Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
32 posty 11059 komentarzy

Wojna czy pokój, wieści z Donbasu i Ukrainy – 5 marzec 2016

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ponieważ temat wydarzeń ,za naszą południowo wschodnią granicą został nieco zapomniany, dorzucam kilka informacji z ostatnich dni.

 Wojna!przynajmniej teraz.

To fragment wywiadu z ukraińskim blogerem, dziennikarzem i byłym deputowanym Aleksiejm Żurawko.cały wywiad zamieszczę wkrótce.

Wczorajsze oświadczenie doradcy MSW Ukrainy :Donieck i Krym wkrótce weźmiemy siłą.

A.Żurawko :Mówiłem to.Niewygodne jest dla nich wypełnienie Mińska2.

Wygodne dla nich jest, stworzenie wszystkich możliwych warunków do tego, żeby ten konflikt narastał.

Ponieważ ,jeśli tylko zaczną Mińsk 2 wypełniać, naród podniesie się ,że on nie ma co jeść, faktycznie w Chersoniu brakuje wody, z gazem problemy, z komunalnymi usługami problemy, że wszystkim co zabezpiecza normalne życie są problemy.

Ludzie już między sobą się burzą, dlatego mówię , podnieście się przeciwko temu. Inaczej będzie Donieck numer 2.

 

Informacje:

//nahnews.org/604565-xronika-donbassa-k-granice-idet-eshelon-boevoj-texniki-vsu-vyselyayut-mirnyx-zhitelej/

W kierunku Donbasu ukraińskie dowództwo, przemieszcza pociągami  nowe transporty uzbrojenia. Pociągi z bronią, jadą również w kierunku granicy z Krymem, okręg chersoński.

 Każdej doby ostrzeliwane są z miejsc stacjonowania sił ukraińskich , obrzeża Doniecka,Volvo Center, od strony Piesek,oraz okolice Ługańska m.in. sioło Kalinowka i Łozowoje. A to resztki „prezentów” ze strony ukraińskiej. Nadal niszczone są domy mieszkalne.

 Zastępca szefa sztabu ŁNR poinformował, że na terenach republiki podkontrolnych WSU, np. w miejscowości Olchowoje koło Stanicy Ługańskiej, odbywa się konfiskata domów mieszkańców ,pod pretekstem zaboru „za długi” w usługach komunalnych. Domy mają otrzymać „zasłużeni” bojcy Wojskowych Sił Ukrainy.

 

Terytoria na których rozgrywa się konflikt zbrojny na pł.wschodzie Ukrainy opuściła połowa mieszkańców.W strefie konfliktu, pozostaje ok.3 mln ludzi

Tę informację, przekazano w raporcie komisji ds. Praw Człowieka przy komisarzu ONZ.

Na terenach pokontrolnych Powstaniu 2,7 mln ludzi, a w pobliżu linii rozgraniczającej i pokontrolnych Ukrainie 200 tys. ludzi.

Wg  danych zamieszczonych w raporcie ,do Rosji wyjechało od początku konfliktu 2 mln Ukraińców.

 

Rząd Ukrainy sprzedaje 1 mln hektarów czarnoziemia.Oświadczenie premiera Arsenija Jaceniuka, o sprzedaży jednego miliona hektarów ziemi, wywołało efekt wybuchu  bomby. Taką « aferę wieku » trzeba przeciąć na pniu.

Taką opinię wygłosił lider ruchu społecznego « Ukraiński Wybór » Wiktor Miedwiedczuk. On zaznacza, że premier nie posiada prawa do podejmowania takiej decyzji o tyle, o ile nie wyraża on  opinii narodu ,a jego rankingi są bliskie zeru. Dowodzenie, że sprzedaż ziemi przyciągnie do kraju nowych inwestorów, nie wytrzymuje żadnej krytyki.

« Frontowcy » z otoczenia premiera , rzucili się by bronić pozycji głowy Gabinetu Ministrów: powiadają , to nie wyprzedaż lecz aukcja — otwarta i przezroczysta, powiadają- reforma rolna, którą trzeba kontynuować, powiadają , to przyciągnie na Ukrainę inwestorów. Ale takie, za przeproszeniem, argumenty nie wytrzymują żadnej krytyki », — pisze Miedwiedczuk

Oligarchowie i « Korporacyjne -monstra» będą hodować na ukraińskich ziemiach GMO i rzepak do produkcji biopaliwa.

Reforma rolna nie ma niczego wspólnego z ideą sprzedaży ziemi. Oprócz tego, nie ma katastru ziemi, cena na nią nie jest unormowana. Ze sprzedaży ziemi nie skorzystają ani państwo ani prości obywatele ,a rozmowy o nadzwyczajnym zysku nie mają niczego wspólnego z realną sytuacją.

« Wszystkie ukraiński aktywa (włączając ziemię)są  dzisiaj niedoszacowane, inwestorzy obchodzą nasz kraj bokiem, dlatego oświadczenia na temat miliardowych zysków —są niczym więcej niż pustym dźwiękiem », — zaznacza Miedwiedczuk.

Oprócz tego, w « otwartych aukcjach » nie mogą uczestniczyć ukraiński rolnicy ,teraz nie mający środków na takie transakcje. U zwyczajnych obywateli ich także nie będzie. To oznacza , ze  jedynymi , którzy na daną chwilę mogą  kupić ziemię —  są oligarchowie.

Zwykli Ukraińcy nie mogą uczestniczyć w kupowaniu ziemi, nie mają pieniędzy. Oprócz tego, Państwowe księgi wieczyste Ukrainy uzupełnione są  tylko na 20%. Podstawy ustawodawcze dla pełnowartościowego funkcjonowania rynku ziemi ,także nie są gotowe (co przyznali i sami « koalicjanci », przegłosowawszy w listopadzie 2015 - go roku za przedłużeniem „ gruntowego „ moratorium). Sprzedaż miliona hektarów ziemi w takich warunkach ― to afera wieku ,autorstwa Jaceniuka i Międzynarodowego Funduszu Walutowego.

« Jak już wspomniałem wyżej, w kraju działa moratorium na sprzedaż ziemi uprawnej. I nie jest w kompetencjach rządu jest to zmienić. Ponadto, art. 13 Konstytucje Ukrainy wyraźnie określa ,że ziemia « staje się obiektem własności ukraińskiego  narodu », — pisze Miedwiedczuk.

Wg jego słów , premier powinien nie wyprzedawać terenów użytkowych, a wykorzeniać korupcję. Ale Gabinet min. w tym nie jest zainteresowany. On chce sam stanąć na czele procesu wyprzedaży strategicznego bogactwa kraju oligarchom i « korporacjom-monstrum », które będą produkować na naszych ziemiach GMO i rzepak do produkcji biopaliwo, niszcząc i wyczerpując bogactwo naturalne. Mówi Miedwiedczuk.

