Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
32 posty 11059 komentarzy

Znowu wesoło w Kijowie.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Pod administracją prezydenta Petro Poroszenko znowu wesoło. Aktywiści żądają odnalezienia eks -premiera Arsenija Jaceniuka i rozprawienia się z nim. Ludzie w czerni siłą odbierają im przyniesione opony , a Gwardia Narodowa jak zwykle bezradna.

 
 
Kijowianie żądają od prezydenta, przeprowadzenia specjalnego śledztwa, dotyczącego działalności byłego premiera Arsenija Jaceniuka. W tym celu, jak uważają, należy powołać specjalną komisję śledczą  w Radzie Wierchowej Ukrainy.
Występują także ,o przeprowadzenie otwartego konkursu na stanowisko Prokuratora Generalnego, upierając się przy tym, że zostać nim nie powinien w żadnym przypadku Jurij Łucenko, lider partii prezydenta „Blok Petra Poroszenko”.
Według protestujących, to stanowisko powinien objąć człowiek  absolutnie niezależny od prezydenta, czego w żadnym razie nie można powiedzieć o Juriju Łucenko rekomendowanym przez samego Prezydenta.

Grupa ta występuje także przeciwko, działaniu Ostapa Semeraka, szefa Ministerstwa Ekologii Ukrainy , zarzucając mu obsadzanie stanowisk w ministerstwie swoimi  ludźmi.
W rękach trzymają plakaty z napisami „Semerak sprzedaje stanowiska”.
Dla uwiarygodnienia swojego osądu, przynieśli pod budynek trumny wypełnione kamieniami , a także wieńce pogrzebowe z napisami „Ministrowi Ekologii od narodu Ukrainy”.
Jeszcze inna część protestujących trzyma plakaty z napisem „Nie dla ludobójstwa narodu Ukrainy”.
Wszystko szło w miarę spokojnie, do momentu, kiedy /jak tradycja każe-dop.mój/ aktywiści nie zdecydowali się na radykalne posunięcie, i przynieśli opony w celu ich podpalenia pod administracją prezydenta Poroszenko.
I nagle, jak spod ziemi pojawili się „ludzie w czerni” , którzy silą odebrali im opony.
Także, nie dalej jak wczoraj, do administracji mera Kijowa, nacjonaliści z partii „Swoboda” i bojownicy „Prawego Sektora” wtargnęli do budynku merostwa przez okno w toalecie i pobili ochronę.

Natomiast dobrą wiadomością , jest to ,że prezydent Ukrainy P. Poroszenko powołał  Leszka
Balcerowicza, jako swojego przedstawiciela w Radzie Ministrów reprezentującego tam jego stanowisko.
Do grupy tzw. „strategicznych doradców” do spraw reform, będzie  jeszcze powołany Ivan Miklos , były wicepremier i były minister finansów Słowacji. Będzie on również kierował grupą doradców premiera Wołodymira Groismana.
 

KOMENTARZE

 • wczoraj, do administracji mera Kijowa, nacjonaliści z partii „Swoboda” i bojownicy „Prawego Sektora” wtargnęli do budynku
  merostwa przez okno w toalecie i i pobili ochronę.

  https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=BSSDBSUiL84
 • Mieszkańcy Mariupola na Ukrainie sprzeciwiają sie przemianowaniu nazwy ulicy z Marszałka Żukowa na "bojców ATO"|
  http://cs630716.vk.me/v630716761/3cdbc/ZBwwtu297Wo.jpg
  http://cs630716.vk.me/v630716990/2dbb8/qimAd6HqZfk.jpg
  http://cs630716.vk.me/v630716569/2ad62/q6OsNPoOfCk.jpg

  \Ludzie oburzeni podkreślali ,że zamiast zajmować się ekonomika kraju, władza bawi się zmianą nazw ulic.
 • Protestują górnicy ukraińscy, na każdym kroku obcinane są im wypłaty.Np premie obcina się przez ogromne zawyżanie
  planu wydobycie, premie "lecą" za niewykonanie planu.Obcięto im ryczałt za dojazdy do pracy.itd.
  https://nahnews.org/wp-content/uploads/2016/04/DSC_179611111.jpg
  https://nahnews.org/wp-content/uploads/2016/01/----------------------------------------------------------------------.jpg

  http://vk.com/away.php?to=http%3A%2F%2Fnahnews.org%2F717437-dmitrij-molchanov-shaxtyory-navostrili-vily-protiv-grojsmana%2F%3Futm_source%3Damaidan%26utm_medium%3Dvk%26utm_campaign%3Damaidan&post=-41232698_1094496
 • Ostrzelane przez ukraińskie wojsko Zajcewo, ranny dziennikarz i 3 żołnierzy DNR.
  https://youtu.be/TyMfDFAizD8
 • Z kabiny SU-27 ćwiczenia przed paradą na Dzień Zwycięstwa.
  https://youtu.be/96oeoxe4N9w
 • Nikołaj Azarow były premier Ukrainy ostrzega ,że elektrownie atomowe Ukrainy stanową zagrożenie dla kraju, oraz sąsiadów.
  Z powodu różnorakich awarii wyłączono kilka bloków w elektrowni atomowej "Zaporoże".Równocześnie żeby podołać zapotrzebowaniu kraju ,do maksimum zwiększa się moc pozostałych bloków. Są to nieremontowane i nie modernizowane wiele lat obiekty,obecnie używające prętów paliwowych firmy amerykańskiej 'Westinghouse" zamiast dostosowanych rosyjskich, amerykańskie nie są przystosowane do urządzeń ukraińskich i nie nie bardzo się sprawdzają.
  Niepokój w tej sprawie wyraził już niemiecki minister energetyki.
  Azarow obawia się, ze może nastąpić awaria o wiele poważniejsza niż ta w Czernobylu.
  https://youtu.be/Hk6TB-bQGe8
 • Zwyczajny dzień w Kijowie, kanał "Ukraina", nie podobał sie film o Donbasie.
  Ci którym się nie podobał wchodzą, rozlewają krew miejmy nadzieję że zwierzęca , drą i niszczą dokumenty, bo tak chcą!
  https://youtu.be/XR--8_liIH4
 • Małogwardiejka Donbas.Wojna wojną ale sprzątać i sadzić kwiaty trzeba.
  Tym co pracują przywieziono jedzenie,
  https://youtu.be/h4GN6_GDCPM
 • Test nowego kombinezonu ochronnego ,Instytutu udowy maszyn pod Moskwą.
  https://youtu.be/BSH1LQIqKRc
 • Kosmodrom "Wostocznyj" montaż rakiety "Sojuz1-2A"
  https://youtu.be/uRQ74wf_L4Y
 • Premir Groisman, w związku z powolaniem polskiego??"reformatora"L.Balcerowicza na eksperta rządowego na Ukrainie
  powiedział ze Ukraina będzie "wykorzystywać doświadczenie Polski i Słowacji".
  http://cs630825.vk.me/v630825853/24aff/29EVJDZfpUQ.jpg
 • Jak finansjera wprowadziła „plan Balcerowicza”? Posted on Czerwiec 15th, 2015 in polska kolonia
  Cały obraz zmian w latach dziewięćdziesiątych podczas podmiany systemu gospodarczego jest planem międzynarodowej finansjery. Wdrożyli w Polsce te rozwiązania, które testowali w Boliwii, Chile i w wielu krajach świata. Aby pochwalić się ładnymi cyferkami ekonomicznymi, musieli wprowadzać reformy przy pomocy wojska i policji.

