szpitalny (około 70 łózek


  Część z tej pomocy została przekazana Towarzystwu Kultury Polskiej „Polonia”- jedynej aktywnej organizacji polonijnej działającej w Donbasie. Towarzystwo dzisiaj rozpoczęło dystrybucję artykułów pośród najbardziej potrzebujących- nie tylko dla osób polskiego pochodzenia, każdy ma sąsiada, znajomego,który potrzebuje wsparcia. A pomoc jest nie mała- prawie pół tony odzieży, żywności, środków higienicznych, a także produktów dla dzieci i niemowląt. Tylko dzisiaj pomoc przekazano prawie 20 rodzinom, osoby i akcja będzie kontynuowana w następnych dniach, także w Dokuczajewsku, gdzie również mieszka dużo Polaków.
  Obdarowani poprosili mnie, aby przekazać szczere podziękowania dla Bractwa,oraz wszystkich darczyńców: „Taka pomoc znaczy dla nas bardzo wiele, zwłaszcza w tych trudnych czasach

  Jednocześnie Bractwo Prawosławne Św. Św. Cyryla i Metodego dysponuje już kolejnym ładunkiem humanitarnym, który może wysłać do Donbasu w każdej chwili, jednak potrzebne są środki finansowe na wysłanie ciężarówki w drogę. Więcej informacji można uzyskać kontaktując się bezpośrednio z Bractwem:

  ul. L. Waryńskiego 30
  15-461 Białystok, Polska
  t: (+48) 698-985-777
  e: bractwocim@cerkiew.pl

