Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
26 postów 11664 komentarze

Moje komentarze

 • Pan jest preppersem????
  https://youtu.be/so_IZBc2RB4
  Rychły Dzień Sznura
 • Niemieckie gwałty na Polkach.
  https://superhistoria.pl/druga-wojna-swiatowa/22741/Niemieckie-gwalty-na-Polkach.html
  Fragmenty całośc na stronie.
  Młode Polki były porywane z ulic i wsadzane do burdeli dla wojska. Odurzone narkotykami i alkoholem szybko się „zużywały”. Wtedy wysyłano je do Auschwitz.


  Ofiary do burdeli
  Memoriały niemieckiego generała nie przyniosły żadnych rezultatów. Sytuacja kobiet w okupowanej Polsce była dramatyczna. Najgorszy los spotkał te Polki, które mieszkały na terenach wcielonych do Rzeszy, a więc na Śląsku, Pomorzu czy w Wielkopolsce. Wyjęte spod prawa stały się obiektem seksualnej agresji ze strony przedstawicieli „rasy panów”. Co więcej, za wymuszone kontakty seksualne i gwałty ponosiły straszliwe konsekwencje. To one, a nie oprawcy, były karane za złamanie ustaw o czystości rasy.

  W archiwum IPN odziedziczonym po Głównej Komisji Badania Zbrodni Hitlerowskich zachował się odpis zarządzenia Heinricha Himmlera wydanego 21 czerwca 1941 r., a więc w przededniu ataku Niemiec na Związek Sowiecki. „W ciągu roku 1940 – pisał szef SS – miały miejsce niezliczone kontakty seksualne między Niemcami a Polkami, choć moje zarządzenia sprzeciwiające się takim praktykom były znane”. Co ciekawe, od „kontaktów” tych – chodzi oczywiście o gwałty – nie stronili nawet esesmani, a więc podwładni Himmlera.

  Co groziło Polkom zmuszonym do seksu z Niemcami, wiemy z innego dokumentu zachowanego w IPN. To instrukcje, które wysłano 30 kwietnia 1941 r. do Sicherheitsdienst (Służby Bezpieczeństwa Rzeszy) w Łodzi. „Polki, które utrzymują stosunki seksualne z Niemcami, będą wysyłane do obozów koncentracyjnych lub burdeli” – czytamy w dokumencie podpisanym przez Hauptsturmführera SS dr. Burcharda. Nie miało przy tym żadnego znaczenia to, czy do kontaktu seksualnego doszło dobrowolnie czy też pod przymusem.

  Mimo formalnych zakazów kontaktów seksualnych między Niemcami a Słowiankami III Rzesza dopuszczała wyjątki od tej zasady. Niemcy mieli bowiem problem ze znalezieniem odpowiedniej liczby kobiet do obsadzenia wojskowych burdeli. Ponieważ Niemki – przynajmniej w teorii – miały być wzorowymi żonami i matkami, zwerbowanie odpowiedniej liczby pracownic, które miały zaspakajać potrzeby miliony „niemieckich bohaterów” walczących daleko od domu, nastręczało spore problemy.

  Władze przymykały więc oczy na zapisy ustaw norymberskich i chętnie sięgały po Polki, z których w majestacie prawa robiono seksualne niewolnice. Na terenie okupowanej Polski rozpoczęło się regularne polowanie na kobiety. Skala była tak duża, że polska dyplomacja w maju 1941 r. alarmowała w tej sprawie rządy państw alianckich. „Niemiecka policja regularnie organizuje w rozmaitych miastach rajdy mające na celu schwytanie jak największej ilości młodych kobiet, które są przymuszane do pracy w burdelach odwiedzanych przez niemieckich oficerów i żołnierzy” – pisano w dokumentach resortu kierowanego przez ministra Augusta Zalewskiego.
  Niemiecka armia w II wojnie światowej.
 • @trojanka 15:55:31
  https://youtu.be/yiD9xkGNIAw
  Niemiecka armia w II wojnie światowej.
 • Dam ci dużo pieniędzy, wyszkol i uzbrój potężną armię Adolfie!
  https://youtu.be/5i1-ypQOsso
  Niemiecka armia w II wojnie światowej.
 • @wercia 14:19:50
  Bardzo dziękuję:)))
  Ze szczerego serca i z wzajemnością!!
  Niemiecka armia w II wojnie światowej.
 • @trojanka 14:08:53
  https://img5.demotywatoryfb.pl//uploads/201706/1497949793_p29bji_600.jpg
  Niemiecka armia w II wojnie światowej.
 • @wercia 13:45:26
  Dokładnie!!
  Wiesz z całej "historii"naszego jakże wiecznie rąbanego i poniewieranego kraju, można wyciągnąć jakże gorzki wniosek.
  Że Polacy i Polska, są traktowani jak wiecheć słomy do zatykania dziury, jak specyficzny gatunek dobry wyłącznie do wykorzystywania w jakimkolwiek celu..... bo niestety prawdopodobnie pozwalają się tak traktować. Ostatnie przypadki z IPN, są tego dowodem!Jak w ogóle ktoś śmie otworzyć ryja ze słowami że "obozy koncentracyjne były polskie",że Polacy masowo zabijali żydów etc.
  Ten umęczony, zmasakrowany, wygłodzony , nękany nędzą i chorobami oraz wiecznymi ucieczkami, ukrywaniem się naród, żyjący na pograniczu wytrzymałości psychicznej ,który jeszcze ratował kosztem swojego życia żydowskich sąsiadów,przerzucał jedzenie do gett, ukrywał uciekienierów z transportów itd.,