 //nahnews.org/600034-medvedchuk-prodazha-zemli-%e2%80%95-eto-afera-veka-ot-yacenyuka-i-mvf/

KOMENTARZE

 • Filmy na razie osobno:))
  Film pokazujący resztki pocisków, które spadły od strony ukraińskiej po stronie donieckiej.
  https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=KJQbbn8SzbA

  Transporty z bronią w kierunku granic z Krymem, Chersoń!
  https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=bN9llBy_1Tw
 • Były premier Ukrainy Nikołaj Azarow:"Kleptomani Poroszenko i Jaceniuk opustoszyli Ukrainę"
  Obecne kierownictwo Ukrainy,osłabił i rozgrabiło kraj,i na jego odbudowanie zejdą dziesiątki lat, mówi Azarow austriackiej gazecie "Der Standard".
  Ich posłuszeństwo wszystkim rozkazom MFW,odegrało swoją negatywna rolę, i na skutek słuchania "dobrych rad" MFW,w ciągu 2 lat Ukraina straciła 34% PKB , dochody Ukraińców spadły o 1/3,a gospodarka jest na skraju upadku.
  USA i UE dostali rozwalony kraj w który ma pompować od 20 do 30 mld euro rocznie, powiedział Azarow.

  http://amdn.news/media/cache/news_main_image/images/news/56da989a4ef5d.jpg
  http://amdn.news/azarov-klieptomany-poroshienko-i-iatsieniuk-opustoshili-ukrainu
 • Witamy "nową blogerkę" :))))
  Brak jest wpisów o Ukrainie, zwłaszcza tak rzetelnych... jakby zapomniano, że tam najgorsze chyba przed nimi...
  Prawda jest taka, że to wszystko dzieje się przy naszej granicy i to jest przerażające.
  Jakieś pomysły o unii z nimi... co o tym sądzisz?

  Mam nadzieję, że starczy Ci sił na kontynuowanie tematu, ale robisz to na razie świetnie!!
 • Batalion "Azow" ,oskarżany o liczne przestępstwa na ludności cywilnej, straszny sen Europy!deja vu????
  https://www.youtube.com/watch?v=NgSRuY6KIYc&feature=player_embedded
 • @Astra 16:19:18
  Witam!
  Pan Zygmunt skupił się na Syrii i uchodźcach, więc trzeba od czasu do czasu w Jego zastępstwie ,coś o sytuacji tam napisać!
  Unia, nie!jak dla mnie!
  Już ich "ciągniemy"kosztem własnego społeczeństwa, przecież to bankruci/my może tak samo, a może trochę lepiej/.
  Przede wszystkim wciąż nieuporządkowane sprawy naszej historii.Tu nigdy zgody nie będzie. Oni z uporem maniaka ,brną w uwielbienie dla nacjonalistów, którzy stworzyli nacjonalizm najgorszego sortu,przechodzący w nazizm.
  Nawet jeśli po różnych poniżeniach, pragnęli się odbić,dowartościować to wyszła im z tego, tylko zemsta na polskich dzieciach.nasze dzieciaki odpowiedziały swoim cierpieniem za wszystkie krzywdy, które zły świat wyrządził Ukraińcom.Wiem, ze nie wszyscy są tacy, ale niepokojąco rośnie i jest podsycany ten ruch nadal.
  Taki ,który będzie ryczał "Ukraina tylko dla Ukraińców" i "ponad wszystko" /poszukam filmu to wrzucę, gdzieś mam/.
  No to jeżeli tak , to robią w Polsce, idąc tym torem to Polska dla Polaków, a już 1,5 mln wg dokładniejszych danych Ukraińców jest w Polsce!
  Po drugie jak mamy wziąć bankruta, już sprzedają ziemię, z uprawami GMO,z klasa oligarchiczną skorumpowana do szpiku kości, nienasyconą.
  Korupcja zresztą jest wszędzie, w kręgach wyższych wojskowych , na przetargach dla wojska.itp.
  Ukraińscy żołnierze dostają buty,które się rozłażą po paru kilometrach, gotują świerszcze w obozach/ był film na ten temat/. Czytałam,że dlatego dostali ciche przyzwolenie na grabież ludności cywilnej, bo mają sobie to odbić, żeby nie było buntu w woju i żeby dalej mogli kraść pieniądze na zaopatrzenie wojska......Zrobili z nich zombie, morderców i złodziei. Mam materiał na ten temat.
  I w ten bardach my mamy się pakować?????mając naprawdę ocean własnych problemów!!niemalże znikający naród!!
  Ale niestety, odnoszę niejasne wrażenie, że .......o mamy do powiedzenia, bo ktoś znowu za nas podejmie decyzję!
  To już będzie koniec świata ,i to naprawdę!
 • Ikony stylu, przesmiech w internecie z kapelusika pani ambasador |Ukrainy na wizycie u JKM ElżbietyII.
  http://cs543103.vk.me/v543103907/138b4/9i3fhOR8nBU.jpg

  http://m.onet.pl/_m/5a9209a761efc38777545d0938d16183,62,19.jpg
 • @trojanka 16:42:31
  Każdy ma prawo pisać na temat Ukrainy, czy Syrii zwłaszcza jeśli robi to dobrze jak Ty czy Pan Jeznach :)

  Czyli jesteś przeciwna tej chorej unii? ja również i miliony Polaków też.

  "Ale niestety, odnoszę niejasne wrażenie, że .......o mamy do powiedzenia, bo ktoś znowu za nas podejmie decyzję!
  To już będzie koniec świata ,i to naprawdę!"

  I dosyć tego!! jak to nie mamy nic do powiedzenia?
  Chyba nie zdają sobie sprawy, że tak zupełnie nie idzie odmóżdżyć Polaków.
  Chyba zapomnieli, że w sprawach zasadniczych naszego bezpieczeństwa dopiero mogą poznać gniew Polaków i żadne Bolki i KOD nie będą tematami zastępczymi!!
  Często rozmawiam z innymi (mam pracę w której taki kontakt z mijającymi jest codzienny) i wiesz co oni mówią na ten temat?
  To są ostre słowa i groźne dla tych dupków którzy nami rządzą naprzemiennie zresztą..
  Dobrze się stało, że wreszcie przeszłość i teraźniejszość banderowska dotarła do prawie wszystkich.

