Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
30 postów 12468 komentarzy

We Lwowie święto!!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Niestety znowu bez udziału polskiej delegacji.!!Nasza dyplomacja, znowu szwankuje. Jak donosi ukraińska „UNIAN”, we Lwowie, przeszedł uroczysty, tradycyjny, coroczny marsz wyszywanek, pod hasłem „Marsz wielkości ducha”.

 Był  poświęcony  73 rocznicy powstania dywizji SS „Galiczina” /I Ukraińska Dywizja UNA/.

W akcji wzięli udział aktywiści społeczni, głównie młodzi ludzie, ubrani w wyszywanki, niektórzy w charakterystyczne mundurki.

 

 Kluczowym punktem marszu, było złożenie kwiatów pod pomnikiem bohatera narodowego Ukrainy, Stefana Bandery. Wznoszono okrzyki „Dywizja Galiczina- bohaterowie Ukrainy” i „Nasza ziemia , nasi bohaterowie”. Niesiono transparenty „Nie zagaśnie  płomień chwały”.

Prowokacji nie było.

 

 Jak informuje portal UNIAN Ukraina:

14 Dywizja Grenadierów Waffen SS „Galiczina”, złożona z Ukraińców ,w składzie wojsk niemieckich , walczyła w latach 1943-1945. Od 29 kwietnia 1945 roku oddział otrzymała nazwę I Ukraińska Dywizja UNA.
 
Jako sojusznikom, sponsorom   i „adwokatom” Ukrainy w Europie i na świecie, wypada nam dołączyć się do życzeń rocznicowych.

http://www.unian.net/society/1333677-vo-lvove-proshel-traditsionnyiy-parad-vyishivanok-v-chest-divizii-ss-galichina-video.html

KOMENTARZE

 • Film z uroczystych obchodów.
  https://youtu.be/NvbPK_hcPgY
 • @Ex admin 10:18:35
  nooo!tak myślę,że już czas zweryfikować i uzupełnić panteon naszych bohaterów narodowych i "ubogacić go"o bohaterów naszych serdecznych przyjaciół.
  Skoro już tyle poświęciliśmy kilka miliardów złotych, z życia i dostatku polskich Rodzin, to nie może to pójść na marne.
  Dla naszych bohaterów i przyjaciół ,zrezygnowaliśmy wszak z dużych miliardowych zysków dla Polski z przeprowadzenia przez Polskę, Słowację i Węgry gazociągu Jamali II ,były to ogromne dochody z tranzytu gazu przez nasz kraj , pieniędzy mogących np. uratować życie wielu chorych Polaków, czy poprawić los emerytów, którzy otrzymują po 3 złotymi waloryzacji w tym, i 5 złotymi w przyszłym roku.. i zaliczają tym sposobem przymusowa, ukrytą eutanazję.
  ==================
  http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwjW85qOwLPMAhVM3SwKHdgBD78QFggeMAA&url=http%3A%2F%2Fnczas.com%2Fpublicystyka%2Fwielomski-rosyjski-gazociag-przez-terytorium-polski-test-na-dojrzalosc-polityczna-polskich-elit%2F&usg=AFQjCNFLkvHkAwosv1G-5oM6PbgFFPfcbQ


  Wielomski: Rosyjski gazociąg przez terytorium Polski? Test na dojrzałość polityczną polskich elit!

  Adam Wielomski
  Niedawna wypowiedź prezydenta Rosji Władimira Putina o konieczności zbudowania rurociągu Jamał II, przebiegającego przez Polskę na Słowację i Węgry, wzbudziła w naszym kraju ożywioną dyskusję. Będę ją obserwował z dużą uwagą, traktując jako rodzaj testu na zdrowy rozsądek polskich elit politycznych.

  Rozważając sprawę „suwerenności” gazowej i roponośnej Polski, a także kwestię dywersyfikacji dostaw surowców, zauważyć można nieprawdopodobne upolitycznienie i zmitologizowanie tych problemów w naszym kraju. Wynika to z historycznych doświadczeń, na podstawie których rozmnożyły się nad Wisłą rozliczne fobie antyrosyjskie. W naszej polityce, publicystyce, a nawet w nauce Rosja często nie jest traktowana jako normalny kraj – państwo, z którym raz można mieć interesy wspólne, a kiedy indziej rozbieżne. Przeciwnie – Rosja widziana jest jako jakiś diabelski kraj zła, centrum światowej gangreny. W mediach i lewicowych i „prawicowych” zarzuca się Putinowi łamanie zasad demokracji i praw człowieka. Media „niepodległościowe” widzą w prezydencie Rosji wyłącznie „oficera KGB”, zupełnie nie dostrzegając, że świat zmienił się na tyle, iż trudno dziś uważać za komunistę kogoś, kto jawnie dokonuje restauracji przedrewolucyjnej tradycji prawosławno-imperialnej.

  Sprawa Pussy Riot jest tu szczególnie bulwersująca, gdy mogliśmy obserwować „prawicowych” polityków i dziennikarzy zdolnych do poparcia najbardziej nawet lewackiej i antyklerykalnej linii, byle tylko dopiec „niedemokratycznej Rosji Putina”.

  Jednym z elementów tej groteskowej wizji Rosji jest sprawa dostaw gazu i rurociągów. W ślepej nienawiści do Moskwy mało kto jeszcze dziś zdaje sobie sprawę, że rosyjska polityka gazowo-rurociągowa nigdy nie była skierowana przeciwko Polsce. Rurociąg Północny nie był wymierzony w nasz kraj, lecz w Białoruś i Ukrainę, ponieważ Rosjanie ustawicznie (i chyba nie bezpodstawnie) oskarżali te kraje o masowe kradzieże przesyłanego przez nie gazu ziemnego. To Polska nie zgodziła się niegdyś na zbudowanie drugiej nitki Jamału, stawiając warunek, aby szła ona przez terytorium Ukrainy. Celem tego posunięcia było wzmocnienie „suwerenności Ukrainy”. Skoro celem rosyjskiej operacji było ominięcie nieuczciwego Kijowa, to było oczywiste, że Rosjanie tej propozycji nie przyjmą. Tyle że polski rząd uważał, iż koszty budowy Gazociągu Północnego będą tak duże, że wywalczy rurociąg dla Ukrainy. Rosja to za poważny kraj, aby dać się tak szantażować – i wyłożyła wielkie pieniądze na rurociąg biegnący przez Morze Bałtyckie. A wtedy zaczęło się w Polsce wielkie kwilenie o „czwartym rozbiorze”, „gazowym pakcie Ribbentrop-Mołotow” itd.
 • @trojanka 11:16:59
  ciekawe komentarze. internautów.
  .http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=13&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwja56e-xLPMAhXld5oKHbDmCXE4ChAWCCgwAg&url=http%3A%2F%2Fbiznes.pl%2Fforum%2Fprojekt-budowy-nowego-gazociagu-podzielil-ue%2C2064762%2Cczytaj-popularne.html&usg=AFQjCNHEnWZcNsefuXGnl1DmVK8agpDRLw

  i krakuer..
  https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=25&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwjK05uuxbPMAhWIWywKHVrsBM44FBAWCDQwBA&url=https%3A%2F%2Fobserwatorpolityczny.pl%2F%3Fp%3D34783&usg=AFQjCNFXtvbABf-CVtHD_62LgNc3Lyzo2w&bvm=bv.120853415,d.bGs
 • @Ex admin 11:20:04
  Teraz robią to samo w Donbasie!!ludobójstwo...... Przyjaciele naszych polityków z "Ajdara".....i 14 brygady WSU.
  I ci już zidentyfikowani na filmie, wydają rozkazy.
  18+

  https://youtu.be/a42jA0tcngk
 • @trojanka 11:43:55
  Oczywiście Kijów mówi, ze to nie oni strzelali w Jelenowce.jak najbardziej to prowokacja, jak zwykle.ta sama śpiewka cały czas, ostrzelali się sami, napadli się sami, a te setki tysięcy sztuk broni, czołgów, wyrzutni i instruktorów z "zachodu"po prostu służą jako eksponaty na parady i damy do towarzystwa.Najemnicy z Niemiec,Szwecji, Austrii, Usa i Polski, bawią tam tylko przejazdem,studiując folklor Ukrainy.
  A proukraińska misja OBWE , która ze łzami w oczach, nie z powodu ofiar ,ale niezaprzeczalnych faktów, musiała przyznać że ogień z ciężkiej broni 122 mm , był prowadzony z pozycji ukraińskich..to wszystko NIC.Trzeba iść w zaparte jak wujek Bombama i jego pieski kazali.
  http://nahnews.org/731523-texnichnyj-perevod-strelok-v-kieve-obstrel-elenovki-nazvali-provokaciej/
 • Mały Chinczyk stosując kunf fu ,broni babci przed policją...
  https://youtu.be/Q5LieVWQIfw
 • Ukraina planuje produkcje własnych myśliwców.W fabryce "Progres"w Zaporożu.
  http://cs633327.vk.me/v633327658/2623d/QwaMY1TsFBM.jpg

  http://vk.com/away.php?to=http%3A%2F%2Fsvpressa.ru%2Fwar21%2Farticle%2F147708%2F%3Fspresanna29041612&post=291587658_18446
 • Prawosławni Chrześcijanie obchodzą dzisiaj Wielki Piątek.
  http://cs630129.vk.me/v630129369/2600d/dJNjd_HjDio.jpg
 • Odessa, tramwaj.
  http://cs630826.vk.me/v630826636/23f0b/ePGIhQPT8ik.jpg
 • Lekcja historii w moskiewskiej szkole,Flasz mob w Muzeum, z okazji zblizającego się 9 maja.
  http://vk.com/video-67359347_456239089?list=30457fc6d5c3da8216
 • @trojanka 11:16:59
  Pani Trojanko - oglądałem wczoraj o 19.30 program propagandowy na TVP1 (trudno nazwać to "Wiadomościami" chociaż tak to nazwano) gdzie odtrąbiono wielki sukces (niewiadomo czyj) polegający na dostawie 1 gazowca (słownie: jednego) gazu z USA do Portugali. Wskazano że to jest przyszłość a dywersyfikacja polega na zastąpieniu dostaw złego ruskiego gazu poprzez dostawy gazu łupkowego z USA. O cenach nic nie mówiono ale są one zapewne słuszne, żeby nie powiedzieć jedynie słuszne. A pani wyjeżdża tu z jakimś Jamałem II który zwiększyłby dostawy złego gazu i utrudnił dywersyfikację tzn. dostawawy z USA - nie po to budowaliśmy gazoport za 4 mld żeby teraz kupować ruski gaz ! Niech go sobie chińczycy kupują !!!
 • Nędza!
  Popatrzcie na to potomstwo rezunów, nawet zdjęcia muszą kraść.
  Środkowa fotka, na banerze obok napisu sława, jest zdjęcie niemieckiego landsera zrobione podczas ostatniej ofensywy Hitlera w Ardenach.