  Polak walczył po lasach,ginął w obozach, na ulicach, w piwnicach, Powstaniu,grzebał zabitych gdzie się dało, rozpaczał za bliskimi.Walczyły dzieci, walczyły kobiety i starcy.
  KTO jest w stanie sobie przez sekundę wyobrazić CO PRZEŻYWALI TAMCI LUDZIE , nasi przodkowie, Rodacy,Bliscy, co czuli i czego najbardziej pragnęli, żyjąc w zwierzęcym strachu każdego dnia!!
  I teraz jakieś gnidy siedzące w ciepłych domkach ,będą nad ty bełkotać.
  To że ten naród ocalał , przetrwał i odrodził się to cud.
  I jeszcze ocalił naród żydowski od całkowitej zagłady.
  I Kneset był prawie cały z żydów ocalonych w Polsce przez Polaków.

  Chwała Narodowi Bohaterów Polkom i Polakom, !!!
  Niemiecka armia w II wojnie światowej.
 • @Zorion 13:25:16
  Dokładnie tak!
  https://img3.dmty.pl//uploads/201507/1438168107_0pyqpm_600.jpg
  Niemiecka armia w II wojnie światowej.
 • Wywiad polski w czasie II wojny światowej.
  https://ww2.pl/wywiad-polski-w-czasie-ii-wojny-swiatowej/

  Polski wywiad miał dla aliantów znaczenie wyjątkowe. Jeszcze przed wybuchem wojny m.in. rozpracowanie „Enigmy” (zob.) pokazało jego możliwości. Dysponował też gęstą siatką wywiadowczą, którą już podczas konfliktu udało się nie tylko w dużej części utrzymać, ale i rozbudować, od Szwecji po Afrykę Północną (odegrała istotną rolę podczas planowania operacji „Torch”, czyli lądowania w Maroku i Algierii w listopadzie 1942).

  Wywiad brytyjski był dosłownie zasypywany informacjami napływającymi z polskich źródeł, np. tylko w 1943 roku przekazano ponad 10 tys. istotnych meldunków. O ile informacje zbierane przez agendy polskiego rządu na emigracji były cenne, o tyle napływające z komórek ZWZ/AK – wręcz bezcenne, nie do zdobycia w inny sposób.

  Podziemny aparat wywiadowczy, dysponujący siatką zarówno w okupowanym kraju, jak w Niemczech, Francji czy ZSRR dostarczył informacji np. o planowanym ataku niemieckim na froncie zachodnim w 1940 roku, agresji na ZSRR rok później (a następnie o sytuacji na froncie, w tym o planowanym uderzeniu w 1942 na Kaukaz). Dokładne raporty napływały również z Niemiec, ułatwiając alianckie bombardowania, m.in. Hamburga.

  Wręcz nieoceniony był wkład w rozpracowanie niemieckiej Wunderwaffe (cudownej broni), mającej zmienić losy wojny: rakiet V1 i V2. Najpierw zdobyto informacje o poligonie doświadczalnym w Peenemünde. Doniesienia, początkowo traktowane przez aliantów z niedowierzaniem, okazały się prawdziwe i umożliwiły zbombardowanie zakładów.

  AK udało się również zdobyć całą rakietę V2. Polscy specjaliści poddali ją badaniom, a wyniki i najważniejsze części przesłano w lipcu 1944 roku do Londynu.