  A normalnych Ukraińców, Rosjan czy Polaków tam zamieszkujących... zwyczajnie żal. My im raczej nie pomożemy, już bardziej Rosja... tam w końcu miliony ich mieszkają.
 • Zrujnowane Zajcewo "oswobodzicielskimi" pociskami Kijowa.
  https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=MLwVsCK2O3s
 • Akademia ku czci!ukraińscy uczniowie z portretem bohatera Ukrainy św. Stefanem Banderą i z pieśnią uwielbienia na ustach, na
  obchodach ku czci!
  https://www.youtube.com/watch?v=UrW50gahErI&feature=player_embedded
 • kobieta z Troi :))
  Bardzo się cieszę, że waleczna kobieta podjęła temat
  pozdrawiam serdecznie :))))
 • Wojsko ukraińskie pod pozorem ćwiczeń zaminowało część wybrzeża Morza Azowskiego koło Mariupola,
  http://vk.com/away.php?to=http%3A%2F%2Fwww.dailymotion.com%2Fvideo%2Fx3w1e7x&post=170403405_2562

  ------------------------------]
  już zginęło wielu rybaków w tym rejonie od takich min, oczywiście nie przyznali się do zaminowywania,
 • Nowy czołg ,tajna broń Ukrainy pod nazwą " Żeleznyj kaputt"
  http://vk.com/video212525407_171474155?list=9d8a4efc3c9b72d51d
 • Francuzi przywieźli materiały ,do odbudowy zrujnowanej części Doniecka Oktriabskij
  https://www.youtube.com/watch?v=SXsU_HpvT5Y&feature=player_embedded
  Akcja "Pomóż Ludziom w Potrzebie"
 • Most Kerczeński "sie buduje"
  https://www.youtube.com/watch?v=-QHjpVpj3zE&feature=player_embedded
 • Nadzieja ??
  Mam nadzieje że podobnie jak u pana Z. Białasa, "zdania odrębne" będą tu dopuszczalne 8-))))))))
  Gratuluje
 • Tak po cichutku z przywiezionych snajperek w białym Audi , zabijano ludzi cywilnych i Berkut na Majdanie!
  Są filmy, są twarze lub maski.tak się robi kolorową rewolucję!!!za 5 mld zielonych.......
  http://vk.com/video253688633_456239020?list=1e2773d76e26aaed19
 • Petro I Radosny!
  http://cs627727.vk.me/v627727628/3cf62/uCluzgsW7iQ.jpg
 • Turcja sprzeda Ukrainie, odzież dla wojska i umundurowanie za 800 tysięcy dolarów.
  http://cs631226.vk.me/v631226403/193eb/14moka36NI0.jpg
 • @trojanka 17:54:01
  Witaj. Bardzo ciekawa Twoja inicjatywa. Chrońmy Polskę przed niepotrzebną wojną którą chce wywołać międzynarodowa lichwa.
 • Tak bywa ,ze kobiety tez muszą iść walczyć, za swój dom, swoja ziemię , za przyszłość swoich dzieci.
  Albo idą za swoimi mężczyznami/Gdzie ty Kajus , tam ja Kaja/.Musi ktoś się nimi opiekować!
  https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=O-yf4huxJsk
 • @PontoSarmata 18:00:54
  Dokładnie tak!!!człowiek powinien móc sobie w twarz spojrzeć,że robił co mógł,żeby nie dać złu rządzić i topic ludzi we krwi!!
  Dzięki, ze jesteś na blogu, wiem ze nie wszystkim on sie podoba, ja nie robię analiz geopolitycznych, od tego są mądrzejsi ode mnie, chcę jako kobieta pokazywać jak wredna, straszna, bezsensowna i głupia jest wojna. I zawsze cierpią najsłabsi, ci co ją wywołują siedzą w chronionych budynkach, schronach i wysyłają na śmierć miliony ludzi:)))pozdrawiam!
 • Jeszcze w kwestii kapelusika ,pani ambasador Ukrainy z wizyty u JKM Elzbiety.
  Moda się przyjęła... tutaj spotkanie "Normandzkiej Czwórki"drugi z lewej Pawlo Klimkin przedstawiciel Ukrainy!
  http://cs628020.vk.me/v628020264/3bf15/NVaqmXvrkc4.jpg
 • Dałem 5*
  “Rozszerzenie Unii Europejskiej na Wschód, a także dążenie do stabilizacji monetarnej powinny prowadzić do coraz ściślejszego wzajemnego powiązania narodów (…)”

  Do korpusu dyplomatycznego akredytowanego przy Stolicy Apostolskiej, 10 stycznia 1998 roku.
 • Turcja, policja napadła na redakcje gazety "Zaman",która krytykowała działania rządu.
  następnie rozpędziła gazem demonstrujących przeciwko prześladowaniu prasy i dziennikarzy w Turcji.
  Erdogan ma coraz wiecej przeciwników.
  https://www.youtube.com/watch?v=4visIfxk2Kg&feature=player_embedded
 • To już pisałam na innym blogu że, prezydent Petro Pooszenko rozpatruje m.in. kandydaturę Leszka Balcerowicza na fotel premiera
  Ukrainy.Diaspora trzyma się mocno!!!
  http://vk.com/away.php?to=http%3A%2F%2Fru.faktxeber.com%2FNews_h441109.html&post=203824410_2268
 • @Rzeczpospolita 18:16:14
  bardzo to doceniam:)))
 • Mieszkaniec Odessy, będąc na cmentarzu za miastem, znalazł oddalone od głównego cmentarza odosobnione miejsce, wielu
  bezimiennych grobów opisanych jako"odpady chirurgiczne", będących prawdopodobnie mogiłami żołnierzy ukraińskich
  Wrzucił ten rolik do sieci.
  Ukraińska tv , w swoje audycji pokazała go ,jako cmentarz w Rostowie nad Donem, gdzie pochowano wg nich rosyjskich żołnierzy, którzy zginęli w Donbasie.
  Chłop z Odessy ,się mocno zdenerwował i przejechał całą trasę od początku, z drogowskazami, i przepytywaniem ludzi na cmentarzu , potwierdzającym, ze jest to cmentarz odeski.
  Potwierdzili to również internauci.
  Pod koniec filmu pokazano groby.
  Jest prawdopodobne , że spoczywają tam również ofiary mordu w Domu Związków w Odessie, których ciała nie mają być zbadane ,gdyż stanowią dowody "przeciwko" władzy.
  takich grobów pod nazwą odpady chirurgiczne przed "rewolucją godności"2014 roku nie było!
  https://nahnews.org/wp-content/uploads/2016/03/600x338_1457172063_mogily_hirurgicheskie-othody1111111.jpg

  Po tagedii w Odessie wstępu na te część cmentarza zabraniała ochrona Gwardii narodowej Ukrainy.