  http://tragediadonbasu.pl/wp-content/uploads/2016/04/00D_0027.jpg
  http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwiH3tjU_cfNAhVlJsAKHS6lApcQFggbMAA&url=http%3A%2F%2Ftragediadonbasu.pl%2Fpomoc-dla-polakow-w-donbasie%2F&usg=AFQjCNEkce2v8Taw1hagey9BSAqyDrUgFQ
 • "Okupant" rosyjski dostarczy brakującą energię elektryczną na Ukrainę
  W ciągu pół roku energia elektryczna na Ukrainie podrożała 2
  razy.
  https://youtu.be/DOzqFEe_-28
 • @@@!
  Przemyśl: zarzuty dla zakłócających upamiętnienie ukraińskich bohaterów wojennych(sic! ci niedobrzy Polacy w Przemyślu przeszkodzili bandersynom w kultywowaniu UPA i cioty Bandery!)!!
  Do incydentu doszło podczas procesji grekokatolików i prawosławnych upamiętniających ukraińskich bohaterów wojennych w Przemyślu. Policja (banderowskie widać pomioty!) postawiła zarzuty naruszenia prawa do publicznego wykonywania kultu religijnego.(sic!) http://wiadomosci.onet.pl/rzeszow/przemysl-incydent-podczas-procesji-sa-zarzuty/t3w5ne PS...Piotr Tyma to znany od lat ukraiński nacjonalista wielokrotnie wypowiadający się na temat stosunków polsko-ukraińskich w banderowskim stylu. Ludobójcy nie mogą być bohaterami. Zbrodniarze nie są bohaterami, ale zbrodniarzami. To, że dzieją się takie "cuda" na terytorium Polski, jest kpiną z ofiar ludobójstwa. Ludobójstwo dokonane przez banderowców z OUN i UPA jest bezsporne. To nie była czystka etniczna. Czystka etniczna to również wypędzenie. A tutaj byli równie okrutnie mordowani ludzie uciekający. A przecież przy czystce etnicznej, ucieczka powinna być przykładem, jak można uratować życie. Czyli w sumie chodziło o mordowanie, a nie ucieczkę. O wymordowanie, a nie o wypędzenie. Czystka etniczna nie wymaga też stosowania tortur przed zabiciem. Tortury przed zabiciem są elementem ludobójstwa, bo nie stoją w sprzeczności. To samo dotyczy mieszanych rodzin i zbrodni na jej członkach przez członków rodziny. Czystka etniczna toleruje rodziny mieszane. Ludobójstwo określonej narodowości, wlicza tą mordowaną narodowość również z rodziny do ludzi przeznaczonych do wymordowania. Dlatego za ludobójstwem przemawiają fakty, które powinny być nazywane takimi jakimi były. Zbrodnie banderowskie z założenia były ludobójstwem! W ubiegłym miesiącu PiS mianowało ambasadorem na Ukrainie niejakiego Jana Piekło, znanego pro-ukraińskiego szczura. Ten śmieć znany jest między innymi z wypowiedzi że "ustawa gloryfikująca OUN-UPA to nic złego", a "ludobójstwo na Wołyniu było tylko nieznaczącym epizodem bratobójczej wojny".
  Jeżeli ktoś stwierdzi jeszcze, że PiS dba o polskie interesy - niech weźmie rozpęd i grzmotnie z całej siły łbem w ścianę... Dla nich widać bardziej od rodaków i historii liczy się interes Waszyngtonu.
 • @kula Lis 66 13:16:41
  No to bohater Bandera jest słusznie gloryfikowany u naszych "braci" zza Buga. Był prekursorem wejścia do Europy, wtedy na razie do Niemiec ale teraz to na jedno wychodzi.
  Tutaj parę dni temu na gej paradzie w London , policjant oświadcza się swojemu ukochanemu. Oświadczyny przyjęte i w ten sposób powstała nowa komórka rodzinna w Wielkiej Brytfannie. Niech się rozradzają i rozmnażają...
  http://ok.ru/video/65750769718575-1
 • @trojanka 13:29:10
  poprawny link.
  https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwj7pP3IjcjNAhUpJMAKHSqcCGEQFggbMAA&url=https%3A%2F%2Fwww.theguardian.com%2Fworld%2Fvideo%2F2016%2Fjun%2F26%2Fpolice-officer-proposes-to-boyfriend-at-londons-pride-parade-video&usg=AFQjCNF_MZDbLDrflLTutttHvoZvOdU-uw
 • @trojanka 13:31:07
  https://youtu.be/zeMQQM8wp0E
 • Czesi przeciwko zbrojeniom i ekspansji NATO.Praga, protest, chcemy żyć w spokoju i pokoju, to co się dzieje to jakiś koszmar-
  mówią.
  https://youtu.be/R-0cSUUhsrY
 • Do sieci wpadł film z ostrzału wojsk ukraińskich ,z początku konfliktu w Donbasie.Cel domy i bloki mieszkalne.
  https://youtu.be/6zI7g8tkkS0
 • W Sacramento w Kaliforni , starli się neonaziści i antyfaszyści.Kilka osób z antyfaszystów zostało ranionych nożem.Policja słabo
  reagowała, nikt nie został zatrzymany. Ludzie oburzeni postawą policji.
  Dwoje demonstrantów w stanie krytycznym.
  https://youtu.be/S5muZtIRqx0
 • Film ukraińskiej strony z pozycji ataku na Donieck.
  http://vk.com/video291563385_456239085?hd=-1&t=4s
 • Ukraińskie Matki przeciwko wojnie.
  Niech wojują ci którzy krzyczeli na Majdanie, nie damy naszych mężów ani synów, położymy się na ziemię i będziemy leżeć, niech jadą po naszych trupach.Niech nas zostawią w spokoju, jak zaczęli niech się sami martwią teraz.
  Nie oddamy naszych dzieci, niech nawet nie przychodzą z wezwaniami.
  Okrzyki "Faszyści" Niech żyje Berkut"
  https://cs509400.vk.me/5/u291563385/videos/60749790b9.240.mp4?extra=l_vup3SI-ikUER3dZi0cePXWzWp5vbXHHumr-7-VMTOs6Uw6gV9ptYX8baANn2R5EeQF1UD7sHtCUvwEVrWuTuDgRqdncgxHgj7VxwN8F7RAbjFM_KnHsPmUilU
 • @trojanka
  Erdogan w swoim przesłaniu dla Putina przeprosił za śmierć pilota Su-24. Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan w liście do prezydenta Rosji Władimira Putina wyraził kondolencje z powodu śmierci pilota Su-24, poinformował rzecznik prezydenta Rosji Dmitrij Pieskow. Prezydent Rosji Władimir Putin otrzymał list od swojego tureckiego odpowiednika Recepa Tayyipa Erdogana, który wyraził zainteresowanie uregulowaniem sytuacji związanej ze śmiercią pilota Su-24, oświadczył w poniedziałek rzecznik prezydenta Rosji Dmitrij Pieskow. Według niego w swoim liście Erdogan użył słowa „przepraszam". Ps..Widać, że przestraszył się kozojeb. Ale nie wierzyłem, że przeprosi, tym nie mniej gdy zaczęły mu spadać helikoptery na własnym terytorium zaczął popuszczać. Kwestią czasu było albo i jest dosłanie sprzętu do trafiania F-16. Widocznie utratę swoich samolotów na własnym terytorium bandyta uznał za większą kompromitację niż zrobienie z gęby cholewy. Oczywiście bandyta rozumie tylko siłę i tak powinno się trzymać. I nie zapominajmy że niedługo po tym ciosie w plecy Rosjanom wyleciał w powietrze cały autobus wyszkolonych, tureckich pilotów.
  Winę zwalono "oczywiście" na tych okrutnych, bezdomnych Kurdów. Przeproszenie prezydenta Putina to za mało. Przeproszony musi być Naród Rosyjski i to w OFICJALNYM DOKUMENCIE. Jestem w szoku !
  Może to wpływ ramadanu ? ... a może usrael wypiął się na kebabowy naród ??? Jedno jest pewne - Erdogan czegoś potrzebuje. Niech śmieć zapłaci odszkodowanie rodzinie zamordowanego a Rosji za samolot.
  Podstępny sukinkot, mięknie rurka. Nie wierzę w nagłe zmiany charakteru u rzezimieszków.
 • @kula Lis 66 17:16:06
  Prawdopodobnie szkopy bedą zwijać się z bazy w kebabolandii swoje rozpadające się Tornado i baterie Patriot.Chazar Erdogan już ma pełne pory kozich bobków.
 • PiS jest syjonistyczny, a Lów POLSKI :)))
  http://orig06.deviantart.net/da75/f/2015/052/8/4/vlepa___polski_lwow_by_adrianworks-d8iubr9.jpg
  - a ukropy nie potrafiły do tej pory wytworzyć nic bardziej zorganizowanego niż struktury mafijne... przejęte ostatecznie przez aszkeNAZIoli ;)))
 • @trojanka 11:26:49
  Zdjęcie na memie po prawej to stara oklepana manipulacja fotką nie dotyczącą Wołynia.
  Mniej prowokacji więcej prawdy
 • @klementyna 10:52:24
  "A nasz rząd dobrze zrobił . Nie ma co zadzierać i grac chojraka i stawać do wszystkich okoniem!"
  Pani Klementyno. Ja rozumiem, że Pani ulubiony rząd PIS-u boi się zadzierać z Ukrainą i stawać do niej okoniem, zatem niech poprosi Bundestag o uznanie masakry na Wołyniu i w Małopolsce Polaków i innych narodowości jako ludobójstwo.
  Skoro Bundestag uznał ludobójstwo Turków na Ormianach, na pewno i uzna ludobójstwo dokonane przez Ukraińców. Wtedy PIS będzie kryty.
  I jeszcze dodam, rząd może grać chojraka i stawać okoniem do Rosji a do Ukrainy nie może, ja rozumiem, taka jest polityka USraela.
 • @trojanka
  Jednak będzie BREXIT! Brytyjski rząd pracuje nad przygotowaniem podstaw Brexitu. Nie będzie drugiego referendum! Brytyjski rząd powołuje nową komórkę, której zadaniem będzie stworzenie podstaw wyjścia W. Brytanii z Unii Europejskiej - poinformowała w poniedziałek rzeczniczka premiera Davida Camerona. Rząd musi się teraz skoncentrować na zrobieniu, co w jego mocy, by przygotować negocjacje w sprawie wyjścia z UE powiedziała. Nowa komórka, w skład której wejdą m.in. przedstawiciele resortów spraw zagranicznych i finansów, zapewni przygotowanie nowemu premierowi podstaw negocjacyjnych, łącznie z radami w takich dziedzinach, jak porozumienia tymczasowe. Rzeczniczka podkreśliła, że odwołanie się do określającego zasady wyjścia z UE artykułu 50. Traktatu Lizbońskiego jest suwerenną decyzją W. Brytanii. Gdy Brytyjczycy opowiedzieli się w referendum za Brexitem, Cameron zapowiedział, że w październiku poda się do dymisji i zasygnalizował, że notyfikację o zamiarze wyjścia W. Brytanii ze Wspólnoty przekaże dopiero nowy szef rządu, który miałby zostać wyłoniony w październiku na konwencji Partii Konserwatywnej. Rzeczniczka zaakcentowała też, że premier wyraźnie stwierdził, iż nie będzie żadnych natychmiastowych zmian, jeśli chodzi o sytuację obywateli państw UE w W. Brytanii i Brytyjczyków za granicą; kwestiami tymi zajmie się już następny szef rządu. Na pytanie, czy Szkocja mogłaby zawetować Brexit, rzeczniczka odpowiedziała, że decyzja w sprawie wyjścia z UE została podjęta przez Zjednoczone Królestwo. Dodała, że nie zmienił się pogląd Camerona na ewentualne drugie szkockie referendum niepodległościowe; premier uważa, że Szkocja ma równie silne powody jak 18 miesięcy temu, by pozostać w Zjednoczonym Królestwie. Ps..Brawo!! Patrzeć i uczyć się demokracji od Anglii, najstarszej demokracji w Europie, chociaż nie ma tam konstytucji jako takiej. Za nic mają popędzania Junckerów i innych. Postępują zgodnie z prawem ich i UE.
 • @trojanka 09:14:39
  Wlk. Brytania: młoda Polka zamordowana..Młoda Polka zamordowana w brytyjskim mieście Torquay. Kobieta została wielokrotnie pchnięta nożem. Policja zatrzymała podejrzanego o bestialską zbrodnię. Ofiara "mieszkała w Wielkiej Brytanii od 5 lat i pracowała w polskim sklepie Pawełek. Wiadomo też, że studiowała ekonomię" - podaje fakt24.pl Jej ciało znaleziono w niedzielne południe. "Policję wezwali przechodnie zaniepokojeni hałasem dobiegającym z jej mieszkania przy Winner Street i przyległego podwórka. Kobieta została znaleziona przed domem z ciężkimi ranami zadanymi nożem. Karetkę wezwano o 12.45. Niestety kobieta zmarła mimo natychmiastowego przewiezienia do szpitala" - informuje tabloid. Ps..Napisał mi w mailu syna kolega mieszkający w tym mieście, od 6 lat, że ta dziewczyna którą znał osobiście pracowała w Polskim sklepie w Torquay, a od marca tego roku spotykała sie z czarnoskórym chłopakiem lat 22 muzułmaninem, pochodzącym z Karaibów, w ubiegły czwartek obchodziła urodziny chyba 30, mieszkali razem i chciała mu powiedzieć, że od niego odchodzi,w tym momencie murzyn pochodzenia karaibskiego, dostał szału bił ją kilka godzin w mieszkaniu aż w końcu zamordował brutalnie zadając kilkanaście ciosów nożem,próbowała się ratować wybiegła z mieszkania ale dopadł ją na zewnątrz budynku. Dziewczyna pochodziła z Rybnika- link do fb
  https://m.facebook.com/agnieszka.serkowska.378?fref=tslink do lokalnej gazety
  http://www.torquayheraldexpress.co.uk/update-toryeno-williams-appears-in-court-charged-with-murder-of-agniesaka-szymura-in-paignton/story-29448156-detail/story.html Napisał mi także, że Polki która jest lub była w UK nie dotknąłby nawet kijem, bo większość tam rozkłada nogi dla wszelkiej maści bambusów. Niech to będzie przestroga dla wszystkich! Multikulti nie istnieje. Swoboda obyczajowa prowadzi do nieszczęść i tragedii. A przykazania są takie proste...
 • @Husky 17:30:02
  To co Husky, ten film sobie obejrzyj, potem czekam na Twój komentarz.
  https://youtu.be/YGRAS7UM62g
 • @Husky 17:30:02
  To zdjęcie było w przedwojennej polskiej gazecie(gdzieś ją mam w archiwum), przedstawiające to co chora psychicznie cyganka zrobiła ze swymi dziećmi. Był tam cały artykuł o tej cygance.
 • @kfakfa 17:22:38
  Amerykanie już ponoć swe lotnicze bazy zwinęli.
 • @Husky 17:30:02
  Marianna Dolińska (ur. 1891, zm. 1928 w Tworkach) – Cyganka zamieszkująca wśród lokalnej cygańskiej społeczności pod wsią Antoniówka. W nocy z 11 na 12 grudnia 1923, będąc w stanie obłąkańczym, zamordowała czwórkę swoich dzieci, wieszając je na drzewie. Całość ze zdjęciami tu: https://pl.wikipedia.org/wiki/Marianna_Doli%C5%84ska Oraz: Ta zbrodnia wstrząsnęła przedwojenną Polską. W nocy z 11 na 12 grudnia 1923 roku Romka, Marianna Dolińska, zamordowała czwórkę swoich dzieci, wieszając je na drzewie. Z powodu nędzy i głodu kobieta była w stanie załamania nerwowego. całość tu: http://fakty.interia.pl/autor/artur-wroblewski/news-ta-zbrodnia-wstrzasnela-przedwojenna-polska,nId,1573007
  http://i.iplsc.com/marianna-dolinska-i-jej-zamordowane-dzieci-zdjecie-zamieszcz/0003PT2AWY1CJR7P-C116-F4.jpg
 • @lorenco 18:34:28
  ja piszę o manipulacjach na tym blogu, "umisz" czytać ?
  i nie zmieniaj tematu
 • @Husky 19:06:55
  O jejku jak mi przykro!!
  Pisze o manipulacjach największy manipulant na Neonie i nie tylko!!
  Jeszcze ze 200 wpisów i masz premię Józuś!
  Pa pa
 • @kula Lis 66 19:05:40
  Dlaczego dajecie się tak manipulować?
  Jeszcze rok temu pod tymi zdjęciami nie było, że to Cyganka je zamordowała!
  A pod tym zdjęciem i artykułem co się pojawi? Że to wilkołak zamordował?
  http://wolnemedia.net/obrazki/wolyn-4.jpg
  http://wolnemedia.net/11-lipca-rocznica-szczytu-rzezi-polakow-przez-ukraincow/
 • @kula Lis 66 18:33:43
  Ależ Kulo drogi, to ubogacenie było seksualne tym razem, szkoda że tak krótko!!
 • @kula Lis 66 18:56:57
  No wiesz demotywatory dobrze ,że nie dały polskich dzieci stamtąd na ten demot!!
  Wyobraź to sobie!!!
  Ja nie spałam 3 noce jak zobaczyłam kiedyś dawno pierwsze zdjęcie dziecka z rzezi!!
 • @kula Lis 66 18:56:57
  Masz oryginał tej gazety czy tylko jej zdjęcie z netu?
 • @kula Lis 66 17:16:06
  Łoł, pokajał się??coś kombinuje to pewne jak 2x2.
  Plaże w Turcji puste , owoce zgniły, USA dało po łapkach!!wiesz geopolityka, nie wiadomo co Putin zrobi z tym łaszeniem się, ja dałbym kopa.Ale wielka polityka ......
 • Misja OBWE potwierdziła smierć 2 dzieci w Komiternowo, na skutek ukraińskiego ostrzału.
  http://cs604522.vk.me/v604522830/19ea8/ufYH4QrHXJ8.jpg
 • @trojanka 19:34:18
  //Pisze o manipulacjach największy manipulant na Neonie i nie tylko!!//