  Autorem terapii szokowej jest Milton Friedman i jego uczniowie zwani „chicago boys”. Ich rozwiązania MFW kopiuje do dzisiejszego dnia (Grecja, Ukraina).

  Dlaczego finansjera odniosła sukces w Polsce?

  Bo znakomicie przygotowali strategie. Najpierw zadbali o finanse. George Soros założył Fundacje Batorego, która sponsorowała zamach stanu na polskie społeczeństwo. Soros do zamordowania gospodarki zatrudnił profesora Jeffreya Sachsa i Davida Liptona, przedstawiciela przestępczej organizacji finansowej – MFW (Międzynarodowy Fundusz Walutowy). Najpierw przekonali PZPR, a później Wałęsę, Michnika, Kuronia, Mazowieckiego, Geremka do zamachu stanu. Wiele osób ich przestrzegało, jak na przykład współautor tego artykułu, Wojciech Błasiak.

  Przedstawiciele finansjery rozpoczęli rozmowy z premierem Rakowskim i generałem Jaruzelskim. Ich rękami dokonali uwolnienia cen, co spowodowało potężną inflacje – ponad 200%. Nowa „solidarnościowa” ekipa przeprowadziła kolejne reformy, które podniosły inflacje do ponad 500%.

  Plan był taki: wywołać potężną inflacje, przerzucić odpowiedzialność na stary system, następnie ratować sytuacje poprzez zahamowanie wzrostu wynagrodzeń, zastopowanie zysków firm, przejęcie gospodarki.

  Udało im się to perfekcyjnie. W rękach polskich jest jeszcze węgiel i lasy. To będzie ostatnia rozrywka międzynarodowej finansjery.

  Mam nadzieję, że przestępcy, którzy doprowadzili polską gospodarkę do ruiny poniosą tego konsekwencje. To przez ich działania nie mamy zachodnich wynagrodzeń.

  A wystarczyło wdrożyć NIDPI, PSM, PSB. Wiele osób proponowało takie zmiany, ale zostali wyrzuceni na margines życia....................................................cd na stronie  https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=14&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwiupLz2_qLMAhWBESwKHVf0CRg4ChAWCC4wAw&url=https%3A%2F%2Fbiznes.robertbrzoza.pl%2Fpolska-kolonia%2Fjak-finansjera-wprowadzila-plan-balcerowicza%2F&usg=AFQjCNE4R6ZxbyFkb6lB_3Ky4uQrQQt_ZA
 • hm...
  http://img3.demotywatoryfb.pl//uploads/201511/1447698087_4ybjtj_600.jpg
 • taaa....
  http://img8.demotywatoryfb.pl//uploads/1262454325_by_vic171_600.jpg
 • Jeszcze kanał Ukraina, zalany krwią zwierzęcą, przez niezadowolonych ...
  http://vk.com/video-110561002_456239380?hd=-1&t=11s
 • Jest już plakat do filmu "Wołyń". Pasuje do czasów, o których opowiada obraz, ale czy jest ładny?
  Jest już plakat do filmu "Wołyń". Pasuje do czasów, o których opowiada obraz, ale czy jest ładny?
  Akcja "Wołynia" toczy się od wiosny 1939 roku do lata 1945. Główna bohaterka - Zosia Głowacka jest świadkiem wypadków związanych z wybuchem II wojny światowej. Na terenie ówczesnej Ukrainy rosną aspiracje do utworzenia niepodległego państwa. Wzmaga się również napięcie między sąsiadami pochodzenia polskiego i ukraińskiego, a Żydzi są nękani i mordowani.
  Mimo że film jeszcze nie powstał, obraz już teraz budzi spore kontrowersje. Ukraińcy obawiają się, że wywoła falę nienawiści skierowaną w ich stronę. Dla Smarzowskiego obecność "Wołynia" na ekranach ma spore znaczenie. W trakcie konferencji prasowej na 40. Festiwalu Filmowym w Gdyni zaznaczał, że "połowa Polaków nie wie, co się wydarzyło na Kresach".

  W roli Zosi Głowackiej będziemy podziwiać debiutantkę Michalinę Łabacz. W filmie zobaczymy również jednego z ulubionych aktorów Wojciecha Smarzowskiego - Arkadiusza Jakubika. Plakat, który przedstawia głównych bohaterów na tle płonącego pola zbożowego, jest dość zaskakujący. Nawiązuje do historii, przypomina plakaty propagandowe w końca lat 40-tych. Pytanie, czy publiczność doceni tę stylistykę?

  źródło: Filmweb.pl
  http://natemat.pl/177753,jest-juz-plakat-do-filmu-wolyn-pasuje-do-czasow-o-ktorych-opowiada-obraz-ale-czy-jest-ladny

  http://m.natemat.pl/428a12d71953b8c054b5bdda3b494fb4,640,0,0,0.jpg
 • Lemur z Afryki:))
  https://youtu.be/OMvmgPw5nXU
 • @trojanka 22:40:58
  Skoro na parówkowym portalu Lisa NaTemat piszą o Wołyniu to znaczy że będzie się działo
  swoją droga "ciekawe informacje" z scierwomedialnego błoga T.Lisa
 • Kijowska policja ewakuuje ochronę merostwa, pobitą przez Prawy Sektor i aktywistów partii "Swoboda".
  https://youtu.be/aYqolTRWBWg
 • Byli chłopcy, teraz są dziewczynki...w woju...
  http://vk.com/away.php?to=http%3A%2F%2Ffelisata.livejournal.com%2F2924231.html&post=221663603_27691
 • Pomoc charytatywna dla mieszkańców Ukrainy
  Stowarzyszenie Bractwo Prawosławne św. św. Cyryla i Metodego zwraca się z prośbą o pomoc dla mieszkańców Ukrainy na terenach ogarniętych działaniami wojennymi (obwody Ługański i Doniecki).