  https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=ysB7zbO82EM
 • Oni skakali do Europy!
  https://www.youtube.com/watch?v=C6wV8mlRkDI&feature=player_embedded
 • Serbia anty NATO-wskie protesty.
  https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=DPLgz7ULkxc
 • Napis na ścianie w Kijowie "Janyk wróć, już nie ma co żreć"
  http://cs631526.vk.me/v631526929/1a4a2/6YLZH3TdAuQ.jpg
 • Szkolenie saperów pirotechników MSW DNR.
  https://www.youtube.com/watch?v=exO5TD85CBI&feature=player_embedded
 • A na Krymie głód, puste półki!!
  https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=L9X3aGgYFOw
 • Parę dni temu Stuttgard , protesty przeciwko gender i wczesnej seksualizacji dzieci!
  https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=ySIxucLUZUE
 • W czasie budowy mostu na Krym, odkryto wiele artefaktów na dnie przesmyku kerczeńskiego.
  http://vk.com/video-60210750_171708050?hd=-1&t=1m
 • Wdowy po powstańcach, którzy zginęli, na spotkaniu z posłem do parlamentu DNR.
  przyszły z żalem na niedostateczne zaopatrzenie rodzin poległych, ze względu na luki prawne w przepisach. Prawo ma zostać poprawione,.
  https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=7dnTbw2a5ZQ
 • Przysiółek Wiesiełoje -Donieck , ostrzelane domy przez ukraińską artylerię.
  https://www.youtube.com/watch?v=G3O0IK1mkp0&feature=player_embedded

  https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=eDFxtAdWQkY
 • a capella.."))))
  https://www.youtube.com/watch?v=jXtfeL_5Bgc&feature=player_embedded
 • Ustala chłopakom koordynaty ,do odpowiedzi na ogień artylerii ukraińskiej.
  https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=a9tv_5ZpoXA
 • Ukraina i Ukraińcy..nówki
  http://vk.com/video261795782_171456110?list=2a66028912aa1b67a6
 • Nie w temacie bloga, ale w ważniejszym temacie!!!
  http://fakty.interia.pl/tylko-u-nas/news-dziedziczenie-bezdomnosci-bieda-w-polsce-ma-twarz-dziecka,nId,2157403


  Dziedziczenie bezdomności. Bieda w Polsce ma twarz dziecka


  Mastalerz
  Justyna Mastalerz


  Dzisiaj, 5 marca (09:00)


  Co piąte dziecko w Polsce nie zjada ciepłego posiłku, nie ma książek, zabawek, ani nowych ubrań, nie chodzi do dentysty, nie wyjeżdża na wycieczki, ani na wakacje. To smutny wniosek płynący z raportu UNICEF. Według oficjalnych danych, aż 2 tys. najmłodszych w naszym kraju dzieli los bezdomnych dorosłych. W rzeczywistości może być ich jeszcze więcej. "Każde dziecko pozbawione prawdziwego domu, to o jedno dziecko za dużo" - mówi w rozmowie z Interią Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak.


  Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/tylko-u-nas/news-dziedziczenie-bezdomnosci-bieda-w-polsce-ma-twarz-dziecka,nId,2157403#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=other

  i o tym mówię!!że najpierw proszę rządu ,zrobić porządek w swoim kraju,
  zając się tymi, którzy będą kiedyś tworzyli Polskę,Polakami cierpiącymi bo brak lekarzy,i właściwej opieki medycznej, socjalnej, niedojadającymi dzieciakami, z zepsutymi zębami i chorymi kręgosłupami....
  A potem "pochylać się nad biednymi ukraińskimi oligarchami!
 • @trojanka 17:54:01
  Naszych dolarów!!
 • Witaj Trojanko, piąteczka!
  Witam z radością, że poprowadzisz swój blog, w temacie, który Ciebie i takich jak ja czytelników czy komentatorów interesuje!
  -------------------------------------------------------------------
  Tu zdjęcie dziewczynki z Banderlandii, cóż, ja nie wiem jak to skomentować...
  http://cs629106.vk.me/v629106511/3d450/pWUIkOMtBdg.jpg
 • @trojanka 22:12:01
  Hahaha, nowa wersja Banderlandii, Afroukraina:)
  Świetne!
 • Fajnie by było tak:
  Wojna czy pokój, wieści z Donbasu (Noworosji) i Ukrainy.
 • @lorenco 06:37:34
  w sumie racja:)))
 • Volvo Center Donieck, ostrzeliwane codziennie, z Piesek ,miejsca pozycji artylerii ukraińskiej, ostrzał na żywo!
  https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=fDfixkt4Y9k
 • Niemiecki reporter mark Bartalmai,był na miejscu i dokumentował.
  http://cs628722.vk.me/v628722559/3a165/NH54liqyroY.jpg
  http://cs628722.vk.me/v628722783/40564/1xIl7Pddyeo.jpg
  http://cs628722.vk.me/v628722842/41e5b/63ohicp3f4g.jpg
  http://cs628722.vk.me/v628722522/42f1d/OQq64es4iH8.jpg
  http://cs628722.vk.me/v628722167/5afab/LI0ePydm0hE.jpg
 • Doniecka Republika już świętuje Dzień Kobiet, kwiaty, nagrody od premiera Zacharczenko, męski chórek...to rozumiem:)))
  https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=h8s9ivZDkkU
 • Trojanka
  Pomyślności w nowym wcieleniu.
  "Mykola"
 • @fretka 11:01:25
  :)))no i to jest właśnie niepokojące, ze komuś bardzo zależy na tym, żeby dzieci, młodzież ukraińska rosła w duchu kultu dla skrajnego nacjonalizmu i była szczepiona nienawiścią
  a/do Rosji
  b/jeśli uczą ich wielbić Banderę, Szuchiewicza , uczą o nim w szkole jako koledze "Adolfika",ogólnie ruch silnie nacjonalistyczny wręcz przechodzący w nazizm "ponad wsio"/uber alles...to również jest przeciwko Polakom!

  lalkarze wymyślili, ze jak wmówią Ukraińcom, ze są "lepsi" od innych, to nie zauważą jak ich się zombi, okrada, i spycha własnie na dno godności ludzkiej!

  nie ma to wiele wspólnego z wyrabianiem u narodu godności i poczucia własnej wartości, co bardzo przydałoby się w polskich szkołach, nauka patriotyzmu i poczucia bycia członkiem polskiego społeczeństwa, nauka uczciwej historii, ze wszystkimi jej blaskami i cieniami, ale prawdziwej.
 • @1abezmetki 11:05:37
  Dziękuję panie Mykoła!!
  Wcieleniu blogowym jak rozumiem, bo co do reszty posiadam wciąż to samo. A parę elementów bym chętnie wymieniła:))
  Po tym "pierwszym razie" chylę czoła przed wszystkimi blogerami na Neonie,/ no prawie wszystkimi/ bo to wymaga trochę wysiłku, ale trzeba iść za swoimi przekonaniami.Dopóki pozwolą/ nie przekonania rzecz jasna/tylko bataliony "demokracji".Pozdrawiam.
 • USA przydzielił dodatkowe 250 mln$ Ukrainie " na bezpieczeństwo".
  Poinformował o tym Michael Carpenter, z-ca pomocnika ministra obrony USA.Powiedział również, ze od początku konfliktu Ukraina otrzymała na cele wojenne 265 mln$, nie licząc szkoleń ukraińskich żołnierzy.
  Dodał również że "przedłużeniem" wsparcia dla Ukrainy w tym konflikcie, jest podtrzymywanie sankcji na Rosję, dopóki mińskie porozumienia nie będą wypełnianie.
  Ponadto USA zamierza przeznaczyć 658mln$ na pomoc "ekonomiczną" dla Ukrainy.
  http://nahnews.org/608450-shtaty-vydelili-eshhe-250-millionov-na-bezopasnost-ukrainy/
 • Ukraińscy kierowcy na długich trasach w solidarności z rosyjskimi, blokują drogę na kierunku lwowskim.
  5 marca "aktywiści" partii "Swoboda' zablokowali przejazd rosyjskich ciężarówek.
  W odpowiedzi na to kierowcy z okręgu zakarpackiego zajechali droge swoimi ciężarówkami i wyszli z nich zamykając, żeby policja nie mogła ich usunąć.
  Oświadczyli że zabiorą ciężarówki tylko wtedy, jak zostanie odblokowany przejazd rosyjskich .
  Powiedzieli, że do rosyjskich kierowców odnoszą się jak do swoich kolegów, i wiedzą że z powodu blokady nacjonalistów we lwowskim okręgu, stoją również ukraińskie samochody w Rosji.