  Wojenne osiągnięcia polskiego wywiadu można by wymieniać długo. Zamiast tej listy warto zacytować komandora Wilfreda Dunerdale’a, piszącego w 1945 roku do W. Churchilla, że „Polskie Służby Wywiadowcze wniosły bezcenny wkład […] oraz przyczyniły się do ostatecznego zwycięstwa Sił Sprzymierzonych”. Niestety później zapomniano o tym na więcej niż półwiecze.


  PS. oczywiście...."Niestety później zapomniano o tym na więcej niż półwiecze".
  Niemiecka armia w II wojnie światowej.
 • Polacy mieli zostać zgładzeni po dokonaniu Holocaustu.
  https://www.wykop.pl/ramka/3749973/polacy-mieli-zostac-zgladzeni-po-dokonaniu-holocaustu/
  Wysiedlenia...
  Skierbieszów i okolicznie wsie były pierwszymi polskimi osadami na Zamojszczyźnie, które padły ofiarą wielkiej akcji wysiedleńczej, jaką rozpoczęli hitlerowcy jesienią 1942 r. na terenie powiatów zamojskiego, tomaszowskiego i hrubieszowskiego. Do marca 1943 r. policja niemiecka i Wehrmacht, wspierane przez oddziały kolaborantów ukraińskich, wypędziły ludność polską ze 116 miejscowości.......

  http://www.rp.pl/apps/pbcsi.dll/storyimage/RP/20170521/ROH/305189916/AR/0/AR-305189916.jpg

  30 tys. dzieci z Zamojszczyzny oddzielono od rodziców i poddano przymusowej germanizacji.

  WYTRACIĆ ELITY
  Niemcy odkładali masowe ludobójstwo Polaków na okres po zakończeniu zwycięskiej w ich mniemaniu wojny. Nie oznaczało to jednak, że zrezygnują z mordów i represji prowadzonych na mniejszą skalę. Temu właśnie miał służyć Mały Plan GPO.

  Podstawowe wytyczne do tego typu działań sformułowano jeszcze przed napaścią na Polskę. Przede wszystkim zakładały one likwidację polskich elit politycznych, naukowych i kulturalnych.

  Już w maju 1939 r. w głównym urzędzie Służby Bezpieczeństwa (SD) utworzono komórki Zentral Stelle II/P (Polen), których zadaniem było sporządzenie list „osób przewidzianych do ujęcia w Polsce". Podobne zadania miało berlińskie Gestapo.

  Efektem działań obu tych instytucji była „specjalna księga gończa" („Sonderfahndungsbuch Polen"), obejmująca w układzie alfabetycznym ponad 61 tys. nazwisk wybitnych Polaków. Księga stała się podstawą do przygotowania operacji Tannenberg, której dowództwo powierzono Reinhardowi Heydrichowi, szefowi Policji Bezpieczeństwa i Służby Bezpieczeństwa Rzeszy. Pierwszymi ofiarami akcji (i w ogóle GPO) byli członkowie Związku Polaków w Niemczech.

  Około 7 tys. z nich zesłano jeszcze w lipcu 1939 r. do obozów koncentracyjnych. Akcja nabrała rozmachu dopiero po rozpoczęciu działań wojennych. Specjalne grupy operacyjne działające na zapleczu frontu wyszukiwały osoby, których nazwiska widniały na listach gończych. W wielu wypadkach od razu ich rozstrzeliwano. Do 25 października 1939 r. dokonano ponad 760 masowych mordów, zabijając w nich 20,1 tys. ludzi. Wielu trafiło do obozów koncentracyjnych.

  Kiedy władza okupacyjna zainstalowała się w Polsce na dobre, rozpoczęły się kolejne akcje przeciwko inteligencji. Aby ułatwić sobie pracę, dokonano swoistej rejonizacji. Jesienią 1939 r. przeprowadzono Intelligenzaktion Pommern, która pochłonęła ponad 23 tys. ofiar.

  W ramach akcji Intelligenzaktion Litzmannstadt w ciągu dwóch dni (9 i 10 listopada 1939 r.) aresztowano 1500 osób, część z nich następnie rozstrzelano). W Intelligenzaktion Masowien (na przełomie lat 1939 i 1940) wymordowano 6–7 tys. ludzi. W tym samym okresie przeprowadzono podobną akcję w Poznaniu, zabijając w masowych egzekucjach 12 tys. osób.