  http://grafik.rp.pl/g4a/907900,473646,9.jpg
 • @Drab61 12:30:34
  W gazoporcie nie ma nic złego, to jest jakaś furtka w negocjacjach.
  I dobrze że powstał.
  Nawet Gierek zbudował Port Północny, choć nas wtedy łączył z sojuzem łączył Rurociąg "po wsze czasy" Przyjaźni.
 • @Kuro-San 12:59:05
  O ile ta 4 miliardowa "inwestycja" zwiększy jednostkowy koszt gazu ? Piewcy dywersyfikacji polegającej na całkowitym zaprzestaniu gazu rosyjskiego nie mówią nic o cenach ale znamiennym jest że w czasie gdy gaz rosyjski kosztował ok. 300$/1000m3 zakontraktowali dostawy z Kataru gazu po 700$/1000m3 i z tego co wiem płacili pomimo braku dostaw, jak dodać do tego koszty gazoportu to dochodzimy do postawy debila który za każdą cenę zrobi wszystko żeby nie kupić "ruskiego gazu". A co z ropą naftową której udział z kierunku wschodniego wynosi coś koło 95%? Też zaprzestaniemy zakupów? "Wygasimy" Płock i kupimy paliwa z niemieckich albo holenderskich rafinerii ? Statkami dowieziemy ropę do Możejek ? Czy może opracujemy technologię przerobu węgla na paliwa płynne ? Najlepiej tego z Australii bo jest bardziej "ekologiczny" niż polski, nie mówiąc już o rosyjskim. A może w zamian za dostawy gazu na Ukrainę dostaniemy ukraiński węgiel i przerobimy go na paliwa ? Tylko ze Donbas już jest mało ukraiński i chyba nigdy ukraiński nie będzie. Tak więc jedynym rozwiązaniem będzie kupić katarski gaz , dostarczyć go Ukrainie która nie będzie protestować przeciwko temu że zakupiony australijski węgiel przerobimy na paliwa płynne. Ponieważ wszystko zostanie zrobione na złość Putinowi to ceny nie grają roli. A jeśli już ktoś koniecznie będzie się o nie dopytywał nakarmi się go jabłkami i zablokuje otwór wylotowy kołkiem osikowym tak aby dobrze sfermentowały ... W słusznej sprawie oczywiście ...
 • @Drab61 13:35:25
  W którym miejscu napisałem by zrezygnować z dostaw rosyjskiej ropy i gazu?
 • @Kuro-San 13:46:55
  cofnij się do notatki z godz. 12.30 na temat wczorajszego programu propagandowego pod nazwą "Wiadomości" emitowanego przez TVP1 codziennie o 19.30.
 • @Drab61 13:56:36
  Cofnę się, ale nie mogę sensownie skomentować bo do wielu lat nie posiadam telewizora.
  Być może jest jakiś link do tego programu w necie, ale nie chce mi sie szukać bo nie mam w tym "przyjemności"
 • @Kuro-San 12:59:05
  Port Północny Gierek kazał zbudować nie na złość ZSRR, nie z powodu konieczności dywersyfikacji tylko dlatego że ZSRR nie chciał zwiększyć w tym czasie dostaw ropy. Po prostu mając określony poziom wydobycia wolał sprzedawać nadwyżki za $ a Gierek nierzadko za $ zmuszony był kupować ropę pochodzącą z ZSRR bo takie były wzrastające potrzeby polskiej gospodarki. Tylko że wtedy wzrost to był WZROST ! a nie wykreowany księgowo papier służący do regulowania odsetek od zadłużenia w warunkach rozkładu krajowej produkcji wszystkiego ...
 • Faktycznie żal
  że nie było jakiegoś wiceministra od Waszcza czy Maciara.. I "nasza" TVP jakoś o tym milczy...
 • @Kuro-San 12:44:59
  "...nawet zdjęcia muszą kraść."
  Też się dziwię. Mogli sobie zrobić selfie....
 • @SZS 15:40:01
  HAAAAAAAAAAAAAA!!
 • @Olka P. 14:40:17
  uważam , ze to skandal.
  Jak powiedział, as dyplomacji europejskiej "Musimy szanować ukraińską wrażliwość".
  My nie jesteśmy wrażliwi , i nas nie trzeba szanować ..nam można narobić na głowę!!
  to obchody w ubiegłych latach.
  http://img.wiocha.pl/images/e/2/e2bf8dc05b0994fdf1baecd7169ff8c6.jpg
 • @Drab61 12:30:34
  Witam!!
  Nic nie szkodzi, ze gaz z Kataru będzie drogi, że gaz amerykanski będzie drogi /sam transport ile???/.Nie szkodzi,Polacy będą żreć trawę, ale będą musieli płacić, bo zrobią????przecież nie kupią pieców węglowych do gotowania i grzania wody!!
  Ale co tam,nieważne jest z czego lwia część Polaków będzie opłacać drogi gaz,choćbyśmy mieli wymierać i głodować to są tzw.racje wyższe.
  Tą racją jest dopieprzenie ruskim /przepraszam za słownictwo, czasem odzywa się we mnie chuliganka/ i obrona naszych braci na Ukrainie.
  Są nawet tacy, którzy popierają znieważanie i bezczeszczenie ołtarza w kościele , o ile to robią feministki rosyjskie i ukraińskie /występujące także w filmach porno/,które wyśmiewają Putina.
  Proszę sobie wyobrazić kogoś ,kto mieni się katolikiem, a ma taką nienawiść, silniejszą niż szacunek dla Jezusa i obronę Jego Imienia.
  No chyba ,że to wilk w owczej skórze dla którego Jezus jest nikim, a nawet gorzej i dlatego nic mu to nie robi.......
  Prawdziwy katolik, ogólnie każdy szczery chrześcijanin ,NIGDY nie przedłoży szacunku i miłości do Zbawiciela, nad swoje fobie!!nawet te opłacone.
  Piszę to dlatego, żeby pokazać ogrom psychozy podsycanej w Polsce również,na Ukrainie w tej chwili w mieszanych małżeństwach, będą żądać zmiany nazwiska rosyjskiego, jeżeli takie mają, kraj się wali, ludzie nie mają z czego żyć...aaale to nic , najważniejsze są pomniki i nazwiska!!!Taka maskirowka, żeby można było naród zamulić i w tym czasie jak oni się zajmują marszami, zwalaniem pomników .......golić dokładnie ze wszystkiego.
  Tak, że NIE ma takiej ceny łącznie z życiem i zdrowiem Polaków, która nie zostałby zapłacona przez /nie nie Polaków,tych co nazywają siebie rządzącymi, obojętne z jakiej opcji/ żeby nie zadowolić Hameryke i dokopać ruskim.
  Przeciętny Polak chce mieć spokój, robotę, tani gaz prąd i ogrzewanie /obojętne skąd/ i żadnej wojny, chce żyć wychowywać dzieci, cieszyć się wnukami, pojechać nad morze latem, czy w góry zimą..
  Jak każdy normalny człowiek, z podkreśleniem ..normalny".Ci co prą do konfliktu to są zaoceaniczni lub "jewopejscy"wichrzyciele,na pensjach wiadomego pochodzenia.I przekonani że jak w Polsce będzie rzeż , to oni i ich rodziny się uratują.Gdzieś na pustyni osiądą , albo w Yellowstone.
  Mogą jątrzyć śmiało , to POLSKA KREW ma lecieć.
 • @trojanka 11:43:55
  http://cs543109.vk.me/v543109531/ea50/z5ToRqvD53A.jpg
 • @trojanka 12:07:52
  Z tą produkcją własnych myśliwców powinni się bardzo pospieszyć - Balcerowicz (Aaron Bucholtz) już tam jest ... za miesiąc będzie za późno ...
 • @Drab61 16:33:20
  No Aaron sprowadzi braci, i kupio te fabryke....jak Moryc we Łodzi
  http://paczaizm.pl/content/wp-content/uploads/ljudi-no-szto-wy-a-rjeformy-balcerowicz-ukraina.jpg
 • Pan mer Kijowa Witalij Kliczko ,w osobie swojego zastępcy A.Reznikowa,planuje wzbogacić budżet miejski karząc ludzi suszących
  pranie na balkonach.
  Kijów ma być nowoczesnym, europejskim miastem , a nie Szanghajem -dodał .
  rzecz idzie nie tylko o centrum miasta , ale i o peryferia.