  http://nahnews.org/608437-ukrainskie-dalnobojshhiki-perekryli-trassu-v-podderzhku-rossijskix-kolleg/
 • Co miesiąc w ukraińskim wojsku, ginie bez działań wojennych 350 żołnierzy.
  Wg informacji wywiadu ŁNR niebojowe straty WSU dochodzą już do 350 ludzi co miesiąc. To — samobójstwa, nieostrożne obchodzenie się z bronią, stałe pijackie rozprawy między wojskowymi, a także obstrzały przez nacjonalistyczne bataliony ,pozycji oddziałów WSU, przy próbie wepchnięcia ich do linii bojowego rozgraniczenia i zmuszenia do podjęcia walki z siłami ŁNR i DNR », — poinformowano.

  http://nahnews.org/wp-content/uploads/2016/03/------17-150x150.jpg

  Wg słów Jaszczenko, 5 marca zginęło dwóch wojskowych WSU w zaludnionym punkcie Sporne, w rezultacie zwalenia się ściany starego budynku w miejscu dyslokacji punktu dowodzenia, 17 oddzielnej terytorialnej brygady WSU, która bazuje na terytoria fermy trzody chlewnej, nie nadającej się do kwaterowania wojskowych.

  Jeszcze pięciu ukraiński żołnierzy, zatruło się, w rezultacie wypicia po prostu bimbru domowej roboty/przyp. mój/ napojów alkoholowych spędzając dni wolne w obozie namiotowym », — dodał Jaszczenko


  http://nahnews.org/608502-vodka-nanosit-udar-neboevye-poteri-vsu-dostigli-350-chelovek-ezhemesyachno/
  ============================
  tzn. nikt nie panuje nad batalionami dobrowolców??w ich skład wchodzą także cudzoziemcy,i one STRZELAJĄ do wojsk rządowych?????
  to kto rządzi na Ukrainie- odpowiedź nasuwa się sama.
  zombienia ciąg dalszy.....
 • @trojanka 13:15:11
  Wczoraj Odessa,Lwów przy okazji meczy piłkarskiego, pochód nacjonalistów, przy okrzykach na cześć UPA,OUN,Bandery i Szuchiewicza
  i z ich portretami na plakatach.

  https://www.youtube.com/watch?v=91atbvqsLtc&feature=player_embedded
 • Proszenko z nowym "przyjacielem" Erdoganem, zaczynają się wzajemne wizyty i współpraca.
  https://www.youtube.com/watch?v=ZmIM_8BCjZM&feature=player_embedded
 • W Doniecku obchody Dnia Kobiet trwają 3 dni.Jarmarki po obniżonych cenach,wszelkie produkty
  darmowa herbatka, ciastka,pierożki.
  Mówi przedstawiciel administracji"Życzymy naszym kobietom, błogosławieństw, zdrowia i pokoju".Żeby żony nie niepokoiły się o swoich mężów, a matki o synów".
  https://www.youtube.com/watch?v=evCL98Vhe1Q&feature=player_embedded
 • @trojanka 13:27:18
  Z wielką radością witam Pani samodzielny blog na Neonie. Mam wrażenie, że nasz nieformalny klub powiększa się o kolejną mądrą i pracowitą osobę, która „czuje bluesa” i potrafi rzetelną informacją dawać odpór manipulacjom głównego nurtu i jego trolli. Właśnie dlatego na ten portal wchodzi coraz więcej ludzi szukających prawdziwej wiedzy i normalnej, polskiej interpretacji.
  Życzę Pani powodzenia i oczywiście stawiam 5* . BJ
 • @trojanka 12:01:09
  To co po, drodze wyboistej - nam teraz paputczikam, z odciskami wypada... Wzajemnie, pozdrawiam.
 • nie będzie żadnej wojny
  Ukraińcy żydowskiego pochodzenia władcy tego co zostało z Ukrainy wiedzą że wojna z Rosją oznaczałaby ich koniec w przeciągu maksymalnie tygodnia od wywołania wojny. Gadanie o wojnie ma usprawiedliwić bardzo trudna sytuację gospodarczą w której znajduje się to co zostało z Ukrainy.
 • Atak na ambasadę Federacji Rosyjskiej w Kijowie. 6 marca 2016
  Najpierw na placu Niepodległości odbył się wiec z udziałem Juli Tymoszenko, Oleha Liaszko, przedstawiciela cerkwi kijowskiej: nawoływali do wywołania wojny Rosji, pop natomiast do pozbywania się, wyganiania, lustracji ludzi, którzy chodzą do cerkwi moskiewskiej.
  https://youtu.be/G5zFJnmUQSA
  Potem tłum pomaszerował pod ambasadę Rosyjskiej Federacji
  Około 2 tysięcy. Krzyczeli Chwała Ukrainie, Śmierć Federacji Rosyjskiej. Obrzucili ambasadę jajami, ściągnęli rosyjską flagę, spalili ją i powiesili ukraińską, pozrywali kamery. powiesili kukłę Putina
  https://youtu.be/2OQA67tTCfY
  https://youtu.be/zr_mq5A86B4
  https://youtu.be/Dd4ghI5K5MA
  https://youtu.be/zr_mq5A86B4
  Wcześniej w nocy zniszczono samochody pracowników ambasady FR.
  https://vk.com/antimaydan?z=video115290793_456239029%2Fe7320ecac690a13044%2Fpl_wall_-41232698
 • temat wojny na Ukrainie zszedł z pierwszej strony
  ponieważ mało co tam się dzieje, wojna trwa w Syrii, i to wojna "na wyścigi", oraz trwają przygotowania do wojny w Europie,

  korupcja na Ukrainie jest mało interesująca, zawsze był to dzikszy kraj od Polski,

  a przecież obłędna korupcja w Polsce, cywilizowana naszymi przepisami,trwa w najlepsze i nikomu nie spędza snu z oczu,