  Widzisz postarałem się i już cie ............wyprzedziłem
  Co klasa to klasa 8-))
 • Ranny w Gorłowce w wyniku ostrzału juz po operacjach.Wyszedł z żoną i 6 miesięcznym dzieckiem przed dom
  i wybuchł pocisk z ukraińskiego ostrzału. Zdążył żonę z dzieckiem wepchnąć do domu, sam został ranny, ma przebite płuco i rany pleców.
  https://youtu.be/qNT7OZe3ODA
 • @lorenco 19:40:18
  Z tej gazety.
 • @lorenco 19:35:24
  W 2008 na ulicach Warszawy wywieszono plakaty przypominające o 65. rocznicy rzezi wołyńskiej, na których umieszczono trzecią wersję zdjęcia dzieci Dolińskiej z podpisem pochodzącym z książki Aleksandra Kormana.
 • @lorenco 19:35:24
  Pobyt w więzieniu i szpitalu psychiatrycznym. Śledztwo w sprawie morderstwa trwało pół roku. Marianna Dolińska była w tym czasie wielokrotnie przenoszona do kolejnych aresztów w Radomiu i Warszawie. Zaobserwowano u niej częste i gwałtowne zmiany psychiczne: miewała napady szału, autoagresji lub popadała w kilkudniowy stupor. Została zbadana przez najlepszych ówczesnych psychiatrów, którzy orzekli, że była tylko „neutralnym sprawcą zbrodni, osobą pozbawioną w momencie dokonania czynu świadomości konsekwencji”. Została skierowana na obserwację i leczenie do szpitala psychiatrycznego w Tworkach, gdzie zaopiekował się nią dyrektor ośrodka Witold Łuniewski. Wkrótce rozpoznał u chorej „psychozę szałowo-posępniczą”, dziś zwaną chorobą afektywną dwubiegunową, a później w „Roczniku Psychiatrycznym” nazwał jej przypadek „psychopatologiczną próbą dokonania rozszerzonego samobójstwa, którego chora nie doprowadziła do końca”. Dolińska cierpiała również na inne choroby somatyczne, które były w tamtych czasach nieuleczalne. Umarła w 1928 i została pochowana na szpitalnym cmentarzu. W roku śmierci pacjentki Witold Łuniewski opublikował w "Roczniku Psychiatrycznym" artykuł "Psychoza szałowo-posępnicza w kazuistyce sądowo-psychiatrycznej". W pracy znalazły się m.in. opisy zbrodni dokonanych przez osoby cierpiące na tę chorobę. Przypadek Dolińskiej zajął ćwierć strony i został zilustrowany dwiema fotografiami zdjęciem Marianny w szpitalnym ogrodzie oraz zdjęciem zabitych przez nią dzieci. Była to pierwsza publikacja zdjęcia powieszonych dzieci. Druga publikacja miała miejsce w "Podręczniku medycyny sądowej dla studentów i lekarzy", wydanym w 1948 r. przez Wiktora Grzywo-Dąbrowskiego, profesora Uniwersytetu Warszawskiego i członka komitetu redakcyjnego "Rocznika Psychiatrycznego". Zdjęcie zamieszczone w podręczniku różniło się od zdjęcia, które zostało opublikowane w artykule Łuniewskiego – zostało wykonane z innej perspektywy. Z niewyjaśnionych do dziś przyczyn trzecia wersja zdjęcia została z czasem uznana za ilustrację zbrodni wykonanej na polskich dzieciach przez UPA w 1943 roku. Wersja ta przedstawia powieszone dzieci z jeszcze innej perspektywy, a dodatkowo zdjęcie jest lustrzanym odbiciem dwóch pozostałych wersji. Na zdjęciu znajdują się jasne, poszarpane rysy, które zostały uznane przez niektórych komentatorów za drut kolczasty w rzeczywistości są to rysy na negatywie lub ślady zginania odbitki. Najwcześniejsza odnaleziona publikacja zawierająca taką interpretację zdjęcia pochodzi z nru 3 wrocławskiego czasopisma "Na Rubieży" z 1993, w którym zdjęcie zostało podpisane: Dzieci polskie zamęczone i pomordowane przez oddział Ukraińskiej Powstańczej Armii w okolicy wsi Kozowa, w woj. tarnopolskim, jesienią 1943 roku (ze zbiorów dr Stanisława Krzaklewskiego). Dwa lata później pojawiło się w pracy Jerzego Węgierskiego z podpisem zamordowane przez oddziały SS-Galicja dzieci polskie w rejonie Kozowej (pow. brzeżański) (ze zbioru W. Załogowicza)
 • @trojanka 19:36:16
  Krótko, ale chyba zbyt intensywnie i tego nie wytrzymał. Finał był do przewidzenia.
 • @trojanka 19:41:36
  Widocznie zaczyna mieć kryzys . Problem polega na tym, że ta turecka nieobliczalna kanalia próbowała kryjąc się w godzinę po strąceniu samolotu za plecami NATO wywołać wielki konflikt z Rosją który bardzo łatwo mógłby przekształcić się w poważną wojnę o niewyobrażalnych skutkach dla świata. Na szczęście Putin rozegrał to po mistrzowsku paraliżując całe tureckie lotnictwo (a przy okazji izraelskie) wzdłuż całej granicy z Syrią a jak widać i w Kurdystanie.
 • @trojanka pani nauczycielko co Ty na to?
  Oto te wartości jewropejskie. Widocznie zaczyna mieć kryzys. W ramach wychowania seksualnego uczniów w północnym regionie Niemiec zaproponowano dzieciom opowiedzenie o seksie analnym i sadomasochizmie. Aby lepiej przyswoić materiał uczniowie siódmej klasy mogą odegrać scenki na zadane tematy. https://lh3.googleusercontent.com/6xObEb9MmEHLqxa8fZsNDG4I8fy3pOsOZTDNeAp9lyeR17N20MzwSSJxapPVFDryjFBYog=s128 W Niemczech dzieci odgrywają scenki z życia seksualnego w ramach lekcji. W ramach wychowania seksualnego uczniów w północnym regionie Niemiec zaproponowano dzieciom opowiedzenie o seksie analnym i sadomasochizmie. Aby lepiej przyswoić materiał uczniowie siódmej klasy mogą odegrać scenki na zadane tematy. W ramach projektu edukacyjnego „Szkoła różnorodności” w regionie Północna Nadrenia-Westfalia przedstawiono nową inicjatywę, informuje „Die Welt”.
  Dzieciom opowie się o stosunkach homoseksualnych, transseksualistach i o różnych rodzajach nietradycyjnego seksu. Nauczycielom zostanie zaproponowane przeprowadzenie serii warsztatów, a dzieci mogą odegrać niewielkie scenki teatralne. Autorzy materiałów edukacyjnych radzą wykorzystać jako materiał kulki waginalne i wibratory. Wśród tematów dla scen proponuje się następujące: orgazm i przedwczesny orgazm, sadomasochizm, seks analny, pokój do onanizmu.
  Jak informuje gazeta, celem programu jest wychowanie dzieci w duchu tolerancji dla osób z nietradycyjną orientacją seksualną. Ps.. Dokładnie...lekcje porno w szkole. Od małego dziecka przyswajanie do nastawienia dupy dla pederasty. To jest właśnie zachodnia kultura i do tego mamy zmuszać nasze dzieci i wnuki. Takie lekcje, to wszak czysta instrukcja dla ofiar pedofilów, nie jak się bronić, tylko jak się hmmm, nadstawiać. Jeżeli mam wybierać, to wolę wybrać "zacofaną Rosje" niż światły, oświecony i jedynie słuszny zachód ! Przynajmniej w Rosji, dupa jest od srania a nie jak na zachodzie od "fedrowania", chłop przebrany za kobietę i inne dewiacje uważane na zachodzie za cooll !
 • Jak donosi ukraińskie wydanie "FOCUS" zbawiciel ukraińskiej gospodarki pan Balcerowicz Leszek,doradca prezydenta Poroszenko
  zażądał obniżenia emerytur i cięć w wydatkach socjalnych, oraz podwyższenia ceny na gaz dla ludności.
  O swoim ratowaniu gospodarki Polski wypowiadał się bardzo pozytywnie.
  http://cs615729.vk.me/v615729187/15b09/GQUh5vG8hCE.jpg
  https://focus.ua/country/352478/
 • @kula Lis 66 20:26:52
  MARTWE DZIECI CYGANKI

  DOKUMENTACJA MORDÓW UPA – FOTOGRAFIE MORDÓW Z TEKSTEM W JĘZYKU

  ROSYJSKIM

  WSTRZĄSAJĄCY KOMENTARZ AUTORSTWA „MATKI TRZECH CÓREK

  http://smi2.mirtesen.ru/blog/43019758921/Tem-zhitelyam-Ukrainyi-komu-pam (link is external)...

  W KOMENTARZACH http://niepoprawni.pl/blog/2218/martwe-dzieci-cyganki-ze-zbrodniami-oun-upa-w-tle

  Projekt pomnika po poprawkach. Takie zbrodnie dokonywane przez UPA to fakt historyczny.

  Jak było naprawdę ze sprawą słynnej fotografii w odniesieniu do pomnika ofiar OUN-UPA na Kresach?

  KWESTIA WSTRZĄSAJĄCEGO ZDJĘCIA

  Historia ta zaczęła się po wybuchu wojny we wrześniu 1939 r. i mało kto wówczas przypuszczał ,iż jej reminiscencje odczuje się niemal 70 lat później w roku 2007...

  Wówczas dwaj kilkunastoletni chłopcy, synowie nauczyciela z Jasionowa (pow. Brody), którzy uczyli się we Lwowie i mieszkali na stancji, postanowili wrócić do domu rodziców. Najwidoczniej bali się pozostawać w mieście, gdzie byli zapewne świadkami gorączkowych przygotowań Wojska Polskiego do obrony miasta. Było ono ważnym, polskim bastionem, nie tylko w tym regionie, ale przede wszystkim w skali ogólnopolskiej. Miało pierwszorzędne znaczenie dla kraju w wielu dziedzinach, zaraz po samej stolicy, dopiero co odrodzonej II Rzeczypospolitej.

  Nic zatem dziwnego, że niemal natychmiast miasto stało się celem bombardowań Luftwaffe i marszu oddziałów Wehrmachtu. Całkiem przypadkiem można było zostać rannym. Wszystko zaś łącznie z patriotyczną atmosferą w mieście wskazywało, że walka będzie zaciekła i lwowianie łatwo się nie poddadzą.

  Dziś już wiemy, że obu chłopcom udało się opuścić Lwów. Do domu nigdy jednak nie dotarli. Po kilku tygodniach znaleziono w lesie ich rozkładające się ciała. Zostali bestialsko zamordowani. Pozbawieni szkolnych mundurków, skrępowani i przywiązani do drzewa, w sposób uniemożliwiający jakikolwiek ruch.

  Obu wycięto języki. Można sobie wyobrazić w jakich męczarniach zginęli ci chłopcy. Podejrzana była Organizacja Ukraińskich Nacjonalistów (OUN), która zabijała już przed wojną nawet Polaków i Ukraińców dążących do pojednania.

  Ten mord charakterystyczny w swojej formie był swoistą zapowiedzią pewnego rodzaju wydarzeń.

  W roku 1943, zanim jeszcze nastąpiła kulminacja rzezi dokonanej przez OUN-UPA w lipcu, przed 13-14 kwietnia został zamordowany Józef Ejsmont (gm. Stepań, pow. Kostopol).

  Przywiązanemu do drzewa obcięto język, wydłubano oczy i przecięto go piłą. W okolicach Małyńska został również zamordowany miejscowy nauczyciel (gm. Berezne, pow. Kostopol), którego kilka dni dręczono przywiązanego do drzewa.

  W ten sam sposób zamęczono mieszkańców wsi Medwedówka (pow. Kostopol) Teofilię Bagińską i Celestyna Bagińskiego. Dokładnie jak w pierwszym przypadku, w kwietniu we wsi Chorupań (pow. Dubno) nacjonaliści ukraińscy zamordowali miejscową nauczycielkę - Polkę lat ok. 40, której wcześniej gwarantowano bezpieczeństwo.