  Ofiarować można:
  1. Dary ­ artykuły spożywcze (herbata, makaron, konserwy, mąka, cukier itp.), chemia gospodarcza (środki czystości, proszki itp.).
  2. Dary – konserwy dla małych dzieci, pampersy, artykuły szkolne.
  3. Dary ­ ciepłe rzeczy, które są niezbędne przy nadchodzącej zimie (tylko nowe).
  4. Pomoc finansową, za którą będziemy mogli zakupić w/w niezbędne dary. Pomoc finansową należy przesyłać na konto ING Banku Śląskiego: 07 1050 1823 1000 0023 3349 8596. Ważne, aby wskazać w tytule przelewu: „Pomoc dla Donbasu”.

  Pomoc jest organizowana przez Bractwo we współpracy z Cerkwią prawosławną w Polsce. Głównym jej celem jest pomoc emerytom, kobietom, dzieciom, znajdującym się w skrajnie ciężkiej sytuacji. Organizatorom zależy na tym, by pomoc dotarła przed zbliżającą się

  Miejsca zbiórki pomocy:

  1. W soboty i niedziele od godz. 08:00 do godz. 14:00 przy cerkwi św. Marii Magdaleny na warszawskiej Pradze.

  2. Paczki również można wysyłać z innych regionów pod adres: ul. Sąchocka 5, 02­116 Warszawa, Lilija Moshechkova

  Istnieje możliwość umówienia się na inne terminy przekazania darów, w tym celu prosimy kontkatować się pod numerami: (+48)­693 808 607, (+48)­727 853 416 bądź mailowo: j.tkaczow@onet.eu, lilmos@wp.pl. W razie wątpliwości chętnie opowiemy na Państwa pytania.

  Pismo Metropolity MITROFANA

  http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwiMjOe8oqPMAhXDjiwKHR5JAlAQFgg3MAA&url=http%3A%2F%2Fbractwocim.pl%2Fpl%2F2015%2F10%2F05%2Fpomoc-charytatywna-dla-mieszkancow-ukrainy%2F&usg=AFQjCNG6R4-PQLzrs3DhrC1KNmXAHI3_Fg
 • @trojanka 19:20:21
  Były pracownik Departamentu Stanu: Ukraina spoliczkowała USA!..[Widać wyraźnie, że podejście do Ukrainy powinno być surowsze, uważa Cohen. „Przyszedł czas dawać mniej marchewki, a więcej kija” – podkreśla.
  Przede wszystkim, zdaniem autora, należy przyznać, że prezydent Poroszenko sam jest częścią problemu, a nie jego rozwiązaniem. Dlatego należy znaleźć sposoby nacisku na niego i na rząd, zauważa Cohen. ]


  Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/swiat/20160422/2619812/Ukraina-korupcja.html#ixzz46cjasc25
 • @trojanka 19:20:21
  „Przyszedł czas dawać mniej marchewki, a więcej kija” Emotikon smile
  No cóż, nawet światowi gangsterzy poznali się na swoim nowym pupilku...Jak nie Grojsman to Cohen jak nie Cohen to Kołomojski a nad nimi nadgubernator Biden (ile już wykupil Ukrainy?) Ile tam jest jeszcze Ukrainy w Ukrainie ? Jak banderowska koszernostra podzieli strefy wpływów zaprosi moskiewskich pobratymców na pejsachówkę do Odessy by przyklepać ten geszeft. Ukraina od samego powstania po rozpadzie ZSRR istniała i funkcjonowała jako tako nie dzięki realnym pozytywnym działaniom gospodarczym czy prawnym w reformowaniu kraju przez rządzących, tylko dzięki graniu na ,,dwóch fortepianach" czy ,ciągnięciu dwóch fujar" jednocześnie czyli zwodziła i Rosję i zachód obiecując sprzymierzenie się w zamian za korzyści gospodarcze i obie strony okłamywała cynicznie a kraj nędzniał i pogrążał się w korupcji i bezprawiu co w konsekwencji doprowadziło do Majdanu i tego co mamy teraz gdzie zabiegi PR władz już nikomu nie pomogą łącznie z władzami.
 • @trojanka 19:20:21
  Poroch , Jaceniuk , Turczynow , kołomojski , chmetow to mafia i bandyci , a nie rząd Ukrainy. Jakby wywiad USA mniej ćpał i zaprzestał fałszowania informacji to by wiedzieli że Ukraina już dawno "sprywatyzowana" a "prywatyzacja" uzgodniona z kim trzeba i opłacona komu trzeba. Nie ugryzą pejsatej mafii z Dniepropietrowska. Zostaje im popierdywanie o korupcji i zadowolenie się ochłapami.
 • !!!???
  "Natomiast dobrą wiadomością , jest to ,że prezydent Ukrainy P. Poroszenko powołał Leszka Balcerowicza"....

  Rozumiem ,że to stwierdzenie to ponury żart?

  Przepraszam , ale napiszę brutalnie: Ukraincy szykujcie się na ostre rżnięcie!!!! Już wam Balcer przygotuje takie reformy że będziecie łapać powietrze jak ryba pozbawiona wody...... Międzynarodowy , szykuje wam los gorszy od naszego......
 • @Grzesiek 07:21:34
  Witam!Oczywiście, ze sarkazm Panie Grzesiu!!
  Jednakże, jest w tym fakcie pójścia Balcera Bucholtza do swoich braci z "pomocą",coś pozytywnego ,....z braku czasu ,mniej będzie szkodził Polsce/mam nadzieję/.

  Leszek Balcerowicz ‏@LBalcerowicz · 15 godz.15 godzin temu

  1/5 Z Kijowa: przyjąłem propozycję prezydenta Poroszenki, by być
  współprzewodniczącym (wraz z Iwanem Miklosem, reformatorem ze Słowacji) grupy strategicznych doradców dla władz Ukrainy.

  Leszek Balcerowicz ‏@LBalcerowicz · 15 godz.15 godzin temu

  3/5 2) jego doradcą i przedstawicielem w rządzie. Jestem w trakcie budowy zespołu, który będzie obejmować wybrane osoby z Polski i z Ukrainy

