Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
25 postów 11446 komentarzy

Moje komentarze

 • Tak sobie domniemywam, być może słusznie, może niesłusznie, że to lawirowanie w sprawie renowacji pomników UPA w Polsce
  "dyplomacji"zwłaszcza polskiej może mieć głębszą przyczynę.
  Po prostu boją sie że nie wpuszczą w grudniu PAD Prezydenta na Ukrainę.I wtedy jak przesłać dyskretnie pieniądze?????żeby banki, poczta,tłuszcza sie nie dowiedziała??? Ja tym dyplomatom szczerze współczuję roboty!!Ile stresów??

  Uzasadnieniem mojej karkołomnej teorii niechaj będzie fakt, iż jak pisał pan poseł Wilk, po swojej niedawnej wizycie w Niezaleznej, Samostijnej, głównie rządzą tam neobanderowcy , by nie rzec gorzej!Co potrafią wiemy!Rząd ma tyle zdaje się do powiedzenia, co przodek pana Walzmana do majora Helmuta za okupacji!ale "cyngla" trzeba głaskac, bo może się przydać!!
  Poza tym ,nawet jeśli PAD zostanie już szczęsliwie, ku naszej ogromnej uldze i wdzięczności zostanie wpuszczony na Ukrainę, to rządząca z II fotela partia "Svoboda", będzie próbowała potraktować naszego drogiego PAD jakimś nabiałem jak kiedyś Szoguna!A to już byłoby za wiele,mogłaby tez zostać w szarpaninie uszkodziona walizka z gotówką, albo nie daj Boże skradziona!!!Myslę, że zabezpieczenie wizyty PAD,siłami specjalnymi , tak czy siak będzie bardzo liczne!
  Dlatego, na pewno nie złoży żadnych wieńców na miejscach związanych z walką Polaków np. we Lwowie , ani z martyrologią Wołynia!!bo to były takie przepychanki tylko!jak to u przyjaciół!!
  https://historia.org.pl/2017/01/09/zdewastowano-pomnik-polskich-ofiar-ss-galizien-w-hucie-pieniackiej-wysadzono-krzyz-i-zamalowano-tablice/

  http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/2722660,nacjonalisci-znow-zakloca-uroczystosci-w-hucie-pieniackiej,id,t.html
  UPA czyli oswajanie diabła.
 • Tego filmu nie chce pokazać żadna telewizja.
  https://niezlomni.com/tego-filmu-dokumentalnego-nie-chce-pokazac-zadna-telewizja-slady-zbrodni-wolynskiej-ktore-odbieraja-mowe-po-powrocie-do-kraju-przez-trzy-tygodnie-nie-moglem-dojsc-do-siebie/

  Ślady zbrodni wołyńskiej, które odbierają mowę. „Po powrocie do kraju przez trzy tygodnie nie mogłem dojść do siebie”
  UPA czyli oswajanie diabła.
 • Jacek Wilk /dawniej Kukiz15/ refleksje z Kijowa.
  https://www.facebook.com/Sprawa.kresowa.sprawa.narodowa/
  Jacek Wilk:
  Ciekawostka: w poniedziałek byłem w Kijowie na międzynarodowej konferencji poświęconej problematyce mniejszości narodowych na Ukrainie w kontekście nowego prawa ustanowionego przez to państwo, które drastycznie ogranicza możliwości edukacji w językach innych niż ukraiński.

  Po ok. pół godzinie konferencja została zakłócona, a potem skutecznie sparaliżowana przez dżentelmenów z neobanderowskiej partii Svaboda (na zdjęciach widać niektórych z nich - stoją w czarnych wdziankach w otoczeniu mediów). Po ok. godzinie przyjechała w końcu policja, która bynajmniej nikogo nie zaaresztowała lub nawet wyprowadziła - tylko powolutku „przeprowadzała czynności” polegające na ślamazarnym spisywaniu czegoś tam. Na kilometr było widać, że jest przychylna panom w czerni i żadnej krzywdy im broń Boże nie uczyni.