  Przywiązali ją do słupa i żywcem spalili. Również wiosną tego roku (wieś Kołodno, pow. Krzemieniec) banderowcy rozstrzelali 4 mężczyzn: 2 Polaków i 2 Rosjan – zbiegłych jeńców.

  Ciała drutem kolczastym przywiązano do słupów telegraficznych. Nad trupami zawieszono napis:

  „To wykonała armia ukraińska jako przestrogę dla wszystkich, którzy chcieliby działać przeciw niej (...)”.

  W Janowej Dolinie (pow. Kostopol) spora część złapanych Polaków została przywiązana do drzew i albo pozbawiona członków, albo spalona. W miasteczku Korytnica (pow. Włodzimierz Wołyński) w trakcie strzelaniny Polacy uwolnili kapitana sowieckiego, którego bandyci UPA przywiązali do słupa drutem kolczastym i bili do utraty przytomności.

  18 czerwca 1943 roku (kolonia Marianówka, pow. Łuck) UPA dokonała spalenia 20 opuszczonych gospodarstw i zamordowali 3 starsze osoby, które pozostały – Józefa Dąbrowskiego, któremu odrąbano rękę, żonę Józefę, której obcięto pierś. Syn znalazł ich skrępowanych drutem kolczastym i powieszonych głowami w dół w studni. Obok znaleziono również niezidentyfikowaną osobę przywiązaną do drzewa drutem kolczastym głową w dół.

  Po tych wydarzeniach i masowych okrutnych rzeziach, nastąpiła największa fala ludobójstwa w lipcu, kiedy tylko jednego dnia (w niedzielę 11 lipca 1943 roku) wymordowano w 160 wioskach ponad 15 tys. ludzi.

  Należy podkreślić, że podobne do opisywanych przypadków napotykano również później. W miasteczku Mizocz (pow. Zdołbunów) na początku sierpnia 1943 roku członkowie Ukraińskiej Powstańczej Armii zamordowali Eugenię (lub Genowefę) Brodowską lat 14, jej matkę poważnie zranili.

  Obok do słupa przywiązali powrozami kobietę Zielińską i zakłuli ją nożami. W tym samym roku (wieś Werba, pow. Dubno) zamordowano Ukraińców Gontę i Cetnykewicza, którzy byli pracownikami tzw. Rejonowej Uprawy. Zmuszono ich do wstąpienia w szeregi UPA.

  Ci jednak po jakimś czasie powrócili do pracy. Obu przywiązano drutem kolczastym za szyję do słupów i przyczepiono tabliczkę: „Za zdradę Ukrainy”. Obaj wykrwawili się na śmierć. Takie przypadki okrucieństwa miały miejsce aż do zlikwidowania OUN-UPA w drugiej połowie lat 40.

  Według wspomnień Henryka Mielcarka żołnierza WP, wyszukanych w Archiwum Wschodnim ośrodka KARTA, latem 1946 roku w Bieszczadach znaleziono zwłoki, znajdujące się w miejscu kaźni najpóźniej od zimy.

  Trup był rozebrany i przywiązany drutem do pnia drzewa. Przypuszczalnie był to jeden z zaginionych żołnierzy WP wysłanych po furaż dla koni.

  Śmierć zadana przez UPA przynajmniej 100 tys. bezbronnym ludziom, licząc wyłącznie Polaków, miała różne okrutne oblicza, ale ten wspomniany sposób powtarzał się.

  Inne również wyrafinowane przypadki okrutnych mordów dokonanych przez UPA są podane w wielu publikacjach. Zaznaczyć jednak należy, iż najbardziej wstrząsało świadków wydarzeń, którzy uszli z życiem równie okrutne traktowanie przez zwyrodnialców UPA małych dzieci.

  Te wszystkie aspekty ludobójstwa banderowskiego (okrucieństwo i bezwzględność nawet w stosunku do dzieci) miał wyrażać pomnik, który stanąłby na pl. Grzybowskim w Warszawie, z inicjatywy Kresowego Ruchu Patriotycznego. Bowiem wśród tych kresowian, którzy przeżyli masakry, wykrystalizowały się dwa symbole związane z UPA.

  Pierwszy to symbol bezwzględności tej organizacji, przejawiający się w nie okazywaniu litości dzieciom i drugi - okrucieństwa, czyli ofiary przymocowane do drzewa.

  Po latach trwania politycznej poprawności wobec ZSRS, ta sama polityczna poprawność została odziedziczona w III RP wobec nacjonalistów ukraińskich, w zachodnich obwodach państwa ukraińskiego, w Polsce i na Zachodzie.

  Najbardziej jaskrawym przykładem całkowitej „niewiedzy” historycznej jest działalność rządzących III RP nie uznających przez parlament ludobójstwa ukraińskiego dokonanego na 200 tysiącach obywateli polskich na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej. Wiodącą rolę w tym zakłamywaniu historii mają dziennikarze salonowi, w tym „Gazeta Polska” rozsiewająca kłamliwe opowieści majdanowe i o raju współczesnych Polaków mieszkających obecnie na Ukrainie, którzy według oszukańczego przekazu medialnego mają tam swoją ojczyznę, nie wspominając o banderowskich korzeniach obecnego rządu nacjonalistycznej Ukrainy.

  Dziennikarze „Gazety Polskiej” posunęli się nawet do gróźb śmiertelnych w stosunku do osób określanych jako „znanych sprawców” swojego sprzeciwu i przekonań. Przykładem może być tekst z „GP Codziennie” autorstwa Wojciecha Muchy 29 – letniego kilku miesięcznego korespondenta „Nie damy się zastraszyć” ; 23 09 2014.

  Wraz z upadkiem PRL-u nastała jednak jej druga odsłona zwana PRL – bis i nie zostało przerwane programowe milczenie w sprawie zbrodni OUN-UPA, lecz zyskana swoboda działań umożliwiła dość żmudną walkę o przerwanie tej sztucznej kurtyny i dała możliwość publikacji książkowych i internetowych, Pojawiły się w nich autentyczne zdjęcia miejsc masakr. Pomiędzy nimi było to jedno, które odnosi się do innego wydarzenia, a jest przedmiotem tego artykułu.

  Zdjęcie do złudzenia przypominało popularną metodę zabijania przez OUN-UPA. Ponieważ w brutalny sposób banderowcy traktowali również najmłodszych, zostało ono natychmiast skojarzone ze zbrodniami.

  Jeśli przyjrzymy się fotografii dokładnie, to dostrzeżemy, że zagięcia na fotografii pozornie przypominają drut kolczasty. Ten właśnie element mógł upewnić, że zdjęcie przedstawia wspomniane zbrodnie UPA z czasów wojny.

  Oczywiście, jak się później miało okazać, przedstawiało ono równie autentyczne, tyle że inne wydarzenie jeszcze sprzed wojny. Dowiódł tego Dariusz Stola i Ada Rutkowska, publikując wyniki swoich badań w „Rzeczpospolitej” (19 maj 2007), wykazując, że przypadek mordu wraz z fotografią zawarty był w przedwojennym „Roczniku Psychiatrycznym”.

  Kto, kiedy i gdzie dodał to zdjęcie do tych przedstawiających rzezie OUN-UPA, dziś - nie wiadomo. Pomylić się w tej kwestii było bardzo łatwo. Nie ma co oczywiście winić środowisk kresowych. Trudno przypuszczać, by starzy weterani mieli rozeznanie w przedwojennej literaturze psychiatrycznej.

  Posiadali za to traumatyczne doświadczenia – informacje oraz obrazy z pamięci związane z tragiczną przeszłością – krwawą działalnością bojówek banderowskich.

  O „wianuszkach z dzieci” albo ludziach przywiązywanych do drzewa i mordowanych z dziećmi włącznie słyszał chyba każdy weteran rodem z Kresów Południowo – Wschodnich. Niejednokrotnie widzieli również na własne oczy jeden z takich przypadków. Sam byłem świadkiem wyczynów UPA w Brodach w czasie tzw. uciekinierki ze Lwowa w tragicznych dniach września 1939 roku, a jeszcze kilka lat wcześniej nie daleko Truskawca. Jestem świadkiem historii, tej najokrutniejszej, w różnych okresach i pozornie innych wydarzeń martyrologii naszego narodu. Jak by te wydarzenia wspominać, jedno jest pewne, wszystkie miały obraz okrucieństw i śmierci. We Lwowie z okien mojego mieszkania przy ul. Jagiellońskiej 4 widziałem różne sceny, ze śmiertelnymi strzałami „z za węgła” do idącej kobiety trzymającej za rączkę małą dziewczynkę, którą po jej śmierci przykryła niesiona przez nią na plecach kołdra, lub pierzyna, a niej stróżka krwi rosnącej w krwawe bajoro. Dziewczynka przeżyła.

  Po 22 czerwca 1941 w czasie anarchii, po pierwszej ucieczce bolszewików ze Lwowa, byłem na podworcu lwowskich Brygidek. Na ścianach widoczne były ślady krwi zmieszanej z mózgami. W bramie Brygidek napotkałem Rusina, termin Ukraińcy, we Lwowie nie był używany. Ten Rusin był naszym sąsiadem i nienawidził Polaków. To właśnie on rozlepiał na murach Lwowa afisze – „chcieliście Polski bez Żydów, macie Żydów bez Polski”. Gdy wkroczyli do Lwowa Niemcy rozlepiał afisze – „Żydzi wszy”. To on doniósł na mojego Ojca, to on zacierał ręce, gdy ukraińsko – niemiecki batalion „Nachtigall” 4 lipca 1941 roku zamordował po katyńsku, strzałami w tył głowy 45 profesorów lwowskich wyższych uczelni na stoku Góry Kadeckiej – Wzgórzach Wuleckich.

  To on, z ukraińskimi studentami Uniwersytetu Jana Kazimierza, z książki telefonicznej podawał Gestapo adresy profesorów, w tym mojego Ojca zamordowanego później.

  Takich wspomnień trudno się pozbyć. Fotografia zaś przedstawiająca wianuszek dzieci, nawet teraz, gdy wiadomo, że przedstawia inne wydarzenie, doskonale odzwierciedla charakter działań UPA, a zwłaszcza tego konkretnego typu.

  Rzekłbym nawet, że trudno się dziwić omyłce w interpretacji treści tego zdjęcia, jako przedstawiającej inne wydarzenie.  FORMA POMNIKA

  Dla Kresowian pomnik nie był jedynie formą upamiętnienia, lecz również krzykiem rozpaczy wobec milczenia polskich elit na temat zbrodni nacjonalistów ukraińskich, a szczególnie w sytuacji braku reakcji władz na praktykę wynoszenia morderców ich rodzin na piedestały.