  oczywiście zachęcam do pisania na ten temat, zawsze to lepiej poczytać sobie skrót na neonie, niż śledzić w źródłach,

  ja przestałem pisać codzinne doniesienia z powodu braku czasu na czytanie (żeby coś napisać, trzeba dużo się naczytać),

  no i pewnym stopniu z powodu tych kilku ochotników, którzy równolegle podjęli temat,
  \
  serdecznie pozdrawiam
 • @Bogusław Jeznach 16:20:46
  Witam Panie Bogusławie!
  Zawsze budujące jest dobre słowo i życzliwość, zatem bardzo dziękuję!
  Zawsze martwi mnie , że jednak są ludzie którzy ze straszliwa zawziętością, lansują tylko swoją prawdę, podporządkowując udowodnieniu swoich racji....największe człowiecze wartości wartości. Nie ma JEDNEJ prawdy w polityce,tak jak lansują polskojęzyczne media pod dyktando, a klepią po nich osoby ,beneficjenci systemu, no bronią swojego żłoba więc chyba nie ma się co dziwić!!
  Zaraz w w człowieku rodzi się jakaś przekora, jak widzi tak wredną jednostronność, taki monopol i zawłaszczanie sobie prawdy i szczujnię na innych.
  I to jest początek poszukiwań, taki był mój!
  Pozdrawiam,jestem fanką Pańskiej wiedzy bezustannie!
  A propos fanki, to był taki incydent, jak jeden człek chciał uhonorować swojego ulubionego muzyka , ale mu się pomyliło i powiedział " jestem pana wielkim idolem":)))
 • @1abezmetki 16:32:38
  Oj tam panie 1a....zgadzać się na krzywdę i dziadostwo, sumienie żre potem, spać nie można!droga owszem wyboista, trzęsie jak na wozie drabiniastym!!
  Odcisków nie posiadam, paputki owszem, ale ładne !
  ogólnie renowacja byłaby wskazana, ale po co???teraz już tylko ,praca nad dusza jest ważna:)))
 • @interesariusz z PL 19:06:38
  Racja , ale Ukraina jest częścią tych przygotowań, wahadłowo na zmianę z Syrią i Polską!
 • @lorenco 19:03:53
  no i nad tym pracują brygady na Ukrainie , w Polsce ....cały czas, zgniły owoc gnije coraz bardziej.Amok, co oni myślą ze ich to nie dotknie, nie widzą Donbasu i krwi na ulicach???Amok wołyński demon znowu zakotwiczył w ich umysłach, bić , zabijać, napadać, riezat!
  Metody z piekła rodem!
 • SBU Ukrainy zatrzymał bandę, trudniąca się produkcją i rozprowadzaniem narkotyków i rabunkami, oraz sprzedażą broni ze strefy
  ATO.
  W skład tej zacnej grupy wchodzili:szef - żołnierz WSU, kapitan Gwardii narodowej i starszy lejtnant policji.
  Mieli swoje laboratorium do produkcji amfetaminy,którą sprzedawali na terenie swoich okręgów i żołnierzom WSU w Donbasie.10.000 dawek amfetaminy na miesiąc.Wywozili broń z Donbasu do sprzedaży na Ukrainie.

  https://nahnews.org/wp-content/uploads/2016/03/211511.jpg

  http://nahnews.org/608746-kartina-maslom-sbu-zaderzhalo-bandu-iz-bojcov-vsu-i-policejskix/
 • @trojanka 19:30:49
  Zdjęcie z 1937 roku, wiec zwolenników Hitlera: takiej ilości ludzi nie zgromadziło się nigdy w historii ludzkości.
  Po ośmiu latach w 1945 roku, wszyscy oni będą mówić, że nigdy nie popierali Hitlera.
  https://pp.vk.me/c543103/v543103907/13a14/PtNpPu-AcXo.jpg
 • @lorenco 20:23:09
  straszne!!!co można zrobić z ludźmi!


  https://www.youtube.com/watch?v=43xFa4rvaDo&feature=player_embedded
 • Dług USA już ponad 19 trylionów dolarów, sporo to długi studenckie na opłatę czesnego na studiach.
  https://www.youtube.com/watch?v=XnM-r7KqPnQ&feature=player_embedded
 • @trojanka 20:38:50
  hm...
  http://vk.com/video-43978986_170496339?list=93785c7848f6e9b5d1
 • @trojanka 20:36:57
  :)))
  http://cs629111.vk.me/v629111489/2dbf6/FMbhwm9gISE.jpg
 • @trojanka 20:36:57
  Za kilka lat tak będzie...
  http://cs633722.vk.me/v633722320/168ae/c3qwbk9aKIU.jpg
 • @trojanka 20:44:17
  To na pewno w Moskowii jest, Moskale nie mają co jeść to i koszki powietrzem muszą się żywić:)

  http://cs631319.vk.me/v631319511/1b3e5/VhNd442nk1Q.jpg
 • W odpowiedzi na atak na ambasadę FR w Kijowie, moskwiczanie protestują przed ambasadą Ukrainy!!
  https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=o6IHAg1Q-5g
 • Gorłowka, zbombardowano im domy, ukraińskie pociski zniszczyły wszystko, żyją w piwnicy szkoły!
  http://cs543100.vk.me/v543100579/13078/HqpENf2gCIQ.jpg
  http://cs543100.vk.me/v543100579/1306a/iq4_yratUHY.jpg
  http://cs543100.vk.me/v543100579/13071/AsNetJznsNs.jpg
 • Dzieci wojny i ruin!Donieck obrzeża miasta.
  http://cs543100.vk.me/v543100579/12ba5/rWMkk3vN7NM.jpg
  http://cs543100.vk.me/v543100579/12bac/do1Tsfkd7LM.jpg
  http://cs543100.vk.me/v543100579/12bc8/V-zHV70wgOU.jpg
  http://cs543100.vk.me/v543100579/12bcf/q4EkLi0B9c8.jpg
 • @trojanka 21:01:29
  Jedno z haseł: Ukraino jesteś chora - to jest prawda, oby nie na nieuleczalnego raka!
  A policja tam po co? Przed ambasadą Rosji w Kijowie, nie było policji, dzisiaj jest niedziela, ukraińska policja ma wolne. A Putin każe pracować policji nawet w niedzielę, skandal...:)
  https://pp.vk.me/c627716/v627716502/50f05/7_wuuHYT49g.jpg
 • @trojanka 21:07:55
  Młodzi banderowcy w ukraińskiej szkole ubrani w baderowskie barwy, maszerują i śpiewają pochwalne nazizm piosenki.
  https://youtu.be/ogtF9THRGdg
 • ale super blog !
  5*
  Священная война
  https://www.youtube.com/watch?v=9PtawlOV8hw
 • Ukraińskie moździerze na placu zabaw
  on: Marzec 06, 2016
  Wiktor Marczuk, ur. 17.02.1987 roku w Zdolbunowie Równieńskiem, strzelec w 1 batalionie 14 brygady. W dniu 6 lutego 2016r. opublikował na swojej stronie w portalu VK fotografię pocisków moździerzowych kalibru 120 mm,które były przygotowywane do użycia. Zgodnie z porozumieniami mińskimi użycie takiej broni jest obecnie zakazane ze względu na obowiązujące “zawieszenie broni” i ustanowienie strefy zdemilitaryzowanej.+