  Konferencję w końcu przerwano, a mili panowie spokojnie krążyli sobie nadal wśród gości, ciesząc się wciąż niesłabnącym zainteresowaniem dziennikarzy.

  (pomijam już fakt, że wcześniej bez problemu weszli sobie do hotelu - o naprawdę międzynarodowym standardzie - przez nikogo nie zatrzymywani przemieścili się na drugie piętro, a potem jak gdyby nigdy nic weszli na salę konferencyjną pełną vipów; ciekawe jak w tym wszystkim „działała” ochrona hotelu Hilton i co na to ogólnie przyjęte w takich sytuacjach standardy)

  Czyli zobaczyłem sobie na własne oczy ukraiński nacjonalizm w akcji - bardzo niewinnej zresztą. Jest też dla mnie po tym, co zobaczyłem oczywiste, że ma on bardzo silne oparcie w obywatelach, mediach i władzach kijowskich. Moje wcześniejsze podejrzenia i sądy co do stosunku Ukraińców do „obcych” (w tym do nas) znalazły swoje potwierdzenie w przedstawionych obrazkach. Może drobne, ale dostatecznie wyraźne.

  To jest jednak inna cywilizacja...

  A Kijów piękny. Szkoda tylko że na Majdanie nie było już namiotów z sotniami kozaków-demonstrantów - bardzo by mi to pasowało do tych turańskich klimatów ;-)))

  Ps. A jechałem tam ze szczerym zamiarem zaproponowania "ukraińskim partnerom" unii polsko-białorusko-ukraińskiej :-)))

  Lubię to!Komentarze
  UPA czyli oswajanie diabła.
 • @kula Lis 67 12:27:10
  Zachodzę w głowę GDZIE leży prawda??Bo prawdy, jak widac od tych którzy decydują ,się NIE dowiemy!Powtarzam ciągle, my mamy tylko harować i płacić podatki.To nasze jedyne PRAWO!!
  Oczywiście ktoś ewidentnie kłamie i kręci!
  PAD???Nieee wszak Pan Prezydent jest człowiekiem wierzącym i mocno praktykującym, co widać i słychać!!Miałby sie posługiwac tak niecnym narzędziem szatana jakim jest kłamstwo????Z kolei dziwne i pokrętne sa tłumaczenia kancelarii.Podobnie było z 4 mld swapu dla Ukrainy.Radośnie ogłosił to na całą Ukrainę pan Poroszenko, w polskiej prasie ciiiiisza jak makiem zasiał.Tak jak nie dowiemy się, JAK przebiega spłata tej olbrzymiej kwoty i pozostałych pożyczek ,. na JAKIM jest etapie!
  Wprawdzie kłamstwa nie sa niczym nowym w naszej sferze politycznej ,jak np. Mistrale za dolara, ale nieee , ja wierzę Panu Dudzie, wszak nie okłamywał by własnego narodu!!!:")))))))wprawdzie są tacy co twierdzą, że własnego nie okłamuje!ale to są złośliwcy.

  Co do drugiej strony uprawiającej te gierki pod hasłem " jak kolejny raz zrobić gooopich Polaków w konia???"....to hmmm.Połowę z tego co mówią, można wrzucić do kosza!!
  Natomiast pewnośc ,z jaką to zostało obwieszczone na WSZYSTKICH znaczących portalach ukraińskich wskazywałaby że to prawda!!!!

  Ale wyczuwam, że odbywa się tu jakaś dziwna gra!!Reasumując polskie władze lawirują i wiją się jak w tańcu św.Wita.