  Samo przemilczanie i zmuszanie Kresowian by o zbrodniach nie mówili było i jest bolesne. Co mogą powiedzieć, gdy dodatkowo „heroiczne czyny” morderców z UPA się sławi?

  Nadmienić trzeba o istnieniu przeświadczenia u wielu ludzi, że takie okrucieństwa w skali masowej nie mogły zdarzyć się naprawdę. Sądzę, że w czasach gloryfikacji zbrodniarzy, kresowiacy chcieli mieć pomnik, który pokazałby charakter działań OUN-UPA, by w społeczeństwie nie mówiono: „UPA robiła dobrą antykomunistyczną robotę, choć popełniała błędy”.

  Symbol dzieci przywiązanych do drzewa wydawał się symbolem uniwersalnym, a zdjęcie doskonale nadawało się, by przedstawić wyobrażenie zbrodni OUN-UPA.

  Dokładnie taki sam symbol został wykorzystany przez brytyjską grupę Cranberries w 1994 roku w teledysku do słynnej piosenki „Zombies”, firmującej album pod tym samym tytułem.

  Kapela w ostatniej minucie teledysku pokazała małe ofiary przymocowane naokoło słupa w formie krzyża w tym samym stylu .

  W ten sposób artyści skompromitowali terrorystyczną organizację, jaką jest IRA, ale nikomu nie przyszło do głowy, by stawać po stronie terrorystów i atakować teledysk. „Zombie” zdobył nagrodę MTV w kategorii najlepszej piosenki 1995 roku. Zauważmy przy tym, że o ile ilustracja do „Zombies” była tylko protestem przeciwko zamachom bombowym zespołu muzycznego IRA, w których giną niewinne istoty, jest jednak zasadnicza różnica: o ile w odniesieniu do IRA, przedstawiona w teledysku forma była wyłącznie symbolem, o tyle UPA takie rzeczy wykonywała często i to dosłownie, nie w przenośni.

  Członkowie Komitetu Budowy Pomnika dostali trzy projekty, wszystkie oparte o ten sam wzorzec z dziećmi przywiązanymi drutem kolczastym do drzewa. Jeśli chodzi o samo zdjęcie z projektem związane - nic nie wskazywało, że może przedstawiać inne wydarzenie. Dwa z trzech projektów były dość wiernymi kopiami zdjęcia. Oba posiadały wyraźny motyw drutu kolczastego, co mogły sugerować nie tylko załamania na zdjęciu, ale i autentyczne historie, choćby te, które tutaj przytoczono.

  Jeden z projektów pomnika posiadał zarysy drutu, mogące też być interpretowane jako powróz, drugi miał wyraźny motyw drutu kolczastego. Paradoksalnie właśnie te projekty niemal wiernie odwzorowujące zdjęcie zostały natychmiast przez Komitet odrzucone.

  Pierwszy z powodu swojego realizmu i ogromnej drastyczności. Drugi również został uznany za nieco zbyt drastyczny, natomiast jego główną wadą była również pewna ponurość. Intencją kresowian nie było bowiem szpecenie ulicy, lecz nadanie pomnikowi wyraźnej formy zwracającej na siebie uwagę, pokazującej charakter działań UPA, ale jednak nie odpychającej przeciętnego przechodnia. Został więc przyjęty projekt trzeci, czysto symboliczny.

  Przedstawiał on drzewo z konarami, które można było wyraźnie interpretować jako ręce anioła. Niektórzy mogliby to interpretować jako anioła bez głowy, symbol antychrześcijańskiej ideologii OUN-UPA, także ich bezwzględności.

  Inni jeszcze mogliby w nim widzieć wykoślawionego archanioła ukraińskiego, jako symbol bezmyślnego (brak głowy) ukraińskiego nacjonalizmu, który w ogóle nie zdawał sobie sprawy, w jakich formach taki symbol występował w przeszłości, w ciągu kilku ostatnich wieków.

  Pokazywać miał, że symbol tegoż archanioła może być zarówno pozytywny jak i negatywny. Rozmyte sylwetki dzieci wzmagały wrażenie symbolizmu. Komitet nie pokazał innych projektów pomnika dla kontrastu z tym, który wybrał, toteż pojawił się natychmiast zarzut pokazywania maksymalnego brutalizmu.

  Wzmagało go właśnie owo zdjęcie, gdy było pokazywane razem z projektem. W innym wypadku, gdy się widziało jedynie zdjęcie pomnika, należało raczej wierzyć na słowo w brutalność formy projektu pomnika, opisywaną w „Gazecie Wyborczej” (27 lutego 2007).

  Jeżeli jednak się przyjrzymy pierwotnie wybranemu projektowi - gdyby nie element dwójki z dzieci, które wyraźnie wiszą, projekt nie miałby w sobie w ogóle żadnego brutalizmu. Byłby to wtedy raczej dobitny i wyraźny symbol w stylu pomnika pomordowanych na wschodzie, na Muranowie.

  POMNIKI NATURALISTYCZNE NA ŚWIECIE

  Dwójka z czworga dzieci na projekcie pomnika ofiar UPA jest fragmentem nieco naturalistycznym. Podobne pomniki powstawały już wcześniej, nie zawsze przeszkadzało to dziennikom takim jak „Gazeta Wyborcza”. Weźmy pod uwagę pomnik w Baltimore odsłonięty 19 listopada 2000 , tam Polonia Amerykańska uczciła ofiary Katynia i pomordowanych na Wschodzie. Na tym monumencie również wyraźnie dwójka ludzi jest powieszona, w środku zaś stoi trzech skrępowanych sznurem oficerów polskich.

  Oczywiście pomnik niewątpliwie może kogoś przerazić. Interpretacje są także różne. Jedna z nich to „płomień wolności” tak jak omawiane „drzewo prawdy”. Podobnie przerażające jest upamiętnienie katyńskie w Canberra w Australii, odsłonięte 20 września 1980.

  Przedstawia trupy w stanie rozkładu, podbarwione ciepłym kolorem, jakby krwią . Podobnie można stwierdzić, że treści brutalne prezentuje żołnierz przebijany bagnetem, czyli słynny Pomnik Katyński w Jersey . Spójrzmy również na pomnik Holocaustu w San Francisco, jest po prostu straszny, ale i piękny .

  Co natomiast o nim nie powiedzieć, to trzeba przyznać, że bardzo wiernie oddaje wydarzenia i faktycznie jest przestrogą dla przyszłych pokoleń. Nieco mniej brutalny, lecz również przerażający w formie jest pomnik ofiar II wojny światowej w Moskwie.

  Przedstawia idących wychudzonych, nagich ludzi, można by pomyśleć, że przesuwających się w kolejce do komory gazowej . Wreszcie najbardziej chyba przerażającym pomnikiem ze wszystkich tu wymienionych jest właśnie ten u ukraińskich sąsiadów i właśnie na Wołyniu , a konkretnie we Włodzimierzu Wołyńskim.

  Jest to pomnik jeńców sowieckich zamęczonych w tym mieście . Przedstawia wychudzoną, makabryczną wręcz postać pomiędzy metalowymi palami przywiązaną do nich właśnie drutem kolczastym . Czyż nie przypomina on wyraźnie przytaczanego wcześniej wypadku – omal nie zamordowanego oficera czerwonoarmisty uwolnionego przez Polaków?

  Przypadek ten miał miejsce we Włodzimierzu Wołyńskim. Cóż za zbieg okoliczności! Zbadać by warto na ile wymienione pomniki były przedmiotem krytyki „Gazety Wyborczej”...

  „GAZETA WYBORCZA W ATAKU

  Wspomniany element „naturalizmu” dał jednak natychmiast pretekst „Gazecie Wyborczej” do ostrzału. Przytaczany dziennik prawdopodobnie mógłby zaatakować pomnik prędzej czy później, gdyż jego linia politycznej poprawności jest dosyć znana.

  Mianowicie artykuły tam zamieszczane zwykły wybitnie subiektywnie i wybiórczo pokazywać historię związaną z rzeziami, na korzyść środowisk nacjonalistów ukraińskich i apologetów UPA.

  Sprawy najczęściej wyrywane tam są z kontekstu i tak odpowiednio przygotowany materiał jest komentowany. „Gazeta Wyborcza” jest także znana z prób stworzenia wrażeń symetrii zbrodni po stronie polskiej, prawdopodobnie by przypadkiem nie myśleć, że UPA w swojej brutalności i jej masowości była wyjątkowa.

  „Gazeta Wyborcza” promuje raczej hasło „UPA to nie tylko zbrodnie”, które było tytułem artykułu Marcina Wojciechowskiego w dniu 18.10.2006. Wszelkie sprawy negatywnie i dobitnie ukazujące działalność UPA, zdają się być „Gazecie Wyborczej” nie na rękę ( np. artykuł Pawła Smoleńskiego 30 marca 2005).

  27 lutego 2007 „Gazeta Wyborcza” publikuje artykuł Michała Wojtczuka, „Czy w stolicy stanie makabryczny pomnik ofiar UPA?”… Widzimy jak pomnik „staje się” wręcz makabryczny”.

  Jakiegoż dramatyzmu nadaje sprawie to słowo, użyte jakby przyjęty był jakiś inny z pozostałych projektów. Wspomniany artykuł został jeszcze zdublowany poprzez przedruk w Metrze, bezpłatnym dzienniku tej samej firmy.

  Pomnik opisany jest jako makabryczny, bez wyjaśnienia oczywiście, że takie „makabryczne” metody zabijania przez Ukraińską Powstańczą Armię były stosowane powszechnie.

  Sama „makabryczność” tej wybielanej przez Gazetę na wspomniany sposób organizacji nie zdawała się nigdy robić na większości dziennikarzy „GW” aż tak „makabrycznego” wrażenia.

  Zrobił je dopiero symboliczny pomnik, nieprzedstawiający jednak widoku do końca realistycznie, lecz bardziej symbolicznie. Oczywiście „Wyborcza”, zacytowała człowieka, który uważa, że projekt pomnika uderza w dobre stosunki z Ukrainą.

  KAMPANIA NEGACJONISTY ERNSTA ZUENDEL’A

  Przypomina to niektóre aspekty kampanii Ernsta Zuendel’a organizującego bojkot filmu „Lista Schindlera” jako propagującego nienawiść do współczesnych Niemców, ukazującego brutalność, eksponującego widok nagich kobiet i przekręcającego prawdę historyczną .

  Ernst Zuendel deportowany z Kanady za podżeganie do nienawiści rasowej i zaprzeczający zbrodni Holocaustu.