  http://vk.com/away.php?to=http%3A%2F%2Fmianews.ru%2F%3Fp%3D51330&post=138052007_2968
  http://cs633118.vk.me/v633118007/28536/Kf71dq-u-y4.jpg
 • dzieci ze szkoły 21 w Doniecku, zaprosiły weteranów II wojny,oraz jeńców obozów koncentracyjnych, do siebie
  Przygotowały własnoręcznie namalowane widokówki, ciastka i herbatę.
  Z okazji Dnia Zwycięstwa,życzyły im jeszcze wielu lat w zdrowiu.
  https://youtu.be/lINHE-sgeyA
 • Jeszcze marsz ku czci Galizien SS we Lwowie, Chwała Galiczina!!!
  https://youtu.be/n42t8rmiXaA
 • Nabożeństwo żałobne w Elenowce po zamordowaniu 6 osób pociskiem 122mm ,wystrzelonym z ukraińskich pozycji.
  Ludzie są wstrząśnięci, szczególnie śmiercią mamy z dzieckiem pod sercem, jeszcze nienarodzonego.Na 3 dni przed Wielkanocą.
  https://youtu.be/rIHfx8ui9gs?t=2
 • Marsz z okazji 73 lecia powstania dywizji SS Galizien ,złożonej z Ukraińców, w ramach wojska niemieckiego, przeszedł w Iwano
  Iwano Frankowsku. Z pochodniami i sławieniem dokonań słynnej Dywizji.Z blogoswienstwem Ukrainskiej Cerkwi Prawoslawnej.
  https://youtu.be/y11zOJHSNME
 • Donieck 1950 rok.
  https://youtu.be/5F7mm_Z14KQ
 • @trojanka 17:58:33
  Zawsze banderopitekom kończy się tak . Pozdrawiam. :))) http://media.wplm.pl/pictures/825/upscale_True/path/wp/photo/2013-08/580/385/dsc_4176.jpg
 • W PinchukArtCentre należącym do ukraińskiego oligarchy Pinczuka, zięcia jednego z byłych prezydentów,odbył się
  pokaz wyrazu artystycznego, w w ramach której zebranym widzom zaproponowali możliwość pokazania ,jakie są granice ich intymności.Dopuszczano pokaz wszystkich czynności fizjologicznych człowieka.
  Imprezę zorganizowała artystka Ana Zur, która chciała pokazać granice artystycznej wypowiedzi w sztuce współczesnej. Widzom zabroniono fotografować i nagrywać pokaz.
  Efekt przeszedł oczekiwania artystki,gdyż granice widzów okazały się dużo większe niż oczekiwała i obejmowały wszystkie czynności fizjologiczne.jednak bezsprzecznym hitem, był pokaz na żywo całego aktu seksualnego,który artystka nagrała,znajduje się on w sieci i krąży..

  przepraszam za to zdjęcie z wydarzenia.

  http://cs543109.vk.me/v543109907/e26a/MadkE3Hoejg.jpg

  Teraz już wiem, co tak obrońcom tzw. zachodniej nowoczesnej cywilizacji się podoba.
  Pokazy seksu publiczne i parady gejów,,,super.lobby gejowskie jest silne jak widać!!
 • @trojanka 18:50:34
  Artystka musiała sama wrzucić do sieci film z imprezy, bo film krąży i jest na stronach internetowych, ale oczywiście przez szacunek do czytelników go nie załączam.
  To jest nowoczesność,tylko polskie cepy i ruskie trolle tego nie rozumieją i pyskują i zachód im się nie podoba.
  Wszystkim "nowoczesnym" to nie przeszkadza,i udają wierzących, zgroza i ohyda!zachód jest cacy, a ci co go krytykują i nie chcą tej wysokiej kultury, to be,ruskie trolle od Putina .
  Cóż tu można powiedzieć o wielbicielach zachodniej cywilizacji gej parad,tak opluwających wszystkich którym się "zachodnia cywilizacja" nie podoba...i dlatego są agentami Putina...... głupich nie sieją sami się rodzą!!wielbicielom i obrońcom wiekopomnych zachodnich osiągnięć,........ za jaką cenę??????????

  Udając patriotów ,, a reszta w wyprzedanej kompletnie Polsce haruje i odprowadza podatki,
  Zachodni wielbiciele i beneficjenci systemu ,nie płacą Polsce grosza podatku na kraj sami się sprzedali to im żal, zazdroszczą kręgosłupa moralnego innym..
  Za jaką cenę panowie..swojej ludzkiej godności????
 • Podwyżki na Ukrainie od 1 maja.Pierwsza rubryka mieszkanie 2 pokojowe
  60 m2
  gaz ,
  ciepło, z 960 na 1920
  woda.z 200 na 400 hrywien
  druga:
  dom 100m2, ogrzewanie gazowe.
  gaz do gotowania i ogrzewania wody - z 300 na 289
  gaz do grzania domu. z 3960 na 7568 hrywien

  http://cs630826.vk.me/v630826947/345ef/SxwOPgMn7Ws.jpg
 • Trochę się przycina, ale dobry film.Niemiecki film o powstaniu SS Galizien.
  https://vk.com/video132487837_171239196
 • @trojanka 21:11:09
  Powstanie SS"Galizien".na Ukrainie.
  https://rutube.ru/video/915b8432fdcb2c79a91fb6d7b736d354/
 • Po ataku na Zajcewo, ukraińskiej demokracji..rodem z bajorka zza oceanu.
  https://youtu.be/JcGzfaxwsiE
 • Jeszcze marsz we Lwowie....swastyki na rękawach. w 15 sek filmu.
  https://youtu.be/nVRVSbHBFOU
 • Zadanie
  https://pbs.twimg.com/media/ChOwykRXEAAYfRX.jpg
 • Start rakiety z Wostocznego.
  http://cs627218.vk.me/v627218531/60480/sYNGos4GhcU.jpg
 • Ach te parady..... a to w Rosji a to w Europie,paradują...
  http://cs630816.vk.me/v630816272/289b9/vX42cJyy77s.jpg
 • @trojanka 22:01:50
  Notting Hill Carnival

  http://cdn1.travelwithamate.com/wp-content/uploads/2014/05/notting-hill-carnival-e1345775301937.jpeg
  http://assets7.capitalxtra.com/2014/34/notting-hill-carnival-2014-part-3-11-1409041044-view-0.jpg
  http://www.konbini.com/en/files/2015/09/nottinghillcarnival_0.jpg
  http://www.jamaicaobserver.com/assets/11629069/Carnival.jpg
 • taaa....
  http://img7.demotywatoryfb.pl//uploads/201604/1461844023_ccqkgv_600.jpg
 • @trojanka 19:21:37
  Witaj Kwiatuszku:)
  Mamy kolegę, żona mu zmarła a w pewnym wieku ciężko znaleźć nową miłość. Zatem odwiedza strony porno, jak najbardziej są dla ludzi.
  Nie tak dawno dyskutowaliśmy na temat dzietności w Polsce i programie 500 zł na dziecko. Ja mu powiadam, że może to zachęcić do płodzenia dzieci.
  A on na to, że nowoczesne obecnie zachodnie trendy w seksie nie sprzyjają dzietności i o co chodzi, pokazał mi stronki, na które może wejść nawet 5 latek o ile kliknie, że ma 18 lat.
  To trendy polega na tym, że kobiety i mężczyźni współżyjąc seksualnie, używają tych części ciała, których używają geje w stosunkach a nie tych, które są naturalne do zapłodnienia kobiety. Taka teraz moda, nie trzeba żadnych zabezpieczeń itp.
  Napisałem to dość pokrętnie, jednak bezpośrednio przecież nie mogę, demoralizacja i wynaturzenie ma się coraz lepiej.
 • @Husky 22:28:26
  Bardzo ładne dziewczyny, mam nadzieję, że są to dziewczęta a nie transwestyci? Bo teraz to już nie wiadomo...
 • @trojanka 16:08:35
  Bij banderowców!
  https://pp.vk.me/c631619/v631619964/258f6/VwS3yxA8pBg.jpg
 • @trojanka 17:21:42
  https://pp.vk.me/c626525/v626525206/93ed/18_IKCPK5AA.jpg
 • @trojanka 17:47:49
  Nie wiem tylko, dlaczego autor tego mema obraża świnki banderowcami?
  https://pp.vk.me/c630516/v630516203/25b1e/dSAq_VHapuc.jpg
 • @trojanka 21:02:49
  Kryzys- to nic strasznego
  https://pp.vk.me/c543109/v543109466/8a68/TN4xtFT5mz0.jpg
 • @trojanka 23:07:56
  Briefing przez szefa Donieckiej Republiki Ludowej

  - Szef DNR Aleksandr Zakharchenko powiedział podczas briefingu o wczorajszym ataku na siebie przez ukraińskich dywersantów.

  "Otrzymałem informację, że będą zamachy na pierwsze twarze republiki, w szczególności na mnie. Natychmiast tą sprawą zajęło się Ministerstwo Bezpieczeństwa. Wczoraj, nastapił końcowy etap pracy, kilka osób zostało aresztowanych. Przejęto urządzenia wybuchowe, teraz oni są przesłuchiwani "- powiedział prezydent DNR, zauważając, że MGB" pracowało na piątkę ".


  Szef DNR poinformował też, że próby zamachu były przez specjalnie przeszkolone jednostki SBU.

  29 kwietnia szef DNR Aleksandr Zakharchenko podczas briefingu powiedział, że w DNR będzie sprawa karna przeciwko prezydentowi Ukrainy Petro Poroszenko.

  "Będę występować do Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego i Prokuratury Generalnej DNR w sprawie postępowania karnego przeciwko Poroszenko, Turczynowowi i Jaceniukowi. Wszyscy ci, którzy są zaangażowani i odpowiedzialni za wojnę w Donbasie, dostaną to, na co zasłużyli - cała reszta jest tajemnicą śledztwa "- powiedział szef republiki.

  - Półtorej godziny przed ostrzałem cywilów w Jelenówce, WSU planowało zamach terrorystyczny w Majorskie, ale nie mogli przeprowadzić swojego planu.