  https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwiYhKOMi6TMAhXsCcAKHcGBADwQFggbMAA&url=https%3A%2F%2Ftwitter.com%2Flbalcerowicz%3Flang%3Dpl&usg=AFQjCNHhE4kalOxUdmDw1H1roGmeCL-f0A
 • Do Ukraińców...
  https://youtu.be/QF-QDFfgh2M
 • Małżeństwo starszych Francuzów, którzy poruszeni odwagą i śmiercią 26 letniego oficera rosyjskiego Iwana Prochorienki
  podarowali Jego Rodzinie cenne odznaczenia z II wojny światowej, zostali zaproszeni przez prezydenta Putina do Moskwy.
  Iwan,znajdując sie w zasadzce terrorystów w Syrii,prosił o skierowanie ognia swojej artylerii na siebie i zginął , unieszkodliwiając tym grupę bandytów.
  Zostawił ciężarną żonę!
  Prezydent Putin, poruszony postawą Francuzów, chce im osobiście podziękować.
  https://youtu.be/tCpmjXd5cXg
 • Wg Wall Street Journal zamordowanie 1,5mln chrześcijan Ormian, przez Turków , to nie jest ludobójstwo!!
  https://youtu.be/sObHmAaGpO4
 • Tak żyją budowniczowie mostu krymskiego.
  https://youtu.be/pNWqJAMhewo
 • 24 letni Powstaniec mieszkanie Gorłowki,ps."Milczek"walczy od początku
  Co powiedziałbyś żołnierzom ukraińskim??
  Zagnali was jak stado baranów tutaj , jedźcie do domów.
  Oni walczą dla pieniędzy i niestety kradną wszystko z domów, wyrywają nawet kute bramy.
  Są wsie , gdzie jak nie da się wynieść czegoś to strzelają po tym.
  A my siedzimy tutaj....
  https://youtu.be/erV1eWk2hkM
 • Pieśń:Modlę się i płaczę za wszystkich zabitych w Donbasie, Ługansku , za dzieci,matki kobiety i mężczyzn, żołnierzy.
  Wybacz Boże, brat na brata idzie!!
  https://youtu.be/68pIz57pkNo
 • Pokojowy plan Poroszenko dogadywania sie ze swopim narodem....w realizacji
  18+

  https://youtu.be/30j1Z70vgRU
 • Archiwum...po referendum na Krymie!
  http://vk.com/video320928594_456239435?list=197d23c8d2a50fa825
 • Mieszkańcy "Wostocznego" w Mariupolu na Ukrainie, nie życzą sobie zmiany nazwy swojej ulicy z "Marszałka Żukowa" na "bohaterów
  ATO".
  Nie zgadzamy się na manipulacje historią i krzyczą "faszyzm nie przejdzie".
  https://youtu.be/bSVJTPA4E6g
 • Kupimy tzn. rząd MON ,od przyjaciół helikoptery 'Apache" za 5-6 bln złotych.
  całość kwoty na uzbrojenie do 2022 roku wg słów ministra Macierewicza to 234bln złotych.

  Zakład KTO zgarnie najwięcej z tych pieniędzy w ramach kontraktów????

  http://www.defensenews.com/story/defense/air-space/air-force/2016/04/22/poland-apache-helicopters-boeing-ah-64/83378302/

  a nie dalibyśmy rady wyprodukować sami???nawet lepszych!!
  Tak jak pociągi z "Pesy" Bydopszcz o niebo lepsze od Pendolino!!!!
  http://www.gannett-cdn.com/-mm-/f5165edfa19bcf273643df7b3770f5690bca06dd/r=x404&c=534x401/http/cdn.tegna-tv.com/-mm-/1f4a09dfd91b1218efda5cdb3f6209bcaaa964eb/c=0-72-3000-2328/local/-/media/2016/04/22/DefenseNews/DefenseNews/635969129775187188-Apache.jpg
 • Ledwo Leszek B. pojawił się w Kijowie jako "doradca" P;Poroszenko ogłosił że Ukraina przeprowadziła próby nowej taktycznej
  rakiety, czy też raczej rakiety przeznaczenia taktycznego, która będzie wprowadzana do produkcji przez zakłady zbrojeniowe.
  https://youtu.be/clZjPwFUn60
 • Dla chłopców.......tak działa Specnaz!
  https://youtu.be/qLV5xXW73IM
 • Dla wypełnienia żądań MFW ,władze Ukrainy będą podnosiły nadal taryfy komunalne.
  Przewidywana jest podwyżka cen gazu o 25%, energii elektrycznej o 52%, ogrzewanie o 36%.W następnych latach podwyżki będą kontynuowane.
  Średnio o 60%.
  Minimum socjalne wzrośnie tylko o 12%.
  http://frolnews.ru/wp-content/uploads/Skolko-Ukraina-budet-platit-za-kommunalku.png
  http://vk.com/away.php?to=http%3A%2F%2Ffrolnews.ru%2Fnovosti-ukrainyi%2Fskolko-ukraina-budet-platit-za-kommunalku.html&post=343323819_107
 • 5* :)
  Jak już se wzięli Balcerowicza, to może jeszcze Petru im dorzucić w charakterze gratisa;)
 • @sigma 15:27:09
  i niesiołowskiego w pakiecie 3w1
 • @trojanka 14:43:55
  Dziękuję za dobrą notkę .Ave. https://youtu.be/aQx7RgKt8Y8
 • Hannower, protesty Niemców przeciwko TTIP i partnerstwie inwestycyjnym między UE i USA.
  https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=5-c95OPKoiw
 • gazetka "Nowa Ukraina" 1944
  http://cs623730.vk.me/v623730244/2e3d3/RcxqIhRjMRU.jpg
 • Dzisiaj Prawosławni mają Niedzielę Palmową!!
  http://cs633518.vk.me/v633518997/275a8/JfMHkL7wxXk.jpg
 • I wspominają w modlitwie. przyjaciół którzy zginęli walcząc o wolny Donbas, Noworosje.
  https://youtu.be/nhOeKiEADLU
 • bez komentarza.
  http://vk.com/away.php?to=http%3A%2F%2Fwww.express.co.uk%2Fnews%2Fworld%2F663787%2FUkrainian-fighter-jet-shot-Russian-crash-MH17-BBC-documentary&post=213260020_918


  http://vk.com/away.php?to=http%3A%2F%2Fwww.bbc.co.uk%2Fmediacentre%2Fproginfo%2F2016%2F18%2Fconspiracy-files&post=213260020_918

  http://vk.com/away.php?to=http%3A%2F%2Fmk-london.co.uk%2Fnews%2Fu2764%2F2016%2F04%2F24%2F12724&post=213260020_918
 • Można w kuchni a capella?, można.Musieli chłopaki dobrze podjeść!!
  https://youtu.be/tn57v_87TW0
 • @
  Kombinezon ochronny nowej generacji dla rosyjskich sił zbrojnych.
  https://www.youtube.com/watch?v=obU7lMflH0c
 • Zniesienie wiz dla Turków latem i dodatkowy miliard euro na imigrantów dla Turcji.
  to efekt wizyty Angeli Merkel z Donaldem Tuskiem w Turcji.
  Donald Tusk powiedział "Jestem dumny z partnerstwa z wami,nikt nie powinien uczyć Turcji co ma robić, bo jest doskonałym przykładem dla
  całego świata, jak należy obchodzić się z uchodźcami"
  https://youtu.be/YcbS3ppKS7Y
  Liderzy UE zakładniakmi Turcji!!