  „Gazeta” w zasadzie nie zaprzecza zbrodniom UPA. Rzeź na Wołyniu przedstawiana jest jednak w różnych dziwnych kontekstach. Przykładem może być stwierdzenie, że ofiary na Wołyniu to ofiary „okrucieństwa polsko-ukraińskiej wojny” (30 marca 2005).

  Przy tym użycie wyrażenia „wojna polsko-ukraińska” może sugerować symetrię zbrodni po stronie polskiej i w kontekście Wołynia społeczną reakcję w stylu:

  „rżnęli masowo i jedni i drudzy”, co jest historycznym fałszem i zaprzeczeniem obiektywnej prawdy.

  We wspominanym archiwalnym artykule Pawła Smoleńskiego autor określa ludobójstwo na Wołyniu mianem „antypolskiego terroru”.

  Tutaj istnieje kolejne nagięcie prawdy. Słowo „terror” bowiem nie równa się terminowi „rzeź”. Sam Smoleński stosuje zresztą podobny argument czy też raczej sformułowanie jak Zuendel, tyle że - w odniesieniu do wystawy obrazów przedstawiających rzeź wołyńską.

  Tekst swój tytułuje jako „Epatowanie okrucieństwem i prawda historii”. Samo nadmierne propagowanie sprawy „fałszywego zdjęcia” przez „Wyborczą” niewątpliwie zwiększa szeregi negujących rzeź wołyńską.

  Podawanie zaś rzezi w innym charakterze niż ona występowała neguje jej charakter w ogóle. Dzień po swoim poprzednim artykule atakującym pomnik Michał Wojtczuk „znów nadaje” (28.02.2007). Możemy przeczytać telefoniczną rozmowę z Marianem Koniecznym. Zacytujmy słowa Wojtczuka:

  „Jest to niesłychanie drastyczny pomnik (...) Na pomniku są trupy dzieci! Chciałby je Pan codziennie mijać na ulicy? (...) Sam Pan mówi straszne rzeczy. To dlaczego chce Pan dziś epatować tymi potwornościami?”.

  Wydaje mi się, że tego dziennikarza, jak i kilku innych cechuje dosyć charakterystyczna postawa. Pomnik i wszelkie sprawy związane z przypominaniem okrucieństwa UPA budzą w nich emocje dużo większe niż samo okrucieństwo UPA.

  Makabryczność czynów UPA wydaje się nie mieć dla nich aż takiego znaczenia, gdy biorą pod uwagę powiedzmy „narodowowyzwoleńczy” (sic!) charakter tej formacji.

  „GW” publikuje także (01.03.2007) artykuł pt. „Ukraińcy o pomniku ofiar UPA”:

  „Gazeta” podaje, że pomysł postawienia pomnika nie podoba się publicyście jednej z ukraińskich gazet, który nazywa to „skandalem”. Ja sam nie bardzo wiem, czy chodziło o formę („Gazeta” znów ją opisuje) czy o pomysł postawienia samego pomnika (krytyka wspomnianego publicysty ukraińskiego).

  Sam tekst nosi tytuł „Rozdrapywanie ran”. W tym samym tekście dla przeciwwagi czytamy o pomniku pomordowanych Ukraińców w Pawłokomie i rocznicy Akcji „Wisła”. Oczywiście upamiętnieniom tych dwóch wydarzeń nie jest nadany negatywny kontekst.

  Na tym nie koniec, możemy przeczytać w „Wyborczej” jeszcze jeden tekst pt. „Drażliwy pomnik” (02.03.2007).

  30-40 procent tekstu jest znów powtórzeniem negatywnej opinii o projekcie pomnika, reszta to po raz kolejny informacja, jak bardzo projekt nie podoba się publicyście.

  Kilka dni później (07.03.2007) „Gazeta” publikuje w ramach opinii czytelników ironiczny tekst „Ten pomnik jest za spokojny”.

  Zacytujmy końcowy fragment, pokazując w jaki sposób „czytelnik” zwraca się do autora projektu Mariana Koniecznego:

  „Panie Profesorze – pomnik jeszcze nie odlany, może by coś poprawić. Dzieciątkom wydłubać oczka, przyciąć jedną ze zwisających stópek. Trzeba wstrząsnąć narodem. Polityka historyczna tego wymaga. Nuże! Do pracy!”.

  Wkrótce możemy też zobaczyć wydrukowany z podpisami znanych osób apel do Przewodniczącego Rady Miasta Stołecznego Warszawy Lecha Jaworskiego (13.03.2007) przeciwko projektowi pomnika.

  Zwracają na siebie uwagę podpisy dziennikarzy „Gazety Wyborczej”. Miesiąc później (17.04.2007) „Wyborcza” znowu przypomina o sprawie. Po raz kolejny możemy przeczytać opis pomnika i znaleźć informację o podpisujących się pod apelem wymienionych już wcześniej.

  Znajdujemy jeszcze wzmiankę o spotkaniu się przedstawicieli sygnatariuszy z Andrzejem Przewoźnikiem. Ogólnie jednak tekst podsumować można wyrażeniem „nihil novi”.

  „Wyborcza” atakuje projekt pomnika co najmniej 7-krotnie (!), jeszcze przed publikacją artykułu Dariusza Stoli i Ady Rutkowskiej.

  ODKRYCIE DARIUSZA STOLI I ADY RUTKOWSKIEJ

  19 maja 2007 r. wspomniani autorzy drukują wnikliwy i de facto bardzo ciekawy artykuł w „Rzeczpospolitej” na temat swojego odkrycia: to najbardziej popularne ze wszystkich przedstawiających ofiary rzezi UPA zdjęcie pokazuje inne wydarzenie – dzieci zamordowane przez swoją matkę Cygankę w nocy z 11 na 12 grudnia 1923.

  Intencje autorów, tak jak członków Komitetu były szlachetne: podanie prawdy historycznej do wiadomości społecznej.

  Stola i Rutkowska z klasą przeprosili za opublikowanie drastycznego materiału, stwierdzając, że takie zdjęcia nie powinny ukazywać się w prasie.

  Trudno odmówić słuszności takiemu stwierdzeniu. Przytoczyć należy jeszcze fragmenty ich artykułu :

  „Trzeba podkreślić, że choć przedstawione obok zdjęcia są fałszywym dowodem zbrodni popełnionych na Polakach przez UPA, jest wystarczająco wiele innych wiarygodnych dowodów tych zbrodni: dokumentów i relacji polskich, ukraińskich czy niemieckich opisujących tysiące mordów na bezbronnych cywilach różnej płci i wieku, zbiorowych mogił kryjących szczątki ofiar, a także zdjęć równie przerażających jak obraz powieszonych dzieci (…).

  Dla historyka XX w. odpowiedź na pytanie, czy pamiętać i upamiętniać te wydarzenia i ich ofiary, jest oczywista: należy im się szacunek i pamięć. Naród to wspólnota pamięci i zapomnienia, ale nie sądzimy by „polityka zapomnienia” pomagała pojednaniu między ludźmi i narodami.

  Ważne wydarzenia z przeszłości należy przypominać i upamiętniać, nawet, jeśli jest to trudne i bolesne. Pytaniem otwartym i niełatwym jest kwestia, jak to czynić.

  Mamy nadzieję, że przypadek fałszywego pomnika będzie przypominał o potrzebie współpracy na tym polu obrońców Pamięci i rzeczników Prawdy.

  Nie ma wątpliwości, że UPA dokonywała masowych okrucieństw w tym stylu, będąc najbardziej krwawą pod tym względem organizacją w tej części Europy.

  Zdjęcie w roczniku psychiatrycznym z 1928 roku nie zaskoczyło wszystkich chyba w jednym tylko aspekcie. Mając na myśli oryginalne „wyczyny” UPA, wielu ludzi z pewnością musiało jeszcze wcześniej pomyśleć o ich autorach.

  „To musieli być psychopaci!!!”. Praktycznie większość weteranów UPA, która brała udział w mordach, powinna tkwić w rocznikach psychiatrycznych, jak owa szalona matka, nie zaś na piedestałach kombatanckich.

  Niestety na razie istnieje praktyka wynoszenia ich jako bohaterów narodowych, oficjalnych kombatantów, czemu psychicznie zdrowy ogół polskich elit winien się sprzeciwić.

  „GAZETA WYBORCZA” I FALA ENTUZJAZMU

  Jak się miało okazać wkrótce, „Wyborcza” zdobyła pretekst by znów przedstawić nie jeden a całą serię artykułów krytycznych, gdy wyszło na jaw, że jest to czyn oszalałej Cyganki, a nie, jak można by ironicznie zinterpretować po lekturze niektórych artykułów „Gazety” - „wspaniałej, narodowowyzwoleńczej formacji”, której mianem szczyci się UPA.

  Odkąd sprawa wynikła, fotografia rzeczywiście służy promocji UPA, nie zaś jej kompromitacji. Sugeruje nawet niektórym „jak liczne mogą być fałszerstwa dowodów na zbrodnie tej „wspaniałej” organizacji”. Byłby to z pewnością obraz popularyzowany wbrew intencjom autorów przełomowego artykułu, gdy się spojrzy na wcześniejszy cytat.

  3 dni po artykule w Rzeczpospolitej pojawia się na ten temat 22 maja 2007 tekst w „Wyborczej”. Osobiście nie znalazłem ani w nim, ani w żadnym innym choćby najmniejszej wzmianki w stylu, „Przepraszamy to zdjęcie jest drastyczne, ale musimy je opublikować”(w odróżnieniu od artykułu w „Rz”).

  Wrażliwość w „Wyborczej” okazywana jest więc…wybiórczo, w zależności od potrzeby chwili.

  Artykuł napisali Jan Fusiecki i znany skądinąd Michał Wojtczuk. U wszystkich apologetów UPA, czy nawet adwersarzy upamiętnienia sprawa wywołała falę entuzjazmu.

  Podziwiać też należy energię, z jaką „Gazeta Wyborcza” propagowała sprawę wymienionej fotografii. Sprawie zdjęcia „Gazeta” poświęciła tym razem co najmniej 5 artykułów (22 maja, 2 czerwca, 11,17 lipca i 20 grudnia 2007 r.).

  Widać dużą dbałość, by jak najmniej osób w społeczeństwie przegapiło tę („dobrą?”) nowinę. Nie wliczam tu publikacji poświęconych krytyce pomnika, zanim wyjaśniło się pochodzenie zdjęcia.

  Nawet po modyfikacji pomnika nadal pisano o wspomnianym zdjęciu. W innym artykule natomiast stwierdzono wręcz „Szał Dolińskiej ma zostać uwieczniony - w centrum Warszawy - przez Mariana Koniecznego, autora kilkunastu pomników, z których najgłośniejszy to Nike.”.