  "W nocy, przed ostrzałem Jelenowki na punkcie kontrolnym w Majorskie, ukraińscy żołnierze zebrali z 50 samochodów i autobusów i kopali ludzi, ścigali pod kolbami karabinów maszynowych, ku naszym pozycjom. Cudem nasi żołnierze nie zaczęli strzelać, bo cywile zaczęli krzyczeć, że są cywilami. Żołnierze ukraińscy ich wypuścili i pół godziny później był ostrzał w Jelenówką "- powiedział lider Republiki.


  "Była to pierwsza próba prowokacji pod Gorlowką druga odbyła się w Jelenówce, gdzie ostrzelano śmiertelnie konwój cywilów. Ta wieś nigdy nie była lokalizacją naszej armii "- powiedział, dodając, że jako prowokacja nie udała się w Majorce, ukraińscy żołdacy dokonali jej w Jelenówce.

  Szef DNR powiedział, że jest prawdopodobna kontynuacja takich prowokacji.
  "Zauważyłem, że misja OBWE miała odwagę pójść na miejsce tragedii i wskazać kierunek, z którego przeprowadzony był ogień, stwierdzili, jakiej broni użyto i nieco odeszli od polityki podwójnych standardów; w tym wypadku Misja OBWE spełniła swój cel, dla którego to właśnie jest tutaj" - powiedział Zacharczenko.
  https://youtu.be/H6zPO0-ho0Y
 • USA znów paraliżują postęp w negocjacjach nt. Ukrainy
  Członkowie Rady Bezpieczeństwa ONZ nie osiągnęli konsensusu w kwestii przygotowanego przez Moskwę projektu oświadczenia w sprawie realizacji mińskich porozumień i wydarzeń w Odessie z 2 maja 2014 roku. Główną odpowiedzialność za brak porozumienia stały przedstawiciel Rosji przy ONZ Witalij Czurkin złożył na barki USA i Wielkiej Brytanii.

  W czasie posiedzenia Witalij Czurkin zauważył, że przez ostatnie 24 godziny reakcja nadeszła tylko ze strony ukraińskiej delegacji, która oświadczyła, że projekt jest nie do przyjęcia. Rosyjski dyplomata zwrócił się do członków Rady Bezpieczeństwa z propozycją, by zapoznali się z tekstem oświadczenia i przyjęli rozszerzoną wersję projektu.
  Zastępca stałego przedstawiciela USA przy ONZ Michelle Sisson oświadczyła, że Waszyngton gotów jest włączyć się w prace nad oświadczeniem pod warunkiem, że będzie ono odzwierciedlać pełny obraz sytuacji na Ukrainie, która, jego zdaniem, uległa pogorszeniu w wyniku działań Rosji. Przedstawiciel Wielkiej Brytanii zauważył ze swej strony, że w dokumencie przedłożonym przez Moskwę nie wspomina się o sytuacji skazanej w Rosji za zabójstwo dziennikarzy Ukrainki Nadieżdy Sawczenko, a także o sytuacji na Krymie. W rezultacie rosyjski wniosek został odrzucony.
  Jak powiedział dziennikarzom po posiedzeniu ONZ Witalij Czurkin, „Amerykanie i Anglicy nie dali przyjąć opracowanego przez rosyjską stronę tekstu oświadczenia. Oni tylko dużo mówią, jak to bardzo chcą „wnieść konstruktywny wkład w realizację (porozumień — red.)", a jak przychodzi co do czego, wysyłają zupełnie inne sygnały i oświadczenia" — zauważył Czurkin.
  Jak powiedział, zawarty w projekcie dokumentu apel o realizację mińskich porozumień „byłby bardzo a propos", zresztą tak jak oświadczenie w sprawie drugiej rocznicy tragicznych wydarzeń w Odessie. Wówczas to przeciwnicy nowej władzy rozbili miasteczko namiotowe na Kulikowym Polu. Demonstracja pokojowa przerodziła się w bójkę, po której działacze Antymajdanu ukryli się w Domu Związków Zawodowych. Radykałowie organizacji nacjonalistycznych podpalili budynek, w rezultacie czego zginęło 48 osób, a 250 odniosło obrażenia.
  W przededniu drugiej rocznicy tragedii w Odessie do miasta zostały wprowadzone dodatkowe oddziały Gwardii Narodowej z pułku „Azow". MSW podało, że pracownicy organów porządkowych otrzymali pozwolenie na oddanie strzałów do tłumu w przypadku prowokacji. Członek komitetu Rady Federacji do Spraw Międzynarodowych Oleg Morozow przypomniał, że śledztwo w sprawie wydarzeń sprzed dwóch lat do tej pory nie zostało przeprowadzone.
  „Sytuacja jest oczywista. Jeśli zająć się tym na poważnie, to wszystko w tej koszmarnej historii wyjdzie na wierzch. Stanie się jasne, kto — jeśli nie bezpośrednio, to pośrednio — sprzyjał tej tragedii, kto przywiózł „pociski". Innymi słowy, wyjdzie na jaw prawda. A prawda nie jest dziś potrzebna tym, którzy w ONZ zagłosowali przeciwko rosyjskiej propozycji. Prawda nie jest potrzebna w pierwszej kolejności Ukraińcom, bo to właśnie oni urządzili tę jatkę, tę tragedię. I prawda nie jest potrzebna Amerykanom i ich sojusznikom, bo to oni osłaniają działania Ukraińców, uważając, że lepsza półprawda, milczenie, niż prawda, to co miało miejsce w rzeczywistości.
  Czas szybko płynie i to, co dziś jest najściślej strzeżoną tajemnicą i to, co za wszelką cenę chce się skryć od opinii publicznej, wszystko to, tak czy inaczej, wyjdzie na światło dzienne. Znamy z nazwiska bardzo wiele osób zamieszanych w tę tragedię, wiemy, kto zabijał, kto podpalał, kto wydawał rozkazy. Ale Ukraina nie chce tych faktów nagłaśniać, bo jak tylko uruchomiona zostanie machina śledztwa, do wszystkich tych ludzi zostanie doczepiony epitet „oskarżony". Ale prawda o wydarzeniach w Odessie tak czy inaczej wyjdzie na światło dzienne" — uważa Oleg Morozow.
  http://pl.sputniknews.com/opinie/20160429/2685110/RB-ONZ-Rosja-oswiadczenie-Ukraina.html
 • @lorenco 23:58:56
  wam to tylko dziewczyny we łbie:))))).
  Nasz "przyjaciel " spsiały Józio londyński, w ogóle ma niedosyt i jest no...że tak powiem nie......dopieszczony, sądząc po jego zainteresowaniach.
  Lajt motywem u nieboraka ,są gwałty Armii Czerwonej /chociaż niestety takowe zapewne były, jak na każdej ohydnej wojnie/, jako wizualizacja jego ukrytego pragnienia by być zgwałcić lub zgwałconym...
  No, ale jak każdy imigrant z niewiadomego kraju , ma coś tam spuchnięte , więc nic dziwnego, że to femen mu się podoba, a to Pussy. Jakoś sobie chłop musi radzić!!
 • @lorenco 23:49:38
  Powiem tak Lorensiu!!
  Jak większość kobiet pornosów nie lubię!
  No ale kto za Wami trafi, co wam wypełniają pornosy???
  Uważam że relacja kobiety z mężczyzną to piękna całość,związek dusz i umysłów, której fajną częścią jest seks.Jako dopełnienie sprawy.
  Natomiast porno, to sprowadzenie tej relacji do młócki czy młocki,zrobienie z czegoś pięknego , publicznego widowiska.
  Zabawy ,to można sobie robić we własnej sypialni.
  Bóg dał nam seks nie tylko dla prokreacji......

  http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=8&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwjfh4eY3bXMAhUoMJoKHdORB9kQFghDMAc&url=http%3A%2F%2Fadonai.pl%2Fmalzenstwo%2F%3Fid%3D95&usg=AFQjCNGTVI9ZwTnmoW4IH-7TdrNFzSuOIA


  Poza tym bardzo ważną rzeczą jest , jak wiele złego pornografia wyrządziła w świadomości młodych Polaków.Zobacz jak przesunęła się granica w inicjacji seksualnej!13 lat????to dzieci , dzieci robią dzieci, ciągle słyszy się o 13,16 latce w ciąży!!
  Oni oglądają porno, na forach chwalą się tym, krew nie woda ,zwłaszcza u chłopaków .No i co wynikło dobrego z dostępności porno wszędzie,głównie w internecie.
  I właśnie porno , nauczyło młodych chłopaków braku szacunku do dziewcząt i nawzajem,braku tego czegoś ulotnego ,co zaczyna więź między kobietą a mężczyzną, której niewątpliwym dopełnieniem jest seks, najlepiej małżeński.
  Granice intymności zostały w dziwaczny sposób przesunięte do granic absurdu.
  Akty seksualne lub ich imitowanie ,próbują pokazywać na scenie w teatrze, albo tak jak wyżej pisałam, dwoje ludzi spółkuje w galerii "sztuki" a inni ludzie się temu przyglądają!!!????
  Ściąganie ludzi i tego co naprawdę jest fajne , do granic prymitywnego zachowania.Odmóżdżanie i opluwanie rzeczy ważnych i świętych dla każdego człowieka.A po co to jest robione?????
  I po co sławetna "cywilizacja" nam to przyniosła?????
  Bo najlepiej się steruje uzależnionymi, od czegokolwiek, albo wszystkiego naraz, porno- proszę, narko- proszę, dopalacze - proszę,łatwy seks - proszę..zdziwaczenie -proszę..itp...
  Nie wiem kto czy nie Ty dałeś kiedyś ruski film, o tym że mnogość partnerów seksualnych zostawia w młodej dziewczynie ślad , nie tylko psychiczne ale genetyczny.Bardzo śmiała teoria, tzw. telegonia ,ale coś w niej jest.
  Było tez nawoływanie do dziewcząt rosyjskich do szanowania się i unikania mieszania płynów ustrojowych z wieloma partnerami.
  Tak myślę:))))
 • Graffiti w Odessie "Pamietamy,Odessa 2 maja , Kulikowe Pole"
  http://cs543109.vk.me/v543109907/e24e/thkE-uBX_jM.jpg
  http://cs543109.vk.me/v543109907/e255/3N_EsoN4U88.jpg
 • Lwów marsze ku czci Ukrainskiej Dywizji SS Galiczina.Lwowianie w konspiracji próbują przygotować swięto Dzień Zwycięstwa 9 maja.
  Prawy Sektor i jego aktywiści prześladują rosyjskojęzyczna ludność na całym Wołyniu a szczególnie we Lwowie.80 letnia Tamara Siemionowna została pobita, kastetem, pobito Ja po twarzy i wybito jej zęby za to , ze odezwała się po rosyjsku.Po płytach nagrobnych gdzie pochowano żołnierzy miejskie służby specjalnie przejechały traktorem.
  Weteranów i uczestników wieców pamięci o poległych....szarpią i biją .
  Mówi straszy lwowianin' "Nawet sobie nie wyobrażacie, co się tutaj dzieje,mówią ze najlepszy ruski to zabity, starsi ludzie się boją".Zlikwidowano rosyjskie szkoły,Czynione są kroki w celu wyrzucenia Centrum im.Puszkina.Budynek był już podpalany i ostrzeliwany.
  Marsze we Lwowie idą ulica im.UPA, wcześniej Lermontowa.

