Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
30 postów 12468 komentarzy

Polski desant na Ukrainie.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

L. Balcerowicz, autor przyszłego cudu gospodarczego na Ukrainie, wybrał już swoich „polskich pomocników”.

Do grupy wsparcia, wejdą jeszcze eks minister  Jerzy Miller i dziennikarz Mirosław Czech.
Eks minister Spraw Wewnętrznych i były wojewoda małopolski ,Jerzy Miller , oraz znany polski dziennikarz i były poseł Mirosław Czech, wejdą w skład  doradców strategicznych na Ukrainie, z polecenia szefa tej grupy polskiego reformatora i finansisty Leszka Balcerowicza – jak sam  poinformował  w Warszawie na konferencji prasowej– pisze ukraińska UKRINFORM.

„Moim zastępcą będzie pan Jerzy Miller, który był moim współpracownikiem w latach 1997-2000. Jest jednym z najlepszych urzędników państwowych. Ma duże doświadczenie na różnych stanowiskach państwowych i posiada wiedzę nie tylko teoretyczną ale i praktyczną  – podkreślił  Balcerowicz.
Drugim członkiem grupy będzie Mirosław Czech, którego Balcerowicz nazwał „żywym mostem”, między Polską a Ukrainą, gdyż ten jest etnicznym Ukraińcem.
Oni już są na Ukrainie i „działają  zgodnie z omówionym planem”.
Najważniejszym celem swoje pracy polski reformator nazwał stworzenie grupy strategicznych doradców , którzy będą pracować dla ukraińskiej władzy – prezydenta ,   premiera i parlamentu.
Podkreślił także , że od samego początku, grupa ta  będzie mieć wpływ i uczestniczyć w podejmowaniu ważnych państwowych decyzji.
Istotne jest, żeby eksperci mieli wpływ już na pierwsze projekty i plany strategiczne –to decyzje podjęte przez władze ukraińskie. dodał Balcerowicz.
 
Otwarte pozostaje pytanie czy po wizycie tych trzech tenorów, Ukraina też będzie cienko śpiewać???

KOMENTARZE

 • Jerzy Miller dołączy do Leszka Balcerowicza i będzie doradzał na Ukrainie
  http://static1.money.pl/i/h/154/382874_abig.jpg

  Jerzy Miller, były minister spraw wewnętrznych i administracji, dołączy do zespołu prof. Leszka Balcerowicza i będzie doradzał prezydentowi Ukrainy Petro Poroszence. - To wybitny urzędnik państwowy - takimi słowami Balcerowicz zaprezentował nowego członka zespołu doradców.


  W piątek prezydent Ukrainy powołał prof. Leszka Balcerowicza do zespołu doradców, którzy będą stale współpracować z ukraińskim rządem. Prof. Balcerowicz będzie odpowiedzialny za współpracę z inwestorami i politykami zagranicznymi. Jego zadaniem będzie również rzetelne informowanie o prawdziwym przebiegu reform - gdyż jak tłumaczył na spotkaniu z prezydentem - większość inwestorów nie ma pojęcia o dobrych zmianach na Ukrainie.

  - Interesuje mnie pomoc, nie stanowiska - tak Balcerowicz tłumaczył swoją decyzję na specjalnie zwołanej konferencji prasowej.
  W poniedziałek prof. Balcerowicz poinformował również, że do zespołu dołączy kolejny Polak - Jerzy Miller, były minister spraw wewnętrznych i administracji oraz przewodniczący komisji badającej wypadek prezydenckiego samolotu w Smoleńsku. Miller będzie zastępcą Balcerowicza.

  Jak zdradził prof. Balcerowicz Jerzy Miller jest już na Ukrainie. Cały zespół zajmie się określeniem najpilniejszych reform i stworzy odpowiedni plan działania dla ministrów ukraińskiego rządu. Sam Balcerowicz planuje większość czasu nadal spędzać w Polsce, a na Ukrainie bywać mniej więcej co dwa tygodnie, za każdym razem na kilka dni.

  Jerzy Miller był podsekretarzem w ministerstwie finansów w latach 1998-2000, później był prezesem Narodowego Funduszu Zdrowia i zastępcą prezydenta Warszawy. W latach 2009-2011 pełnił funkcję ministra spraw wewnętrznych i administracji w rządzie Donalda Tuska. Do grudnia 2015 roku był wojewodą małopolskim.

  Jak zdradził dziś prof. Balcerowicz do jego zespołu powołanie zostanie jeszcze kilku innych polskich urzędników i polityków. Pewne miejsce ma Mirosław Czech, były poseł z ramienia Unii Wolności. Czech jest polskim politykiem ukraińskiego pochodzenia.

  http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=9&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwj3yZCAtqrMAhVE2CwKHZGtAf8QFghBMAg&url=http%3A%2F%2Fwww.money.pl%2Fgospodarka%2Fwiadomosci%2Fartykul%2Fjerzy-miller-dolaczy-do-leszka-balcerowicza-i%2C64%2C0%2C2068288.html&usg=AFQjCNEsQVCw2edoOxJZtc6JM1B2kK8V8Q
 • Pierwsze reakcje w Polsce.
  Pierwsze reakcje w Polsce.
  Mirosław Czech to absolwent Wydziału Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego, po studiach pracował jako dziennikarz, następnie został posłem II i III kadencji z ramienia Unii Wolności. Ma ukraińskie pochodzenie. Balcerowicz powiedział o nim, że jest „żywym pomostem między Polską a Ukrainą”.
  http://static1.money.pl/i/h/154/382874_abig.jpg
  Jerzy Miller to były wiceminister finansów w rządzie AWS-UW (1998-2000) oraz minister spraw wewnętrznych (2009-2011) w pierwszym rządzie koalicji PO-PSL. Po katastrofie smoleńskiej przewodniczył Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego, której prace zakończył oddany w lipcu 2011 roku tzw. „raport komisji Millera”. Wielu ekspertów podważało ustalenia raportu. Leszek Balcerowicz uważa Millera za „jednego z najwybitniejszych urzędników państwowych wysokiego szczebla”.