  W przeprowadzonej wiosną 1940 r. Intelligenzaktion Schlesien poddano eksterminacyjnym działaniom ok. 2 tys. osób oraz rozpoczęto budowę obozu koncentracyjnego Auschwitz. W Sonderaktion Krakau aresztowano 183 pracowników naukowych, których wywieziono do obozu koncentracyjnego Oranienburg. W listopadzie 1939 r. przez kraj przeszła także fala aresztowań w ramach akcji Bürgerbräukeller, do której pretekstem był zamach na Hitlera w Monachium. Właśnie wtedy aresztowano m.in. prezydenta Warszawy Stefana Starzyńskiego.

  Ludobójstwem była też akcja AB (Ausserordentliche Befriedungsaktion – nadzwyczajna akcja pacyfikacyjna) przeprowadzona między majem a lipcem 1940 r. W masowych egzekucjach, m.in. w Częstochowie, na zamku lubelskim, w więzieniu Montelupich w Krakowie, w Nowym Sączu, Tarnowie i podwarszawskich Palmirach, wymordowano około 3,5 tys. przedstawicieli polskich elit politycznych.

  Największą i najgłośniejszą ze wszystkich egzekucji w Palmirach przeprowadzono 20–21 czerwca 1940 r. Trzema transportami wywieziono wówczas na śmierć 358 więźniów Pawiaka, w tym znanych polityków i działaczy społecznych, samorządowców, inżynierów, architektów, prawników, lekarzy, artystów oraz sportowców. W ciągu kolejnych lat masowe egzekucje Polaków stały się stałym elementem okupacyjnej rzeczywistości.

  Częścią Generalnego Planu Wschodniego były również wysiedlenia ludności z przyłączonych do Rzeszy terenów II RP. Z Wielkopolski, nazywanej przez hitlerowców Krajem Warty, wygnano ok. 630 tys. osób, z Pomorza – ok. 150 tys., ze Śląska – 81 tys., z okręgu białostockiego i rejencji ciechanowskiej – po 25–28 tys. Łącznie z tzw. dzikimi wysiedleniami swoje domy straciło blisko 900 tys. ludzi.


  Dramat, jaki przeżywali Polacy pod okupacją niemiecką, był niczym w porównaniu ze złowrogimi planami „rasy panów", jakie mieli oni zamiar urzeczywistnić tuż po wojnie. Biorąc pod uwagę stopniową radykalizację Generalnego Planu Wschodniego, byłby on kolejną odsłoną ludobójczej polityki, jaką Niemcy przećwiczyli na Żydach.

  Jego skuteczna realizacja doprowadziłaby do całkowitego zniszczenia narodu polskiego. Ci, którzy z jakichś powodów nie dostaliby się w tryby maszyny śmierci, zostaliby zgermanizowani lub rozproszyliby się wśród koczowniczych ludów Syberii.
  Niemiecka armia w II wojnie światowej.
 • Palenie ludzi w stodołach, też mieli opracowane,przy sporym udziale swoich sił i środków!!
  https://youtu.be/zYIaDYRipoM
  Niemiecka armia w II wojnie światowej.
 • 1. Józef Kosacki - inżynier, który przyczynił się do zwycięstwa Aliantów w II WŚ
  http://innpoland.pl/118289,stworzyli-kamere-lodz-podwodna-i-zmieniali-losy-swiata-7-nieznanych-genialnych-polskich-wynalazcow

  Gdyby nie on, to II Wojna Światowa pochłonęłaby o wiele więcej ofiar, a tysiące ludzi wróciłoby do domu jako inwalidzi. Co więcej, wynalazek Kosackiego przyczynił się do szybszego zwycięstwa przez Aliantów. Nasz rodak stworzył bowiem pierwszy ręczny wykrywacz min.

  Kiedy w 1939 roku wybuchła wojna, ten absolwent Politechniki Warszawskiej zgłosił się na ochotnika do Wojska Polskiego. Po przegranej kampanii wrześniowej uciekł za granicę i ostatecznie jak wielu polskich żołnierzy wylądował w Wielkiej Brytanii.

  Tam w 1941 r. wydarzył się wypadek, który bardzo poruszył por. Kosackiego. Na szkockiej plaży polski patrol wpadł na miny przeciwdesantowe, co spowodowało, że inżynier na nowo zajął się pomysłem, na który wpadł przed wojną w Polsce - wykorzystywanie fal radiowych do wykrywania metali pod ziemią. Po trzech miesiącach pracy powstał prototyp wykrywacza min. W tym samym czasie brytyjskie Ministerstwo Zaopatrzenia ogłosiło konkurs na urządzenie, które będzie wskazywało obecność śmiercionośnych pułapek.