  https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=elCNqCfzVoY

  No to co?? następnym krokiem będzie spalenie Ukraińców rosyjskojęzycznych we Lwowie.
  Szczujnia ukraińska przy pomocy polskiej z Londynu i zza Oceanu już wydała zgniłe owoce, jak to u ludzi sług diabła bywa, sieją nienawiść, może zbiorą burzę!!!
  Złe i chore drzewo nie wyda dobrego owocu!
 • Kosmodrom "Wostocznyj" .
  http://vk.com/video107567769_171441516?list=fdb29338aa84df7f18
 • @trojanka
  Awaria w CERN!!!.
  Tchórz pogryzł transformator w Wielkim Zderzaczu Hadronów.
  https://nplus1.ru/news/2016/04/29/Weasel-halts-LHC-experiments
  Bandyta:
  https://nplus1.ru/images/2016/04/29/76dd9d47aab4154905e538ef5e8e401c.jpg
 • @fretka 10:49:52
  No żesz ty Karol!!!
  I tak być może ,przy całych tonach uzbrojenia, ten glob poleci w Kosmos!!
  Bo szczur coś przegryzie,bo technik zapije, bo Hilaria jak zdobędzie /oby nie/ już fotel w Czarnym Domu, pomyli walizeczkę z czerwonym guzikiem z walizeczką cygar dla Billa, żeby nie molestował stażystek itd.
 • @fretka 10:49:52
  to bozon Higgsa wędruje po świecie???
 • @trojanka 11:12:50
  Bozon Higgsa dla laików
  http://www.polskieradio.pl/23/266/Artykul/680132,Bozon-Higgsa-dla-laikow
 • @trojanka 11:11:52 :)))
  Dziwna ta cała sytuacja. Taka symboliczna.
  Burdel mają jednym słowem i nie tylko w papierach.
  Pozdrawiam
 • @trojanka 11:12:50
  Nie chcę tu prorokować ale... może ten bozon Higgsa nie jest już taką ''Boską Cząstką''. Może ten mały śmierdziel uratował nas przed zagładą?
  Czort wie. :)))
 • Kocięta na ćwiczeniach.
  https://youtu.be/bkmDUKF_eVE
 • @trojanka 11:48:13
  Trudne życie agenta gosdepa.
  Opozycjonistę Nawalnego oblano moczem
  https://www.youtube.com/watch?v=IDiCBWa-fag
  http://navalny.money/
 • Mieszkancy Zajcewo, pokazuj a swój zrujnowany dom, pocisk zabił im tez jedyną krowę.
  Boli mnie dusza , płacze kobieta, zal mi ludzi w Donbasie!oni zabijają ludzi, dzieci poginęły,ilu ludzi już zginęło, nasi chłopaki tez !!
  Nas ostrzeliwują tak jakby specjalnie.
  Sprzedali się amerykanom, nawet czarnoziem jest sprzedawany.
  My z mężem ciężko pracowaliśmy przez 30 lat nigdzie nie chodziliśmy z wyciągniętą ręką po prośbie,moi Rodzice budowali Donbas, a te
  dranie żebrzą wszędzie, kraj wpakowali w długi, a sami tylko biorą.
  Zniszczyli nam wszystko, cały dom, w ogrodzie nie sadzimy nic, bo strzelają do nas.
  Tu obok nas mieszkali ludzie ,on inwalida, mieszkali z dziećmi, okna sobie kupili i wstawili, teraz nie ma nic , ani drzwi ani okien ani dachu.Kto mu teraz to postawi..
  OBWE boi się tutaj jeździć.
  Tutaj w sąsiedztwie mieszkało 2 staruszków,gdyby ich opołczeńcy nie wyciągnęli toby spłonęli, przyjechało OBWE i snajper zaczął strzelać to uciekli.
  Pokazują dom 80 letnich staruszków, kompletnie spalony.
  https://youtu.be/NwS7zo8MdQ4
 • @fretka 11:43:02
  Jeszcze milionów rzeczy nie wiemy,
  Co dla świata nauki oznacza odkrycie „boskiej cząstki”?

  Pytanie jest trudne, powiedział dr Zalewski. „Odkrycie cząstki Higgsa to nie jest wisienka na torcie. To nie jest koniec, ale początek, nowe otwarcie. Teraz poszukujemy odpowiedzi na kolejne pytania. Do tej pory brakowało nam tego drogowskazu, jakim jest bozon Higgsa. A teraz tak naprawdę możemy zacząć zgłębiać tajemnice wszechświata".
 • @fretka 12:06:43
  Musi być dobrze płacony nawalony.
  No to cera mu się poprawiła po kąpieli:)))czyli został olany!!
  http://img1.demotywatoryfb.pl//uploads/201008/1282508237_by_worldisnotperfect_600.jpg
 • @fretka 12:06:43
  abo tak :))))
  http://www.xdpedia.com/obrazki/jest_weekend_leje_na_wszystko_i_odlatuje_5458.gif
 • @trojanka 12:32:38
  Dla miłośników teorii ''Putin olał Donbas''
  Humanitarna pomoc z Rosji. Ługańsk dostał 50 sztuk nowego sprzętu dla ratowników.
  https://twitter.com/coldwar20_ru/status/726339215655579648
 • @trojanka 12:32:38
  Fretka.
  No my akurat nie mamy tych problemów na wietrze.....ale wilka można złapać:))
  Idę obiad gotować i psu.
  Hej!
 • @trojanka 12:43:00
  Wietnam dzisiaj świętuję koniec wojny.
  https://pbs.twimg.com/media/ChPk1DLWIAAlDVi.jpg
 • @trojanka 12:43:00
  Smacznego dla Ciebie i dla psa. Mój tam suchą wcina.
 • @fretka 12:49:29
  A propos psa
  https://www.youtube.com/watch?v=ubaIaSIRyuw
 • Histeryczny rząd USA znowu próbował namącić na temat „rosyjskiej agresji”
  PRACowniA
  https://pracownia4.wordpress.com/2016/04/30/histeryczny-rzad-usa-znowu-probowal-namacic-na-temat-rosyjskiej-agresji/
  30 Kwiecień 2016
  Histeryczny rząd USA znowu próbował namącić na temat „rosyjskiej agresji”

  Joe Quinn
  Sott.net
  18 kwietnia 2016 19:31 UTC


  © Facebook

  W ubiegłym tygodniu [11-12 kwietnia] zdarzyła się kolejna przelotna potyczka między wojskami USA i Rosji. Dwa rosyjskie Su-24 „agresywnie śmignęły” tuż nad amerykańskim niszczycielem USS Donald Cook na Bałtyku. Doniesienia w zachodniej prasie powtarzały echem odpowiedź amerykańskich oficjeli, którzy manewry rosyjskich samolotów nazwali „lekkomyślnymi” i „prowokacyjnymi”. Sekretarz Stanu USA John Kerry posunął się nawet do zasugerowania, że „zgodnie z zasadami prowadzenia działań zbrojnych mogło dojść do zestrzelenia (rosyjskich samolotów)”. Pentagon, ze swojej strony, zwyczajnie i po prostu skłamał, twierdząc, że był to „symulowany atak”, choć rosyjski samolot zbliżył się nieuzbrojony (wings clean), wskazując na brak agresywnych zamiarów.

  Czytelnicy zapewne pamiętają, że poprzednie spotkanie okrętu USS Donald Cook z rosyjskim Su-24 miało miejsce na Morzu Czarnym dokładnie dwa lata przed tym najnowszym incydentem, to jest 12 kwietnia 2014 roku. W tamtym czasie kilka witryn internetowych twierdziło, że system walki Aegis na amerykańskim niszczycielu został całkowicie zneutralizowany przez system walki elektronicznej „Chininy”, w jaki wyposażony był rosyjski samolot. Kilka miesięcy później producent tego systemu, Koncern Radio-Elektronicznych Technologii (KRET), zaprzeczył, jakoby Su-24 był wyposażony w ich sprzęt:


  „Obecnie system Chibiny jest zainstalowany na Su-30, Su-34 i Su-35, więc słynny kwietniowy atak bombowca Su-24 na Morzu Czarnym na USS Donald Cook, rzekomo z użyciem systemu Chibiny, to kaczka dziennikarska. Faktycznie zdarzył się tylko bliski przelot na niewielkiej wysokości nad niszczycielem. System EW (walki elektronicznej) Chininy może całkowicie zneutralizować radar wroga, ale nie jest on zainstalowany na Su-24”.  Chociaż ubiegłotygodniowy „incydent” był na dobrą sprawę bardzo typowy dla pogarszających się w ostatnich latach stosunków Rosja-NATO, reakcja amerykańskich władz była bardzo pouczająca w tym sensie, że ujawniła, co naprawdę myślą o odradzaniu się Rosji w ciągu ostatnich 10 lat oraz o stanie „równowagi sił” na linii Wschód-Zachód.