  Dwaj obcokrajowcy w rządzie Wołodymyra Hrojsmana (obok Balcerowicza były wicepremier Słowacji Ivan Miklos), reprezentujący prezydenta Poroszenkę, będą odpowiedzialni za wprowadzanie reform rekomendowanych przez Unię Europejską. – Będę zaszczycony pracą z panami Balcerowiczem i Miklošem. Mam wrażenie, że członkowie rządu podzielają tę opinię. Chce zaznaczyć, iż większość ministrów jest zdeterminowanych do wprowadzenie reform w państwie – powiedział nowy premier Ukrainy, Wołodymyr Hrojsman.
  Leszek Balcerowicz, który 22 kwietnia dołączył do ukraińskiego rządu jako przedstawiciel prezydenta Poroszenki, powołał do swojego zespołu Jerzego Millera oraz Mirosława Czecha

  http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwj3yZCAtqrMAhVE2CwKHZGtAf8QqQIIHTAA&url=http%3A%2F%2Ftelewizjarepublika.pl%2Fmiller-i-czech-dolacza-do-zespolu-balcerowicza-na-ukrainie%2C32657.html&usg=AFQjCNEtO9q90puM3C3KiCmW99oBgO951w
 • Trochę historii.Plan Balcerowicza, zbawienny czy katastrofalny w skutkach
  11/08/2010, 16:09 Quote Post

  Zawsze jak mnie temat interesuje staram się poszukać innych żródeł niz tzw main stream serwowany przez tzw elity i media aby choć trochę zbliżyć się do prawdy i spojżeć na medal z obu stron. Warto zapoznać się z poniższymi tekstami na temat reform i samego Balcerowicza

  "...Przypomnijmy pokrótce jego plan- te dziesięć ustaw..

  1.ustawa o gospodarce finansowej przedsiębiorstw państwowych –„ gwarancja istnienia wszystkich państwowych przedsiębiorstw niezależnie od wyników finansowych i efektywności produkcji” ( co to za cyrk?- jeszcze gwarantować ustawowo!)… i jeszcze niezależnie od wyników finansowych i efektywności produkcji? A kto miał do tego dokładać!

  2.ustawa o prawie bankowym - zakazywała finansowania deficytu budżetowego przez bank centralny; ale nie zakazywała innymi sposobami np. poprzez obligacje. Zamieniono jedynie sposób tworzenia deficytu budżetowego, i długu publicznego..

  3.ustawa o kredytowaniu- znosiła preferencje kredytowe przedsiębiorstw państwowych wiążąc – uwaga! -stopę oprocentowania ze stopą inflacji !Inflację tworzy bank centralny, bo on emituje nadmiar pieniędzy, a kto ustalał wtedy stopy procentowe? Ano… Prezes Narodowego Banku Polskiego…. Niezłe powiązanie , prawda? Nawet nie było wolnej stopy procentowej… Ustawa zmieniała warunki wcześniej zawartych umów kredytowych o stałym oprocentowaniu(!!!!). Jak można było zmieniać konie przy przeprawie przez rzekę???
  Upadło wtedy tysiące firm, bo oprocentowanie kredytów dochodziło do 80%!!! To było genialne!

  4. ustawa o podatku od wynagrodzeń. Pan Leszek Balcerowicz udoskonalił podatek, tzw. popiwek, od tzw. ponadnormatywnych wynagrodzeń, wprowadzony- o ile pamiętam w 1985 roku- podniósł jego wysokość; ręcznie( a nie wolnorynkowo!). Było to, jak twierdził, „narzędzie ograniczania płac w przedsiębiorstwach w stosunku do wzrostu cen”?( super socjalizm!).

  5.ustawa o nowych zasadach opodatkowania- ujednolicenie podatków i ich wzrost!

  6.ustawa o działalności gospodarczej prowadzonej przez inwestorów zagranicznych –„ musiały odsprzedać Polsce dewizy po ustalonym przez Bank Centralny kursie, zwolniła je od płacenia popiwku, mogli wywozić zyski za granicę”!
  Kurs ustalany przez BC, zwolnienia od podatków dla zagranicy, a dla tubylców – nie, mus odsprzedawania dewiz- to jest dopiero „wolny rynek”!

  7. ustawa o prawie dewizowym – zobowiązywała do odsprzedawania zarobionych przez firmy dewiz- państwu! (???). Znowu nowy ukryty podatek…

  8.ustawa o prawie celnym. Ujednolicała zasady celne importowanych towarów dla wszystkich podmiotów gospodarczych. Pozostały ulgi, no i nastąpiła podwyżka podatków- tak przy okazji…

  9.ustawa o zatrudnieniu. Co ona miała na celu? Zmieniała reguły funkcjonowania państwowych biur pośrednictwa pracy! Teraz ci urzędnicy, którzy siedzieli przy oknach, po wprowadzeni ustawy- siedzieli przy drzwiach! Zmiana epokowa! A po co w gospodarce rynkowej państwowe biura pośrednictwa pracy” Prywatne- to co innego!

  10.ustawa o szczególnych warunkach zwalniania pracowników. W tym zwolnień grupowych( czysty nonsens!). Wprowadzała zasiłki dla bezrobotnych, odprawy finansowe, ochronę zwalnianych z pracy. Marksizm- pomieszany z leninizmem i Jackiem Kuroniem..