  Taaa zwłaszcza jak Turcy ostrzelali grupę uchodźców, w tym kobiety z dziećmi /dop. mój/.
 • Wybuch i pożar w metrze w Waszyngtonie.
  http://vk.com/away.php?to=http%3A%2F%2Fvz.ru%2Fnews%2F2016%2F4%2F24%2F807087.html&post=296515354_61375
 • Ukraińcy ostrzelali Zajcewo pociskami z fosforem.
  http://cs633817.vk.me/v633817811/23f35/9pINDIvDy0Y.jpg
 • Rosjanie świętują i składają sobie życzenia w Prawosławną Niedziele Palmową!
  https://youtu.be/KUdO_F9qnuk
 • Kozaczy pułk "Jarga" rozpoczął w DNR w mieście Antracyt akcję przeciwko piciu alkoholu i wychowywaniu młodzieży w tym duchu.
  Taki będziemy mieć naród jaką młodzież wychowamy, mówią aktywiści tego ruchu.
  Nalepki, plakaty rozmowy, akcje w szkołach.
  Akcja pod hasłem "Rosjanin znaczy trzeźwy" trwa, nawet w sklepach monopolowych.

  https://youtu.be/-PmMFoIMLnw
 • @trojanka 11:26:57
  Metro w Waszyngtonie.
  https://youtu.be/Dmr2V53gY6g
 • Czas siać na działce:)))
  http://cs631328.vk.me/v631328613/23d44/JM4uTSaLlwc.jpg
 • Ramzan Kadyrow powitał swój Specnaz który wrócił o obozu w Arktyce.
  https://youtu.be/qibZMMLnfc8
 • Donieck obrzeża, był ostrzeliwany całą noc,
  https://youtu.be/0NyioI3xiRk
 • @trojanka 10:30:18 Tego Tylko Im Potrzeba...
  Hu Sajan Obama ttipuje dzisiaj w Hann Over, a jutro przedłużenie zlotu w NWO Jork ....

  "A Ty, mityn-guj, mityn- guj, a i tak "pałuczysz" ch....", jak mawiają stare ...Niemoce :)

  https://m.youtube.com/watch?time_continue=1&v=xhEHCUDXUA4

  https://icdn.lenta.ru/images/2016/04/23/21/20160423215322351/pic_d3a2f3aa3ea07a4bc930750593764649.jpg

  Niedziela... beczka śmiechu i wesela... karuzela, karuzela. :(
 • @Berehynia 13:13:21
  Bo każdy zamach na niezależność i wolność ludzi, ma się odbywać pod jakimś płaszczykiem, chwytliwym hasłem.
  Kłamliwym, fałszywym do szpiku kości opracowanym przez suto opłacane hieny od marketingu.
  Żeby zamydlić oczy to będzie zawsze hasło :"TO dla waszego dobra, zdrowia i bezpieczeństwa was i /tu podkreślenie/.... waszych dzieci".
  Po to żeby to funkcjonował należy wcześniej stworzyć sytuację zagrożenia.......
  - puścić w obieg jakiś wirus /grypa H1N1,Zika, ebola/
  - puścić w obieg przeszkolonych terrorystów
  - przesiedlić miliony imigrantów

  i straszyć , straszyć, straszyć,
  zalęknieni, przerażeni ludzie zgodzą się na wszystko!! a jak się nie zgodzą, to spadnie im samolot albo wybuchnie metro lub pociąg.
  Diabelskie nasienie tak ma,mącić, straszyć, podjudzać,ale może ludzie w końcu oprzytomnieją!
 • @trojanka 13:32:46
  http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=9&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwjl4_n7lqfMAhWCWiwKHYS4BEwQFghaMAg&url=http%3A%2F%2Fttipniedziekuje.pl%2F&usg=AFQjCNE4daH3P83Pe_IufP7Hw1LOyaErew


  https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=11&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwjl4_n7lqfMAhWCWiwKHYS4BEwQFghmMAo&url=https%3A%2F%2Fstop-ttip.org%2Fpl%2Fw-czym-problem%2F&usg=AFQjCNEedp0tPa8V-irUBgoQnoqWSlhprw
 • Ukraińcy nie dawać się!!!
  https://youtu.be/EF2Vfll0D68
 • Marsz pamięci batalionu "Azow" w Czerkasach na Ukrainie.W rocznicę powstania batalionu "Chołodnyj Jar"-oddział UPA.
  https://youtu.be/St8Uqz5TyY0
 • @trojanka 12:10:50 Se strzelają..i pod Marinką też, czy do Marinki. Kto ich tam wie... ,
  https://m.youtube.com/watch?v=EocSgLg6tps
  Mnie to bardziej przypomina jakąś rekonstrukcję, aniżeli rzeczywistą strzelaninę... I coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że Donbas i ludzie tam są ofiarą jakiejś niecnej, dwustronnej gry...

  Bo tak chciałabym żeby Polska była polską. Bo tak chciałam, aby "Noworosja była" Noworosją. A świat dobrym światem.
  --------------------
  A tymczasem ...
  W Ukropii, to co widać.
  Dodatkowo własną cerkiew organizuje Walzman.
  W Rosji wybory za pasem. Jedyna Rossija szparko się uwija. Bo za dwa lata Mistrzostwa Świata.
  Tam też diewuszka pieje dla takiego co nie pije.
  Dla...Takiego jak Putin...
  https://m.youtube.com/watch?v=m3doQKa1BNg
  Z Donbasu ...Do...Takiego jak Putin...ludzie listy piszą
  Np. takie:
  "Przyślijcie pokój, proszę.
  Szanowny Władymirze Władymirowiczu!
  Wczoraj przyszedł do nas kolejny konwój z pomocą humanitarną.
  I bardzo dobrze. Jeśli by nie te wasze konwoje, to dawno byśmy tu wszyscy zdechli.
  Ale dzięki waszym konwojom nie wszyscy zdechli, ale tylko niektórzy - ci którzy chodzili nieprawidłową stroną ulic, najbardziej niebezpieczną przy obstrzalach artyleryjskich.
  Jednakże przez ostatni rok my już dosyć dobrze zorientowaliśmy się, ktore ulice i ktore ich strony są niebezpieczne przy ostrzałach , a także którymi można chodzić bezpiecznie. Dlatego rzadziej zdychamy. Ale wszystko jedno, niektorzy dalej zdychają.
  I to, z całym szacunkiem, jest na porządku dziennym.

  Rok temu mówiono nam, że wraz z porozumieniami mińskimi przychodzi pokój.
  Że wycofają artylerię i wszystkie problemy będą załatwione przy "okragłym stole", a my bedziemy mogli spokojnie żyć.
  Od tamtej pory minął rok. Artylerię na początku wycofali, a później znowu przyciągnęli. I haratają jak wcześniej. Niekiedy haratają tak, że ma się odczucie, że zaraz czołgi wjadą nam na głowy. I to wszystko nijak do pokoju nie podobne.