  Rosja prawdopodobnie doszła do wniosku, że pomimo pogróżek i nadętej, aroganckiej retoryki urzędników amerykańskich, może bezkarnie dokuczać amerykańskim okrętom i samolotom wojskowym. I rzeczywiście, wygląda na to, że jedynym, co Rosja – zapewne celowo – sprowokowała tymi manewrami, są kolejne pogróżki i pustosłowie.

  25 stycznia br. USA jęczały, że samolot bojowy Rosjan przechwycił nad Morzem Czarnym amerykański samolot szpiegowski w „niebezpieczny i nieprofesjonalny sposób”. Dokładnie ten sam scenariusz rozegrał się następnie 14 kwietnia, tym razem nad Bałtykiem: samolot szpiegowski USA, rosyjski myśliwiec, „niebezpieczny i nieprofesjonalny sposób” i „stwarzając zagrożenie” dla amerykańskiej załogi wojskowej. Jest jednak zupełnie oczywiste, że zbliżenie się amerykańskiego samolotu zwiadowczego do rosyjskiej granicy jest rozmyślnym stworzeniem zagrożenia dla Rosji ze strony amerykańskiego wojska, a przechwycenie intruza przez rosyjski samolot jest, zatem, w pełni uzasadnione.

  Przy każdym spotkaniu z rodzaju tej najnowszej „draki” na Bałtyku Rosja eksponuje bezsilność armii USA wobec wszystkiego, co wykracza poza wojskowość drugiej kategorii. Sporo frajdy dostarcza oglądanie, jak John Kerry i S-ka próbują udawać, że jest wręcz przeciwnie. Ponadto, poprzez celowe prowokowanie takich spotkań (i jakże przewidywalnych reakcji ze strony amerykańskich polityków), rosyjski rząd stara się unaocznić globalnej publiczności notoryczną, wywołującą mdłości arogancję „wyjątkowych” Stanów Zjednoczonych Ameryki. I wygląda na to, że mu się udaje.
  Weźcie pod uwagę fakt, że USS Donald Cook znajdował się na Bałtyku, 40 mil od terytorium Rosji. W wyniku tej historii powstało kilka memów internetowych, których przewodnią myślą w większości wypadków było udzielenie rządowi USA lekcji geografii i poinformowanie go, co jest, a co nie jest powszechnie rozumiane jako uzasadnione działanie.
  https://www.sott.net/image/s15/314637/full/Donald_Cook_Baltic.jpg

  Oficjalnie Donald Cook „brał udział w ćwiczeniach z polskim samolotem”, a cóż może być bardziej niewinnego, niż pomaganie biednemu polskiemu wojsku!? Jednak amerykański portal Defense One, zajmujący się „bezpieczeństwem krajowym” i sprawami [czyt.: promocją] kompleksu militarno-przemysłowego, zacytował przedstawiciela amerykańskich władz, który powiedział, że działo się coś bardziej złowrogiego, a zatem i bardziej prawdopodobnego:


  „W ciągu ostatnich 18 miesięcy Armia USA odnotowała wzrost aktywności rosyjskich łodzi podwodnych w tym regionie – takiego nasilenia amerykańscy urzędnicy nie widzieli od czasu zakończenia zimnej wojny… W konsekwencji, USA wzmogły inwigilację tej aktywności. Nasilenie się operacji polowania na okręty podwodne może wyjaśnić, dlaczego wojsko rosyjskie tak agresywnie zareagowało na niszczyciela [USS Donald] Cook”.*

  Zatrzymajcie się na chwilę i odwróćcie sytuację. Wyobraźcie sobie, że przedstawiciel rosyjskich sił zbrojnych mówi, iż rząd rosyjski „odnotował wzrost amerykańskiej aktywności podwodnej 40 mil od swoich (USA) wybrzeży”, w związku z czym rosyjskie okręty wojenne „zwiększyły inwigilację tych okrętów podwodnych”. Oraz że wszelkie bliskie przeloty amerykańskich samolotów wojskowych nad rosyjskimi okrętami wojennymi (40 mil od wybrzeża USA) są „agresywne i prowokacyjne”. Czy nie brzmiałoby to nieco oburzająco?

  Macie cholerną rację, brzmiałoby. Bo to jest oburzające i aroganckie, i odrażające, kiedy psychopatyczny rząd USA zastrzega sobie całkowicie nieuzasadnione prawo do żeglugi, latania, bombardowania i obalania – gdziekolwiek i kogokolwiek zechce. Władimir Putin jest tego aż za bardzo świadomy. I jeśli rząd oraz wojsko rosyjskie będą w dalszym ciągu prezentować mistrzostwo w samokontroli, dyscyplinie, cierpliwości i wyczuciu czasu w swoich kontaktach z nadętymi amerykańskimi oligarchami, wkrótce spora część świata może także otworzyć oczy na te fakty.
  Jak niedawno skomentował redaktor Sott.net:


  „Rząd Stanów Zjednoczonych i zachodnia prasa od bardzo dawna toczą wojnę informacyjną. Biorąc pod uwagę potęgę informacji oraz fakt, że żyjemy w epoce informacji, może to być najistotniejsza z toczonych obecnie bitew. I jest ona prowadzona – ni mniej, ni więcej – poprzez nas.

  Ponieważ cała legitymacja zachodniego imperium (USA), wraz z jego zdolnością funkcjonowania, opiera się na ludziach wierzących w kłamstwa i propagandę przezeń produkowane, wojna informacyjna jest bardzo, bardzo rzeczywista. Z tego względu zdobywanie wiedzy i dzielenie się nią w miarę możliwości może być najlepszym z dostępnych nam środków, dającym szansę na zmianę sposobu, w jaki funkcjonuje ten świat. O ile oczywiście chcemy zobaczyć inną rzeczywistość niż świat na opak [na Pracowni tutaj], w jakim obecnie żyjemy”.

  Tłumaczenie: PRACowniA

  Przypis: [*] Do tego kroku USA przygotowywały się już co najmniej rok temu, kiedy to Departament Obrony wystąpił do Kongresu o dodatkowe środki w wysokości 4,8 mld dolarów, między innymi na sonary do wykrywania łodzi podwodnych – rzekomo dla wojsk broniących terytorium USA przed Rosją (!) – zob. notka na wyborczej. Teraz zabiega o kolejne 8 mld, tym razem na rozwój „zdolności podwodnych”, w tym na 9 nowych okrętów atomowych.

  A udział polskiego śmigłowca SH-2G w ćwiczeniach najprawdopodobniej nie polegał na ćwiczeniu startów i lądowań, bo te przećwiczono już kilka tysięcy razy. Jest mało prawdopodobne, żeby Rosjanom taki trening przeszkadzał do tego stopnia, żeby po licznych delikatniejszych ostrzeżeniach wysłali w końcu bardzo jasny sygnał – na tyle jasny, że natychmiast zakończono manewry z udziałem polskiego śmigłowca. Chodziło raczej o to, co on robił pomiędzy lądowaniami na Cooku. Otóż Kaman SH-2G Super Seasprite jest wielozadaniowym śmigłowcem przeznaczonym do poszukiwania i niszczenia okrętów podwodnych.

  Trudno o bardziej zwięzłe i jednoznaczne przedstawienie jego misji:
  https://youtu.be/Biz4PbDRKF8

  A na marginesie, czy polski rząd wystosował „bardzo jasną odpowiedź”, jak zapowiadał Minister Obrony?

  W uzupełnieniu:

  Kto kogo prowokuje na Bałtyku

  US-Polish navies, conducting electronic warfare 70km from Russia, provoked Russian jets response
 • @
  ''Biały Kieł'' Jacka Londona czytali?
  To jego grób. :(((
  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/5/53/Grave_of_Jack_and_Charmian_London.jpg/500px-Grave_of_Jack_and_Charmian_London.jpg
 • @fretka 14:29:01
  A to jest jezioro Jacka Londona Obwód magadański.
  http://cs543100.vk.me/v543100827/1c714/PPgh2vEx2Z0.jpg
 • Chrześcijanie w Bejrucie śpiewają "Chrystus Zmartwychwstał!!
  https://youtu.be/SOOFEqgGHb4
 • Dzisiaj Prawosławni Chrześcijanie obchodzą Wielką Sobotę.
  https://youtu.be/TIv4kLdhv1c
 • Marzenie Graham Philipsa, spotkać Natalię Pokłońską, Prokurator Krymu.
  http://cs636425.vk.me/v636425421/3e24/A3FODigtoxs.jpg
 • @trojanka 15:11:21
  Tu piszą, że Jaceniuka znaleźli martwym na swojej dacze.
  http://ua-reporter.com/novosti/196085
 • @fretka 15:17:19
  No faktycznie ale numer!!czy to nie kaczka dziennikarska?
 • @fretka 15:17:19
  Fejk....
  http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=8&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwiLpYqpurbMAhWoKJoKHbAnAEAQFghUMAc&url=http%3A%2F%2Fcitynews.ks.ua%2F2502-yacenyuka-nashli-mertvym-u-sebya-na-dache.html&usg=AFQjCNE3-ZSiPFBSimNwQKiVL5rShTEcgg
 • @trojanka 15:20:04
  pewnie kaczka ale wisi od wczoraj i nikt tego nie zdementował.
 • @trojanka 15:24:27
  Ale widać jak Ukraińcy kochają swojego byłego premiera. :))
 • @fretka 15:42:00
  Złota myśl
  https://pbs.twimg.com/media/ChSyiErWwAEmbzp.jpg
 • Prof. Bogusław Wolniewicz: Polacy tylko żreć się ze sobą potrafią
  https://marucha.wordpress.com/2016/04/30/prof-boguslaw-wolniewicz-polacy-tylko-zrec-sie-ze-soba-potrafia/

  Politykę suwerenną należy odróżnić od wariackiej. Przeciwko Polsce mobilizują się potężne siły: jak uderzą, to pierze pójdzie. A biskupi, jakby tego nie widzieli, zmierzają do wywołania w Polsce ostrego konfliktu religijno-obyczajowego – mówi w rozmowie z tygodnikiem „Do Rzeczy” prof. Bogusław Wolniewicz, komentując ostatnie zamieszanie wokół ustawy aborcyjnej.