  Opisałem wszystkie( krótko!) ustawy, które przepchnął i skonstruował, późniejszy profesor, Leszek Balcerowicz. W żadnej z tych ustaw nie ma nawet odrobiny wolnego rynku!
  Jest to kontynuacja socjalizmu; żadnych zmian fundamentalnych…
  Wtedy zadłużenie państwa ( w roku 1989) wynosiło 42,3 mld USD, a obecnie przekroczyło 505 mld zł, czyli 200 mldUSD!!!!
  Podnosząc wtedy wszędzie gdzie się dało podatki, profesor spowodował ruinę tysięcy firm, ale napełnił budżet państwa, w którego interesie zawsze działa biurokracja…..."
  Autor: Waldemar Jan Rajca

  "..Spowodował osiemnastomiesięczne (!) zamrożenie kursu
  dolara, przy równoczesnym, sięgającym 90% rocznie (!!),
  bankowym oprocentowaniu kapitału złotówkowego, co
  pozwoliło niebieskim ptakom całego globu przywieść nad
  Wisłę wagony dolarów, a kilkanaście miesięcy później
  wywieźć znad Wisły dwa i pół raza tyle Szacuje się, że w
  ten sposób zostało WYPROWADZONO Z BIEDNEJ POLSKI 17 MLD
  DOLARÓW..."

  "...zaciągnął kredyt – 30 mld
  dolarów i ulokowal w obligacjach USA, przy stałym kursie
  dolara ponad 4 zł. Na ten cel wyemitowano obligacje -
  większość na długi okres o stałym procencie - 15% i
  więcej. Obligacje USA były na 1-2% Polska na tym
  strąciła na przestrzeni lat ponad 100 mdl USD -
  ukrywanych jako straty NBP.
  I oto ten gwiazdor trząsł Polską gospodarką, co czyni ją
  permanentnym dłużnikiem, bez końca spłacającym długi
  boleśniejsze każdego roku. Za co wielbią go wszyscy
  finansowi spekulanci tej Ziemi. Na początku lat 90-tych
  ten geniusz podniósł oprocentowanie kredytów już wziętych
  z 8 do 40%. Dzięki tej wspaniałej decyzji tysiące
  polskich firm zbankrutowało i powstało duże bezrobocie.
  Wkraczające na nasz rynek zachodnie firmy nie miały
  specjalnie z kim konkurować, ale miały za to tanią siłę
  roboczą, do dnia dzisiejszego zresztą wiele się w tym
  temacie nie zmieniło..."

  http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=15&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwik8-2IuKrMAhXBkCwKHVjUDG84ChAWCDQwBA&url=http%3A%2F%2Fwww.historycy.org%2Findex.php%3Fshowtopic%3D63480%26st%3D45&usg=AFQjCNGav4a9dp8smnT_SMCzG7z79aCSTA
 • Nieudane rewolucje Balcerowicza
  d początku transformacji Leszek Balcerowicz niezmiennie odgrywa istotną rolę w polskim życiu publicznym. Dzieje się tak, chociaż kariera polityczna ojca polskich reform to przede wszystkim pasmo porażek, pomyłek i tragicznych w skutkach błędów.

  Za najbardziej spektakularny uznać można pierwszy akt dramatu, czyli początek transformacji ustrojowej. Wtedy właśnie Leszek Balcerowicz zainicjował i niestety zrealizował swój plan wolnorynkowych reform.

  Skutki polskiego „cudu gospodarczego” były porażające. W latach 1990-1991 PKB spadło o prawie 18%, poziom inflacji wyrażał się w liczbach trzycyfrowych, w ciągu 2 lat bezrobocie wzrosło do ponad 2 mln, już w pierwszym roku transformacji ponad dwukrotnie wzrósł odsetek ludzi żyjących poniżej minimum socjalnego (z 15% w 1989 r. do 31% w 1990 r.). W pierwszych dwóch latach transformacji doszło też do radykalnego spadku produkcji, spadku inwestycji w odnowę i rozbudowę aparatu wytwórczego, jak też spadku wydajności pracy.

  Produkcja zmniejszyła się we wszystkich dziedzinach gospodarki narodowej, w tym nastąpił spadek produkcji przemysłu elektromaszynowego o 37,8%, przemysłu lekkiego o 40,7% i, co być może najważniejsze, przemysłu spożywczego o 25%. Płace realne spadły o 25% (płace realne rolników zmniejszyły się w ciągu 2 lat o ponad połowę!). W sumie był to proces nietwórczej destrukcji, któremu nie towarzyszyła modernizacja technologiczna, wzrost wydajności czy wzrost popytu, następowała natomiast szybka pauperyzacja większości społeczeństwa.

  Transformacja doprowadziła też do wielu innych negatywnych zjawisk, o których dzisiaj mało kto mówi: skokowy spadek liczby wybudowanych mieszkań, znaczny spadek liczby bibliotek i domów kultury, gigantyczny spadek liczby przedszkoli i żłobków, olbrzymi wzrost samobójstw, alkoholizmu, prostytucji. Wszystkie te zjawiska przez entuzjastów Balcerowicza są przedstawiane jako konieczne skutki przemian, za które państwo nie odpowiada. Masowa pauperyzacja, wykluczenie społeczne setek tysięcy ludzi, brak pracy i perspektyw życiowych, segregacja w edukacji, niedofinansowanie kultury – tego typu kwestie nigdy nie interesowały guru polskiego liberalizmu.

