Walka o władzę na Ukrainie trwa. Kijów, 15 marca. "Przestępczą bandę królika /przezwisko Jaceniuka/ na śmietnik historii", "Skorumpowanego Jaceniuka w odstawkę" - z takimi hasłami około trzech tysięcy Ukraińców pikietuje koło Wierchowej Rady.

Dziś, tak pod Wierchową Radą Ukrainy, jak i w budynku parlamentu, atmosfera jest bardzo napięta. Posłowie Rady nie przebierają w słowach, występując na trybunach i w kuluarach Rady. Otwarcie mówią, co myślą o obecnym premierze Arseniju Jaceniuku i jego rządzie.
Najbardziej aktywnym wybrańcem narodu, stała się liderka”Batkiwszczyzny "/”Ojczyzna”/  Julia Tymoszenko .
Ona także , zorganizowała masową akcję protestu  pod Radą  Najwyższą , przeciwko Jaceniukowi i jego gabinetowi ministrów, a także żąda od przedstawicieli narodu , wprowadzenia takich zmian w budżecie kraju, które przewidują specjalny system VAT dla rolników.
Jak również działania  ze strony przedstawicieli ludu , w celu wprowadzania takich zmian w budżecie państwa, które zapewniają specjalny system VAT dla rolników.
Film1
„Dzisiaj ,was usłyszy cały kraj. Pokażą was na wszystkich kanałach telewizyjnych. Dziś nadal  trwa walka o Ukrainę bez korupcji, my  pokonamy mafię, która dzisiaj mocno opanowała  parlament i rząd. Spójrzcie  na dzisiejsze ceny, od kwietnia o  50 % Gabinet podnosi cenę gazu i o 80% ceną za ogrzewanie. Ministrowie powariowali, nie mają ani honoru, ani sumienia. Popatrzcie na to, co rząd robi z wami, rolnikami. Oni  po prostu niszczą rolnictwo. Zabierają wam resztki . Kraj został doprowadzony do ostateczności ", -zwróciła się Tymoszenko  do rolników.”
 
 

http://nahnews.org/625786-timoshenko-v-dejstvii-yacenyuk-v-panike-pod-radoj-startoval-tretij-majdan/

Warszawa 15 marca.
Ukraińską bojowniczkę z batalionu „Ajdar”, Nadieżdę Sawczenko,która jest oskarżona przez władze FR, o udział w zabójstwie 2 rosyjskich dziennikarzy w Donbasie, nominowano w Warszawie do nagrody „Orła” Jana Karskiego.
Według "Polskiego Radia” aktywistka Batalionu "Ajdar" otrzymała nagrodę za " hart ducha w walce o ludzką godność i dumę".

Polski dyplomata Jan Karski ustanowił nagrodę "Orła" w 2000 roku, na krótko przed  śmiercią. Nagroda przyznawana jest Polakom, którzy „troszczą się o godność Polski" i obywateli innych krajów, wspierają  Polskę, ale nie są obywatelami Rzeczypospolitej.

 

http://nahnews.org/626243-smi-savchenko-stala-laureatom-polskoj-premii/