  Bo boją sie zarówno rekacji społeczeństwa, którego oburzenie jeszcze nie ostygło po wyrzuceniu z tablic przy grobie NŻ, Birczy, po wyrzuceniu z paszportów jako znaku lwów z wejścia na cmenatrz Orląt Lwowskich.
  Jak i boją się swoich mocodawców oraz Wiatrowycza, i reszty.
  Wszyscy wiemy że mocodawca żąda aby była miłość i współpraca między Ukrainą a Polską,w dziedzinie atakowania ruskich na wszelkie możliwe sposoby.
  Więc bez względu na ofiary, na poniżenie polskiego , znaczne zubażanie Polaków , kiedy budżet w sporej części nie idzie nie na cele poprawy ich życia.
  Współpraca i drużba MUSI , MUSI być.I ustawiczna pomoc dla Ukrainy kosztem polskiego społeczeństwa!!chocby wyło i rwało włosy z głowy i wieszało się w ilości 6000 rocznie!!
  I ONI na Ukrainie TO WIEDZĄ , w związku z tym ta bezczelność, przekręcanie faktów historycznych , oskarżanie nas i roszczeniowość!!!

  PS. ostanio deputowany ukriński Bileckij / 21 minuta filmu / /UA/ ogłosił że celem jest całkowite osłabienie Rosji geopolitycznie,gospodarczo , oslabianie jej, wywoływaniem konfliktów społecznych,socjalnych, religijnych,doczekanie do momentu aż osłabnie i wtedy zaatkowanie jej militarne. I że Ukraina może tego dokonać, gdyż w Rosji sa duże siły, które pomogą Ukrainie osłabic Rosje od wewnątrz!

  https://youtu.be/9OqeahMdTLo

  Szykuj sie na kacapa!!

  PS. Nie wiesz czy MON przygotowuje schrony z żywnościa, wodą i santariatami, szpitale w Polsce?/Bo pan minister od wojny ogłosił w Kanadzie ruski atak niebawem!!
  Jak oznajmił ambasador Ukrainy w Polsce , Andrij Deszczyca
 • @kula Lis 67 10:06:12
  Bo jest to zamierzona akcja V kolumny ukraińskiej w Polsce,tego trolla Sorosa z Dobczyc ..... oraz podszepty V kolumnie w Polsce i wymysł ukraińskich hasbarczyków.... stygmatyzowanie wszystkich jako "agentów Kremla, agentów Putina" czy "Ile Kreml wam płaci, natychmiast jak tylko ktoś sie nie zgadza na poniewieranie.To ma przeciwnika osmieszyc, podwazyć jego wiarygodnośc /jak np. Tusk zastosował tę metode ostatnio// ?"itp.To ma też wg nich pokazać, że 90% Polaków bezgranicznie kocha Ukrainę i jej bohaterów,z największą radością zgadza się na grabienie swoich podatków i zadłużanie kraju katastrofalne, po to zeby zawozić pieniądze do czarnej korupcyjnej dziury jaką jest Ukraina , oraz że wybacza im wszystkie zbrodnie,bez zadoścuczynienia,oraz to że pielęgnują i celebrują dzisiaj te osoby i te zdarzenia.Że wyśmiewają się z Wołynia, opluwają film Wołyń i zakazują jego projekcji, wyrzucahą od ponad roku z granich działaczy kresowych, naukowców, nawet rajd motocyklowy im. Rotmistrza Pileckiego nie został wpuszczony.

  http://trybeus.blogspot.com/2015/05/rajd-rotmistrza-pileckiego-nie.html

  Po prostu w prymitywnym umyśle ,nie jest do przyjęcia myśl, że ktoś może mieć własne poglądy, moralnośc, wzdraga się na podłośc, kłamstwa czy manipulacje.Że jest dumnym członkiem swojego narodu, którego krew przez lata wsiąkała obficie w ziemie Polski.
  Na tej polskiej krwi oni budują swój wizerunek!!!!