  Obrońcy Balcerowicza lubią powtarzać, że nie było alternatywy dla neoliberalnych reform. Tymczasem nawet neoliberalny Międzynarodowy Fundusz Walutowy proponował w tamtym okresie 3 scenariusze reform, z których Polska wybrała ten najdotkliwszy w skutkach społecznych. Przyjęta przez Balcerowicza strategia reform wcale nie była konieczna. Przykładowo rząd sam napędzał inflację, wprowadzając 6-krotną podwyżkę cen energii. Z niezrozumiałych przyczyn doprowadzono do prawie całkowitego zniesienia ochrony celnej, co spowodowało bankructwo wielu krajowych firm. Balcerowicz uparł się, aby zniszczyć sektor publiczny, więc podatki dla firm państwowych były dwukrotnie wyższe niż dla firm prywatnych. Zlikwidowano znaczną część infrastruktury socjalnej, zmniejszono wydatki na walkę z ubóstwem i wykluczeniem społecznym, a masowe bezrobocie zostało uznane za konieczną konsekwencję przemian wolnorynkowych.

  http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/6/68/Balcerowicz.wywiad.do.radia.jpg/482px-Balcerowicz.wywiad.do.radia.jpg
  https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=19&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwik8-2IuKrMAhXBkCwKHVjUDG84ChAWCE8wCA&url=https%3A%2F%2Fwolnemedia.net%2Fgospodarka%2Fnieudane-rewolucje-balcerowicza%2F&usg=AFQjCNEXW5n596z9uRWeA_idgTf6_bgTGA
 • he he
  no u kuźwa będzie wesoło u kozaków :)))))))))

  https://www.youtube.com/watch?v=A9dDDmBSssk

  może tak być, że desantowców na pal nabiją:)))pozdr
 • W Kijowie, złodzieje ukradli kabel Państwowej Służby specjalistycznej ds. komunikacji i bezpieczeństwa Ukrainy
  http://i.obozrevatel.ua/4/1852978/300x200_252335.jpg

  Złomiarz dostał się do studzienki telekomunikacyjnej w rejonie obołońskim Kijowa i ukradł kabel o długości ok. 10 metrów.
  Warto zauważyć, że agencja, do której należała instalacja zapewnia komunikację dla prezydenta Ukrainy, przewodniczącego Rady Najwyższej Ukrainy, Rady Ministrów i innych władz państwowych.

  http://kiyany.obozrevatel.com/crime/29108-tyanut-vse-podryad-v-kieve-ukrali-kabel-pravitelstvennoj-svyazi.htm
 • @trybeus 20:44:42
  Będzie jak u nas w latach 90. Ciekawe tylko czy te najładniejsze Ukrainki na eksport pojadą do Londynu, Paryża i Berlina. Czy wybiorą bezpieczniejszą Warszawę? Czy Leszek zadba o warszawskie city?
 • A to Ojciec Chrzestny na Europę Wschodnią....
  https://youtu.be/EPGpVXPRlMI

  https://youtu.be/_vUL0t1CW8Y
 • @trybeus 20:44:42
  No przecież diaspora trzyma się mocno!trzeba pomóc rebe Walcmanowi i rebe Groismanowi "wyczyścić"Ukrainę do reszty!!
 • Pogrzeb Szendzielarza "Łupaszki”
  Adam Borowski - opiekun opozycji czeczeńskiej (islamistów) w Polsce szczuje część uczestników uroczystości na Sławomira Zakrzewskiego. Ten dzielnie broni honoru Słowian.

  https://youtu.be/E-qfCJwrMfM
 • @PontoSarmata 20:51:33
  Ha ha ha!!!!
 • @trojanka 21:03:03
  Nawet złomiarze czerpią z nauk balcerowiczewskich. Pierwszy milion trzeba ukraść.
 • Haniebny artykuł "Gazety Wyborczej"szkalujący Kresowian
  Mirosław Czech (ur. 1962) był w przeszłości redaktorem naczelnym pisma „Zustriczi”, należał do Unii Demokratycznej i Unii Wolności, w tej ostatniej partii w latach 1997–2001 pełnił stanowisko sekretarza generalnego. Później działał w Partii Demokratycznej – demokraci.pl. Pełni rolę stałego komentatora „Gazety Wyborczej” i Tok FM.

  http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=14&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwiF8augvqrMAhUCEiwKHcSbA5c4ChAWCCwwAw&url=http%3A%2F%2Fblogpress.pl%2Fnode%2F22309&usg=AFQjCNEVEE9R6YK7BGquO7QzMn9qn7km4w

  Haniebny artykuł "Gazety Wyborczej"szkalujący Kresowian

  Aleszum, wt., 02/02/2016 - 15:50


  HANIEBNY ARTYKUŁ "POLITYKA ZAGRANICZNA BEZ SOJUSZNIKÓW"
  SZKALUJĄCY KRESOWIAN, ZAMIESZCZONY W "GAZECIE WYBORCZEJ" (29 stycznia 2016 roku str. 10)

  Pan red. Adam Michnik
  Redaktor naczelny „Gazety Wyborczej”
  ul. Czerska 8/10
  00-732 Warszawa

  dotyczy - znieważania i oszczerczego pomówienia środowisk kresowych przez Pana Mirosława Czecha na łamach „Gazety Wyborczej”.

  Szanowny Panie Redaktorze,

  pro - ukraiński propagandysta Mirosław Czech w swoim artykule pt. „Polityka zagraniczna bez sojuszników” ("Gazeta Wyborcza", 29.01.2016 r. s. 10) w sposób haniebny i podły zarzucił środowiskom kresowym agenturalną działalność na rzecz Rosji.
  Knajacki język, którym posłużył się ten pro- ukraiński propagandysta, to niemal kopia marcowych wystąpień towarzysza Władysława Gomułki z 1968 r.
  Zabrakło tylko wezwania „aktywu” podzielającego poglądy serwowane na łamach
  „Gazety Wyborczej”, by w sposób siłowy i na ulicy pokazać Kresowiakom, gdzie jest ich miejsce.
  Należy przypomnieć Mirosławowi Czechowi, że ludność zamieszkująca tereny Kresów Wschodnich padła ofiarą ludobójczych i przestępczych działań zarówno sowieckich, jak i ukraińskich zbrodniarzy OUN - UPA.
  Zarzucanie osobom, które na Syberii czy w Kazachstanie straciły swoich bliskich z powodu kryminalnej polityki prowadzonej przez Stalina, iż są rosyjską piątą kolumną, jest rzeczą podłą i niegodną przyzwoitego człowieka.
  Kresowiacy są grupą najbardziej prześladowaną przez wszystkich rządzących od 1945 r. do współczesności.
  ............................................................................cd na stronie.