  I nie wiadomo kiedy się to skończy.
  Przy stole rokowań przez cały rok oni nic nie uzgodnili. Podobno oni tam wole niczego nie uzgadnianiają, ino szlaczki malują i wódę chleją.
  A może nie są to szlaczki tylko coś innego, ale nam naprawdę nie jest od tego lżej.
  My tutaj nie widzimy żadnego sensu tego ich stołu rokowań. Tych mińskich porozumień.

  Teraz mówią nam, że wkrotce odbędą się wybory i wszystko się ułoży.
  Tylko my już w to, nic a nic nie wierzymy.
  Dlatego, że wybory już raz przeprowadzali, i referendum też było.
  To wsuwanie karty wyborczej w szczelinkę specjalnej skrzynki do niczego nie doprowadzi. Efekt będzie taki, że najlepiej te wszystkie świstki wyborcze od razu dać na przemiał.

  My mieszkańcy uważamy, że jesli nawet jeszcze raz wsuniemy karteczki w szparkę to i tak niczego to nie zmieni.
  Haratać nas będą jak wcześniej.
  My tu już nawet nauczylismy się określać kaliber pocisku po wielkości leja po bombie i w ogóle całkiem nieźle na tym się znamy. Tylko po co to nam. W dupę sobie możemy wsadzić tę naszą wiedzę i doświadczenie.
  A jeśli chodzi o szczególny status jaki nam obiecują, to też jest niezrozumiałe i tylko diabeł wie komu i po co on jest potrzebny. To jakaś mętna sprawa, o której nikt i nic głośno nie chce mówić, nie wiadomo jaki to ma cel i dlaczego to potrzebne.

  Jeśli to wszystko (co przeszedł Donbas) potrzebne było tylko dla tego szczególnego statusu (w granicach Ukropii), to wsadźcie go sobie ....w ...

  Niech lepiej ktoś wyjaśni dlaczego i po co wyznaczono i przeprowadzono linię rozgraniczenia tak, że teraz haratają prosto w nasze domy. Niechby wyznaczyli ją poprzez pola i tam se strzelali jeden do drugiego. My byśmy im nie przeszkadzali.
  Ogólnie, to odnosi się takie wrażenie - tylko proszę się nie obrażać - że jeśli "oni" chcieliby wykończyć jedni drugch, to już dawno by to zrobili. Albo ci, albo ci.
  Przez rok, a dokładniej przez dwa lata ktoś kogoś w końcu powinien przygwoździć, jeśli by chciał. Podobno nie chcą. Strzelają jak na strzelnicy. Po prostu, sportowo albo o pieniądze - nie wiem.
  Przepraszam, że ja tak ostro, ale ja po prostu mam dosyć.

  Słyszałem gdzieś, że Pan w zeszłym roku został uznanym najbardziej wpływowym prezydentem w świecie.
  Jeśli to prawda, to proszę przysłać nam następnym razem nie tylko kaszę i ruberoid, ale jeszcze i ...pokój.
  Z góry dziękuję".

  http://rusrand.ru/replika/prishlite-pojaluysta-mir

  Karuzela, co niedziela:(.
 • 101 rocznica ludobójstwa Ormian przez Turków,w Imperium Osmanskim
  https://youtu.be/vhcQT7zPiB8
 • @trojanka 14:10:00
  Erewań idą w marszu pamięci o pomordowanych przez Turków tysiącach Ormian, swoich dziadków i pradziadków.Palą turecką flagę.
  https://youtu.be/qA7zXSnL1m0
 • @Berehynia 14:02:01
  No tak do końca to nikt naprawdę nie wie co za kotara postanowiono w sprawie Donbasu.
  Toczy się gra cały czas, niedawno słuchałam wywiadu z generałem Iwaszowem, może trochę potłumaczę..jak znajdę czas.
  Po pierwsze to iwaszow, pokazał że Rosja otaczana jest minami -pułapkami i oczekiwanie na którą wejdzie.
  - Czy na minę pułapkę na Ukrainie
  -potem min pułapka w Syrii zastawiona przy pomocy Erdogana z samolotem i zabiciem pilota,
  -III mina Górski Karabach
  -Armenia Kaukaz.
  - prowokacje na Bałtyku z krążeniem przy brzegu 100km od Kaliningradu

  okrążają ją dookoła czekając aż nie wytrzyma i próbując wciągnąć w wojnę i sprowokować.
  Iwaszow mówi że jak Rosja będzie musiała zareagować bo np.podpłyną pod sam brzeg Kaliningradu to potem nastąpi uderzenie na Rosję jako "uzasadnione.
  Będą teraz szukali następnego punktu żeby go zapalić .
  Mówi też przepychankach w Donbasie w walce o wpływy i zyski,o zmęczeniu Donbasu i upadającej nadziei na Rosję i jej pomoc.
 • @trojanka 14:10:00
  Męka Ormian, zginęło 1 mln ludzi.Dziewczyny rzucały się do rzeki!Chrześcijańskie kobiety krzyżowano,Turcy gwałcili dziewczynki.
  Żyją jeszcze świadkowie, mieli po kilka lat, ale było to tak straszne że pamiętają, jak uciekali , w góry jak obok padała matka i reszta rodziny.
  Majątek po Armianach kradli Turcy.
  https://youtu.be/PgW78uIW_cc
 • @trojanka 14:53:40
  Ekstrema turecka podobna do banderowskiej,podobne metody działania, dlatego się dogadali, i Poroszenko z Erdoganem przesiedlają Turków do okręgu chersońskiego!!" Szare Wilki"turecka ekstrema biorąca udział w zamachu na Jana Pawła II już tam jest i współpracuje z braćmi z Ukrainy.!!
  Będa naszymi "braćmi" europejskimi
 • @trojanka 15:12:28
  http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=28&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwiFjpKLsafMAhULFSwKHdmuCpQ4FBAWCEYwBw&url=http%3A%2F%2Fwiadomosci.gazeta.pl%2Fwiadomosci%2F1%2C114873%2C9468437%2CBulgarski_slad_to_falszywka__Szare_Wilki_staly_za.html&usg=AFQjCNGiKlISCwrdl-ZrqDdnbH4_4gD13A
 • @trojanka 11:00:30
  Bez komentarza...
  To ja skomentuję: ładnie ze strony BBC, że zajęła się sprawą MH17.
  Film o zestrzeleniu MH17 przez ukraiński myśliwiec będzie edytowany 3 maja na antenie BBC dwa o godz. 21-szej.
 • @trojanka 13:37:05
  Nie napisałaś Kwiatuszku, że pod tym pierwszym linkiem podanym przez Ciebie jest poważna sprawa, ja podam tu bezpośrednio:
  http://ttipniedziekuje.pl
  można się podpisać przeciwko TTIP.
  Już jest ponad 3 400 000 podpisów, w tym i mój:)
 • @Berehynia 14:02:01
  Bardzo konkretny i szczery list do Władimira Władymirowicza lecz cóż pan Władimir może zrobić?
  Aresztować Obamę, Merkel i spółkę nie może a pierdyknięcie rakietami w kijowską juntę tylko III WŚw. spowoduje.
 • @trojanka 14:53:40
  Oglądałem film na temat tego barbarzyństwa, okropnego ludobójstwa, niedawno w j. polskim chyba na Discovery.
  Ciągle ta Turcja jest pod parasolem ochronnym, tak jak kiedyś tak i dzisiaj.
  Unicestwianie Kurdów przez Turcję trwa do dziś, lecz to chyba ludzie drugiej kategorii podobnie jak Rosjanie?
  Trzeba też pamiętać o tym, że Polacy to też byli podludzie, jak teraz jest?
 • @lorenco 18:58:19
  OOOOO!!/tutaj uśmiechnęła się/Witaj Lorenco!!
  Wybyczyłeś się????
  Mam dobry film o WWP, ale muszę siąść chwilkę i posłuchać kilka razy.
  Z grubsza rzecz biorąc chodzi o to że Boria Jelcyn w pijanym widzie sprzedawał wszystko jak leci, za grosze.Rosja już prawie nie istniała, za to był uwielbiany przez "przyjaciół z kibucu za Oceanem.Już byli w ogródku i witali się z gąską.
  Putin się kapnął co jest grane i pozwolił Borysowi I Niszczycielowi odejść zachowując majątek i resztki godności w zamian za dopuszczenie go do władzy.
  Błyskawicznie za to utworzyła się kasta oligarchów, którzy teraz są w "opozycji".
  I zaczął próby uporządkowania Rosji, krok po kroku mozolnie, z wielkimi oporami.
  Wziął oligarchów i powiedział " Na razie was nie ruszamy, ale macie się trzymać z dala od polityki i rozwalania kraju, i jak będzie trzeba gdyby kraj się walił , to trzeba się będzie podzielić aktywami"
  Nie mógł ich wziąć ich za pysk energiczniej, przecież ci ludzie mają przemysł w rękach,energetykę , banki itp.rozwalili by mu kraj w try miga.

