W administracji prezydenta, potwierdzili spotkanie Poroszenko z Jaceniukiem i Kołomojskim

W administracji prezydenta potwierdzili, że na Bankowej doszły do skutku dwa spotkania prezydenta Piotra Poroszenko, premiera Arsenija Jaceniuka i oligarchy Igora Kołomojskiego. Potwierdzono to, w odpowiedzi administracji prezydenta na zapytanie deputowanej z  „Samopomocy „ Wiktorii  Wojczyckiej.
« 29 lutego i 1 marca 2016 roku w APU/ Administracja Prezydenta Ukrainy/ doszło do skutku spotkanie głowy państwa Piotra Poroszenko, premiera Ukrainy Arsienija Jaceniuka z Igorem Kołomyjskim, mające na celu omówienie kwestii, odnoszącej się do spłacenia  budżetowi państwa koło dziesięciu miliardów hrywien długu, kompanii« Ukranafta », w której obywatel Kołomojski reprezentuje  interesy 49% akcjonariuszy », — napisano w  odpowiedzi.
Przy tym w odpowiedzi zaznaczono, że Poroszenko i szef rządu Arsenij Jaceniuk odbyli spotkanie z Kołomojskim « w innym okresie  kalendarzowym», a na spotkaniu omawiano problem spłaty zadłużenia towarzystwa « Ukrnafta » do budżetu państwa, na sumę koło dziesięciu miliardów hrywien.
« My nie jesteśmy  przeciwko spotkaniu prezydenta z Kołomojskim. Jednak, kiedy sprawy w połowie państwowego przedsiębiorstwa « Ukrnafty » są omawiane   nocą, pod czujną osłoną i zamaskowane - nie myśli się o tym najlepiej. I na podarowanie od państwa karnetu, na bezpłatne korzystanie z « Ukrnafty » i redukcji zadłużenia nie jesteśmy gotowi », — napisała Wojczyckaja.
 
 
 
Sonda na ulicach Kijowa"Co zmieniło się przez te półtora roku?"
Odpowiedzi:
Na gorsze, pensje w miejscu, ceny ustawicznie rosną, korupcja i grabienie przez władze środków z podatków i kredytów.Bezrobocie, wzrost cen na żywność, opłaty komunalne i leki.Nie starcza na podstawowe wydatki.
Za Janukowycza było lepiej
!
FILM I
 
Rada zrywa Mińsk 2
 
Przepisy niezbędne do wprowadzenia w życie porozumień mińskich, można przeprowadzić przez Radę Najwyższą, ale najpierw w Kijowie „partia pokoju”, musi wygrać z „partią wojny”- powiedział ukraiński politolog Kost Bondarenko.
Według niego , nawet obecna Rada Najwyższa, może przyjąć niezbędne ustawy, mimo kryzysu w koalicji.
Jest bardzo silny opór „partii wojny”, gdyż teraz dobrze prosperuje i kwitnie biznes wojenny.
W związku z powyższym istnieje warstwa ludzi dla których jest niewygodne wdrożenie umów z Mińska, bo ryzykują utratę zarobków.
Realizacja punktów porozumień mińskich jest możliwa, ale najpierw trzeba wstrzymać walki i wycofać uzbrojenie.
Konieczne jest, aby co najmniej jeden miesiąc przeszedł bez ostrzałów. Tylko to byłoby argumentem za tym, żeby „partia pokoju” wygrała z partią wojny”.
Wszystko, co jest do tego potrzebne można przeprowadzić przez parlament. W skrajnym przypadku przyjedzie Nuland, i złamie „przez kolano”, posłów , którzy się sprzeciwiają.

 

http://amdn.news/rada-sryvaiet-minsk-2

Tymczasem, trwają cały czas ciężkie ukraińskie ostrzały Jasinowatej koło Doniecka, na trasie Donieck- Gorłowka, minami kaliber 82mm.
Ściągana jest przez wojski ukraińskie ciężka artyleria i czołgi. Na wielu jednostkach bojowych są flagi „Prawego Sektora”.

 

http://amdn.news/http-nahnews-org-643917-xronika-donbassa-dnr-pod-minometami-obse-prikryvaet-dostavku-boepripasov-vsu