  Ocenia również, że „Polacy tylko potrafią się ze sobą żreć”. Przykładem tego – zdaniem profesora – jest wyjazd dwóch osobnych delegacji do Smoleńska w 2010 roku.

  – Swoich waśni nie mogli zawiesić ani Tusk, ani Kaczyński i obaj są temu winni. Nawet gdy mieli stanąć nad tą straszną mogiłą katyńską, woleli rozgrywać na oczach Rosjan swoje kłótnie – mówi.

  Maciej Pieczyński: Jak ocenia pan „dobrą zmianę”?

  Prof. Bogusław Wolniewicz: Hasło „dobra zmiana” uważam za niefortunne, bo samochwalcze. Przypomina hasło Baracka Obamy: „Hope and change”. Zmiana powinna być sama widoczna, nie samochwalczo zapowiadana. Patrzę na rządy PiS z niepokojem. W czasie wyborów wydawało się, że po zwycięstwie orientacji prawoskrętnej przeważy linia koncyliacyjna, że dojdzie do zapowiadanej przez Andrzeja Dudę odbudowy wspólnoty narodowej. Tymczasem zwyciężyła linia konfrontacyjna, a Jarosław Kaczyński prowadzi politykę wręcz awanturniczą. Przykładem jest jego agresywne przemówienie z 10 kwietnia.

  Jednak na tych samych uroczystościach koncyliacyjnie przemawiał prezydent Duda…

  – Prezydent Duda w tym przemówieniu jakby odzyskał swoje poprzednie koncyliacyjne ego. Natomiast Kaczyński, który przemawiał po Dudzie, odciął się od tych pojednawczych słów. Wysunął za to trzy hasła: „Tuska pod sąd”, „Lechowi Kaczyńskiemu pomnik”, „Macierewiczowi chwała”. To było wyzwanie rzucone całemu umiarkowanemu skrzydłu lewoskrętnej strony naszej sceny politycznej, a także umiarkowanemu skrzydłu zwolenników PiS, do którego sam należę.

  A czy określanie mianem „targowicy” polityków PO, którzy poparli – a być może współtworzyli – rezolucję Parlamentu Europejskiego w sprawie Polski, jest również wyzwaniem rzuconym umiarkowanym „lewoskrętnym”?

  – Nie. Obecnie nowa targowica jest u nas w pełnym rozkwicie. Piętnowanie Platformy, wyciągającej konflikty polskie na forum międzynarodowe, jest słuszne. Jednakże, głosując na PiS, liczyłem, że partia ta będzie dążyć do porozumienia umiarkowanych sił obu stron; i do zneutralizowania ekstremistów tu i tam. Tymczasem okazuje się, że w PiS ekstremiści – tacy jak Kaczyński, Macierewicz i Ziobro – biorą górę. Patrzę na to z niepokojem i trwogą.

  Czy jest coś, za co pochwali pan rządy PiS?

  – Jedna prawdziwie dobra zmiana już się dokonała: zlikwidowane zostały rządy kompradorskie, to znaczy sprawowane w interesie obcych. Obecna władza, jakkolwiek nieudolna propagandowo, jest władzą naprawdę polską [hmmm… – admin]. PiS nie jest sterowany z zewnątrz. Kieruje się nie zawsze właściwymi ideami, ale nie jest obcą agenturą [ośmielam się wątpić – admin].

  Przerwał pan wywiad, kiedy Ewa Stankiewicz zaczęła mówić o „zamachu smoleńskim”. Uważa pan, że w sprawie tej tragedii nie ma już nic do wyjaśnienia?

  – Jeżeli chodzi o samą katastrofę, to wszystko istotne już wiemy. Tworzenie wrażenia, że dalej są jakieś niejasności, to robota antypolska.

  Bo to drażni Rosję?

  – To też. Jednak przede wszystkim dlatego, że to rozbija jedność narodu.

  Niby w jaki sposób? Kogo obraża badanie sprawy Smoleńska?

  – W tej sprawie Polacy się dzielą nie wzdłuż linii PiS-PO, lecz wzdłuż linii rozsądni-fanatycy.

  Gdyby minister Macierewicz potrafił naukowo uzasadnić teorię o zamachu…

  – Gdyby babcia miała koła, toby był autobus. Gdyby Macierewicz potrafił uzasadnić swoją tezę, tobyśmy ją uznali. Jednak Macierewicz tego nie potrafi.

  Dowodami dysponują Rosjanie.

  – Macierewicz i 21 totumfackich, których sobie wynajął, chcą stwarzać pozory. Ta „komisja” od początku jest niewiarygodna. W katastrofie smoleńskiej do wyjaśnienia jest tylko bałagan organizacyjny po stronie polskiej, który do katastrofy doprowadził. Skandalem politycznym było, że pojechały tam dwie osobne delegacje. To był publiczny dowód, że Polacy tylko potrafią się ze sobą żreć. Swoich waśni nie mogli zawiesić ani Tusk, ani Kaczyński i obaj są temu winni. Nawet gdy mieli stanąć nad tą straszną mogiłą katyńską, woleli rozgrywać – na oczach Rosjan – swoje kłótnie. A poza tym Rosjanie proponowali, że przyślą swojego nawigatora, a myśmy się na to nie zgodzili. Dlaczego? Taka sprawa wymaga wyjaśnienia. Tymczasem idzie się w drugą stronę, bo na punkcie Smoleńska Jarosław Kaczyński ma bzika.

  Stracił tam brata.

  – I co z tego? Czy on jeden?

  A dlaczego Rosjanie mataczyli? To nie jest warte wyjaśnienia?

  – Rosjanie mataczyli, bo kłótnie w Polsce są im, widać, na rękę. Macierewicz robi ich robotę. Na co komu ten wrak? Dawno by go oddali, ale skoro widzą, że Polacy robią z tego wielką sprawę, to tę wojnę polsko-polską podgrzewają.

  Andrzej Duda, którego pan chwali za koncyliacyjny ton, często krytykuje Rosję za łamanie prawa międzynarodowego.

  – I to jest jego zasadniczy błąd. Podobnie jak popieranie Ukrainy. Polityka wschodnia PiS – nie tylko Kaczyńskiego, lecz także Dudy – jest z gruntu błędna.

  Jednak może warto popierać Ukrainę jako kordon sanitarny oddzielający nas od Rosji?

  – A w czym Rosja nam teraz zagraża? To my ją stale prowokujemy, np. tą gadaniną o „wzmacnianiu flanki wschodniej NATO”.

  Nie powinniśmy jej wzmacniać na wszelki wypadek?

  – Wojska NATO pierwsze zwieją, gdyby coś się wydarzyło. Amerykanie podwiną wtedy ogon pod siebie, tak jak go podwinęli w Wietnamie czy w Iraku. USA to papierowy tygrys, przewodniczący Mao rozpoznał to już pół wieku temu.

  Tego nie wiemy, natomiast tak czy inaczej stałe bazy NATO mogłyby wpływać odstraszająco na politykę Putina.

  – Ale po co? Ciągle pytam i nie słyszę odpowiedzi, jakie posunięcia, niesprowokowane przez nas samych, były ze strony rosyjskiej przeciw nam podejmowane. To Ukraińcy wysuwają wobec nas roszczenia terytorialne.

  Nikt oficjalnie takich roszczeń nie wysuwa. Chyba że chodzi panu o sprostowaną już dawno wypowiedź jednego z przywódców Prawego Sektora, który miał żywić nadzieje na „powrót” Przemyśla do Ukrainy…

  – Ukraińcy mają pretensje do 16 polskich powiatów. Pchamy się na Ukrainę. A jakie mamy interesy na Krymie czy w Donbasie? Prezydent Duda spotkał się ostatnio w Waszyngtonie z prezydentami Ukrainy i Gruzji – nie wiem po co. Czy planują „otoczyć Rosję”? Bierzmy przykład z prezydenta Czech. On wie, z kim się trzeba spotykać. To do niego przyjeżdża pan Xi Jinping, przywódca najpotężniejszego dzisiaj państwa świata.

  Andrzej Duda też był z wizytą w Chinach.

  – Jest różnica, czy góra przychodzi do Mahometa, czy Mahomet do góry. Podobnie jak Zeman mądrą politykę zagraniczną prowadzi Orbán.

  Kompromis aborcyjny, którego pan zawsze był wielkim zwolennikiem, może być niebawem zagrożony…

  – Ci, którzy nawołują do pełnego zakazu aborcji, nie pamiętają, że ów kompromis został zawarty właśnie w obronie życia. Znosił bowiem ustawę z 1956 r., która spędzanie płodu dopuszczała bez ograniczeń. Od 1993 r. nie ma już wątpliwości, że aborcja jest zabiciem istoty ludzkiej, i że jest dopuszczalna tylko w trzech śmiertelnie poważnych oraz wyraźnie wskazanych przypadkach. Kto dąży do obalenia tego historycznego kompromisu – wszystko jedno, czy z prawa, czy z lewa – ten prze w Polsce do wojny domowej.

  Najczęściej usuwa się dzieci upośledzone. Nie warto bronić ich prawa do życia?

  – Trzeba brać pod uwagę skutki takiej „obrony” – nie tylko dla matki, lecz także dla samego dziecka, które będzie kaleką, oraz dla całej ich rodziny.

