Skradzione w Holandii obrazy, znalezione na Ukrainie wracają do właścicieli. Pietia do domu???

Międzynarodowy Fundusz Walutowy, będzie kontynuował kredytowanie Ukrainy, poinformowała szefowa MFW Christie Lagarde, w trakcie roboczego spotkania z Waleriją Gontariewą dyrektorem Narodowego Banku Ukrainy.
Lagarde potwierdziła gotowość MFW do wspierania Ukrainy na drodze przeobrażeń ekonomicznych, obiecała także, że w najbliższym czasie misja MFW odwiedzi Kijów.
Gontariewa, z kolei zapewniła , że realizacja reform , to priorytetowe zadanie rządu Ukrainy.
Należy nadmienić, że w ostatnim czasie program kredytowania Ukrainy został zamrożony, ze względu na kryzys polityczny w kraju.
MFW czekał na sformowanie nowego rządu Ukrainy.
W zeszłym tygodniu w Waszyngtonie, odbyło się spotkanie zarządzających MFW oraz Bankiem Światowym, gdzie podjęto decyzję o wznowieniu współpracy ekonomicznej z Ukrainą, oczekuje się że w dwóch następnych transzach , Ukraina otrzyma ponad 3 mld $.
W międzyczasie nowy gabinet Ministrów przedstawi pakiet ustaw, które są konieczne dla dalszej w współpracy z MFW.
Wiadomo już , że jednym z głównych wymogów MFW , jest podniesienie opłat komunalnych m.in. gazu dla ludności oraz przedsiębiorstw. A także, zniesienie ulg podatkowych dla rolników i zmniejszenie zakresu uproszczeń systemu podatkowego.

 

Hiszpania: Rodrigo Rato, były szef MFW, też miał nielegalne firmy

http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/hiszpania-rodrigo-rato-byly-szef-mfw-tez,79,0,2063183.html

Obrazy skradzione Holendrom, a znalezione na Ukrainie ,wrócą do właścicieli.

Obiecał to minister MSZ Ukrainy Pawlo Klimkin.
„Jeśli chodzi o przekazanie obrazów, to musi to się odbyć zgodnie z przyjętymi procedurami, najpierw ekspertyza , potem druga wspólnie z ekspertami z Holandii ,a potem dopiero  przekazanie.
Dla przypomnienia , w 2005 roku z muzeum West  Friesland w Holandii zostały skradzione 24 obrazy.
W lipcu 2015 roku , zostały odnalezione na Ukrainie, jak się wyjaśniło  w posiadaniu członków „Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów” OUN”, ściśle współpracujących z „Prawym Sektorem”.
Dowódca batalionu OUN, Borys Gumieniuk, zwrócił się do pracowników Muzeum West Friesland w Holandii, z żądaniem 50 milionów euro za zwrot obrazów.
Według oceny ekspertów z Muzeum , obrazy te warte są nie więcej niż 1,3 miliona euro.
 

 

 

http://nahnews.org/709558-klimkin-poobeshhal-vernut-ukradennye-gollandskie-kartiny/

Poroszenko do domu??

W Wierchowej Radzie Ukrainy, zebrano już 51 podpisów deputowanych, za odwołaniem prezydenta Poroszenko.
Występujący dziś na posiedzeniu Parlamentu , lider „Partii Radykalnej” i zarazem główny inicjator odwołania prezydenta, Oleh Laszko, wygłosił emocjonalne przemówienie skierowane także przeciwko całej koalicji, nowemu rządowi premiera Wołodymira Groismana i prezydentowi Poroszenko.
Mówił:
„Dzisiejsza koalicja , to szeroka koalicja z udziałem „Bloku Petra Poroszenko”,”Frontu Narodowego”i oligarchów, którzy oddali swój głos za Groismanem , nie tak po prostu dla jego brązowych oczu. Poza tym podpisów pod koalicjancie ma, pokażcie mi je , jeśli się mylę.
Jeżeli chodzi o rząd , został wybrany niekonstytucyjnie. Dlatego ponieważ w Parlamencie było przegłosowana uchwała, w sprawie wyboru Groismana nr.4423,a jej inicjatorami byli deputowani z Bloku Poroszenko i „Frontu Narodowgo”, Łucenko i Burbak.
A zgodnie z Konstytucją, rekomendację na premiera przedstawia prezydent kraju”- dodał Laszko.
 
W związku z tym „Partia Radykalna” zwróciła się z pozwem do Naczelnego Sądu Administracyjnego Ukrainy, z żądaniem uznania jako niezgodny z prawem, i o unieważnienie decyzji parlamentu, powołującej  Groismana na premiera i powierzającej mu utworzenie rządu.
Laszko zażądał także od P.Poroszenko przyjścia do parlamentu i wytłumaczenie się przed narodem , ze skandalu z „off shorami”. Dodał, że taki prezydent, to hańba dla Ukrainy.
 
Tego samego zdania jest liderka „Batkiwszczyzny” Julia Tymoszenko,i zamierza wraz ze swoja partią zwrócić się również do Sądu Administracyjnego Ukrainy w sprawie wyboru Groismana.