  Projekt Kosackiego wygrał z brytyjskimi propozycjami i bardzo szybko znalazł zastosowanie na polu bitwy. Pierwszy raz został użyty w 1942 r. w trakcie drugiej bitwy pod El-Alamein, która była jednym z punktów zwrotnych walk w trakcie całego konfliktu. Kosacki dobrowolnie zrzekł się praw patentowych do swojego wynalazku, za co dostał podziękowania od króla Jerzego VI. Po pewnych modyfikacjach wykrywacz był używany na polach walki aż do 1991 roku w Zatoce Perskiej i Iraku.

  Inżynierowi udało się wrócić do kraju w 1947 roku, na zajmowane wcześniej stanowisko Kierownika Działu Wzmacniaków w Państwowym Instytucie Telekomunikacji. Od 1956 r. pracował w Instytucie Badań Jądrowych, jako Kierownik Działu Elektroniki. Przewodził nowatorskimi pracami nad wielokanałowymi analizatorami amplitudy i czasu. Zmarł w kraju w 1990 r. i został pochowany z pełnymi honorami woj.

  http://faktopedia.pl/uimages/services/faktopedia/i18n/pl_PL/201306/1370553957_by_merooolex_500.jpg
  Niemiecka armia w II wojnie światowej.
 • Linki.
  https://cozahistoria.pl/od-poczatku-wojny-polacy-byli-zwierzyna-lowna-niemiecki-historyk-o-niemieckiej-okupacji/

  https://www.wykop.pl/ramka/709069/tasmy-wehrmachtu-jak-zolnierze-hitlera-opowiadali-o-wojnie/

  https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Polish_victim_of_German_Luftwaffe_action_1939.jpg
  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/b/b7/Julien_Bryan_-_Life_-_50893.jpg/771px-Julien_Bryan_-_Life_-_50893.jpg

  https://www.google.pl/search?q=Polish+victim+of+German+Luftwaffe+action_&rlz=1C1TEUA_enPL499PL516&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwjVprPE48DZAhXMiywKHQ3NDcAQsAQIMw
  Niemiecka armia w II wojnie światowej.
 • Takie tam migawki!
  https://youtu.be/i_bJR7dISwk

  https://youtu.be/7mNxGDa-Cq8

  https://youtu.be/i_bJR7dISwk
  Niemiecka armia w II wojnie światowej.
 • Nie , nie może!!
  https://niezlomni.com/zapytano-zyda-uratowanego-przez-polakow-czy-gdyby-byl-polakiem-postapilby-tak-jak-oni-jego-odpowiedz-mowi-wszystko-wideo/
  Poczucie ładu: czy Żyd może być Polakiem?
 • @kula Lis 67 17:08:44
  Już się zastanawiam ,czy to nie była od początku gierka???szkoda, bo już nadzieje się pojawiła, na rzeczywiste wstanie Polska z kolan.Ale myślę, że tzw. nasi decydenci są szantażowani.I to ostro!Tak jak nigdy jeszcze nie było!!może kolejnym samolotem???
  Żydzi w UB
 • @trojanka 16:29:30
  https://youtu.be/Md0prSa-utg
  Żydzi w UB
 • @trojanka 16:16:14
  https://youtu.be/dPUENeMxQH4
  Żydzi w UB
 • @kula Lis 67 14:54:23
  Obawiam się, że nadzieje na ich wyjazd się nie ziszczą!!Pasożyt musi mieć żywiciela.Będzie się go trzymał wszelkimi sposobami!nie ma takiej metody której by nie wykorzystał.
  Zauważ ciekawą rzecz!!Mimo wymordowania tysięcy żydów na Ukrainie, oprócz drobnych jęków NIC NIE słychać na temat ukraińskiego antysemityzmu!!!wręcz przeciwnie POPARCIE!!
  Bo w gruncie rzeczy ten fakt NIC dla nich nie znaczy,bo można poświęcić tamtych, dla osiągnięcie celu dzisiaj, chodzi o to że zachapali Ukrainę,zmuszają młodych Ukraińców do walki w Donbasie na siłę!
  Kraj jest grabiony równo!!Zamiast lasów są już łyse polany!
  Oligarchowie o 2 paszportach / drugi izraelski/sponsorują brygady nazi typu Prawy Sektor i to oni rządzą, robią co chcą.Rozwalają co chcą.Codziennie burdy na ulicach.Hodowla banderowców idzie pełną parą!
  https://youtu.be/psjexPyRpPA

  https://youtu.be/aTC04uVvc9c


  Waadze kraju wiadomego pochodzenia, po instrukcje jeżdżą do Israela.
  Polacy się z lekka zbuntowali, poza tym trzeba zachapać już do cna kraj, więc zaczęło się ostre ujeżdżanie po nas!