  Ale raz zdobytych pieniędzy nie oddaje się łatwo, a jak się już ma wagon pieniędzy to chce się....władzy.No to zaczęli mu oligarchowie tworzyć za swoje pieniądze przy udziale kibucu zza Oceanu tzw. opozycje, każdy z tych opozycjonistów był kiedyś u władzy,Kasjanow ,Niemcow, Nawalany.
  Są bogaczami,Kasjanow ukrywa dochody i nie płaci podatków a żyje jak lord, kochanki, apartamenty itp.
  Oczywiście koło Kremla tez się kręcą, a co gość ma zrobić??skonfiskować im majątki i wsadzić do więzienia?????No dobre sobie,!
  Czy da rady się uporać z porządkowaniem Rosji , trudno powiedzieć, doszły mu sankcje Zachodu, próby rozwalenia gospodarki,zubożenie społeczeństwa,pomoc Donbasowi, Syrii, bo w tym celu to było robione żeby ludzie się zbuntowali i miało to spowodować rozruchy w Rosji.
  jak już pisałam gen.Iwaszow w wywiadzie powiedział o bezustannym podkładaniu mu pułapek w postaci rozniecania , dawno przyschniętych konfliktów jak Karabach,Armenia, itp.
  Jednym słowem gość ma piekło, próbują go uwalić z kibucu oraz z wewnątrz kraju.
  Łakomy kąsek jakim jest Rosja i próby rozpętania Apokalipsy w Europie w psychopatycznych umysłach cały czas tkwią.
  Są to próby wyciągnięcia bankruta z bagna w którym tonie 20 bln $ długu!!!więcej niż reszta świata.!!
 • @trojanka 20:16:58
  http://m.onet.pl/_m/12ca001d4e69e92a5914eeea55b713a9,62,19.jpg
 • @trojanka 20:34:25
  Dla dotlenienia!!Nieeee ruszać mojego pańcia!!!

  http://vk.com/video-63758929_456241408?hd=-1&t=9s
 • @trojanka 20:48:13
  zabawa..
  http://vk.com/video-63758929_456241412?hd=-1&t=3s
 • Jak uważa ukraiński przedsiębiorca , działacz,w programie 112Ukraina, były premier Jaceniuk wkrótce wyjedzie z rodzina do USA,
  Wg niego Jaceniuk nie ma politycznej przyszłości na Ukrainie,z powodu swoich złych rządów, a jego partia Front narodowy ma tylko 80 głosów w parlamencie.
  Przez swoją nieudaną pracę nie stał się ukraińskim Balcerowiczem-
  http://obozrevatel.com/politics/83906-yatsenyuk-skoro-uedet-zhit-v-ameriku-brodskij.htm
 • Prokurator Generalna Krymu, Natalia Pokłońska z delfinami w delfinarium krymskim.
  https://youtu.be/iKEqyJz1IZE
 • W Rzymie marsz ku pamieci porucznika Iwana Prochorenko, który zginął w Syrii, będąc w okrążeniu ściągnął ogień własnej artylerii
  na siebie .
  https://youtu.be/W9TVeZwoTbg
 • Ceny na Krymie.
  https://youtu.be/idU-0SACcOg
 • Ludobójstwo w Armenii, deportacja narodu.Zginęło 1,5mln ludzi.Za sprawa Turków wtedy już w sojuszu z Niemcami.
  18+
  https://youtu.be/xU-13u2e8Nw
 • Donieck uczcił pamięć pomordowanych Ormian.
  https://youtu.be/5tgtW4lVV9g
 • Chluśniem bo uśniem.....
  http://cs633321.vk.me/v633321050/25196/gToJWW91ZoM.jpg
 • Gabinet Ministrów jest zmuszony podnieść cenę gazu-premier Groisman
  Diety posłów na wniosek nowego premiera ,wzrosły 3 krotnie.
  http://cs630128.vk.me/v630128908/29dce/Ji6N7x4cA00.jpg
 • prezydent Armenii, Charles Aznavour i aktor George Clooney razem uczcili pamięć ofiar ludobójstwa
  https://youtu.be/scyKMJsXlPU
 • Kombinat Produkcji Aluminium ,Zaporoże , Ukraina - cała fabryka jest cięta na złom!!
  http://cs631420.vk.me/v631420140/26569/wK39CXGSdHI.jpg
 • Most wiszący na Krymie 1234m.
  https://youtu.be/tWza6xQmmBA
 • @trojanka 20:16:58
  Witaj, nie wybyczyłem się, bo awaria instalacji wodnej i stres.
  W Jabłonkach, przy pomniku generała Świerczewskiego były kwiaty, wieńce i znicze, była wcześniej jakaś uroczystość, lecz na obelisku ktoś namalował kotwice. Ludność bieszczadzka swoje a jacyś tam swoje.
  Narzucanie ludziom, którzy żyją na swojej ziemi, mają swoją historię z dziada pradziada, ideologii jedynie słusznej, budzi wręcz odwrotne działania.
  Tu pokłon dla Mieszkańców Baligrodu, Jabłonek, Cisnej i innych miejscowości w Bieszczadach, którzy bronią swoich pomników, swojej prawdziwej historii!
 • @lorenco 23:48:06
  Przerobić historię, młodzieży dać dopalacze i pornosy,gejom i lesbijkom przynać szczególne prawa,wprowadzić hasła "swobody seksualnej",..zmusić ludzi do walki o byt żeby ich życie na tym się skupiło, zdeprecjonować tzw. normalne życie , małżeństwo, porządne wychowanie dzieci, szacunek dla starszych, dla nauczycieli, ogólnie wzajemny szacunek ludzi do siebie.
  Podjudzanie, szczucie, wrzucanie granatów do szamba, napuszczanie narodu na siebie, na górników , na nauczycieli , na rolników, na matki dzieci niepełnosprawnych...itp. niech się żrą o pieniądze ..
  a kościste łapy wyprowadzają kolejne miliardy z Polski!!!!