  Ciągle i uparcie projekt pomnika przypisywano do zdjęcia, nie zważając na ogromne okrucieństwo UPA przejawiające się dokładnie w tym stylu.

  Można by powiedzieć, że Komitet Budowy Pomnika Pomordowanych przez UPA to „Komitet Budowy Pomnika Szaleństw Cyganki”. Obawiam się jednak, że nie znajdzie się wystarczająca ilość „zbrodniczych Cyganów”, by to im przypisać mord najmniej 200 tys. polskiej ludności.

  Istnieje już bowiem od dawna praktyka przypisywania ludobójstwa Sowietom i Niemcom w przebraniach UPA, ba! Eugeniusz Misiło, stwierdził nawet, że porwanie Polaków z Pawłokomy, to też dzieło tak naprawdę NKWD, ale samej „pacyfikacji” dokonali już wyłącznie Polacy i nikt się za nich nie przebierał.

  Sprawa zdjęcia przedstawiana przez „Wyborczą” doskonale się w tą politykę wpisuje. Po pierwszym artykule o sprawie zdjęcia „Gazeta” publikuje inny, zawierający historię zbrodni Cyganki (17.07.2007) , a także wywiad z Grzegorzem Motyką (02.06.2007) oraz artykuł o tytule: „Na pomniku obok dzieci powiesili jeszcze kobietę”. (12.07.2007).

  „Gazeta” donosi, że główna różnica to nagie piersi powieszonej matki. Każdy z pozostałych trzech artykułów stanowił okazję by przypomnieć o zdjęciu. Ów wspomniany ciekawy artykuł o zbrodni przedstawia nawet fragment mówiący o rzeziach UPA, co jak na publikację, w „Wyborczej” jest niesamowite.

  Niebywały jak na „Gazetę” jest również cień konserwatyzmu w jednym ze wspomnianych artykułów, odnoszących się do nagich piersi powieszonej matki.

  Nie zostały one jednak pokazane jako odcięte, co było często przez upowców praktykowane. Kilka miesięcy później (publikacja 02.02.2008) Paweł Smoleński zacznie wywiad z Jarosławem Kalinowskim od wymienienia jednego przypadku Ukrainki z „oderżniętą” piersią…

  Powodem wspomnianego konserwatyzmu są być może inni autorzy tych dwu artykułów. Trzeba wspomnieć o czwartym artykule, wywiadzie Marcina Wojciechowskiego, a raczej o ironicznym tytule tekstu: „Nasi cierpień nie zadają”.

  Później możemy poczytać sobie artykuł o nominacjach do nagrody „Wyborczej” „Stołka” i antynagrody „Nogi od Stołka” (20.12.2007).

  Ta druga została przyznana autorowi projektu pomnika ofiar UPA. „Gazeta” po raz kolejny oburza się, że projekt nie uległ zbyt wielkim zmianom i artysta dodał martwą kobietę z gołym biustem.

  Paradoksalnie, gdy Danuta Skalska ośmieliła się skrytykować w radiu na łamach „Lwowskiej Fali” najpierw projekt pomnika Stefana Bandery (a później sam monument), przywódcy zbrodniczej organizacji, której dziełem było ludobójstwo Polaków, naraziła się natychmiast na szarżę „Gazety Wyborczej” (18.01.2008).

  Atak w sumie był reakcją na całokształt działań Pani Danuty Skalskiej w ramach „Lwowskiej fali”, również za krytykowanie odznaczeń członków zbrodniczej organizacji, których autor Michał Smolorz, odnoszę wrażenie określił z cieniem sympatii mianem „sędziwych kombatantów”.

  Atak Smolorza, był również karą za krytykę w wykonaniu Skalskiej, której dokonała wobec tych księży greckokatolickich, którzy święcą pomniki zbrodniarzy, chociaż z metropolitą lwowskim Andrzejem Szeptyckim, sympatykiem Hitlera i Stalina do których pisał chwalebne listy, sami brali udział w mordach UPA i poświęcali narzędzia zbrodni.

  W całokształcie działań Pani Danuty Skalskiej nie dostrzegł jednak autor charytatywnej roli, jaką spełnia niosąc pomoc dla biednych Polaków żyjących na Ukrainie, pomimo stwierdzeń Katarzyny Gójskiej – Hejke w „GP Codzienie” o Ukrainie drugiej ojczyźnie Polaków.

  Jednakowoż, oceniając działalność Pani Skalskiej na antenie, Smolorz określił ją, parafrazując jako „Lwowską falę nienawiści”. Jego artykuł sparafrazować mogę jako „Wybiórczą falę głupoty” czy też „Falę wybiórczej głupoty”.

  „AUTENTYCZNE” ZDJĘCIE

  Kto umieścił omawiane zdjęcie pośród innych - tych przedstawiających masakry UPA - dziś nie wiadomo. Czy zostało to zrobione celowo, również trudno powiedzieć. Jeśli zrobił to ktoś z kresowiaków, wtedy z całą pewnością należy przypuszczać, że była to po prostu pomyłka. Nikt nie „firmowałby” tego zdjęcia przedstawiającego inne wydarzenie, mając tyle różnych autentycznych fotografii i innych dowodów do wyboru, będąc świadomym ewentualnych konsekwencji, chyba, że była to osoba, która kresowianom chciała zaszkodzić.

  Podobna wpadka ze zdjęciem zdarzyła się organizacji Yad Vashem rok wcześniej. 12 maja 2006 „Dziennik Polski” opublikował rewelacje o tym jak Yad Vashem użyło fotografii przedstawiającej tzw. „Krwawą Środę” w Olkuszu, tj. rozstrzelanie polskich mieszkańców tego miasta w kontekście Holocaustu . Tymczasem, ofiary na zdjęciu to nie Żydzi a Polacy rozstrzelani 31 lipca 1940. Zdjęcie tkwiło podpisane w ten sposób przez 8 lat w Biuletynie Yad Vashem. Ciekawa byłaby tylko kwestia: czy przez ten czas stało się symbolem Holocaustu olkuskich Żydów? Jedno jest pewne:

  „Wyborcza” nie interesowała się tym tak, jak zdjęciem morderstwa Cyganki i nie deptała po piętach zaciekle Yad Vashem, tak jak Komitetow

  Jeszcze lepiej jest ze słynnym zdjęciem czterech amerykańskich żołnierzy wbijających flagę na Iwo Jimie. Opowiada o tym film Clinta Eastwooda „Sztandar Chwały”. Przez cały film ma się tam do czynienia z wątkami i pytaniami:

  Czy Ci sfotografowani żołnierze byli pierwszymi, którzy flagę umieszczali, czy byli jacyś inni, zaś prasa utrwaliła tych drugich - jako pierwszych, czy wszyscy byli tymi sfotografowanymi, czy któryś żołnierz był „podmieniony” itp.

  Dla potrzeb tego wydarzenia przekształciliśmy nieco słowa Stanisława Michalkiewicza, aby odnosiły się do zdjęcia z Iwo Jimy: „Nawet jeśli nie jest to prawda co do konkretnego przypadku, jest to prawda o zjawisku (…). Nawet jeżeli w szczególe jest to nieprawda, to w ogóle – prawda. Tego typu akcja zdarzyła się na Iwo Jimie.” Słowa te padły oczywiście w innym kontekście - projektu pomnika pomordowanych przez UPA i jego związków ze zdjęciem. Nie wiadomo, ilu dziennikarzy „Gazety Wyborczej” je zrozumiało.

  Trochę śmieszne, że pomimo zmiany w projekcie pomnika - dla „GW” nadal nie będzie on związany z symboliką zbrodni UPA, a zawsze z „szałem Dolińskiej” (Proszę ocenić samemu, na ile poprawiona wersja pomnika wygląda na „szał Dolińskiej” .

  Teraz, po latach wiem, że w czasach swej wczesnej młodości, gdy widziałem teledysk Cranberries – „Zombies”, to oglądałem „szał Dolińskiej”. Być może to właśnie to ostatnie „wydarzenie” irlandzki zespół chciał utrwalić, nie zaś symbolikę okrutnych ofiar wśród dzieci w Belfaście?

  Wypadałoby zatem, aby sam zespół również dowiedział się od „Wyborczej”, co naprawdę chciał przekazać tym fragmentem teledysku. Gdyby jednak sprawy ze zdjęciem nie było, prawdopodobnie głównym argumentem „Wyborczej” przeciw pomnikowi pozostałaby jego drastyczność.

  Redakcja tej gazety opublikowała łącznie co najmniej 12 artykułów atakujących projekt pomnika pomordowanym przez OUN-UPA. Złośliwi mówią, że nawet jeśli w centralnym miejscu Warszawy miałby stanąć tylko kloc z trawy, poświęcony wołyńskiej rzezi 200 tys. Polaków, „Gazeta” również określiłaby go jako makabryczny, o ile tylko byłoby na nim napisane dokładnie kto i kogo zabijał, bez cienia symetrii.

  Nie wiem sam, na ile definitywnie można się z tym stwierdzeniem zgodzić, jednak zdawać by się mogło, że właśnie tylko pomnik niezwracający na siebie uwagi w formie kamienia, tablicy czy przytaczanego kloca i w nieatrakcyjnym miejscu mógłby zadowolić „Gazetę Wyborczą”. Jak jest jednak rzeczywiście, wiedzą chyba tylko w niebiosach. I może w redakcji przy ul. Czerskiej 8/10...

  Opracował Aleksander Szumański ze źródeł:

  - Aleksander Szycht http://www.ivrozbiorpolski.pl/index.php?page=bandera (link is external)

  - S. Żuk, Skrawek piekła na Podolu, Warszawa 2007, s. 23-24.

  - Władysław Siemaszko i Ewa Siemaszko „Ludobójstwo dokonane przez nacjonalistów ukraińskich na ludności polskiej Wołynia 1939-1945” T1, Warszawa 2000, s. 811.

  - Lucyna Kulińska, „Dzieje Komitetu Ziem Wschodnich”, T 1, Kraków 2002, s. 378, Wzmianka pochodzi z wykazu materiałów RGO Lwów sporządzony w Komitecie Wołyńskim tzw. "Księga Zielona" i "Księga Brunatna" przez Urszulę Szumską w roku 1944. Ossolineum ,dział rękopisów sygn.16274.

  - E. Misiło, „Prowokacja Pawłokomska”, „Wprost” 21 maja 2006, s. 88.