  pa. większość filmów na temat władzy na Ukrianie i jej pochodzenia została usunięta z Youtube.
  Żydzi w UB
 • @wujal 13:27:49
  E no przecież jest wspaniale!!!Ustawy mamy konsultować z Israelem,USA i Ukrainą. No i oczywiście z Brukselą.
  A w wolnym kraju ci co mieli mieć cudownie , mają cudownie, bo o take Polske my walczyli a pozostali nie wytrzymują ze szczęścia!!!!!kilka migawek"
  https://dziennik.walbrzych.pl/martwy-noworodek-znaleziony-krzakach-przy-niepodleglosci/
  http://www.fakt.pl/zabite-dziecko
  http://www.dziennikzachodni.pl/wiadomosci/
  https://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/dziecko-bylo-katowane-odkryli-biegli-badajac-zwloki-nadii-z-lodzi/t8v3vg6
  https://www.fakt.pl/wydarzenia/swiat/magdalena-l-matka-danielka-pelki-popelnila-samobojstwo/k9t95fz

  http://www.echodnia.eu/swietokrzyskie/wiadomosci/opatow/a/martwe-dziecko-na-cmentarzu-w-ozarowie,12614675/
  http://swidnica24.pl/kobieta-targnela-sie-na-zycie-podczas-komorniczej-egzekucji-koniec-sledztwa/

  https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/podwyzki-cen-i-oplat-w-2018-roku/1vd54yn?_ga=2.266126732.2042830998.1519214679-403351852.1517221004

  http://innpoland.pl/139349,lapcie-sie-za-portfele-w-przyszlym-roku-za-wiele-produktow-i-uslug-zaplacimy-jeszcze-wiecej

  itd.


  http://biznes.interia.pl/finanse-osobiste/news/zaplacimy-wyzsze-rachunki-podwyzki-sa-nieuniknione,2557820,4141

  http://biznes.interia.pl/raport/emerytury/news/co-dziesiata-emerytura-jak-jalmuzna,2557896,1021
  itd.

  Resume:

  http://www.polishclub.org/2011/06/27/jak-przywdcy-solidarnosci-oszukali-ludzi-pracy-polska-neokolonia-rozmowa-z-prof-witoldem-kiezunem/

  KOLEJNA KLĘSKA NARODU POLSKIEGO

  We Wrocławiu odbył się 17 Sejmik Rodzinny zorganizowany przez środowisko katolickie. W czasie spotkania prelegenci przyznali , że na tzw. transformacji ustrojowej, czyli na wprowadzonym prymitywnym kapitalizmie w Polsce, tylko 5 proc. społeczeństwa odniosło pewne korzyści, natomiast aż 95 proc. nic nie zyskało , a przeciwnie straciło. Jest to niemal powszechne przekonanie i można by je ignorować , gdyby nie fakt, że pochodzi ze środowiska związanego ściśle z Kościołem, który aktywnie popierał wszelkie kierunki zmierzające do replantacji form dziewiętnastowiecznego, balzakowskiego kapitalizmu. W czasie obrad we Wrocławiu wielu duchownych i świeckich działaczy katolickich z niepokojem wskazywało na społeczny, ekonomiczny i moralny regres kraju oraz dalsze zagrożenia: biedą, upadkiem moralności, kryminalnymi przestępstwami, zanikiem pozytywnych postaw i aktywności obywatelskiej, nadziei itp. Czy tego chcieli strajkujący w sierpniu 1980? Jeśli nie, to dlaczego gremialnie czynnie nie protestowali, jak ich okradali przywódcy spod szyldu Solidarności? Wszak potrafili bronić skutecznie żywotnych interesów społeczeństwa i ludzi pracy w 1956, 1970, 1976 i w 1980 roku.

  PS. teraz niektórym zdanie się już zmieniło!!!
  Żydzi w UB

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728