  a ilu mają tutaj agentów, szczujących diaspora aus Londyn i Paris.....bez liku

  http://niewygodne.info.pl/artykul6/02978-Gigantyczny-wzrost-dlugu-po-zaledwie-2-miesiacach.htm

  Po zaledwie dwóch miesiącach 2016 r. zadłużenie kraju wzrosło o 23,5 mld zł. Dla porównania - w całym 2015 powiększyło się ono "tylko" o 54,6 mld zł...

  Oficjalne statystyki Ministerstwa Finansów nie pozostawiają wątpliwości. Po zaledwie dwóch miesiącach tego roku zadłużenie Skarbu Państwa powiększyło się aż o 23,45 mld zł. Okazuje się, że kwota ta stanowi 43 proc. całorocznego wzrostu długu w 2015 r. (54,6 mld zł). Czy rząd Beaty Szydło chce pobić niechlubny rekord ustanowiony jeszcze przez ekipę Donalda Tuska? Przypomnijmy, że w najgorszym - jak do tej pory - 2010 roku ekipa "Kierownika" pozaciągała nowych długów na łączną kwotę 78 mld zł. Czy w tym roku będzie gorzej?!

  Zgodnie z oficjalnymi statystykami publikowanymi przez Ministerstwo Finansów zadłużenie Skarbu Państwa w styczniu b.r. wzrosło o 13 mld 324 mln zł, w lutym natomiast o 10 mld 125 mln zł. Łącznie daje to astronomiczną kwotę 23 mld 449 mln zł! To oznacza, że zadłużenie we wspomnianym okresie przyrastało dziennie o ponad 390,8 milionów złotych! Podkreślam - DZIENNIE! Nie ważne czy był to piątek, świątek czy niedziela. Każdego dnia dług rósł w zastraszającym tempie.

  Aby lepiej zobrazować skalę wzrostu zadłużenia w ciągu dwóch pierwszych miesięcy b.r. poniżej prezentuję jeszcze jedno, tradycyjne już na tym blogu, porównanie - Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podczas tegorocznego finału zebrała łącznie 72,7 mln zł. Aby uzbierać pieniądze, które pokryłyby kwotę o jaką zwiększył się dług naszego kraju od stycznia do lutego (23,45 mld zł), ekipa Jerzego Owsiaka musiałaby zorganizować... 322 takich finałów!

  Jeśli zadłużenie Skarbu Państwa w kolejnych miesiącach będzie się powiększało nadal w takim tempie, to rząd Beaty Szydło pobije niechlubny rekord należący do ekipy Donalda Tuska. Przypomnijmy, że w najgorszym - jak do tej pory - 2010 roku ekipa "Kierownika" pozaciągała nowych długów na łączną kwotę 78 mld zł. Jeśli obecne tempo wzrostu zadłużenia zostanie zachowane, to gigantyczny wynik z 2010 roku zostanie w tym roku osiągnięty już w okolicach lipca!

  Źródło: Finanse.mf.gov.pl/zadluzenie-skarbu-panstwa  wpis z dnia 24/04/2016

  iiiiiiiiiii......4mld pojechało na Ukrainę, oraz dalsze planowane!!!
  To znaczy ze my zaciągamy długi m.in na oligarchów ukraińskich?????????????????????????????
  czy Polska jeszcze istnieje???aha tylko teoretycznie jak powiedziały ośmiorniczki!
  Ciekawe gdzie mają kupione apartamenty?????
 • @trojanka 00:01:49
  Szkoda na to słów!!!!!!
  Odrobinę humoru:
  http://vk.com/vstavay_odessa?z=video-75625515_169870269%2F64daadad6453261c14%2Fpl_wall_-75240597
 • Tak wygląda, ukraiński politolog Andriej Doroszenko, kory krytykował oligarchię na Ukrainie i jej udział w rządzeniu krajem.
  "wypadł" z okna wieżowca w którym nie mieszkał.
  http://cs633730.vk.me/v633730483/288f1/Uf60dc5s9mM.jpg
 • Film we współpracy z telewizją USA. 1943 rok.Wyzwolenie Ukrainy!!
  https://youtu.be/u0FonRH6oZM
 • @trojanka 09:20:50
  http://vk.com/away.php?to=http%3A%2F%2Fsputnikbig.ru%2Fukraina%2Fitem%2F8795-ukrainskij-politolog-a-doroshenko-govoril-kramolnye-rechi-dlya-nyneshnej-ukrainy-i-vypal-iz-okna-9-go-etazha-video&post=119714343_13540
 • @trojanka 11:55:03
  Adwokat ukraiński krytykujący udział oligarchów we władzy na Ukrainie.
  http://cs633117.vk.me/v633117007/27e12/F1CWRvaeJvQ.jpg
 • Nowe łożka pojawiły się w amerykańskich sklepach.
  https://youtu.be/dYoh2dQcPXQ
 • pasażer lecacy Airbusem sfilmował przez okno dziwny obiekt lecący powyżej.
  Samolot leciał na wys. 10,5 tys. metrów.
  https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=4&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwi11JO786nMAhUFdCwKHeKqAG0QFgg0MAM&url=https%3A%2F%2Fnews.rambler.ru%2Ftravel%2F33454072%2F&usg=AFQjCNHEpe-ezJzM5lRs2TCnoOYHtl-jqA

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031