Jak można było się spodziewać został nim Wołodymir Groisman. W składzie nowego gabinetu ministrów Ukrainy, zostało zatwierdzonych sześciu wicepremierów, którzy będą odpowiedzialni za poszczególne resorty.

W.Groisman, został wybrany większością głosów.
O tym, jak skomentował tak liczny zestaw wicepremierów ,kandydat na premiera Wołodymir Groisman, poinformowała deputowana z Bloku Piotra Poroszenko , Irina Łucenko: „My także zapytaliśmy Groismana, nie za dużo tych wicepremierów? Po prostu zacytuje jego odpowiedź: „Kiedy pracowałem jako burmistrz Winnicy, to była inna skala- ale problemów było tak dużo, że miałem siedmiu zastępców. Po pierwszej kadencji ilość problemów się zmniejszyła, i zastępców zostało pięciu ”,oznajmiła Łucenko w wywiadzie dla kanału 112Ukraina.
W kuluarach ukraińskiego parlamentu ,koalicja poparła kandydaturę  przewodniczącego Wierchowej Rady Ukrainy , Wołodymira Groismana na stanowisko premiera. Sam Groisman, wcześniej powiedział , że jest gotów zostać szefem Rady Ministrów kraju. Według jego słów, członkowie koalicji parlamentarnej, przyjęli wymagany format rządu, który pozwoli wyjść z istniejącego dzisiaj kryzysu.
Niemal ze łzami w oczach, w swoim ostatnim wystąpieniu, premier Arsenij Jaceniuk z trybuny Rady poinformował o swoim odejściu i opuścił salę posiedzeń. Na posiedzeniu Rady był obecny prezydent Petro Poroszenko.
Były już premier Jaceniuk w swoim wystąpieniu powiedział:
Mój rząd i ja mieliśmy przywilej i obowiązek, służyć naszemu krajowi, naszemu wielkiemu krajowi i naszemu silnemu narodowi, który walczy i zwycięża. Chciałbym podziękować, moim kolegom z Frontu Narodowego, współpracownikom, którzy tworzyli koalicję. Frakcjom deputowanych z „Europejskiego Wyboru”, ”Bloku Petra Poroszenko”, „Samopomocy”i „ Batkiwszczyzny”, za to że uczyniliśmy nasz kraj silnym.
Chciałbym podziękować moim przeciwnikom i wrogom, że uczynili mnie silniejszym.Razem zrobiliśmy dużo dla naszego kraju i dla naszego narodu, ale musimy iść do przodu.
Proszę przyjąć moją rezygnację, a na nas czekają  wielkie czyny  i duże osiągnięcia.”
Potem A. Jaceniuk opuścił salę przy brawach,  które otrzymał wyłącznie od swojej partii „Frontu Narodowego”.
Wcześniej były deputowany Rady, obecnie działacz społeczny Jurij Sirotiuk , stwierdził że „ nowy rząd Groismana , niczego nie zmieni na lepsze, bo za nowymi ministrami stoją starzy „gospodarze”, którzy będą realizowali wyłącznie swoje interesy.
Nie obyło się bez ofiar, po wystąpieniu Arsenija Jaceniuka , deputowana z jego partii, zasłabła i została wyniesiona z Sali po czym zabrana karetka do szpitala.