  W przeszłości m.in. atakował Instytut Pamięci Narodowej za – jego zdaniem – „niewłaściwą” postawę w sprawie ludobójstwa na Wołyniu. Twierdził, że ofiary akcji odwetowej AK powinny być także traktowane jako „ofiary ludobójstwa”. Inne stanowisko – zgodnie ze znaną manierą działaczy UD a później UW – ma być podważaniem „fundamentów demokracji i wolnej Polski”.

  źródło: onet.pl, wpolityce.pl
  Read more: http://www.pch24.pl/srodowiska-kresowe-protestuja-przeciwko-oszczerstwom-publikowanym-na-lamach-gw,40978,i.html#ixzz46rocMNPj
 • @Trojanka
  Witam , no to tylko pogratulować .Ten kto taką ekipę wysłał dobrze wie co robi . Pozdrawiam . :)))))
 • Pogrzeb Szendzielarza "Łupaszki” Mauzoleum, Łączka, spontaniczne myśli Polaków w rozmowie
  24 kwietnia 2016 roku, na warszawskich Powązkach Wojskowych odbył się pogrzeb majora Armii Krajowej Zygmunta Szendzielarza "Łupaszki”. Ofiara wojny domowej w Polsce. Sławomir Andrzej Zakrzewski dokonał podsumowania z serii „szkoła myślenia” – odkłamywanie historii.

  https://youtu.be/VhE-n0bNF7w

  https://youtu.be/j_88DEociew
 • Mirosław Czech: Ukraina zaczyna na serio walkę z korupcją Jedynka 26.03.2015 13:18
  Mirosław Czech: Ukraina zaczyna na serio walkę z korupcją

  Jedynka 26.03.2015 13:18
  Ukraiński rząd uruchomił komitet antykorupcyjny, a w końcowej fazie jest wyłanianie szefa Biura Antykorupcyjnego, który ma się zajmować najważniejszymi urzędnikami w państwie - mówił Mirosław Czech, członek krajowych władz Związku Ukraińców w Polsce.
  http://bi.gazeta.pl/im/74/32/f1/z15807092Q,Miroslaw-Czech.jpg
 • Ruchomy lód na jeziorze Bajkał.
  https://youtu.be/FJ9UbPnxEdw
 • @PontoSarmata
  Polecam . Ukłony . http://ewinia.nowyekran.pl.neon24.pl/post/131241,pozegnanie-majora-zygmunta-szendzielarza-lupaszki
 • USA da Ukrainie 4 mln $ na finansowanie międzynarodowych usług konsultingowych , reformujących ukraińskie służby celne i
  podatkowe.
  http://cs630825.vk.me/v630825083/2b66c/sxbVZnl3Iso.jpg

  http://vk.com/away.php?to=http%3A%2F%2F112.ua%2Fekonomika%2Fssha-predostavyat-ukraine-4-mln-dollarov-na-sovetnikov-dlya-reformirovaniya-tamozhni-307608.html&post=258247904_76994
 • @Trojanka
  Ukłony . http://www.defence24.pl/media/cache/slide/uploads/images/e3968ded6478d5c8a0c3a126415a1915.jpeg
 • @Repsol 22:04:45
  Kobiety w armii, na razie ma Rosjanki, jak znajdę Polski to też dam:)))
  https://youtu.be/Fnd0FK3Le7o
 • @Repsol 21:55:47
  Ja się nie wypowiadam, gdyż musiałabym znać od super uczciwej osoby WSZYSTKIE fakty na ten temat.
  Prawdę i tylko prawdę, tak jak było.każdy ma swoje zdanie i gotów dla niego zabić, absurd kompletny, golono ..strzyżono.
  Dla mnie,jeżeli Polak zabija Polkę i to matkę , bo coś mu się nie podoba - to jest rozpacz i zgroza i podłość!!Jego poglądy polityczne mam w d....ie.
  To łamanie przykazania boskiego i człowieczeństwa.
  Jak bym poznała fakty od osoby będącej bezpośrednim uczciwym świadkiem,to mogę sobie wyrobić zdanie.
  Owczy pęd mnie nie interesuje!!
 • @PontoSarmata 21:05:09
  --gwoli prawdy historycznej -TO POWIEDZIAŁ Wilczek - widziałam i słyszałam.
 • Grunt to dobry humor.....
  https://youtu.be/3WVbHSGiblw
 • @trojanka 22:16:19
  Nie poznamy nic , fakty są dobrze blokowane w internecie .Google nie chce nic widzieć . Ave. :(
 • Muza.
  http://vk.com/video5598738_171159296?list=8367a415646ca153f9
 • Słuchy od pana prezydenta o rychłym bezwizowym ruchu do Europy spowodowało nagły wzrost podań Ukraińcówo paszporty biometryczne
  http://vk.com/away.php?to=https%3A%2F%2Farhano.ru%2Farticles%2Fsluhi-o-bezvizovom-rezhime-s-evropoy-vzvintili-ceny-na-biometricheskie-pasporta&post=3769237_10580
  https://arhano.ru/sites/default/files/images/articles/biopasport.jpg
 • @ninanonimowa 22:18:57
  Tak , raczej Wilczek, ale przyjęło się jak widać.
 • Droga Odessa Izmaił.Z powodu olbrzymiej dziury, ludzie musza wysiadać z autobusu i przechodzić na piechotę.
  https://youtu.be/WvgnZ0Vvg14