  Dzieci niepełnosprawne bywają szczęśliwe.

  – A nieszczęśliwe nie?

  Tak jak i zdrowi ludzie.

  – O tym niech decyduje matka! To jej dziecko, ona czuje się odpowiedzialna za jego los. Jeżeli uzna, że ta kaleka będzie szczęśliwa, to proszę bardzo, niech je rodzi. Powinna jednak mieć prawo także do innej decyzji. Ci od ruchu pro-life to ekstremiści, prawicowy odpowiednik KOD. Zupełnym też błędem był list prezydium Konferencji Episkopatu Polski, wzywający do obalenia kompromisu z 1993 r. Odnoszę wrażenie, że od biskupów odstąpił Duch Święty. Sytuacja w Polsce jest nadzwyczaj labilna, utrzymanie się tego rządu wisi na włosku, a biskupi zamiast ją po chrześcijańsku stabilizować, jeszcze ją rozkołysują.

  Siłą nam obalą rząd?

  – Naturalnie. Na przykład do 2020 r. mamy dostać prawie 500 mld z funduszy unijnych. Starczy, że nam to zablokują, i po rządach PiS.

  A nie powinniśmy prowadzić suwerennej polityki?

  – Politykę suwerenną należy odróżnić od wariackiej. Przeciwko Polsce mobilizują się potężne siły: jak uderzą, to pierze pójdzie. A biskupi, jakby tego nie widzieli, zmierzają do wywołania w Polsce ostrego konfliktu religijno-obyczajowego. I to wtedy, gdy w Europie siły cywilizacyjne prą do całkowitej liberalizacji w spędzaniu płodu. Kompromis aborcyjny był tamą przeciw temu lewactwu. A biskupi sami chcą tę tamę rozwalić.

  W książce „Rozmowy z profesorem” stwierdza pan, że mąż stanu to polityk, który idzie pod prąd, potrafi podejmować trudne decyzje dla dobra narodu. Jakich trudnych decyzji od naszych rządzących wymaga pańskim zdaniem obecna sytuacja w Polsce?

  – Po pierwsze, serio potraktować hasło, że budujemy front jedności narodu. Żeby zaś udowodnić swoją wolę ku temu, należałoby na początek usunąć z rządu Macierewicza i Ziobrę. Po drugie, dojść do porozumienia z sędziami Trybunału Konstytucyjnego. Po trzecie, dać sobie spokój z pomysłami w rodzaju pomnika Lecha Kaczyńskiego na Krakowskim Przedmieściu. A także z opowieściami, że jakoby „poległ” w Smoleńsku, bo to by znaczyło, że zginął tam w boju. W jakim boju?

  Po czwarte, machnąć ręką na nic niewart sojusz z USA i dogadywać się ze Wschodem. Awantura o Smoleńsk wynika koniec końców z polskiej rusofobii. Prezydent Putin wysunął dwukrotnie ideę „budowy wspólnego domu od Lizbony do Władywostoku”. Czemu tej idei nie poprzemy? Za błąd mam też usuwanie radzieckich pomników wojennych. Rosjanie są na tym punkcie bardzo czuli. Po co więc sprawę jątrzyć?

  Ale zaraz – to też polityka „pod prąd”. Jesteśmy suwerenni, możemy zagospodarować naszą przestrzeń symboliczną tak, jak my tego chcemy.

  – Nie. Suwerenność jest zawsze kwestią stosunku sił, a także wyczucia politycznego, co można, a czego lepiej nie robić.

  Te pomniki przypominają o sowieckiej okupacji.

  – To nie była „okupacja”, tylko wpadnięcie – za zgodą Amerykanów – do radzieckiej strefy wpływów. Te pomniki postawili sobie sami Rosjanie na znak swojego wielkiego zwycięstwa. Winniśmy się z tym liczyć.

  A poniemieckie pomniki na ziemiach zachodnich możemy burzyć?

  – To demagogia. Niemcy Polskę zburzyli, Rosjanie Polskę sobie – za zgodą Ameryki – podporządkowali. Kwestionowanie tej różnicy to znowu polityczny błąd – i to kosztowny.

  Skoro te pomniki są tak ważne dla Rosjan, to może niech je sobie zabiorą?

  – Dziękujmy Bogu, że sami się stąd zabrali. A pozostałe po nich pomniki traktujmy z szacunkiem należnym zwycięzcy. Nie wyjdziemy na tym źle.

  http://wiadomosci.wp.pl
 • Zajcewo, ludzie przy domach,dzisiaj Wielka Sobota.Dziennikarka pyta "Czy na Paschę /Wielkanoc /pójdziecie do cerkwi.
  Nie! odpowiadają.. takie wielkie święto, a my jak wyglądamy..... tak się nim cieszymy, ale teraz boimy się , że nas kule dosięgną. Strzelają i nocy o 11 , i o 3 , cały czas.
  Światła też nie mamy.
  https://youtu.be/yHV7aiEzup4
 • Armia czy banda włoczęgów pyta rozżalony żołnierz ukraiński z Dniepropiertowska, pisząc w sieci o narastającym
  alkoholiźmie wśród kolegów, braku hamulców na froncie i brygadach dobrowolców , złodziei , grabicieli,gwałcicieli i włóczęgów.
  Dorzuca zdjęcia....
  http://vk.com/away.php?to=http%3A%2F%2Fantifashist.com%2Fitem%2Fbomzhoruzhennye-sily-ukrainy-v-boj-idut-odni-alkashi.html%23ixzz47L3T5eH4&post=7578408_25761

  http://antifashist.com/images/jimg/0/0e9e4f720a9d7f46e389f32f76714b61.jpg

  http://antifashist.com/images/042016/matroskin-01.jpg

  http://antifashist.com/images/042016/matroskin-02.jpg

  http://antifashist.com/images/042016/matroskin-03.jpg

  http://antifashist.com/images/042016/matroskin-05.jpg
 • Sobór Chrystusa Zbawiciela Moskwa,
  https://www.youtube.com/watch?v=zlZM-p3avDE&feature=player_embedded
 • Rozurchy we Francji cd. protestów w sprawie zaostrzenia warunków pracy
  https://youtu.be/ucRHl8QV_Fw
 • Gabon Style.....
  https://www.youtube.com/watch?v=2C9pkpiq7Pk&feature=player_embedded
 • Graham Natalia i kwiaty....
  https://www.youtube.com/watch?v=73CEahtTJaQ&feature=player_embedded
 • Draka na meczu Szachtar Donieck - Dynamo Kijów
  http://vk.com/video-860937_456239111?list=85f4c326bf75bc5b82
 • Ukraińska SS Galiczina liczyła 25.000 zołnierzy.Hitler w tajnym raporcie, ocenił ich jako rezerwuar wojska pacyfikacyjnego z
  podległej sobie kolonii i nie zamierzał,troszczyć się o żadną wolną Ukrainę.
  Mordowali i pacyfikowali w 1943 roku Hutę Pieniacką, tarnowskim, zamojskim,rzeszowskim ,tarnobrzeskim , kieleckim,a także u siebie przykarpacie, i tarnopolszczyzna.W Tarnopolu spalili Polaków w kościele zabijali rosyjskich jeńców.
  Brali udział w Powstaniu warszawskim, po stronie Niemców oczywiście.
  Adolf Hitler "My wtedy pobijemy Rosję, kiedy Białorusini i Ukraińcy, uwierzą że oni nie są Rosjanami".
  Ta sam polityka stosowana jest teraz przez kuratorów Ukrainy,zgodna z polityką Adolfa.

  W gruncie rzeczy Ukraińcy czczą swoich sprzedawczyków!!
  https://youtu.be/EBNX7BPQrYI
 • 1 maja na Kubie..
  https://youtu.be/oekmto-bUjQ
 • Taka był wojna, dobrze ze nas Anglicy i Amerykanie i Ukraińcy wyzwolili
  chwała hierojam....
  https://youtu.be/cYOMCOnzIeM
 • W wolnej Turcji też świętowano 1 maja.
  http://cs627529.vk.me/v627529600/52ebc/0xVVwDgSoa8.jpg
  http://cs627529.vk.me/v627529600/52ec3/_BJyKhWtwtE.jpg
  http://cs627529.vk.me/v627529600/52eb4/EeQpua8PD6w.jpg
 • Pamięci zamordowanychprzez nazistowskie bojowki Prawego Sektora i partii radykałów w Odessie, rosyjskojęzycznych Ukraińców 2
  maja 2014 roku.
  https://youtu.be/FHvuK9xN6Ms
 • Odessa..+++++
  http://cs636826.vk.me/v636826152/47b8/S6xHEwfWo_8.jpg
 • dla pamięci...strona
  https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=9&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwiEs4XN_rnMAhVEzRQKHdIDCDIQFghMMAg&url=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fzbrodniepapamietamy%2F&usg=AFQjCNEmdW--bD2UFejofZLyggLMYcmdFA
 • @trojanka 00:09:32
  Odessa 2maja 204
  https://youtu.be/-YcMGuj9dio
 • @trojanka 12:51:32
  Czechy,Niemcy, marsze pamięci za zamordowanych mieszkańców Odessy.
  https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=M37hxuaUIYc
 • @trojanka 12:51:32
  Na żywo z Odessy.

  https://www.youtube.com/watch?v=9u_Uq4nUxS8&feature=player_embedded
 • @trojanka 01:08:30
  Odessa++++
  https://www.youtube.com/watch?v=4I3X3dLIoOM&feature=player_embedded
 • Demokracja la la la, zakuwamy w kajdanki i bijemy.
  https://www.youtube.com/watch?v=gnfoSL6OX7E&feature=player_embedded
 • hm.....
  http://vk.com/doc136868555_437357974?hash=2ed0b90a5a991d4dd8&dl=119484fcc5eb336a64&wnd=1&module=public&mp4=1

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031