  - prace własne „Głos Polski” Toronto

  - prace własne „Dziennik Związkowy” Chicago

  - prace własne „Kurier Codzienny” Chicago  Źródło: http://niepoprawni.pl/blog/2218/martwe-dzieci-cyganki-ze-zbrodniami-oun-upa-w-tle

  ©: autor tekstu w serwisie Niepoprawni.pl | Dziękujemy! :).
 • @kula Lis 66 21:00:32
  Zombienia ludzi ciąg dalszy, im więcej wypaczeń i wynaturzenia tym lepiej rządzić ludźmi. Uzależnić ich od czego się da, narkotyków, dopalaczy, wynaturzyć seks,przecież zoofilia na tzw, demokratycznym Zachodzie jest usankcjonowana w większości krajów.
  Ośmieszyć naturalne prawidłowe funkcjonowanie w społeczeństwie,wartości takie jak Rodzina, szacunek dla starszych,szanowanie przyrody i zwierząt jako jej części.
  I wmówić takiemu ogłupionemu człowiekowi, że to jest wolność!róbta co chceta, byle wam było przyjemnie, drugi człowiek się nie liczy......
  No Sodoma i Gomora powiem Ci i tak samo skończy!!

  Dlatego W Rosji zaczynają walczyć o Rodzinę.Wprowadzają w szkołach i uczelniach naukę "Kodeks Ojca i Mężczyzny".
  Do promowania odpowiedzialnego ojcostwa w Rosji opracowano "Kodeks ojca i mężczyzny." Broszura wydana jest przy pomocy Funduszu św Bazylego Wielkiego, i jest przeznaczona do dystrybucji wśród młodzieży w wojskowych urzędach zaciągu , korpusach kadetów, biurach paszportowych i biurach w kraju,
  Psychologowie będę uczyć jak opiekować się kobieta w ciąży, jak być odpowiedzialnym mężczyzną.

  Główne zasady to:
  "Kodeks" oznacza zbiór reguł: "Jestem mężczyzną , i ja jestem odpowiedzialny przed Bogiem za to, co się ze mną dzieje, z moją Rodziną i z moim krajem ", "Jestem mężczyzną , a ja jestem wierny zasadom honoru, sumienia i kreatywności" "Jestem mężczyzną , a ja jestem obrońcą mojej rodziny,bliskich i sąsiadów i swojego kraju", i tak dalej
  http://www.nsn.fm/hots/v-rossii-razrabotali-kodeks-ottsa-i-muzhchiny.php

  http://img.joemonster.org/images/vad/img_32800/83a89e2e447c398bd108091ff7c1a034.jpg
 • Medycy od Boga:)))
  https://cs510400.vk.me/0/u276717917/videos/a7aabe00e5.480.mp4?extra=XfvRASZoWq2wSAiBhdikBI51gYmccSbNywvurBo2cBVZaPX36iHzQRB7GEjZUfL3t1CpvrHqFDYxXvfgAjDkvxbj418GgWXRWKO-qE4qYeQjqSGjUSXoNRp9V-w4
 • @trojanka 21:54:31
  404, not found - coś ciekawego było, że usunęli?
 • @lorenco 23:23:01
  Ależ u mnie found Lorensiu!!
  Śmieszny filmik z boiska. Spróbuj jeszcze raz!!
 • @trojanka 23:31:16
  Buuuu... już kilkanaście razy klikam i nadal 404:(
 • @Ex admin 23:05:08
  O żesz Ty, no tu się załamałam!!
  Chyba na górze, trzymają już palec nad guzikiem Ziemia reset!
 • @lorenco 23:37:03
  no u mnie idzie!
 • @lorenco 23:37:03
  https://new.vk.com/video276717917_456239021
 • @lorenco 23:37:03
  A to idzie Ci???
  https://youtu.be/__PJpCEM6E0
 • Przemyśl, Ukraińcy nie chca wpuścic Polki na cmentarz miejski.
  Zdanie Ukrainca..... To jest nasza ziemia.....
  https://youtu.be/miyb0cM4KBw
 • @Ex admin 23:05:08
  Rockefellerowie należą do kilkunastu czołowych rodzin Iluminatów, które od stu lat rządzą światem.Europejskim odpowiednikiem klanu Rothschildów, władców Europy i „okolic”, są na gruncie amerykańskim Rockefellerowie. To klan arcybogatych, wpływowych satanistów dominujący w finansach imperium amerykańskiego, bastionu syjonizmu światowego. A satanistów dlatego, że uprawiają rytuały satanistyczne,”wyznają” okultyzm i kabałę. I dlatego, że stoją na czele wojny z chrześcijaństwem jako sponsorzy
  Goj Musi Służyć Oraz Przyjąć Religię Wywiad D.Rockefeller Iluminata:
  https://youtu.be/Veyt5_1kOaU
 • @trojanka 23:44:27
  Teraz poszło, super:)
 • @trojanka 23:49:37
  Rewelacja, powinni go kupić do Legii czy cóś:)
 • @trojanka 00:37:28
  Ten film co podałaś to bardzo ważny materiał! Trzeba go rozpowszechniać!
  Ta dzielna Pani, wspaniała Polka powinna być teraz ostrożna, oby nic tej Damie się nie stało!
  Przemyśl to nasza ziemia a nie ukraińska!
  Oni już, ci z wyszywankami, nie tylko czarno - czerwoni są tak cyniczni i bezczelni, że to już jest niebezpieczne!
 • @trojanka 11:24:08
  Polecam przeczytanie wypowiedzi Roberta Baera bylego agenta CIA na liveleak.com gdzie rzuca naprawde duzo swiata jak to bylo z tymi ofiarami w Srebrenicy
 • @klementyna 11:20:31
  Pan Pyrkosz grajac role esesmana w Stawce wiekszej niz zycie powiedzial o Klosie: czy on taki glupi czy tylko takiego udaje?;to bylby mój komentarz o mozliwosci oblaskawienia banderowca
 • Wielkie Brawa...
  dla Wielkich Przemyślaków!
  Cała Polska Was pozdrawia.
 • @Jan Paweł 10:05:34
  Za cała pewnością, byli tam nie tylko mieszkańcy Przemyśla, więc chwała wszystkim którzy bronili dobrego imienia Polaków.
 • @kfakfa 17:22:38
  Dzisiaj ich premier kebab oświadczył, że są gotowi zapłacić odszkodowania tak za samolot jak i rodzinie pilota. Będzie to najdroższy samolot świata, bo za te stracone przez rosyjskie sankcje, brak turystów z Unii i Rosji, etc..etc..miliardy$ kupiliby ich setki o ile nie tysiące.
 • @trojanka 21:33:19
  Demonkracja w IV Rzeszy Makreli! Frankfurt nad Menem. Trzech mężczyzn spotyka się w celi przejściowej w drodze do więzienia. Jeden Niemiec, jeden Syryjczyk i jeden Libijczyk. Niemiec pyta dwóch pozostałych, za co idą siedzieć.
  - Zgwałciłem i zamordowałem 15-latkę i dostałem 2 lata - mówi Syryjczyk.
  - Ja zamordowałem cała rodzinę - dali mi za to aż 6 lat - mówi Libijczyk.
  - A ty Niemiec,, za co cię posadzili? - pyta Syryjczyk
  - Za wykrzykiwanie na ulicy haseł przeciw dyskryminacji białych ludzi dali mi 25 lat więzienia - odpowiada Niemiec.
  - Co ?! Aż 25 lat za wykrzykiwanie haseł ?! - dziwią się dwaj pozostali.
  - I tak mam szczęście, bo prokurator domagał się dla mnie dożywocia, ale sędzia wziął pod uwagę jako okoliczność łagodzącą fakt, że to nie ja krzyczałem... Herzlich wilkommen refugees.
 • @trojanka
  Poniżej o tym jak USA walczy z islamistami! To są dopiero jaja! - Rząd USA wydawał miliony na renowację meczetów m.in. na... Cyprze. A to wszystko w imię walki z islamistami(sic!!!)..Rząd Stanów Zjednoczonych dobrowolnie wydaje miliony dolarów na odnawianie meczetów poza granicami kraju informuje Channel 2 Action News.
  W czwartek amerykańska komisja rządowa zasugerowała cięcia w budżecie, co tylko zwiększyło oburzenie wielu grup podatników, niezadowolonych z polityki rządu. Wydajemy pieniądze, których nie mamy mówił adwokat podatników Jared Thomas. Jak podaje Channel 2 dolary płynące z Ameryki płynęły m.in. do takich miejsc jak… Cypr.
  Myślę, że bardzo trudno będzie wytłumaczyć podatnikom, którzy wiążą ledwo koniec z końcem, czemu jest to finansowane z naszych pensji
  powiedział Thomas. Dziennikarze z Channell 2 próbowali skontaktować się z kimś z Departamentu Stanu, kto mógłby wytłumaczyć czemu z pieniędzy pochodzących z podatków, finansowane są remonty meczetów w innych krajach. Zdaniem urzędników ma to związek… z walką z muzułmańskimi islamistami poprzez budowanie relacji z muzułmańskimi liderami. Nonie Darwish - pochodzący z Egiptu aktywista, który napisał wiele książek poświęconych krytyce Islamu, w rozmowie z dziennikarzem Channel 2 powiedział, że „próbując kupić szacunek na Bliskim Wschodzie, Ameryka pokazuje jedynie swoją słabość”. W tamtej części świata wobec silnej władzy okazuje się wiele szacunku. Ameryka silnej polityki nie prowadzi. Ona idzie wyłącznie na ustępstwa. Wszyscy, którzy czerpią korzyści z pomocy Amerykanów śmieją się przez całą drogę idąc do banku po amerykańskie dolary mówił gość Channel 2, dodając, że
  z przebudowywanych meczetów korzystają wyłącznie radykalni muzułmanie, a nie umiarkowani. Budujemy meczety, w których wydawane są fatwy zezwalające na śmierć takich ludzi jak ja. Sponsorujemy komputery, z których korzystają imamowie, którzy głoszą radykalne hasła.
  Conservative Post Ps...Bo to jest żydolewacka Ameryka twardogłowych wyznawców wielofunkcyjności odbytu. Na szczęście dni tego muzułmańskiego czarnego cymbała są już policzone. Ha, ha - jak czarny człowiek z białej chatki pójdzie na odpoczynek to dopiero się okaże kogo finansował. Ta wtyczka islamu w USA to ukryty agent, on rozwala od środka świat kultury chrześcijańskiej, oni zaprzysięgli się przeciw chrześcijaństwu. Dlatego wygra Trump, który zrobi w Ameryce porządek a nie lewacka żydówka Rodham-Clinton, która będzie kontynuować dezintegrację kraju oraz ciągłe plątanie się w wojny w celu osobistych korzyści!.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031