  Ale pan Groisman -premier zapowiedział remonty dróg w kraju, w końcu rodzina ma wytwórnię asfaltu.....
 • @trojanka 22:16:19
  Szkoda pisać . Salute
 • Pan premier Groisman zalatwił Ukraińcom, darmowe leki z Europy i Ameryki, obiecał ciepłą wodę, oraz budowę dróg za 19mld hrywien
  Reformy muszą byc , ba obiecali to zachodnim "partnerom z MFW.
  https://youtu.be/7rhMz4-uNjU
 • Europa wrze,ludzie mają dosyć niesłuchania przez rządy głosu i zdania ludzi..UE głownie.
  Francja przeciwko zaostrzeniu prawa pracy
  Niemcy - przeciwko imigrantom, nie chcą narzucania im we własnych krajach nowej kultury, i ludzi na utrzymanie.
  -przeciwko szantażowi Erdogana i dyktaturze -jak mówią -Merkel, która wyciąga konsekwencje w stosunku do satyryka, który śmiał się z Erdogana.
  - Holendrzy przeciwko lekceważeniu ich zdania w sprawie Ukrainy.

  rosną w siłe ruchy nacjonalistyczne.
  https://youtu.be/XUFjy6aNTuI
 • Bucholtz
  Kiedyś Dmowski pisał, że na Ukrainie zbiorą się wszystkie męty ze świata.

  Cytat:
  "Nie ma siły ludzkiej, zdolnej przeszkodzić temu, ażeby oderwana od Rosji i przekształcona na niezawisłe państwo Ukraina stała się zbiegowiskiem aferzystów całego świata, którym dziś bardzo ciasno jest we włas­nych krajach, kapitalistów i poszukiwaczy kapitału, organizatorów przemysłu, techników i kupców, speku­lantów i intrygantów, rzezimieszków i organizatorów wszelkiego gatunku prostytucji: Niemcom, Francuzom, Belgom, Włochom, Anglikom i Amerykanom pośpieszyliby z pomocą miejscowi lub pobliscy Rosjanie, Polacy, Ormianie, Grecy, wreszcie najliczniejsi i naj­ważniejsi ze wszystkich Żydzi. Zebrałaby się tu cała swoista Liga Narodów…

  Te wszystkie żywioły przy udziale sprytniejszych, bardziej biegłych w interesach Ukraińców, wytworzyłyby przewodnią warstwę, elitę kraju. Byłaby to wszakże szczególna elita, bo chyba żaden kraj nie mógłby poszczycić się tak bogatą kolekcją międzynarodowych kanalii.

  Ukraina stałaby się wrzodem na ciele Europy; lu­dzie zaś marzący o wytworzeniu kulturalnego, zdrowego i silnego narodu ukraińskiego, dojrzewającego we własnym państwie, przekonaliby się, że zamiast własne­go państwa, mają międzynarodowe przedsiębiorstwo, a zamiast zdrowego rozwoju, szybki postęp rozkładu i zgnilizny.

  Ten, kto przypuszcza, że przy położeniu geograficznym Ukrainy i jej obszarze, przy stanie, w jakim znajduje się żywioł ukraiński, przy jego zasobach ducho­wych i materialnych, wreszcie przy tej roli, jaką posiada kwestia ukraińska w dzisiejszym położeniu gospodarczym i politycznym świata, mogłoby być inaczej – nie ma za grosz wyobraźni."

  Całość na stronie:
  https://konwentnarodowypolski.wordpress.com/2013/12/02/roman-dmowski-kwestia-ukrainska/

  --------------------------------------------------------------
  Cóż, czy Roman Dmowski to był jasnowidz?
 • @lorenco
  Do jutra .Pzdr.
 • @Repsol 23:57:21
  Pozdrawiam również:)
  http://cs630230.vk.me/v630230084/2991f/0-fi7tjNa0w.jpg
 • @trojanka 23:50:50
  Putin: wojna informacyjna przeciwko Rosji to reakcja na jej umocnienie
  Wojna informacyjna przeciwko Rosji ze strony szeregu państw to reakcja na jej umocnienie i obronę jej stanowiska - oznajmił prezydent Rosji Władimir Putin, zabierając dzisiaj głos na forum Ogólnorosyjskiego Frontu Narodowego.

  „Macie rację, że jest to reakcja naszych oponentów na umocnienie kraju. Po prostu taki niezależny, suwerenny, dość efektywny gracz, który zna swoją cenę, ma własne interesy i będący w stanie o nich mówić, nikomu nie jest potrzebny. Próbuje się go powstrzymać, wskazać mu jego miejsce" — powiedział Putin, odpowiadając na pytanie blogera, dotyczące agresji informacyjnej wobec Rosji ze strony szeregu państw.
  Według słów przywódcy państwa, Rosja straciłaby swoją suwerenność, gdyby nie przedstawiała swojego stanowiska wyraźnie i zdecydowanie.
  „Gdybyśmy byli bardzo ulegli i we wszystkim zgadzaliśmy i przytakiwaliśmy, bylibyśmy dobrzy dla wszystkich. Zresztą stopniowo stracilibyśmy znaczenie, a kolejnym krokiem byłaby bezpowrotna utrata naszej suwerenności i perspektyw na przyszłość. Do tego nigdy nie dopuścimy" — podkreślił Putin.
  http://pl.sputniknews.com/polityka/20160425/2645549/Putin-Rosja-walka-informacyjna.html
 • @trojanka 22:49:55
  Ukraina dla ludzi...
  http://cs633328.vk.me/v633328466/2551f/L1jt3ECpg04.jpg
 • Po ataku "umiarkowanej opozycji" w Syrii, tu Aleppo 3 dni temu.
  https://youtu.be/CA8KT25f6ho
 • W Kijowie z miotacza granatów ostrzelano bank.
  https://youtu.be/A-SQoEvMvL4
 • ------ UPORZĄDKUJĄ IM UKRAINĘ
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Rz%C4%85d_Tadeusza_Mazowieckiego#Sk.C5.82ad_rz.C4.85du_w_momencie_powo.C5.82ania.5B3.5D
 • Najemnicy w ukraińskiej armii, zostawiają po sobie śmierć i ruinę, i krzyczą Heil Hiltler i Sieg Heil - 9 minuta filmu
  anglojęzyczni i niemieckojęzyczni.Austriacy.
  https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=21e7cJeE06c
 • A ci co nie zabijają dzieci w Donbasie , chodzą pochodniami.I wykrzykują "Ukraina ponad wsio czyli uber alles"
  Całe szczęście, ze jest jeszcze trochę normalnych Ukraińców, ale oni są prześladowani.Ekonomicznie i politycznie jak np; chcą uczcić zamordowanych w Odessie 2 maja 2014 roku.
  http://cs636721.vk.me/v636721947/3646/r7ISLol-kw0.jpg
  http://cs630231.vk.me/v630231947/36176/nXLMO00Ae4U.jpg