  Kompania Marczuka stacjonuje w internacie w Marince, na zachodniej linii frontu, a moździerze są rozlokowane na placu zabaw.Co OBWE może bez problemu stwierdzić, jeżeli zechce … .
  Z tych pozycji prowadzony jest ostrzał zachodnich dzielnic Doniecka.
  http://novorossia.today/wp-content/uploads/2016/03/marczuk.jpg

  http://novorossia.today/wp-content/uploads/2016/03/marczuk4.jpg

  http://novorossia.today/106260-2/#prettyPhoto
 • @alcest 22:54:45
  Dobre filmy archiwalne, przy jednej z piękniejszych pieśni wojennych.
  Tak wyglądał mały urywek II W. Św., przyszła może być jeszcze gorsza, to nie są gry komputerowe, gdzie siedzi się w ciepełku w wygodnym fotelu i strzela na ekranie z Abramsa do T-90, gdzie oczywiście Abrams zawsze wygrywa.
 • @trojanka 21:07:55
  Dzieki za nowy blog poswiecony wydarzeniom w Donbasie. My Slowianie nie powinnismy zapomniec o tej strasznej wojnie domowej jaka trawi Ukraincow.Niestey (nie)polski rzad popiera odicjalny rezym z Kijowa, podczas gdy my, narod jestesmy z dzielnymi ludzmi z Donbasu.
  Pozdrawiam serdecznie ..

  https://www.youtube.com/watch?v=SyoNw4SotzM
  https://www.youtube.com/watch?v=QGS1B5u_3A4
 • @trojanka 16:42:31
  Dobrze że o tym piszesz. Jedno z niewielu polskich źródeł.
  Ile się nachapią na tym milionie hektarów? Chyba im to obojętne. Kolejne miliony będą sprzedawać aż do końca. Historia Polski uczy że można tak rządzić ćwierć wieku.
 • @Astra 16:54:46
  :o)
 • @babaraba 23:50:23
  Witaj Babarabo:) O czy ten Francuz mówi to tej nadobnej pani redaktor w drugim filmie?
  Po francuski nie rozumieć.
 • @trojanka 18:28:55
  Balcerowicza, jego żonę i Millera - tego od smoleńskiego raportu - zaangażował kiedyś (za amerykańskie pieniądze) na konsultacje dla dźwignięcia i uzdrowienia ekonomii Gruzji jej prezydent Szewardnadze.

  Po tej operacji Gruzini znienawidzili prezydenta Szewardnadze i wywieźli Go na taczkach. Doradca Balcerowicz z kolegami zdążył uciec. Może na Ukrainie będzie jeszcze ciekawiej?
  :o)
 • @lorenco 00:12:17
  Ten facet mowi, ze chcialby pomoc asocjacji "Wostok" , ktora zajmuje sie pomoca dla ludnosci Donbasu. Przy okazji naswietla fatalna sytuacje ludnosci zamieszkujacej region Donbasu, na ktorym toczy sie wojna domowa. Mowi raczej pozytywnie i ze wspolczuciem dla umeczonych ludzi ..
  Pozdrawiam ...
 • @babaraba 00:21:54
  Taka historyjka obrazkowa:
  https://pp.vk.me/c543103/v543103404/d059/ywPWeIQcs4E.jpg

  https://pp.vk.me/c543103/v543103404/d052/sPmcUfscnAE.jpg

  https://pp.vk.me/c543103/v543103404/d061/4AeAIJzjB_0.jpg
 • @Almanzor 00:18:24
  https://pp.vk.me/c543103/v543103503/a8e7/gov_LQihqi4.jpg
 • Trojanka
  No to moze i ja sie przylacze do powitan.
  Faktycznie Trojanko masz racje.
  I mimo, ze Jugoslawia, Ukraina i Syria sa bardzo ze soba polaczone wspolna tragedia - to w kazdym przedziale jest to temat - rzeka.
  Ja juz nie mam czasu wyszukiwac informacji biezacych o Ukrainie wiec chetnie korzystam z wiadomosci z Twojego wyszukiwania.

  Ukraina mnie zlosci i z innego powodu.

  Mianowicie malo sie obecnie pisze, czy przypomina historie Ukrainy od powstania tego panstwa w 1991 roku.
  I co sie naprawde stalo w 1991 roku.

  Pierwszymi "goscmi" na Ukrainie byli Rotszyldowie i Rockefelery i biznesy naftowe. Byl George Bush - byly szef CIA i byly prezydent USA.

  Tak jak ja to rozumiem tragedia Ukrainy zaczela sie nie na majdanie i nawet nie w 2008 roku. Zaczela sie od Pierestrojki Gorbaczowa.
  Zbyt bogaty kraj, zeby go zostawic w spokoju.

  Mnie najbardziej zdumiewaja 'poprawiane' w internecie przemowienia starego Busha w Kijowie z 1991 roku. To przemowienie przeszlo do historii pt. Chicken Kiev i ciagle ktos poprawia oryginalna wersje..
  W pierwszym przemowieniu Bush ostrzegal Ukraincow, ze USA nie ma zamiaru sie uzerac z Rosja i lepiej, zeby Ukrainia znalazla sobie jakis przyzwoity modus vivendi z poteznym sasiadem. Malo tego; ostrzegl, ze bezpieczenstwo Ukrainy lezy w sojuszu z Rosja i jesli Ukraincy chca miec wlasne panstwo to lepiej niech z Rosja zyja w zgodzie.
  Rozumiem, ze interesy starego Busha nie byly tak calkiem tak nobliwe jak to przedstawil; prawdopodobnie chodzilo Amerykanom o to, zeby na razie miec koniec zimnej wojny i dac USA chwile czasu na przygotowanie sie do nowych wystapien przeciwko Rosji. Wieksze bylo zainteresowanie Bliskim Wschodem.
  Ale w USA prezydent swoje - a korporacje swoje. Zwlaszcza gdy chodzilo o plany w Odessie i na Krymie.
  A i w Dniepropietrowsku.