  Nawet ,jesli jest to juz kamieni kupa, to nie powód żeby nam sr...no w gniazdo!Nie z takich opresji wychodziliśmy i odbudowywalismy się!
  Jest coraz trudniej, ale własnie dlatego że mamy ogromnego opecha do rządów "pełzającyh.A takich wbrew pozorm NIKT nie szanuje!!
  Jak oznajmił ambasador Ukrainy w Polsce , Andrij Deszczyca
 • @trojanka 09:43:06
  https://www.facebook.com/Sprawa.kresowa.sprawa.narodowa/
  Jak oznajmił ambasador Ukrainy w Polsce , Andrij Deszczyca
 • Dośc niejasny komentarz na ten tema z Kacelarii Prezydenta RP.Polecam komentarze pod artykułem.
  http://prawy.pl/61334-kancelaria-prezydenta-zaprzecza-jakoby-zobowiazala-sie-w-imieniu-polski-do-odbudowy-pomnikow-upa/
  Jak oznajmił ambasador Ukrainy w Polsce , Andrij Deszczyca
 • @kula Lis 67 08:26:05
  100% racji!!tylko co z tego.My mamy widocznie tylko PŁACIĆ podatki!!Dopóki ludzie w pełni nie uświadomią sobie, że od nas zależy w ogóle egzystencja państwa, że nasze podatki z cięzkiej harówki utrzymują to całe towarzycho,i to my mamy prawo żadac uszanowania i wykonywania naszych potrzeb i żądań.
  Wystarczy poczytać CO ludzie piszą pod takimi informacjami, jak ta o odbudowywaniu banderowskich pomników.
  Mnie zastanawia ciągły zwrot akcji.Najpierw Prezes Kaczyński mówi w radio Katowice,że z Banderą to nigdzie nie wejdą, potem odnawaimy nielegalne pomniki zabójców dzieci, których konynuatorzy i wielbiciele rządżą na Ukrainie ,maszerują wyrykiwując hasła rodem z piekła.
  Myślę, że to największy stopień upokarzania Polaków,pogardzania ich zdaniem i odczuciami, niszczenie dumy narodoowej i godnośći. I co najważniejsze poczucia, że są w swoim kraju, w swoim domu!!Dlatego uciekają stąd i zabijają się, z beznadziei i braku poczucia bycia słuchanym i uważanym.
  Być może, o to właśnie chodzi!!!zniszczyć polskość, zniszczyć dumę i poczucie bycia suwerenem w kraju!!
  Bandera , Szuchewycz, Kłym Sawur zwyciężyli ponownie!

  Ale jest Najwyższy Sędzia, i zdaje się że tylko na NIego możemy liczyć i prosić o osądzenie zbrodni!!
  https://youtu.be/ILTU3VmxFXE
  Jak oznajmił ambasador Ukrainy w Polsce , Andrij Deszczyca
 • Mowa oczywiście jest , pomnikach usuniętych przez polskich Patriotów jako nielegalnie postawione.
  Nielegalne pomniki UPA na Podkarpaciu.

  http://dziennik.artystyczny-margines.pl/nielegalne-pomniki-upa-na-podkarpaciu/
  Jak oznajmił ambasador Ukrainy w Polsce , Andrij Deszczyca
 • Pan Deszczyca, dodatkowo poinformował, ze strona polska zobowiązała się dokonac ponownego przeglądu listy Ukraińców, którym
  zabroniono wjazdu do Polski.Tak, aby na tej liście zostały tylko osoby które NAPRAWDĘ zagrażają bezpieczeństwu Polski.

  "Strony uznały, że należy działać, aby upewnić się, że nie ma osób na tej liście, które, pomimo innych przekonań politycznych i naukowych, zajmują stanowiska w organach państwowych i nie stanowią zagrożenia dla bezpieczeństwa narodowego" - powiedział.

  http://gordonua.com/news/politics/deshchica-zayavil-chto-polsha-peresmotrit-chernyy-spisok-ukraincev-218455.html
  Jak oznajmił ambasador Ukrainy w Polsce , Andrij Deszczyca
 • @Casey 03:43:06
  Nie TY jeden doznałeś szoku, rozumiem jeszcze, że odnowienie pomników odbędzie się na nasz koszt.