  https://www.youtube.com/watch?v=5SvsinIToAc&feature=player_embedded

  https://www.youtube.com/watch?v=St8Uqz5TyY0&feature=player_embedded


  mówią im że są "lepsi" od innych...już kiedyś to było.....
 • Ukraińcy też teraz będą mieli swoje wielkie chwile. ..
  Przypomnijmy nasze wielkie chwile
  https://m.youtube.com/results?q=wind%20of%20change&sm=1
 • @Jan Paweł 10:18:46
  Na wielkie chwile, jak widać, nie szczędzi się pieniędzy
 • @Jan Paweł 10:18:46
  Na pewno życzyć należy pokoju,zwykłym Ukraińcom, pracującym ciężko, z których większość nie chce żadnej wojny, no bo kto o zdrowych zmysłach chce??wysyłać swoje dziecko, ojca, męża , brata czy siostrę, tam gdzie może zginąć lub wrócić kaleką bez rąk czy nóg.To tylko chore psychicznie jednostki, bawi taka impreza.
  Ale niestety ta wojna pasuje ich rządowi bo wtedy mogą żebrać o pieniądze po całym świecie. Ostatnio czytałam, że ktoś z rządu powiedział, ze Ukraina przetrwa bez kredytu 1 rok, potem się rozleci ale to już całkiem.
  No i sponsorzy za dużo zainwestowali w wojnę i tp. a oni NIC nie dają za darmo!!Więc będzie trwała, aż do wyprzedania całego kraju,
  To taka nowoczesna , zakamuflowana przed obrońcami praw człowieka forma kolonizacji, jak kiedyś w Afryce.
  Teraz to nosi nazwę " wprowadzanie demokracji"oraz "zrzucanie reżimu".

  tutaj ISIS/DAESZ dostaje "wsparcie" zrzucone na spadochronach, pociski i broń, od "przyjaciół" po cichu udają że się nie znają.
  https://youtu.be/NrqS_mNf4YA

  http://m.onet.pl/_m/47db943b1b490a02cbe0a8085da78095,62,19.jpg

  http://m.onet.pl/_m/a1c6d0f1b5bee8e6b6dc62ca6457d919,62,19.jpg
 • Czernobyl nadal groźny, prowizorycznie uszkodzony blok zalano betonem.
  Pieniądze przeznaczone na sarkofag, z Europejskiego Banku Restrukturyzacji i Rozwoju, jak zwykle zniknęły.
  http://vk.com/away.php?to=http%3A%2F%2Fwww.dailymotion.com%2Fvideo%2Fx470zua&post=170403405_4107
 • Donieccy "terroryści" odbudowali cerkiew św. Piotra w Fewronii.
  http://cs631616.vk.me/v631616994/2510f/l5RJafHNTq8.jpg
 • Budynek adaministacji maista w Odessie,dzisiaj, nie wiem o co chodzi, pewnie Michaiłowi przyszli życzyć dobrego dnia
  https://youtu.be/9LLwCcReKvM
 • Prawy Sektor ,ukraińska nacjonalistyczna organizacja, sponsorowana przez żydowskiego oligarchę Ihora
  Kołomojskiego, próbowała organizować przewrót w Rosji informuje dzisiejszy korespodent.
  http://vk.com/away.php?to=http%3A%2F%2Fkorrespondent.net%2Fworld%2Frussia%2F3674800-moskva-pravyi-sektor-pytalsia-sovershyt-hosperevorot-v-rf&post=217500362_3533

  http://kor.ill.in.ua/m/610x385/1803924.jpg
 • @trojanka 11:13:47
  Św.Piotra i Fewronii!
 • Czyżby "nasi" reformatorzy już zaczeli pracę???
  W charkowskim Zakładzie Produkcji Traktorów koniec produkcji, zwolniono wszystkich pracowników.
  http://cs631517.vk.me/v631517293/3776e/0-c692TFaNI.jpg
 • @trojanka 11:35:11
  link:
  http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwiCnoqzgKzMAhXJExoKHZkRB6sQFggbMAA&url=http%3A%2F%2Frusvesna.su%2Fnews%2F1461641469&usg=AFQjCNGnNwfe8frUe0ncLPMGLuf3c_ObmQ
 • @
  Kijów.
  -Wy Goi! Goi! Ja jewrejka, ja was wszystkich zaj...
  https://www.youtube.com/watch?v=aP_o3cJM2FU
 • @trojanka 11:35:11
  to dobra wiadomość dla naszego ursusa, ziemi u nich dużo a zaorać ją czymś trzeba :) chłopaki uruchomili specjalną głupoodporną serię przeznaczoną na rynki afrykańskie, na ukrainę będą w sam raz.
 • Rosjanie uczcili pamięć ofiar Czernobyla z modlitwż patriarchy Kiryłla
  https://youtu.be/z7jz6YjxUHc
 • Odessa , mera Turchanowa nie lubią, merostwo zablokowane koszami na smieci
  Saakaszwili żąda wprowadzenia Gwardii narodowej.
  https://youtu.be/I1OoESCgG6o
 • III Wostocznyj w Doniecku ma już linię tramwajową wyremontowana pod ostrzałami.
  Ludzie wzruszeni i szczęśliwi. Tramwaj pojedzie do Dworca kolejowego.
  https://youtu.be/rcxqv8QolJg
 • Korejba nadal zapraszany do "reżimowej" telewizji w Rosji.Został rozjechany przez dziennikarzy , mimo że bełkotał
  zaciekle.
  https://youtu.be/kVz7q9Psqks
 • Z kolei niegdysiejszy Reformator Gruzji niejaki Saakaszwili Michaił po tym jak w nocy wysadzono miotaczem granatów częśc banku w
  Odessie, oznajmił ,ze oto nastąpił rozpad Niezależnej.
  Dalej Michaił nawija"Odessa została bez Prokuratora,prokuratura całkowicie zdestabilizowana. A Kijowie urządzili sobie w Głównej prokuraturze szabas, przy milczącej , oficjalnej wielu z politycznej elity, nikt nie zaprotestował.
  To są oznaki tej rewolucji o której uprzedzałem,obwieścił prorok Saakaszwili.