  Polskie zydostwo oligarchiczne tez bylo pierwsze juz w 1991 roku, zeby pokroic kraj na kawalki miedzy siebie.
  Przeciez Monsanto od kilku lat grasuje na Ukrainie. Zagarneli miliony hektarow!
  Kiedys zydzi na Ukrainie przerabiali zyto na alkohol - teraz Monsanto przygotowuje depopulacje Europy.
  A otumanione masy wolnej Ukrainy zachlysnely sie haslami Zachodu.
  Bardzo komus zalezalo na tym, zeby Polska sie nie skumala z Ukraina i zeby przypadkiem nie upomniala sie o swoje.
  Mielismy w pracy wtedy troche uchodzcow z Ukrainy. Stad pamietam przedziwne historie.
  I tez pamietam, ze Ukraincy, ktorzy przyjezdzali to opowiadali, ze chca miec "tak samo jak w Polsce".
  Glupki. To mysmy wyjechali z Polski, zeby nie miec tak jak w Polsce.
  Byl chyba rok 1996 jak pomoglismy zostac kilku naukowcom z uniwersytetu kijowskiego. Takie malzenstwo -konczyli studia w Moskwie i potem mieli problemy w pracy jak Kijow zostal stolica. Juz dokladnie nie pamietam ale mieszane malzenstwa z Rosjankami czy z Rosjanami tez mialy klopoty. Przenosili sie do Rostowa.

  Chce przez to powiedziec, ze wszystko co sie dzieje obecnie na Ukrainie nie ma zadnych cech przypadkowosci. W 2008 roku jeszcze duzo czesc Ukrainy byla swiadoma swoich losow.
  Janukowicz nie byl w stanie - czy chcial czy nie - walczyc o cokolwiek. Nawet gdyby chcial. A moze nawet i nie bardzo zdawal sobie sprawe z zagrozenia i wielkiej konspiracji przeciwko Ukrainie.
  Sam byl oligarcha i sam byl zaplatany w obce biznesy..zdaje sie Chevrona.
  Na dzialanosc ukrainskiego Udaru Kliczko dostal straszne pieniadze. A wyglada na tepaka. Poszlo od Sorosa strasznie duzo pieniedzy na "szkolenia" na Ukrainie i w USA. W Jugoslawii Soros tak wyksztalcil Otpor.
  I w Polsce i na Ukrainie w rzadzie sa dalej dokladnie te same osoby co byly przed rewolucja i w czasie rewolucji.

  Obecna tragedia Ukrainy jest tylko konsekwencja bardzo dokladnie zaplanowanej konspiracji przeciwko narodowi.
  Ani polski, ani jugoslawianskii ani ukrainski narod nie wlaczyl czujnikow bezpieczenstwa gdy zaczeli im dranie wciskac nacjonalistyczny ped do Zachodu i kultury zachodniej..

  W polityce nie ma kar ani nagrod.
  Sa tylko konsekwencje.

  Przypomina mi sie taki stary kawal kelnerski.

  Podchodzi kelner do goscia przy stoliku i pyta:
  Co pan sobie zyczy do jedzenia?
  A gosc odpowiada:
  Ja chce miec to, co ma ten facet co siedzi przy oknie.

  Po dobrej pol godzinie wraca kelner,pobity, posiniaczony, z rozdarta koszula i caly rozczochrany i powiada:
  " Panie, ale ten facet pod oknem nie chce dac".
 • @Tiamat 10:59:24
  Witaj! świetne podsumowanie.
  Niestety, ta układanka "modyfikowana" w miarę rozwoju wydarzeń, realizowana jest ze straszną konsekwencją.
  Nas i ich na Ukrainie wpuszcza się w walkę o przetrwanie ,stwarzając coraz cięższe warunki do przeżycia. Ludzie tam na Ukrainie również, musza walczyć o byt.
  Po to żeby zmęczeni i zestresowani, nie obserwowali co rzeczywiście się dzieje. I byli wdzięczni za każdy ochłap, rzucony im pod stołem.
  Wtedy można grabić dalej!
  Pozdrawiam!
 • Takie sprawy sonda na ulicach Kijowa "Czy Polacy powinni postawić pomnik Banderze w Warszawie???
  https://youtu.be/8U_8noSvQOU
 • @nana 17:01:16
  Nie nie zepsułaś mi,:)))))
  Mnie jest obojętne jak to nazwą, moją postawę,ja jestem za ludźmi, za wolnością człowieka , jego prawem do decydowania w podstawowych dziedzinach życia w granicach prawa , najpierw boskiego a potem ludzkiego, bo to drugie jest wzorowane na pierwszym!!Skoro dostaliśmy wolność w podstawowych decyzjach od Stwórcy, to tylko 'Zły może próbować nam to odbierać.
  NIE MA usprawiedliwienia do zabijania,mężczyzna , który zabija dziecko czy matkę z dzieckiem, czy starą osobę jest dla mnie śmieciem.To śmieć nic nie warty!!I zaiste nie interesują mnie jego poglądy polityczne czy ideologia.Niech staje do walki z mężczyzną na równych prawach uzbrojonego. Chociaż kobiety też walczyłyśmy np.w II wojnie, walczą w Donbasie i w Syrii, walczą Kurdyjki.

  "Jak chcecie aby ludzie wam czynili, tak i wy im czyńcie".

  To co prezentuje "cywilizowany świat", to jakiś obłęd.Umiłowanie forsy, ona stała się bogiem i wyznacznikiem człowieczeństwa, moralności , poglądów politycznych.
  Rzecz jasna , pieniądze są potrzebne i same w sobie nie są złem, tylko stosunek człowieka do nich, emocje i uczucia i czas jaki im poświęca.
  Ta zabawa złego opiera się na "umiłowaniu " pieniędzy , no i władzy oczywiście.
  Ludzie są niewierzący ,,w NIC!!!!tak żyją jakby na kawałku mięsa jakim jest ciało, kończył się ten świat!!!!przecież każdy odejdzie i co??
  nieważne jak żył?????co było dla niego ważne,ile osób uśmiechnie się na dźwięk jego imienia np. z wdzięczności za pomoc, dobre słowo, pocieszenie w biedzie.
  Świat oczywiście idealny nigdy nie był, nie jest i nie będzie!Ale gdyby każdy , chociaż trochę myślący człowiek,wydusił z siebie odrobinę dobroci, empatii, świat powoli stawałby się lepszy, a tak staje się gorszy.

  Mnie też czasem ludzie wkurzają , nie powiem, liczę do 10.
  Ale jak fajnie jest, kiedy do zmęczonego, poszarzałego człowieka, ktoś nagle się uśmiechnie, twarz mu się zmienia.
  Albo "dzień dobry","przepraszam" dziękuję".... zaczarowane słowa jak mówiła moja Kochana Mama.I tak rzadko słyszane, dzieci się nie uczy, przynajmniej wiele z nich, bo wpychają się pierwsze!!
  Oduczono nas człowieczeństwa,empatii,szacunku do drugiego człowieka, jego poglądów , żeby masą sterować ,korzystać z jej pracy i używać jako mięsa armatniego jak zajdzie potrzeba !!
  Myślę że tylko Bóg jest w stanie w tym szaleństwie , utrzymać w nas właściwe proporcje, sami nie damy rady, zbyt silny jest napór zła.
  I każdy ma do Niego swoją drogę,która mu dobiera i każdy ma inny zestaw pytań!!Albo odpowie albo nie!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031