  Czcijmy więc tych....na żądanie.....??????inaczej pewnie wstrzymają nam wypłaty i zablokują dostęp do słuzby zdrowia!!
  https://www.facebook.com/groups/120434925260509/?ref=group_header


  https://www.facebook.com/Ukrai%C5%84ska-V-kolumna-w-Polsce-514729365331686/
  Jak oznajmił ambasador Ukrainy w Polsce , Andrij Deszczyca
 • We lwowie odsłonieto uroczyście tablice ku czi Romana Szuchewycza!
  https://kresy.pl/wydarzenia/ukraina-we-lwowie-odslonieto-tablice-ku-czci-szuchewycza/
  za kresy.pl
  https://kresy.pl/wp-content/uploads/2017/11/szuchewycz-728x484.jpg

  Roman Szuchewycz, osoba odpowiedzialna za zaakceptowanie i przeprowadzenie ludobójstwa Polaków na Wołyniu został upamiętniony we Lwowie

  Roman Szuchewycz był głównodowodzącym Ukraińskiej Powstańczej Armii, odpowiedzialnej za ludobójstwo Polaków na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej. Zginął w 1950 roku pod Lwowem zastrzelony przez żołnierzy Armii Czerwonej.

  Naczelny dowódca UPA jest honorowym obywatelem m. in. we Lwowie, Iwano-Frankowsku, Tarnopolu, Trembowli, Borysławiu czy Jaworowie.

  Kresy.pl / zaxid.net
  Jak oznajmił ambasador Ukrainy w Polsce , Andrij Deszczyca
 • Link do informacji.
  https://112.ua/politika/razrushennye-ukrainskie-pamyatniki-v-polshe-budut-vosstanovleny-deshhica-421627.html
  Jak oznajmił ambasador Ukrainy w Polsce , Andrij Deszczyca
 • @trojanka 22:13:08
  http://film.onet.pl/artykuly-i-wywiady/niewidzialna-wojna-zero-tolerancji/npz2v
  Marian Miszalski: Czy Parlament Europejski tym się zajmie?
 • @wercia 21:58:54
  Jak się czasem przegląda portale ,zwłaszcza z "cywilizacji wyższej', to człowiek ma wrażenie że Sodoma i Gomora, to były w miarę przyzwoite miejsca!!
  Pedofilia , zoofilia, molestowanie /kobiety też molestują, rzadziej ale jednak/niedobrze się robi!!
  Nawet święci czytacze Kabały..
  https://www.wprost.pl/zycie/243229/usa-rabin-skazany-za-molestowanie-zolnierki.html
  Marian Miszalski: Czy Parlament Europejski tym się zajmie?
 • @wercia 21:32:15
  No haaaaaaaaaaaaaa,,,,,świetne!
  Ogólnie gość czadowy jest!!
  https://youtu.be/PEZWoS6h6kA
  Marian Miszalski: Czy Parlament Europejski tym się zajmie?
 • @wercia 20:16:17
  Hahahaha!!!
  No żesz TY, to on jest i na gaz i na parę???No po tym co Gocha wywinęła z pewnym poetą, to wszystko jest możliwe!
  http://3obieg.pl/wp-content/uploads/2014/08/4276653-angela-merkel-donald-tusk-882-660.jpg

  http://i.iplsc.com/jean-claude-juncker-i-donald-tusk/0006JS9YVNPIGRI9-C122-F4.jpg