  1...2...3...prorok Michaił....
  http://cs633730.vk.me/v633730920/28246/bzg-sGBUbj4.jpg

  http://vk.com/away.php?to=http%3A%2F%2Finfopolk.ru%2F1%2FE%2F2016%2F04%2F26%2Fmixail-saakashvili-zayavil-o-raspade-ukrainy%2F%23c43d9b6f-304a-861d-31c9-a99367a788f2&post=206197023_147775

  https://youtu.be/-5wxn-Exbx0
 • Big Maca, ziemniaczki po wiejsku i duża Kolę......
  Witalij , jeszcze raz powtarzam , ja nie jestem Mc Donald, tylko Mc Cain....
  http://cs631317.vk.me/v631317469/26e0d/y0ntPiUcXOQ.jpg
 • Odessa na żywo, w tej chwili "Dumskaja Płoszczad"
  https://www.youtube.com/watch?v=XaUOBsjzNtw&feature=player_embedded
 • Ogromny wzrost przestępczości na Ukrainie, napady, rozboje, kradzieże, na ulicach, w domach.
  https://youtu.be/HDNZCssI8nU
 • Francuscy farmerzy rozdają mleko, którego nie mają jak sprzedać, bo nie ma zbytu i proszą o zniesienie sankcji, żeby mogli
  wrócić na rynek rosyjski.Odnotowują ogromne straty,do Rosji sprzedawali warzywa owoce i przetwory mleczne.

  https://youtu.be/QtU0yPMl2FA
 • Silny ostrzał punktu przjscia Elenowka.Ukrańcy ostrzelali punkt w czasie przejazdu cywilnych samochodów, zginęły 4 osoby , w tym
  kobieta w zaawansowanej ciąży.Wykrwawiła się zanim zdążono udzielić Jej pomocy, zginęła więc razem ze swoim dzieckiem. Szczątki ludzie po silnym wybuchu ukraińskiego pocisku były wszędzie, badają to pracownicy Wspólnego Centrum kontroli i koordynacji zawieszenia broni oraz przedstawiciele Ministerstwa Obrony DNR którzy przybyli do punktu kontrolnego ognia "Elenovka" koło Doniecka
  http://cs543109.vk.me/v543109466/84e3/N5L3gQVV0Qg.jpg

  Elenowka jest na południe od granicy Doniecka.
  http://nahnews.org/726299-v-xode-obstrela-vsu-punkta-propuska-elenovka-pogibla-beremennaya-devushka/
 • Na polskiej granicy.
  Coraz więcej cudzoziemców próbuje wjechać do Polski na fałszywych lub wyłudzonych dokumentach – alarmuje dziennik.
  "Rzeczpospolita": Tysiące osób z fałszywymi dokumentami na granicy Polski
  Dzisiaj, 27 kwietnia (07:48)


  Coraz więcej cudzoziemców próbuje wjechać do Polski na fałszywych lub wyłudzonych dokumentach – alarmuje dziennik.


  Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/prasa/news-rzeczpospolita-tysiace-osob-z-falszywymi-dokumentami-na-gran,nId,2192553#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=other

  Coraz więcej cudzoziemców próbuje wjechać do Polski na fałszywych lub wyłudzonych dokumentach – alarmuje dziennik.

  Najczęściej fałszywymi dokumentami posługują się Ukraińcy, Białorusini czy przybysze z Mołdowy. /East News


  Grażyna Zawadka opisuje na łamach "Rzeczpospolitej" coraz częstszy proceder prób przekraczania polskiej granicy przez cudzoziemców z fałszywymi dokumentami. W ubiegłym roku takich przypadków było trzy tysiące.

  To znaczący wzrost, w 2014 roku takich przypadków odnotowano 1,4 tys., a w 2013 roku - 1,3 tys.


  Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/prasa/news-rzeczpospolita-tysiace-osob-z-falszywymi-dokumentami-na-gran,nId,2192553#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=other

  Przeważającą większość stanowią wyposażeni w budzące wątpliwości wizy Ukraińcy. Jednak pojawiają się także lewe paszporty - ponad 100 ujawnili w zeszłym roku pogranicznicy - czytamy.

  Fałszywymi dokumentami posługują się również Białorusini czy przybysze z Mołdowy. Dużo rzadziej cudzoziemcy z egzotycznych krajów, jak na przykład Afganistan, Syria czy z państw afrykańskich.

  "Rzeczpospolita" opisuje m.in. przypadek 21-letniej Ukrainki, która podczas kontroli posługiwała się paszportem 13-letniej córki znajomego.

  Polskie dokumenty są jednak dobrze zabezpieczone, a ich podróbki są sporadyczne i często nieudolne - uspokaja gazeta.

  Więcej w "Rzeczpospolitej".

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031