  http://wolnosc24.pl/wp-content/uploads/2017/03/tusk.jpg

  daj łapkę!!
  http://telewizjarepublika.pl/imgcache/750x400/c/uploads/news/c0f0dafef484bf786139a6d36f77e070.jpg
  Marian Miszalski: Czy Parlament Europejski tym się zajmie?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:14:14
  Dobra, pocieszyłeś mnie!!!Po ile kałachy na placu??? a miałam se buty kupić, cholercia!!!
  A polskie kobiety rzecz jasna, to jest siła!!sprzedają obrączki, drą szarpie, czekają , jak trzeba to biorą broń do ręki!!
  martwi mnie tylko , 'Nowa cywilizacja" przyniosła przymus łatwego życia lub wręcz przeciwnie beznadzieję i bezsilnośc wobec trudności życiowych i polskie dzieci czasem lądują w smietniku!!
  Modlitwa jak najbardziej!!!są sytuacje , kto doświadczył ten wie, że tylko modlitwa zostaje. Ja już parę razy w życiu zafundowałam " stalking" Zbawicielowi.Ma cierpliwość i miłosierdzie.Zareagował, wprawdzie nieco inaczej niż myślałam, ale OK.
  Są też czasme złośliwe ..jak ja :))))
  https://img8.dmty.pl//uploads/201101/1295636535_by_pamela96_600.jpg
  https://img1.dmty.pl//uploads/201007/1280004494_by_jazlowiak_600.jpg
  Chiny i Rosja kopią grób dla dolara
 • @Robik 03:24:15
  Przerażenie ogarnia na to,że będzie jak piszesz!
  Ale nawet niewprawny obserwator sceny politycznej, jak ja, widzi gołym okiem jak te przygotowania trwają.
  Na razie niszczą Rosję ekonomicznie z każdej strony.Sankcje, manipulacje cenami ropy i kursem rubla.
  Poza tym próby szarpania lub kupienia krajów obok Rosji, które kiedyś stanowiły część ZSRR, szczególnie Kazachstan bo ma długa granicę z Rosją.
  Równocześnie ,trwa podjudzanie i finansowanie V kolumny wewnątrz kraju i udeptywanie pola walki dookoła. Do tego wojna propagandowa, mająca na celu pokazać tzw."społeczności międzynarodowej i opinii publicznej", że jedynym wyjściem jest zaatakowanie Rosji przejęcie kraju z zasobami i wybicie ludności.
  Tę nagonkę wyraźnie widać na forach głównych portali internetowych, przoduje interia.Masy trolli ukraińskich, polskich, zza oceanu polskojęzycznych też ,opłacanych najpewniej przez Serosza z pewnej fundacji, dzień i noc , opluwa , nieraz w najbardziej ordynarny sposób kraj i ludzi.
  Łącznie z życzeniem śmierci całemu nardowi, zrzuceniem wszelkiej maści bomb / wodorówka, atomówka, broń biologiczna/.
  To ma przygotować grunt pod atak, tak myślę.Zawsze przed takimi "imprezami" , są takie akcje, a to broń chemiczne uzyta przez reżim w Iraku, której nie było,a to konieczność wprowadzenia demokracji zamiast "reżimu".
  I żeby ludzie nie protestowali / zawsze jest część normalnych, poza tym kto chce żeby krew mu płynęła ulicami/są kolejne miliardowe dotacje w Babilonie na "wojnę elekttroniczną " z Rosją,.
  Zresztą "zyganie i prowokowanie trwa cały czas.Zabicie 6 ambasadorów, strącenie 3 samolotów / to strącanie to jakaś sprytna metoda na dyscyplinowanie niegrzecznych/i wiele innych zabiegów.
  Ja wciąz mam nadzieję , ze palec Opatrzności wciśnie np. pewnien guzik.Niekoniecznie z napisem koniec, ale z ........nazwą parku misia Yogi!!Chociaż nie, ludzie by ucierpieli a nie banksterskie plemię od żmii.
  Chiny i Rosja kopią grób dla dolara
 • @miarka 22:33:19
  No niestety masz rację!"System" będzie modyfikował grabież, a raczej jej sposoby, w zależności od czynników zewnętrznych.Po trupach narodów, łzach, krwi i zniszczeniu.Jak to diabelski sługus!!
  Chiny i Rosja kopią grób dla dolara

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930